Jak si vybrat pánské společenské boty

Společenská obuv se může pohybovat od drahé ručně vyráběné obuvi až po smoking, až po ležérní mokasíny pro letní party s nenápadným motivem. Věnujte pozornost kůži, špičce a patě obuvi, aby vypadaly správně. Je důležité si boty vždy vyzkoušet a projít se v nich, abyste se ujistili, že se cítí dobře. Zatímco část výběru obuvi závisí na osobních preferencích, několik kroků vám pomůže najít správný pár.

Metoda 1 ze 2: Hledání správných bot

 1. Obrázek s názvem Choose Men

  1 Podívejte se a cítíte kůži. Společenské boty vyrobené z kůže jsou ideální volbou. Kůže bude hladká, ale ne příliš hladká, a může být lesklá, ale ne natolik, aby bylo vidět váš odraz. Dávejte si pozor na boty, které se zdají příliš lesklé a působí na ně plastickým dojmem. Pravděpodobně se nejedná o pravou kůži, takže se jim vyhněte.
  • Nemusíte si vybírat kožené boty, ale kůže vydrží déle a lépe se jí pracuje s oblékáním.


 2. Obrázek s názvem Choose Men

  2 Vyberte boty se středně tvarovanou špičkou. Společenské boty se pohybují od hranatých až po úzce špičaté prsty, ale ani jedno není vaše nejlepší volba. Podívejte se na špičku, která vytváří rovnováhu mezi hranatými a špičatými. Tento tvar špičky se bude hodit k více outfitům a celkově bude vypadat lépe.
  • Neexistuje přesný tvar, který by byl vždy správný. Jde spíše o hledání něčeho, co se zdá vyvážené mezi těmito dvěma extrémy.
 3. Obrázek s názvem Choose Men

  3 Vyberte si boty s podpatkem, který je vysoký méně než jeden palec. Společenské boty mají různou výšku podpatku a mezi příliš vysokou a správnou je tenká hranice. Měli byste střílet o jeden palec nebo o něco níže. V opačném případě budete vypadat, že na sobě máte boty se zvednutou patou, a to vám ubírá na celkovém vzhledu.
  • Většina společenských bot má podpatek, ale některé nemusí. Ploché boty jsou v neformálním prostředí v pořádku, ale formální nebo profesionální oblečení by mělo mít patu.
 4. Obrázek s názvem Choose Men

  4 Držte se šněrování obuvi pro formální nebo obchodní profesionální prostředí. Při výběru obuvi do práce nebo na formální příležitost jsou tkaničky nutností. Mezi typické šněrovací boty patří většina Oxfords a Derbies. Nazouvací boty mohou být jednodušší, ale šněrované boty vypadají mnohem profesionálněji.
  • Pokud máte na sobě oblek, boty na šněrování jsou nutností. Pokud máte oblečené kalhoty a košili na knoflíky, ale nemáte sako, možná nebudete potřebovat šněrovací boty.
  • Pokud se účastníte záležitosti s černou kravatou a máte na sobě smoking, budete chtít nosit krajkové boty .
 5. Obrázek s názvem Choose Men

  5 Vyberte si nazouvací boty pro obchodní příležitostné oblečení. Nazouvací boty jsou ideální pro uvolněnější nastavení. Noste pár mokasínů nebo lodní boty když potřebujete něco upravenějšího než běžecké boty, ale o něco méně oblečené než šněrovací Oxfords.
  • Ty jsou dobré na léto. Slip-ony doplní khaki šortky a triko.
  • Pokud do práce nosíte kalhoty a košili s knoflíkem, bude se vám dobře nosit mokasíny. Nazouvací boty jsou dobré i pro příležitostnou večeři nebo podobné prostředí.
  • Návleky mohou mít střapce nebo sponu. Mohou být hladké nebo mají hrbolatý povrch jako semiš.
 6. Obrázek s názvem Choose Men

  6 Pro nejlepší všestrannost si vyberte pár černých bot. Černá má sklon k téměř každé barvě, kromě hnědé. Pokud se váš šatník skládá z obleků, které jsou většinou černé, šedé nebo modré, černé boty budou odpovídat těm nejlepším. Černé boty mohou také fungovat s kalhotami khaki nebo dokonce s džíny.
  • Pokud si můžete koupit pouze jedny boty, oblékněte si černé, pokud vaše obleky nejsou jen hnědé nebo opálené.
  • Pokud jde o pár bot, které budete nosit nejčastěji, hledejte hladký, poněkud lesklý povrch. Je dobré mít ve své sbírce pár semišových bot, ale ne jako primární pár.
 7. Obrázek s názvem Choose Men

  7 Vyberte pár hnědých bot pro zálohování a rozmanitost. Hnědé boty jsou stále společenskými botami, ale musí být sladěny pečlivěji. Hnědé a opálené obleky vypadají nejlépe s hnědými botami, i když existuje velké množství odstínů. Věnujte pozornost tomu, zda hnědé boty, které si vyberete, odpovídají hnědému oblečení, ve kterém je budete nosit.
  • Podívejte se na boty, které mají jeden odstín hnědé, aby bylo sladění vašeho oblečení snazší.
  reklama

Metoda 2 ze 2: Zkoušení obuvi

 1. Obrázek s názvem Choose Men

  1 Vyzkoušejte si boty odpoledne nebo večer. Vaše nohy po celý den alespoň trochu bobtnají, takže ráno nezkoušejte boty. Pokud si koupíte boty, které perfektně sedí, než vám oteknou nohy, mohou se vám boty během dne cítit těsné. Těsný střih s mírně oteklými chodidly bude volnější s vašimi chodidly v normální velikosti.
  • Nechcete, aby vás bolely a potily nohy. Kráčejte dostatečně dlouho, aby se vaše chodidla rozšířila o něco větší velikosti.
 2. Obrázek s názvem Choose Men

  2 Noste typ ponožek, které byste nosili k společenským botám. Chcete, aby vaše společenské boty těsně přiléhaly. Pokud si při nákupu obuvi vezmete silné ponožky, později tenké ponožky, boty se budou cítit volné. Když si vybíráte společenské boty, noste ponožky, které k těmto botám budete nejčastěji nosit.
  • Je lepší nosit trochu silnější ponožky než příliš tenké. Vyzkoušením bot se silnějšími ponožkami zajistíte, že necháte kousek místa navíc.
 3. Obrázek s názvem Choose Men

  3 Kupte si boty, které se hodí, když si je poprvé vyzkoušíte. Kožené společenské boty se moc neroztáhnou, pokud vůbec, takže je nebudete moci při nošení zlomit. Pokud se vám boty budou zdát příliš těsné, když si je obujete, budou vždy příliš těsné. Při nákupu vybírejte pouze boty, které se přesně hodí.
  • Chůze v botách vašim nohám pomůže zvyknout si na to, jak sedí, ale pokud jsou vám nohy nepříjemné, když si je obujete, mohou zůstat nepohodlné.
 4. Obrázek s názvem Choose Men

  4 Projděte se v botách, abyste zjistili, jak se cítí. Když najdete pár, který se vám líbí, obujte si boty a trochu se projděte. Projděte se po podlaze, abyste boty cítili. Udělejte několik stop deset stop tam a zpět. Kráčejte jako obvykle. Neměňte krok kvůli botám.
  • Nekupujte si boty, pokud je nemůžete vyzkoušet a projít se v nich. Neexistuje způsob, jak zjistit, jak vám boty sedí, pokud v nich nechodíte.
 5. Obrázek s názvem Choose Men

  5 Při objednávce online kupte dvě velikosti. Pokud nemůžete přijít do obchodu vyzkoušet boty, je užitečné koupit dvě různé velikosti, abyste se ujistili, že jedna z nich sedí. Potíž je rozhodnout se, zda koupit velikost větší než obvykle, nebo velikost menší. Při objednávce nezapomeňte co nejblíže znát velikost své nohy.
  • To bude zjevně stát více peněz, proto s tím při objednávce počítejte. Pokud nejste v nouzi, nákup obuvi v obchodě usnadňuje získání správné obuvi.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.Populární Problémy

Existuje mnoho důvodů, proč jít do Chaotic Evil; chaos je váš způsob života a morálka nemusí zastavit vaše plány. Tento článek vysvětlí hraní postavy Chaotic Evil všem, kteří chtějí být šéfy Orka Waaagha a Darque Wizards. Přemýšlet o...Jak rozšířit kožené boty. Zatímco kožené boty se přirozeně natahují a opotřebovávají na vaše chodidla, když jsou nové, mohou se cítit těsné a bolestivé. Zrychlení procesu protahování lze provést a je představeno několik navrhovaných způsobů ...

Nejlepší tenisté dnešní hry mají k dispozici litanii trenérů, fyzioterapeutů a pomocného personálu, aby uspokojili všechny jejich potřeby.I přes omezení týkající se Covid je přehlídka Macy's Thanksgiving Day Parade 2020 stále nezbytnou událostí. Zde je návod, jak jej můžete sledovat online, pokud nemáte kabel.Sania Mirza a Rohan Bopanna jsou oba nasazeni se svými příslušnými partnery do dvojic mužů a žen.

„Vánoční prázdniny“ jsou v horní části seznamu filmů, které musíte během prázdnin sledovat. Zde je návod, jak jej můžete sledovat online zdarma.