Jak změnit rozložení klávesnice v Ubuntu

Tento wikiHow vás naučí, jak v Ubuntu začít používat jiné rozložení klávesnice. Přidání nového rozvržení umístí praktickou rozbalovací nabídku v pravém horním rohu plochy, která vám umožní přepínat rozvržení během práce.Kroky

 1. 1 Otevřete nastavení Ubuntu. Chcete-li to provést, klikněte na malou šipku dolů v pravém horním rohu plochy a poté klikněte na ikonu klíče a šroubováku. Můžete se tam také dostat otevřením přehledu aktivit a kliknutím Nastavení .
 2. 2 Klikněte na Region a jazyk tab. Je to na levém panelu. Vaše nastavení jazyka a vstupu se otevře na pravém panelu.
 3. 3 Klikněte na + v části Vstupní zdroje. „Tím se otevře seznam jazyků.
 4. 4 Jedním kliknutím na rozložení jej vyberte. Pokud požadovaný jazyk nevidíte, kliknutím na tři svislé tečky pod seznamem rozbalte další možnosti. Pokud to stále nevidíte, klikněte jiný zobrazit ještě více jazyků.
  • jestli ty ještě pořád nevidíte rozložení, které hledáte, zavřete okno a stiskněte Ctrl + T otevřete okno terminálu. Spusťte příkaz nastavení nastaveno org.gnome.desktop.input-sources show-all-sources true a poté se vraťte na kartu Region a jazyk a zkuste to znovu.
  • V závislosti na jazyce můžete mít více než jedno rozložení, ze kterého si můžete vybrat. Například pro angličtinu uvidíte angličtinu (USA), angličtinu (Austrálie), angličtinu (Kanada), angličtinu (Spojené království) atd. Další příklad je pro Kamerun - najdete Kamerun vícejazyčný (Dvorak) a Kamerun Vícejazyčný (QWERTY).
 5. 5 Klikněte na Přidat knoflík. Zobrazí se v pravém horním rohu, jakmile vyberete rozložení. Tím se rozložení přidá do seznamu Vstupní zdroje.
 6. 6 Přesunout výchozí rozložení na začátek seznamu. První rozložení v sekci Vstupní zdroje je rozložení, které Ubuntu ve výchozím nastavení asociuje s vaší klávesnicí. Pokud chcete vybrat jiné výchozí rozložení, vyberte rozložení a potom klikněte na tlačítko se šipkou nahoru (^) pod seznamem, dokud nebude nahoře.
  • Pokud chcete určitým oknům přiřadit různá rozvržení (například: Píšete pro jeden projekt španělsky a pro jiný anglicky), klikněte na Možnosti tlačítko nad seznamem vstupů zobrazíte nastavení pro více vstupů.
 7. 7 Přepínání mezi rozvrženími. Pokud máte v seznamu vstupních zdrojů více než jedno rozložení klávesnice, v pravém horním rohu obrazovky se zobrazí nabídka klávesnice. Bude to malá šipka směřující dolů a několik prvních písmen jazyka vedle ní. Chcete -li přepínat mezi rozvrženími, klikněte na tuto nabídku a poté vyberte jiné rozložení. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak mohu vytvořit klávesovou zkratku pro konkrétní rozložení klávesnice, aniž bych musel procházet všechna rozložení? létající 8lack Musíte nastavit, aby odkazovala na ovladač klávesnice prostřednictvím režimu jádra, a poté nastavit zástupce v Nastavení.
 • Otázka Jak mohu změnit konfiguraci klávesnice v Ubuntu? Windows_Linux Pro Znovu nainstalujte Ubuntu a poté vyberte rozložení klávesnice. Pokud se bojíte ztráty souborů, jednoduše je zálohujte.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Mezi rozloženími můžete také přepínat současným stisknutím mezerníku + klávesy Windows.
 • Chcete -li odebrat rozvržení, které již nechcete používat, klikněte na něj jednou, vyberte jej a poté klikněte na ikonu koše.
 • Chcete -li změnit rozložení klávesnice na příkazovém řádku pomocí Ubuntu Server, použijte: sudo dpkg-překonfigurovat konfiguraci klávesnice
 • Ne všechna rozložení jsou kompatibilní se standardními klávesnicemi. Před výběrem rozložení se ujistěte, že je vaše klávesnice nastavena na preferované rozložení.

reklama

Populární Problémy

Infinity Train Season 2 je konečně tady. Pokračujte v čtení, abyste zjistili, jak to dnes večer sledovat online naživo, i když nemáte kabel.

Ať už používáte tenisové míčky jako hračku pro svého psa nebo jste vášnivý tenista, čas od času se pravděpodobně dost zašpiní. Tenisové míčky můžete prát ručně nebo v pračce. Naplňte kbelík nebo dřez teplou vodou ....Jak ulevit bolesti krku textu natažením. „Textový krk“ je bolest krku způsobená častým visením hlavy dopředu a díváním se dolů na váš smartphone nebo jiné zařízení. Mezi příznaky patří bolest, napětí ve svalech a křeče na krku a ...

Julia Putintseva čelí krajance Eleně Rybakině v ce Kazašském střetu ve třetím kole Říma. Putintseva předvedl dobrou formu po zablokování, zatímco Rybakina od obnovení bojuje.