Jak si vybrat pádla na kajaku

Vidět obrovský počet dostupných kajakových pádel může být zastrašující, ale naštěstí můžete výběr zjednodušit tím, že vezmete v úvahu své potřeby. Délka, tvar a materiálové složení pádla má vliv na to, jak dobře si pádlo ve vodě vede. Ať už chcete klidný den na vodě nebo intenzivní zážitek na divoké vodě, můžete najít pádlo, které je pro vás to pravé.

Metoda 1 ze 4: Nákup pro váš styl pádlování

 1. Obrázek s názvem Zvolte pádla na kajaku Krok 1

  1 Rozhodněte se, jaký typ jízdy na kajaku chcete dělat. Možná jste si všimli, že kajaky i pádla jsou hodnoceny podle aktivity, pro kterou mají být použity. Bez ohledu na to, jaký kajak jste si vybrali, chcete si vybrat pádlo, které odpovídá účelu, který pro něj máte. K výběru použijte pokyny.
  • Rekreační pádla jsou pro krátké výlety a bývají levnější, ale těžší a odolnější.
  • Touring pádla se používají pro jednodenní výlety v jezerech a pomalých řekách. Možná budete chtít lehčí pádla s plastovými nebo sklolaminátovými lopatkami.
  • Výkonová pádla jsou určena pro nadšence. Jsou vyrobeny z lehkého materiálu s tuhými uhlíkovými lopatkami.
  • Pádla na divoké vodě musí být krátká, odolná a lehká. Obvykle jsou uhlíkové nebo sklolaminátové a skládací.


 2. Obrázek s názvem Choose Kayak Paddles Krok 2

  2 Pro pádlování pod vysokým úhlem použijte kratší a širší pádlo. Při vysokém úhlu pádla je vaše pádlo orientováno svisle. Lopatky pádel se zvedají vysoko ve vzduchu a proplouvají vodou blízko kajaku. Tento druh pádlování má generovat rychlost a sílu, takže chcete kratší, zaoblené lopatky na kratším pádle.
  • Tento styl používají kajakáři a závodníci na divoké vodě, stejně jako kdokoli, kdo chce jet rychle.
  • Mějte na paměti, že pádla navržená pro tento styl vyžadují větší sílu k použití.
 3. Obrázek s názvem Vyberte si kajaková pádla Krok 3

  3 Pro pádlování pod nízkým úhlem zvolte delší, tenčí pádla. K pádlování pod nízkým úhlem dochází, když držíte pádlo vodorovně nad vodou. Pro tento styl jsou užitečnější delší pádla s dlouhými tenkými lopatkami. Tato pádla vám umožní pohánět váš kajak stabilním a efektivním tempem.
  • Tento druh pádlování je ideální pro rekreaci a dlouhé výlety.
 4. Obrázek s názvem Zvolte pádla na kajaku Krok 4

  4 Vyberte pernaté čepele pro boj s odolností proti větru. Můžete si všimnout pádel s lopatkami směřujícími různými směry. Říká se tomu opeření a je užitečné, pokud plánujete cestovat ve velmi větrných oblastech. Vyrovnávací lopatky v těchto podmínkách značně usnadní pohon kajaku.
  • Opeřené čepele mají tendenci zatěžovat vaše paže, takže se jim vyhněte, pokud máte obavy ohledně síly paží.
 5. Obrázek s názvem Choose Kayak Paddles Step 5

  5 Vyberte si nastavitelné pádlo a změňte opeření čepele. Podívejte se na pádla s nastavitelnými koncovkami. Ferruly jsou umístěny na lopatkovém hřídeli a jsou označeny čísly označujícími nastavení opeření. Otočnémi kroužky můžete nože nastavit, kdykoli budete potřebovat.
  • To je užitečné, pokud jezdíte na kajaku v mnoha různých prostředích.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Výběr délky pádla

 1. Obrázek s názvem Vyberte si kajaková pádla, krok 6

  1 Změřte šířku kajaku. Než začnete nakupovat na pádle, změřte pomocí krejčovského metru kajak ze strany na stranu. Šířka kajaku je hlavním faktorem toho, jak dlouhé musí být pádlo. Čím širší je váš člun, tím delší musí být pádlo, aby se dostalo k vodě.
  • Kajaky se dodávají v mnoha různých velikostech a tvarech, takže znát vlastnosti vašeho kajaku je důležité.
  • Kajaky na divoké vodě a závodní kajaky jsou tenčí než ty, které se používají pro cestování a rekreaci.
 2. Obrázek s názvem Choose Kayak Paddles Step 7

  2 Změřte si velikost trupu. Posaďte se na židli a na chvíli předstírejte, že jedete na kajaku. Opřete se zády o opěradlo židle a položte chodidla na podlahu. Pomocí svinovacího metru měřte od špičky nosu po horní část nohou. Znalost výšky vašeho trupu vám může poskytnout obecnou představu o tom, jak dlouhé musí vaše pádlo být.
  • Například lidé pod 165 cm (65 palců) vysoký obvykle používají pádla pod 220 cm (87 palců) dlouhý.
  • Lidé přes 183 cm (72 palců) vysoký obvykle používají pádla přes 230 cm (91 palců) dlouhý.
  • Lidé mezi 165 cm (65 palců) a 220 cm (87 palců) na výšku často používají pádla dlouhá 230 cm (91 palců).
  • Hledejte „tabulky velikostí pádel na kajaku“ online a získejte představy o tom, jaká velikost pádla je pro vás to pravé.
 3. Obrázek s názvem Choose Kayak Paddles Step 8

  3 Pokud je sedadlo kajaku výše, zvolte kratší pádlo. Velikost sedadla může ovlivnit délku pádla, které potřebujete. Pokud je sedadlo vysoko, snáze se dostanete k vodě. Naopak nižší sedadlo znamená, že potřebujete trochu delší pádlo, abyste mohli nože ponořit do vody.
  • Vysoké sedadlo se zvedá asi 18 cm (7,1 palce) ode dna kajaku.
  • Například budete potřebovat kratší pádlo než někdo ve stejné výšce jako vy, protože sedadlo ve vašem kajaku je vyšší než jeho.
  • Pokud můžete, sedněte si do svého kajaku a vyzkoušejte sedadlo. Pomocí pásku můžete také měřit výšku sedadla.
 4. Obrázek s názvem Zvolte pádla na kajaku, krok 9

  4 Otestujte pádlo držením paže nahoru. Postavte se pádlem vedle sebe. Zvedněte paži a položte ruku na horní lopatku. Pokud má pádlo správnou velikost, budete moci paži natáhnout úplně nahoru a prsty omotat přes čepel.
  • Pokud se na čepel nedostanete, je pádlo příliš dlouhé. Pokud to přejedete rukou, pádlo je příliš krátké.
  • Pokud nakupujete online, ujistěte se, že společnost nabízí dobré zásady vrácení zboží v případě, že potřebujete provést výměnu. Otestujte pádlo, když dorazí.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Výběr hřídele

 1. Obrázek s názvem Choose Kayak Paddles Step 10

  1 Pro trvanlivost vyberte hliníkový hřídel. Hliníkové hřídele jsou nejlevnější dostupnou odrůdou. Jsou také silné a silné, takže jsou ideální pro začátečníky. Stinnou stránkou hliníku je, že je těžký a v chladném počasí chladne. Pokud počasí neovlivní vaše ruce, chladný kov může.
  • Hřídel a lopatky pádla nejsou vždy vyrobeny ze stejného materiálu. Při výběru pádla vezměte v úvahu obě části.
  • Hliníková pádla se pohybují mezi 40 a 100 USD.
 2. Obrázek s názvem Vyberte si kajaková pádla, krok 11

  2 Vyberte si hřídel z uhlíkových vláken pro lehké pádlo. Uhlíková vlákna jsou nejlehčí dostupnou odrůdou. Díky tomu je nejlepší volbou pro cestování na dlouhé vzdálenosti a časté pádlování. Když použijete tento styl hřídele, neunavíte se tak rychle, ale jsou náchylnější k prasknutí.
  • Tento styl hřídele může být užitečný, pokud vám chybí síla nebo máte problémy s klouby nebo rameny.
  • Pádla z uhlíkových vláken se pohybují mezi 100 a 300 USD.
 3. Obrázek s názvem Choose Kayak Paddles Step 12

  3 Získejte hřídel ze sklolaminátu pro přizpůsobení. Sklolaminátové hřídele jsou cenově dostupné a jejich pevnost je mezi hliníkem a uhlíkovými vlákny. Jsou dobrou volbou pro většinu situací. Velkou výhodou je, že tyto hřídele obvykle přicházejí v různých barvách a provedeních.
  • Tyto šachty mohou být vhodnou volbou pro zkušené kajakáře, kteří cestují do různých prostředí.
  • Pádla ze sklolaminátu se pohybují mezi 50 a 200 dolary USD.
 4. Obrázek s názvem Choose Kayak Paddles Step 13

  4 Kupte si skládací pádlo pro snazší skladování. Hřídele na některých pádlech se mohou rozpadnout až na 4 kusy. Tyto typy pádel lze rychle uložit do prostoru pro batoh nebo kajak.
  • Je užitečné mít náhradní skládací pádlo, pokud se vydáte na kajak na divoké vodě, protože vaše pádla se nakonec zlomí.
  • Tato pádla mohou stát mezi 100 až 300 USD.
 5. Obrázek s názvem Zvolte pádla na kajaku, krok 14

  5 Pro snazší pádlování použijte oválný hřídel. Mnoho lidí považuje tento styl hřídele za snazší uchopit. Oválné hřídele vám mohou pomoci orientovat lopatky pádla ve vodě ve správném úhlu. To vede k efektivnějšímu zdvihu, což znamená, že se nebudete tak rychle unavovat.
  • Tvar hřídele můžete vidět při pohledu na jeho konce.
  • Standardní hřídele jsou kulaté místo oválných, proto zkontrolujte tvar, abyste se ujistili, že dostanete požadovaný typ.
  • Tato pádla mohou stát kdekoli od 45 do 300 USD.
 6. Obrázek s názvem Choose Kayak Paddles Step 15

  6 Pro pohodlnější pádlování zvolte ohnutý hřídel. Ohnutá pádla mohou být mnohem jednodušší než běžná pádla. Ohyby v hřídeli vám umožňují lépe umístit ruce. Kromě menšího namáhání kloubů můžete pádlovat s více energií.
  • Ohýbané hřídele jsou těžší na výrobu, takže obvykle stojí mezi 275 a 400 USD.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Sběrací lopatky

 1. Obrázek s názvem Choose Kayak Paddles Step 16

  1 Pro trvanlivost používejte plastové nebo nylonové čepele. Plastové a nylonové čepele jsou lehké. Jejich trvanlivost znamená, že vás mohou dostat přes mělké, skalnaté oblasti, aniž by se zlomily. Bývají také nejlevnější dostupnou variantou.
  • Díky flexibilitě jsou tyto čepele méně účinné. Vaše tahy neposunou kajak tak daleko jako u ostatních čepelí.
  • Tuto možnost vyberte, pokud se váš nůž může dostat do kontaktu s kameny nebo pevnou zemí.
 2. Obrázek s názvem Choose Kayak Paddles Step 17

  2 Vyberte lopatky z uhlíkových vláken pro efektivní pádlování. Tyto čepele jsou nejlehčí odrůdou. Spárujte je s hřídeli z uhlíkových vláken pro rychlé a efektivní pádlování. S těmito lopatkami budete snáze vytvářet energii a cestovat na dlouhé vzdálenosti.
  • Uhlíková pádla jsou vždy nejkřehčí, takže v drsných oblastech buďte opatrní. Vaše čepele se mohou zlomit na kamenech nebo pevné zemi.
 3. Obrázek s názvem Choose Kayak Paddles Step 18

  3 Získejte sklolaminátové čepele pro všestrannost. Jako všestranná možnost vám laminát umožňuje zvládnout většinu kajakových situací. Přestože je méně odolný než plast a nylon, stojí méně než uhlík. Stejně jako u skelných vláken jsou tyto čepele dodávány v široké škále barev a stylů.
  • Sklolaminát i karbon mohou být užitečné pro lidi s problémy s pažemi a rameny. Pokud dáváte přednost o něco větší trvanlivosti než účinnosti, zvolte sklolaminát.
 4. Obrázek s názvem Choose Kayak Paddles Step 19

  4 Použijte širší lopatky pro generování většího výkonu. Tyto lopatky pohánějí váš kajak rychleji a efektivněji, pokud jste schopni udržet konzistentní tempo. Při používání této velikosti čepele si zacvičíte. Pokud se obáváte únavy, můžete místo toho použít tenčí čepele.
  • Těžší a vyšší kajakáři by měli vyzkoušet delší široké lopatky. Extra délka vám pomůže udržet rovnováhu.
  • Tato velikost čepele se často používá pro závodní a divokou jízdu na kajaku.
 5. Obrázek s názvem Choose Kayak Paddles Step 20

  5 Pro pádlování na delší vzdálenosti si vyberte tenčí čepele. Tenčí čepele jsou skvělou volbou pro většinu rekreačních a cestovních kajaků. S nimi můžete pohybovat kajakem stabilním, jemným tempem. Pokud nepotřebujete velkou rychlost, použijte menší nože.
  • Kvůli tvaru tyto lopatky generují méně energie, ale k pohybu vyžadují méně energie.
 6. Obrázek s názvem Choose Kayak Paddles Step 21

  6 Pro efektivnější pádlování používejte asymetrické lopatky. Základní pádla jsou symetrická, ale jak budete více kajakovat, možná budete chtít přejít na asymetrické lopatky. Tyto čepele jsou nerovnoměrné ze strany na stranu. Asymetrické čepele jsou užitečné pro efektivní pádlování na dlouhé vzdálenosti.
  • Tyto čepele vás mohou opotřebovávat rychleji než běžné čepele, takže si dejte pozor.
  • Asymetrické lopatky fungují nejlépe, pokud provádíte pádlování pod nízkým úhlem.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Kajaky a pádla jsou různé, nezapomeňte proto přizpůsobit své nářadí situaci.
 • Pádla jsou vybírána podle řady faktorů. Vaše pádlo se může lišit od těch, které vlastní lidé, které znáte.
 • Hřídel a lopatky pádla nejsou vždy vyrobeny ze stejného materiálu, proto si před výběrem zkontrolujte každou součást.
 • Abyste získali kvalitní pádlo, nemusíte utrácet přes 100 $.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Vyhněte se jízdě do drsných nebo rychlých vod, dokud nebudete připraveni a nebudete mít správné vybavení.
 • Když se vydáte na kajak na divoké vodě, vaše pádlo se nakonec zlomí. Vždy si vezměte náhradní.

Populární Problémy

Tenis: Heather Watson vs Victoria Azarenka - profily hráčů

Jak vyjít nahoru s berlemi. Pokud používáte berle kvůli zranění a potřebujete použít schody, existuje několik způsobů, jak to udělat bez větších obtíží. Pokud jdete po schodech se zábradlím, použijte zábradlí k ...

Jak testovat Parkinsonovu chorobu. Parkinsonova nemoc (PD) je progresivní neurodegenerativní porucha postihující motorické i nemotorické schopnosti. Postihuje 1% osob starších 60 let. John D. GAZEWOOD, MD, MSPH, D. ROXANNE ...

Jak jíst korejské BBQ. Korejské BBQ je rostoucím trendem v restauracích, se schopností přivést skupinu přátel, aby si všichni užili hostinu typicky vše, co můžete jíst, celé hodiny. Tradiční maso, boky, omáčky a alkoholy jsou ...

Zde je návod, jak streamovat dokument „Kim Kardashian West: The Justice Project“ online, i když nemáte kabel.