Jak prát syntetickou izolovanou bundu

Vzhledem ke svým nižším nákladům a trvanlivosti jsou syntetické izolované bundy populární alternativou k péřovým bundám. I když jsou obecně jednodušší na údržbu, syntetické izolované bundy také vyžadují pečlivé zacházení při jejich čištění a sušení. Chcete -li prát svoji syntetickou izolovanou bundu, aby si zachovala svůj tvar a trvanlivost, nejprve ji spusťte v pračce na jemném cyklu nebo ji perte opatrně ručně v umyvadle. Poté bundu sušte v sušičce, abyste odstranili veškerou vlhkost z izolace.

Metoda 1 ze 3: Pomocí pračky

 1. Obrázek s názvem Praní syntetické izolované bundy Krok 1

  1 Nechte pračku prát naprázdno a vyčistěte ji. Syntetické izolované bundy jsou velmi citlivé na mnoho chemikálií obsažených v vonných pracích prostředcích, bělidlech a změkčovadlech tkanin. Proto je užitečné nejprve pračku prát v cyklu, aniž by v ní bylo cokoli, abyste odstranili potenciálně škodlivé chemické zbytky, které zbyly z předchozích praní.
  • Nejlepších výsledků dosáhnete spuštěním prázdného cyklu s horkou vodou.


 2. Obrázek s názvem Prát syntetickou izolovanou bundu Krok 2

  2 Zapněte všechny zipy a obraťte bundu naruby. Pokud má vaše bunda zipy, před praním je zapněte, aby nedošlo k jejímu zkroucení nebo zamotání. Poté bundu otočte naruby, aby byla vnější tkanina chráněna před zachycením nebo roztržením v pračce.
  • Pokud má vaše bunda navíc volné šňůrky, zavažte je na mašli nebo uzlu na základně, aby se nezamotaly nebo nevytáhly z bundy.
 3. Obrázek s názvem Prát syntetickou izolovanou bundu Krok 3

  3 Bundu vložte do pračky s předním plněním na jemný cyklus. Zatímco pračky s horním plněním mají míchadla, která vám mohou roztrhnout látku na bundě, jemný cyklus na pračkách s předním plněním nehýbe. Ujistěte se proto, že při jemném cyklu používáte pouze stroj s předním plněním, který chrání látku před slzami nebo zádrhely.
  • Jako mimořádné opatření nastavte pračku také na nízkou teplotu. Udržování teploty vody pod 30 ° C pomůže chránit syntetickou tkaninu před poškozením.
  • Vyhněte se tomu, abyste s bundou dávali do pračky cokoli jiného, ​​abyste ochránili látku.
 4. Obrázek s názvem Prát syntetickou izolovanou bundu Krok 4

  4 Přidejte prací prostředek pro syntetické tkaniny a spusťte jemný prací cyklus. Jakmile je bunda v pračce, přidejte prací prostředek vyrobený ze syntetických nebo sportovních tkanin, abyste zajistili, že vaše bunda nebude poškozená. Pokud láhev na prací prostředek neurčuje, kolik potřebujete použít na jednu položku, přidejte přibližně 85 g. Poté stiskněte tlačítko start a proveďte jemný cyklus bundy.
  • Syntetické izolované bundy jsou citlivé na většinu pracích prostředků, protože tyto obsahují vůně a agresivní chemikálie, které mohou poškodit izolaci.
  • Můžete také použít Woolite bez vůně, protože je obvykle dostatečně šetrný k syntetické izolaci.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Ruční praní bundy

 1. Obrázek s názvem Prát syntetickou izolovanou bundu Krok 5

  1 Smíchejte 1 čajovou lžičku (4,9 ml) pracího prostředku bez vůně s vodou. Nejprve naplňte umyvadlo nebo čistý kbelík vodou. Poté přidejte asi 1 čajovou lžičku (4,9 ml) pracího prostředku bez vůně a míchejte, dokud nebude voda pěnivá.
  • Možná budete muset přidat více pracího prostředku, pokud voda není pěnivá nebo je vaše bunda obzvláště velká.
  • Nejlepších výsledků dosáhnete použitím pracího prostředku bez vůně, který je speciálně vyroben pro syntetické tkaniny nebo sportovní potřeby.
 2. Obrázek s názvem Prát syntetickou izolovanou bundu, krok 6

  2 Namočte si bundu do mýdlové vody asi na 1 hodinu. Vložte bundu do mýdlové vody a ponořte ji, aby byla úplně mokrá. Nechte asi hodinu namočit, aby prací prostředek rozbil případné skvrny a nečistoty.
 3. Obrázek s názvem Prát syntetickou izolovanou bundu Krok 7

  3 Opláchněte plášť čistou vodou, abyste odstranili prací prostředek. Nejprve umyjte mýdlovou vodu z umyvadla. Poté vodu zahřejte na studenou a podržte plášť pod tekoucí vodou. Možná budete muset bundu několikrát vypláchnout, aby se z látky dostala veškerá mýdlová pěna. Jakmile je mýdlo opláchnuto, vymačkejte co nejvíce vody, aniž byste ho vyždímali, protože by to mohlo způsobit shlukování izolace.
  • Sušení bundy na vzduchu umožňuje, aby vlhkost zůstala zachycená v izolaci, což může způsobit její padlí. Proto je nejlepší sušit bundu v sušičce po ručním praní.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Sušení vaší syntetické izolované bundy

 1. Obrázek s názvem Prát syntetickou izolovanou bundu, krok 8

  1 Umístěte asi 4 čisté tenisové míčky do sušičky. Když jemný cyklus pračky končí, vložte do sušičky asi 4 tenisové míčky. Jakmile spustíte sušičku, tenisové míčky se odrazí a rozbijí všechny shluky izolace, které se začnou tvořit.
 2. Obrázek s názvem Prát syntetickou izolovanou bundu, krok 9

  2 Přeneste bundu do sušičky a nastavte ji na nízkou teplotu. Umístěte bundu do sušičky na tenisové míčky. Poté sušičku nastavte na nejnižší stupeň ohřevu.
  • Použití středního nebo vysokého tepla může poškodit syntetické materiály.
 3. Obrázek s názvem Prát syntetickou izolovanou bundu, krok 10

  3 Bundu sušte v sušičce a každých 20 minut kontrolujte sušičku. Stisknutím tlačítka Start spustíte cyklus sušení s nízkou teplotou. Poté otevřete sušičku a každých 20 minut zkontrolujte bundu, abyste se ujistili, že se nepřehřívá. Tento postup opakujte, dokud není bunda zcela suchá.
  • Před vyjmutím ze sušičky se ujistěte, že je bunda zcela suchá, protože jakákoli přetrvávající vlhkost může způsobit plesnivění a zápach izolace.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • I když můžete izolovanou bundu vysušit na vzduchu, umožní vám to v izolaci několik hodin přetrvávat vlhkost a růst plísní. Proto je nejlepší vždy používat sušičku.
 • Bundu nikdy nežehlete ani nepařte, protože teplo může zničit vnější tkaninu a izolaci.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Jak používat nit Voodoo. Nit Voodoo je kompresní pás, který můžete použít ke zvýšení pohyblivosti a flexibility ve vašem těle. Můžete jej také použít k přípravě těla na cvičení. Omotejte pásek u boku, abyste zvýšili pohyblivost kyčle a ...

Jak se zbavit uzlů v zádech. Ať už se živíte zvedáním závaží, nebo sedíte osm hodin denně u počítače, jste náchylní dostat ty otravné uzly do zad. Tyto uzly, známé také jako „spouštěcí body“, se vyskytují ...

Manchester City se v neděli utká s Birminghamem ve třetím kole FA Cupu. Zde je návod, jak můžete zápas sledovat, pokud jste v USA.

Kampaň Biancy Andreescuové na National Bank Open 2021 skončila ve čtvrtek, když obhájce titulu byl ve třetím kole vyloučen Onsem Jabeurem.

„100 procent: Julian Edelman“ je nový dokument, který zkoumá široký přijímač veteránů Patriots. Zde je návod, jak sledovat film online bez kabelu.

Je čas na největší venkovní koktejlovou párty na světě 2020, protože v sobotu se setkají Florida a Georgia. Zde je návod, jak sledovat bezplatný přímý přenos.