Jak namontovat televizor na strop

Pokud ve vašem domě chybí místo na stěně nebo pokud chcete, aby televize visela uprostřed místnosti daleko od zdí, budete muset použít stropní držák. Ty lze zakoupit u většiny hlavních prodejců, měli byste si však ověřit specifikace štítku, abyste se ujistili, že je držák kompatibilní s vaší televizí. S několika nástroji, trochou úsilí a další sadou rukou, které vám pomohou zavěsit televizi, si brzy užijete stropní televizi.

Část 1 ze 3: Připevnění držáků k TV

 1. Obrázek s názvem Stropní montáž televizoru Krok 1

  1 Shromážděte své zásoby. Většinu dílů a vybavení pro tento projekt lze zakoupit u významného prodejce nebo v místním železářství. Mnoho televizních držáků je dodáváno s doplňkovým materiálem, jako jsou spojovací prvky, podložky a imbusové klíče, proto si před nákupem zkontrolujte seznam součástí, které jsou součástí balení. Budeš potřebovat:
  • držák na stropní televizi
  • vrtačka (a vrtáky)
  • upevňovací prvky (jako šrouby)
  • žebřík
  • šroubovák
  • nástrčný klíč
  • hledač cvočků
  • do televize


 2. Obrázek s názvem Stropní montáž televizoru Krok 2

  2 Zkontrolujte montážní otvory na zadní straně televizoru. Každá značka televizoru bude mít jiné umístění pro montážní otvory na zádech. Ve většině situací je najdete seřazené do čtvercového nebo obdélníkového vzoru. Montážní otvory mají obvykle zapuštěnou oblast se závitem pro montážní šrouby.
  • V zadní části televizoru může být několik slotů. Pokud máte potíže s určením, které jsou pro upevnění držáku, vyhledejte tyto informace v návodu k použití televizoru.
 3. Obrázek s názvem Stropní montáž televizoru Krok 3

  3 Připevněte montážní držáky k zadní části televizoru. Držáky pro montáž na televizi jsou často dlouhé, kovové kusy s otvory pro šrouby. Umístěte držáky tak, aby se otvory pro šrouby zarovnaly s montážními otvory na zadní straně televizoru. K upevnění obou držáků použijte upevňovací prvky dodané s držákem na zeď.
  • Bude to záviset na typu držáku, který používáte, ale ve většině případů budete muset na šroub před připevněním držáku k televizoru nasadit podložku a/nebo rozpěrku.
  • Většina stropních držáků bude mít různé velikosti upevňovacích prvků pro různé součásti. Podle pokynů k držáku určete, který spojovací materiál použít.
  • Před utažením upevňovacích prvků pro držáky televizoru se ujistěte, že jsou rovnoměrně zarovnány. Pokud je nerovný, může být váš televizor namontován křivě.
 4. Obrázek s názvem Stropní montáž televizoru Krok 4

  4 Ověřte, zda jsou montážní držáky TV pevně připevněny. Jakmile jsou šrouby dovnitř a držáky připevněny, rukama nahmatejte držáky. Oba by měly být pevně uchyceny k televizi, bez volného kroutí se nebo mezer. Podle potřeby utáhněte upevňovací šrouby televizoru.
  • Při utahování upevňovacích šroubů buďte důkladní. Uvolněné šrouby nebo špatně upevněné šrouby by mohly způsobit, že se váš televizor časem vysune z držáku.
 5. Obrázek s názvem Stropní montáž televizoru Krok 5

  5 Přidejte zbývající části držáku TV. Některé držáky poskytují lehkou kovovou tyč v horní a/nebo spodní části konzoly, aby poskytly další podporu. Váš držák může mít také část, která je upevněna mezi držáky. Prostřední část je často určena buď k podpoře, nebo k naklonění nebo otočení televizoru.
  • Jednoduché držáky mohou mít pouze montážní držáky na zadní straně televizoru. Pokud se jedná o váš držák, tento krok přeskočte a přejděte k upevnění stropní montážní desky.
  • Po sestavení by měly být všechny části držáku pevně připevněny. Lehce zatřeste díly rukou. Pokud je vše pevné a dobře upevněné, jste připraveni jít dál.
  reklama

Část 2 ze 3: Upevnění stropní montážní desky

 1. Obrázek s názvem Stropní montáž televizoru Krok 6

  1 Umístěte kolíky do stropu. Umístěte žebřík níže, kam hodláte televizor namontovat. Popadněte hledače hřebů a šplhejte po žebříku, dokud nedosáhnete na strop. Se zapnutým hledáčkem hřebů ho předávejte tam a zpět, dokud nenajdete hřeby. Pomocí tužky označte umístění cvočků.
  • Selhání instalace stropního držáku na čepy může být nebezpečné. Bez kolíků podporujících držák by se mohl uvolnit ze stropu a způsobit zranění nebo poškození vaší televize nebo domova.
  • Pokud nemáte vyhledávač hřebů, existují Jiné zpusoby můžete zkontrolovat čepy, včetně jednoduchého testu klepání nebo sondování čepů kolíkem.
  • Před výstupem na žebřík zkontrolujte stabilitu. Pokud je žebřík trochu roztřesený, nechte ho někým držet, když jste na něm.
 2. Obrázek s názvem Stropní montáž televizoru Krok 7

  2 V případě potřeby vyvrtejte do stropu otvor pro televizní kabely. Vyvrtáním díry do stropu můžete vést kabely a zajistit tak napájení televize. Je to skvělý způsob, jak udržet kabeláž televize mimo dohled a pořádek.
  • Alternativně můžete k televizi připojit kabely ze zásuvky. K upevnění vodičů na stěnu a strop použijte lepicí háčky.
 3. Obrázek s názvem Stropní montáž televizoru Krok 8

  3 Načrtněte umístění stropního držáku tužkou. Zvedněte držák stropu ke stropu na místě, které plánujete instalovat. Zarovnejte otvory pro upevnění na stěnu pomocí svorníků, které jste našli a označili dříve. Když je držák na místě, jemně jej obkreslete tužkou.
 4. Obrázek s názvem Stropní montáž televizoru Krok 9

  4 Připevněte stropní držák ke stropním čepům. Pomocí vrtačky našroubujte stropní montážní desku do stropních čepů. Některé držáky mohou být nutné upevnit šrouby, v takovém případě budete muset použít nástrčný klíč. Desku pevně utáhněte na místo na stropě.
  • Upevnění šroubů do dřeva může být obtížné. Pokud máte potíže, můžete si to usnadnit vrtáním mělčiny pilotní díra předem.
  reklama

Část 3 ze 3: Dokončení montáže TV

 1. Obrázek s názvem Stropní montáž televizoru Krok 10

  1 Namontujte prodloužení montážní desky. Většina držáků bude mít rameno nebo závěs, který sestupuje ze stropu. K tomuto prodloužení se pomocí upevňovacích prvků připevňují držáky TV. Připojte nástavec k montážní desce pomocí spojovacích prvků dodaných s držákem.
  • Každé připojení bude jiné, takže se tento proces může lišit. Řiďte se pokyny svého držáku, abyste zajistili správnou a bezpečnou instalaci.
  • Některá rozšíření lze jednoduše zašroubovat do stropní montážní desky. Pokud je to váš případ, ujistěte se, že je pevně a úplně zašroubovaný.
  • Některé držáky nemusí mít rozšíření. Tyto druhy modelů obvykle připojují držáky televizoru přímo k montážní desce.
 2. Obrázek s názvem Stropní montáž televizoru Krok 11

  2 Připevněte držáky televizoru k prodloužení s přítelem. Při upevňování televizoru k prodlužovací nebo montážní desce bude obtížné držet televizi na místě. Požádejte pomocníka, aby držel televizi až k prodloužení a pomocí upevňovacích prvků dodaných s držákem zajistil televizi na místě.
  • Může pomoci poloviční utažení několika šroubů, než je utáhnete úplně. To pomůže udržet otvory v držáku zarovnané s odpovídajícími otvory na prodlužovací nebo montážní desce.
 3. Obrázek s názvem Stropní montáž televizoru Krok 12

  3 Zkontrolujte stabilitu televize a užívejte si. Když je držák zcela sestaven a televizor je na svém místě, pomocí rukou pocítíte stabilitu držáku a televizoru. Pokud se držák otáčí, měl by tak činit bez nadměrného kolísání. Pokud dojde k uvolnění, utáhněte upevňovací prvky. Užijte si stropní televizi. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak zavěsíte televizi na strop? Jason Phillip
  Údržbář Jason Phillip je kutil specializující se na montáž a zavěšení předmětů na stěny. Díky více než pětiletým zkušenostem s profesionální montáží a instalací předmětů prostřednictvím své společnosti Jason's Handyman Services, Jasonova práce zahrnuje práci s montáží okenních AC jednotek, navrhování stěn umělecké galerie, instalaci kuchyňských skříněk a výměnu svítidel na sádrokartonové desky, cihly a omítky. Od roku 2016 je Thumbtack každoročně hodnocen jako 'Top Pro' za to, že je jedním z nejlépe hodnocených a nejpopulárnějších profesionálů na Thumbtack. Jason Phillip Údržbář Odborná odpověď Ujistěte se, že je držák televizoru připevněn ke stropnímu nosníku, aby měl co největší podporu.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Varování

 • Nesprávná instalace stropního televizoru na zeď může způsobit jeho pád nebo odtržení od stropu, což může způsobit zranění nebo poškození majetku.
 • Vždy dodržujte pokyny dodané s držákem, abyste zajistili stabilní a bezpečnou instalaci. Existuje mnoho různých stylů a provedení držáků a některé mohou vyžadovat speciální postupy nad rámec toho, co je popsáno v tomto článku.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Stropní držák na televizi
 • Vrták (a vrtáky)
 • Spojovací prvky (jako šrouby)
 • Žebřík
 • Šroubovák
 • Nástrčný klíč
 • Hledač cvočků
 • televize

Populární Problémy

No. 1 Iowa wrestling trvá v Michiganu v sobotu. Pokud nemáte kabel, můžete sledovat zápas online naživo.

Jak léčit AC kloub. AC (akromioklavikulární) kloub pravděpodobně označujete jednoduše jako „rameno“ a jakékoli poranění kloubu se nazývá „oddělení ramen“. Po technické stránce spojuje klíční kost s ramenem ...

Shapovalov získal první vítězství v kariéře nad Zverevem.

Zde je vše, co potřebujete vědět, abyste mohli sledovat živý přenos McGregor vs Cowboy a všechny zápasy UFC 246 PPV online bez kabelu.

Jak vyrobit roztomilé oblečení. Vystoupit ze dveří s vědomím, že vypadáte skvěle, vám připadá báječné, ale je tak snadné podívat se den co den do svého šatníku a mít pocit, že nemáte co na sebe! Ať už chcete s oblečením udělat lepší oblečení ...

Elise Mertens a Magda Linette se ve středu setkají ve druhém kole Italian Open v Římě. Mertensová vede proti své soupeřce hlavou 2: 0.