Jak chytit hada

Ať už se potřebujete zbavit zahradního škůdce, nebo se chcete jen blíže podívat na tato fascinující stvoření. Chytit hada je možné i pro neprofesionály. Hadi mohou být nebezpeční, ale dodržováním základních předběžných opatření můžete jednoho chytit s minimálním nebezpečím.Metoda 1 ze 3: Jak chytit hada

 1. Obrázek s názvem Chyťte hada Krok 1

  1 Přiveďte hada do sítě. Had můžete chytit pomocí dlouhého štíhlého předmětu, jako je badmintonová nebo tenisová raketa, nebo dlouhého držadla na koštěti připevněného na moskytiéře. Až uvidíte hada, budete se chtít rychle dostat na místo činu. Umístěte síť před hlavu hada a přemístěte hada do sítě. Dlouhý štíhlý předmět, který připevníte k síti, by měl být dostatečně dlouhý, aby udržel vaše tělo v bezpečné vzdálenosti od hada a zároveň se ho pokoušel síťovat. Jakmile had vstoupí do sítě, okamžitě síť zvedněte, aby se had nedostal ven.
  • Ujistěte se, že je vaše síť dostatečně velká pro hada, kterého chcete chytit.
  • Síť před hadí hlavou je účinná, protože had ji bude interpretovat jako místo bezpečí a ochotně do ní vstoupí.
  • Přistupujte k hadovi opatrně a potichu. Pokud hlasitě přejedete na hada, provokujete ho, aby se rychle vzdálil, v horším případě kousl.
 2. Obrázek s názvem Chyťte hada Krok 2

  2 Použijte popelnici a koště. Jedná se o jednoduchý způsob, jak chytit hada, aniž byste s ním museli přímo manipulovat. Vezměte velkou popelnici a položte ji na bok. Přiveďte hada pomocí koštěte do popelnice. Pak můžete popelnici přesunout tam, kam byste chtěli hada vypustit.
 3. Obrázek s názvem Chyťte hada Krok 3

  3 Připněte hada dolů. Udělejte to tak, že vidlicovou tyč umístíte přímo za hlavu a zatlačíte. Množství tlaku, které budete muset vyvinout, závisí na velikosti hada, ale mělo by to stačit na to, aby nepohybovalo hlavou, aniž by zvíře zranilo.
  • Existují speciální hadí vidlice, které to dokážou efektivněji než běžná hůl.
 4. Obrázek s názvem Chyťte hada Krok 4

  4 Použijte předměty kolem vašeho domu k chycení hada. Pokud se do vašeho domu dostane had a chcete ho rychle odstranit, možná budete muset rychle jednat s položkami, které máte po ruce. Použijte starou košili nebo osušku a povlak na polštář. Přehoďte zmuchlané tričko nebo ručník přes hadí hlavu a horní část těla. Had se obecně bojí a stočí se pod látku.
  • Bez prodlení položte povlak na polštář přes tričko. Posuňte okraj pevně po podlaze, naberte košili a hada k sobě. Toho lze dosáhnout pomocí vaku na spodní prádlo, pokud je dostatečně velký a nejste šmrncovní a víte, že had není jedovatý.
  • I když je had uvnitř nebo vně svinutý, můžete přes něj hodit těžký velký ručník a okamžitě jej uchopit a umístit do prázdné krabice, která je dostatečně velká na to, aby ho unesl. Ručník sundejte. Před dalším otevřením krabici rychle zavřete a počkejte, až se usadí. Ujistěte se, že spodní část krabice je dobře utěsněna páskou, a nechte někoho držet krabici zavřenou, dokud ji nebudete moci uvolnit alespoň 5 mil od vašeho domova. Pokud potřebujete hada v boxu přepravit sami, ujistěte se, že je dobře utěsněn a nemůže se dostat ven do auta nebo kufru. Zajistěte, aby místo bylo mimo jiné domovy a v dobrém prostředí divokého života, kde může vytvořit nový domov.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Jak vyrobit a použít past k chycení hada

 1. Obrázek s názvem Chyťte hada Krok 5

  1 Použijte past na lepidlo. Toto je běžná a levná past dostupná ve většině obchodů s hardwarem. Past bude krabice s lepidlem na dně. Krabice bude mít návnadu a naláká hada do krabice, kde jej lepidlo zabrání opustit. Jako návnadu můžete použít zmrazené myši dostupné v obchodech s domácími zvířaty nebo obyčejná vejce z obchodu s potravinami.
  • Zajistěte pravidelnou kontrolu lapače lepidla. Had bude stále živý a nepohyblivý a po několika dnech by mohl riskovat smrt hladem.
  • Vyberte dostatečně velkou past na hada, kterého chcete chytit. Pokud je past příliš malá, had se stále může dostat pryč a táhnout pastí lepidla. To také pravděpodobně zabije hada.
  • Pomocí rostlinného nebo olivového oleje odstraňte hada z pasti na lepidlo. Nalijte hada olivovým nebo rostlinným olejem v oblasti, kterou chcete uvolnit. Tím se odstraní lepivost lepidla a had se může bez úhony sklouznout.
 2. Obrázek s názvem Chytit hada Krok 6

  2 Vytvořte si vlastní past na hady. Můžete to udělat pomocí plastové lahve, například prázdného dvoulitru, návnady a nůžek. Vyčistěte láhev, aby nevznikly pachy, které by hada vyděsily. Vyřízněte v láhvi malou díru, dostatečně velkou, aby se had dostal dovnitř. Jakmile se had krmí návnadou, bude příliš velký na to, aby mohl odejít zpět stejným otvorem, kterým vstoupil.
 3. Obrázek s názvem Chyťte hada Krok 7

  3 Použijte past na střevle. Skvěle fungují drátové pasti používané k chytání střevle. Vložte nějaká vejce do pasti, aby nalákali hada dovnitř. Budou schopni najít cestu dovnitř, ale nebudou se moci dostat ven, jakmile vejce sní. reklama

Metoda 3 ze 3: Jak chytit hada ručně

 1. Obrázek s názvem Chytit hada Krok 8

  1 Ujistěte se, že je had bezpečný pro manipulaci. Všichni hadi mohou kousnout, pokud jsou vyprovokováni, ale někteří mají větší ránu a jsou jedovatí. Pro někoho bez odborných znalostí hadů může být těžké rozeznat pouhý pohled na hada, proto postupujte opatrně. Pokud máte podezření, že had je jedovatý, nesnažte se ho chytit rukama. Mezi nejběžnější jedovaté hady se sídlem v USA patří:
  • Hadí mědi. Ty se nacházejí nejčastěji ve východních a středních jižních státech. Své jméno dostávají podle jedinečných měděně zbarvených šupin na hlavě, které pomalu vyblednou po celém zbytku těla a jejich značky mají často trojúhelníkový tvar.
  • Had bavlníkový. Obvykle mají délku čtyři až sedm stop. Obvykle mají tmavý odstín hnědé nebo matně černou. Mají zornice, které mají tvar štěrbin a mají objemné tělo. Nacházejí se převážně v jižních USA, na celé Floridě a v oblasti řeky Mississippi.
  • Chřestýš diamantový. Ty mohou vyrůst až deset stop dlouhé. Poznávají se podle výrazných černých nebo hnědých diamantových vzorů v jejich tělech naznačených ve světle žlutém odstínu. Jsou to chřestýš, a jak z tohoto názvu vyplývá, na konci příběhu mají řadu dutých segmentů, které při chvění vytvářejí chrastící zvuk. Žijí v jižní a jihozápadní části USA a některých z Mexika.
  • Korálový had. Tyto hady může být obtížné rozpoznat, protože se podobá jiným podobným druhům. Nacházejí se ve východní, jihozápadní a jihovýchodní části USA. Mohou růst kolem třiceti palců. Jsou univerzálně červeno-žluto-černo-žlutým vzorem s černými hlavami. Jsou jedovatí, takže byste si měli dávat velký pozor, pokud si myslíte, že někoho objevíte.
 2. Obrázek s názvem Chyťte hada, krok 9

  2 Chyťte hada opatrně. Chytit hada ručně je trochu složitější a mělo by se to dělat opatrně. Pokud však nemáte po ruce žádné nářadí nebo sítě, můžete hada chytit rukama. Použijte předmět k odvrácení hadí hlavy, jako klacek. Pevně ​​uchopte ocas a zvedněte hada nahoru, ponechte přední část těla na zemi, ale nohy a tělo držte co nejdále. Okamžitě vložte hada do polštáře nebo pytle.
  • Pokud víte, jak se bezpečně přiblížit k hadovi, můžete ho také chytit za zátylek a tím neutralizovat jeho šance na kousnutí. Dostat se tak blízko k hadí hlavě však může být riskantní. Pokud použijete tuto metodu, může být nejlepší mít nástroj, jako je hadí vidlice, který dokáže přišpendlit hlavu dolů, než po ní sáhnete.
 3. Obrázek s názvem Chytit hada Krok 10

  3 K manipulaci s hady používejte rukavice. Kromě rizika kousnutí mohou hadi přenášet i škodlivé bakterie. Ujistěte se, že používáte rukavice, abyste předešli riziku přenosu bakteriální infekce hadem.
  • Pokud nemáte rukavice, po dotyku hada si důkladně umyjte ruce. Nemanipulujte s jídlem a nedotýkejte se nikoho jiného, ​​než si důkladně umyjete ruce.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co mám dělat, když mě kousne had a v blízkosti není lékařské ošetření? Podívejte se na užitečné návrhy v tento článek o léčbě kousnutí hadem na wikiHow.
 • Otázka Může ještěr po uštknutí jedovatým hadem ochotně upustit ocas? James Junglejim Eaton Ano, pokud je kousne jakýkoli druh hada nebo jiného zvířete; i když to musí být ještěrka, která má lomové roviny ve spodní části ocasu. Ty jsou aktivovány prostřednictvím toku adrenalinu po chycení ještěrky. Ne všichni ještěři mohou shodit ocasy; například monitory a leguáni to neumí.
 • Otázka Poštípe mě had, když ho chytím blízko hlavy? Ano, určitě to zkusí - koneckonců, jakou další obranu má had od velkého savce? Buďte rychlí a znáte správné držení, aby vás nekouslo. Udělejte to pouze tehdy, pokud absolutně víte, čeho se chytit a co děláte, jinak to ani nezkoušejte.
 • Otázka Jak poznám, zda je krotký nebo ne? James Junglejim Eaton V zajetí had se obvykle nebude snažit uniknout z vašich záloh. Používá se k manipulaci, takže by nemělo klást velký odpor k jemnému zvedání. Zacházejte s ním opatrně, zejména pokud si nejste jisti, o jaký typ se může jednat.
 • Otázka Kde mohu koupit vybavení pro lov hadů? Většinu z nich si můžete objednat online. Některé obchody s domácími zvířaty mohou také prodávat hadí háčky; nejsou moc drahé.
 • Otázka Co když nevím, o jaký druh hada se jedná? James Junglejim Eaton Pokud si nejste jisti, jaký druh hada jste objevili, nechte to raději, než abyste riskovali jedovaté kousnutí.
 • Otázka Proč neřeknete lidem skutečný způsob, jak chytat hady ručně? Ptáci 101 To by mohlo být nebezpečné, vzhledem k tomu, že mnoho hadů je jedovatých a potenciálně smrtelných.
 • Otázka Pokud seberete hada za ocas, může se stočit a kousnout? James Junglejim Eaton Ano. Páteř hadů je členěna takovým způsobem, že je pro ně velmi snadné dosáhnout za sebe. Nezacházejte s hadem tímto způsobem. Mohlo by to hadovi i ublížit.
 • Otázka Jak vložíte velkého uniklého hada do jeho výběhu? Pokud je to krotké a nejedovaté a při manipulaci s hadem vám nic není, stačí ho sebrat a vrátit zpět a neublíží vám. Pokud to není krotké a přečetli jste si tutoriál, stačí, když budete postupovat podle pokynů a místo toho, abyste je vrátili zpět ven, vložte je do přílohy.
 • Otázka Mohu použít hadí hák? Záleží na tom, jak hadí hák použijete. Musíte hada zavěsit blízko jeho hlavy. Pokud hada zavěsíte do středu, můžete být stále pokousáni.

Populární Problémy

Jak nosit sukni bruslaře. Bruslařské sukně jsou zářivé, zábavné a dodají každé příležitosti šmrnc. Ať už se chystáte na pláž, do práce nebo na formální akci, můžete si upravit stylovou sukni. Každý může nosit ...Serena Williamsová je pravděpodobně největší tenistkou všech dob a je také jednou z nejmódnějších.Zde je návod, jak sledovat Texans vs Jets online bez kabeluZde je návod, jak streamovat „Surviving Joe Exotic“ online bez kabelu.ID Channel vysílá nový dokument s názvem „Kdo zabil sestry Lyonové?“ v sobotu večer. Pokud nemáte kabel, můžete jej sledovat online.