Jak si vybrat kopačky na fotbal

Výběr správných kopaček může být matoucí. K dispozici je tolik různých typů obuvi a všechny jsou navrženy speciálně pro určité typy hráčů a podmínky. Ačkoli konkrétní kopačka může být za určitých okolností dokonalá, může být zbytečné nebo dokonce nebezpečné nosit ji ve špatných. Pokud chcete získat správné kopačky, které vám pomohou dosáhnout maxima, budete muset přesně vědět, co hledat.

Část 1 ze 3: Výběr správného vzoru čepu pro hřiště

 1. Obrázek s názvem Choose Soccer Cleats Krok 1

  1 Hrajte na pevných površích. Pokud budete hrát na hřišti s přírodní trávou, kde příliš pravidelně neprší, měli byste použít pevnou obuv. Pevné boty mají obvykle deset nebo více dlouhých cvočků, které jsou rovnoměrně rozmístěny po spodním okraji boty. Poskytují dostatečné množství trakce pro běžné herní podmínky. Čepy mohou být buď kónické nebo ve tvaru čepele.
  • Kónické čepy jsou ve spodní části zaoblené. Umožňují hráči mít flexibilitu pohybu.
  • Cvočky ve tvaru čepele se ve spodní části boty ztenčují. Jsou navrženy tak, aby kopaly do hřiště a poskytovaly hráči lepší trakci. Neposkytují však takovou flexibilitu jako kuželové čepy, protože je těžší je odstranit ze země.
  • Pevné boty jsou nejbezpečnější boty, které si můžete koupit, pokud nevíte, na jakém typu hřiště budete hrát. Jsou považovány za přijatelné pro mnoho různých herních podmínek.


 2. Obrázek s názvem Choose Soccer Cleats Krok 2

  2 Buďte připraveni na měkké povrchy. Pokud budete hrát na hřišti, kde často prší, budete si muset obléknout měkké kopačky. Cvoky na měkkém zemním zaklínění jsou podobné jako na pevném zemním zaklínění. Obvykle je jich však jen asi šest a jsou strategicky umístěny, aby bota mohla nabídnout maximální trakci.
  • Cvoky na měkkých zeminách mohou mít také kuželovitý nebo čepelkovitý tvar.
  • U obuvi s měkkým povrchem budou na zadní straně boty dvě čepele na obou stranách paty a čtyři čepele umístěné na přední části boty (dvě na každé straně přibližně jeden palec od sebe), aby byla zachována rovnováha.
  • Boty na měkký povrch by měly být používány pouze na měkkých površích. Jejich nošení za jiných podmínek může vést ke zranění.
 3. Obrázek s názvem Choose Soccer Cleats Krok 3

  3 Postavte se na pevný povrch. Boty na tvrdém povrchu jsou navrženy tak, aby poskytovaly hráčům přilnavost a rovnováhu na površích, kde je velká část trávy opotřebovaná, takže pod nimi zůstává pouze pevná půda. Dno tvrdých kopaček je pokryto malými plochými hřeby. Na rozdíl od kopaček s pevným a měkkým povrchem jsou knoflíky na tvrdém podložce rozloženy po celém dně boty.
  • Kleště na tvrdou zem nejsou navrženy tak, aby kopaly do země. Spíše nabízejí přilnavost, která pomáhá hráči udržet rovnováhu na pevném povrchu.
  • Jejich jména mohou znít podobně, ale boty na tvrdém povrchu nejsou vhodné pro pevné hřiště.
 4. Obrázek s názvem Choose Soccer Cleats Krok 4

  4 Zvládněte se na trávníku. Mnoho fotbalových lig začíná hrát na trávníku. Údržba je snadná a levná a zůstává stejná téměř za každého počasí. Pokud mají trávníkové kopačky vůbec cvočky, budou velmi malé a rozloží se po celém dně boty. Spíše než hřeby mohou mít jednoduše mírně zvýšený vzor na dně, který jim umožňuje nabídnout trakci na trávníku.
  • Nenoste kopačky na jiném povrchu než na trávníku. Nemají dostatečně dlouhé ani ostré hřeby, které by uchopily různé povrchy.
  reklama

Část 2 ze 3: Výběr obuvi pro vaši pozici

 1. Obrázek s názvem Choose Soccer Cleats Krok 5

  1 Udeřte míč. Pokud jste útočník, vaší hlavní starostí na hřišti je dávat góly. Budete potřebovat botu s čistou úderovou zónou, abyste se mohli efektivně spojit s míčem. Úderová zóna kopačky je ta část, která by v ideálním případě měla být v kontaktu s míčem. Úderová zóna nebo upír boty je umístěn v horní přední části boty.
  • Jako útočník si můžete také pořídit lehčí boty, abyste mohli provádět výbušné pohyby. Podívejte se na boty, které váží kdekoli od pěti do osmi uncí.
 2. Obrázek s názvem Choose Soccer Cleats Krok 6

  2 Udělejte si pohodlí. Pokud jste záložník, strávíte většinu zápasu běháním po hřišti nahoru a dolů. Budete potřebovat boty, které vám nedráždí nohy po devadesáti minutách sprintu tam a zpět. Ujistěte se, že si vyberete boty s pohodlnými vložkami a mezipodešví s dostatečnou podporou pro vaše paty.
  • Vložky jsou měkké polštáře uvnitř obuvi. Některé kopačky mají vyjímatelné vložky.
  • Mezipodešve jsou polštáře, které jsou zabudovány v botě.
 3. Obrázek s názvem Choose Soccer Cleats Krok 7

  3 Hrajte obranu. Pokud máte obranné postavení, vaše boty budou vyžadovat mnoho trestů. Pořiďte si boty s pevnou podrážkou, která odolá poškození. Budete muset být schopni zastavit se na desetník a snadno měnit směry při sledování nepřátelských útočníků. Zvažte pořízení obuvi se skvělou trakcí.
  • Můžete také chtít, aby vaše boty měly velkou zónu úderu pro efektivní odražení míče.
  • Podrážka je spodní část boty, která se při startu a zastavení poškodí.
 4. Obrázek s názvem Choose Soccer Cleats Krok 8

  4 Pohybujte se bočně. Pokud jste brankář, bude trakce nejdůležitější součástí vaší boty. Najděte si boty, které zvládnou pohyb tam a zpět. Budete muset umět kopat nohama a snadno skákat ze strany na stranu. Značná zóna úderu bude také přínosem pro vaši schopnost provádět výkopy a zpětné přihrávky. reklama

Část 3 ze 3: Výběr správných zarážek pro vaše nohy

 1. Obrázek s názvem Choose Soccer Cleats Krok 9

  1 Vyberte si svůj oblíbený materiál. Fotbalové kopačky mohou být vyrobeny z různých tkanin. Vysoce kvalitní klokaní kožené klínky se vám po chvíli hraní v nohách přizpůsobí a jsou velmi odolné. Jsou však o něco těžší než boty vyrobené ze syntetických materiálů. Na druhou stranu boty vyrobené ze síťoviny mají obvykle velmi nízkou hmotnost, ale nejsou vhodné pro hraní ve vlhkých podmínkách, protože mohou propustit vodu do ponožek. Než se rozhodnete, který se vám líbí, vyzkoušejte si boty vyrobené z několika různých materiálů.
  • Kopačky vyrobené z telecí nebo kozí kůže jsou levnější než ty z klokaní kůže a mohou vám poskytnout podobný pocit.
  • Některé společnosti vyvíjejí kmeny syntetické kůže v reakci na zvířecí aktivisty. Výhodou umělé kůže je, že k materiálu lze přidat různé vlastnosti, například odolnost proti vodě.
 2. Obrázek s názvem Choose Soccer Cleats Krok 10

  2 Zkontrolujte uchycení boty. Chcete, aby vaše boty byly příjemné, ale ne příliš těsné. Mezi prstem na noze a přední částí boty by měla být přibližně šířka prstu dítěte. Pokud cítíte, jak se vaše prsty škrábou o přední část boty, jsou příliš malé. Pokud se vám vejde celý palec mezi prsty a přední část, pak jsou boty příliš velké.
  • Pokud máte široké nohy, možná budete muset hledat boty, které vám pohodlně padnou. Různé značky vyrábějí boty pro různé šířky chodidel. Například: Nike navrhuje velmi tenké boty, zatímco Adidas vyrábí boty, které jsou trochu širší.
  • Nošení obuvi, která vám nesedí, může být při fotbalovém zápase velmi bolestivé a může vám způsobit puchýře na nohou. Dlouhodobě mohou dokonce způsobit tvorbu puchýřů.
 3. Obrázek s názvem Choose Soccer Cleats Krok 11

  3 Získejte nejlepší boty pro svůj rozpočet. Pokud plánujete hrát fotbal konkurenceschopně, měli byste si pořídit boty, které jsou z hlediska kvality buď na nejvyšší, nebo na střední úrovni. Profesionálové nosí špičkové kopačky. Jsou navrženy tak, aby vyhovovaly hře se špičkovým výkonem. Nejsou však stavěny tak, aby vydržely, protože profesionální fotbalisté často každých pár zápasů dostanou nové boty. Boty střední třídy jsou levnější, odolnější a často nabízejí výkon, který je blízký výkonu obuvi nejvyšší úrovně.
  • Špičkové boty obvykle stojí sto padesát dolarů nebo více.
  • Boty střední úrovně se pohybují od osmdesáti do sto padesáti dolarů.
  • Nízkorozchodné boty stojí od čtyřiceti do osmdesáti dolarů a měly by se nosit, pouze pokud hrajete fotbal pro zábavu.
  • Dávejte si pozor na nákup bot, jejichž cena byla původně pod čtyřicet dolarů. Kvalita je často velmi špatná a může zvýšit riziko zranění.
 4. Obrázek s názvem Choose Soccer Cleats Krok 12

  4 Rozhodněte se pro správné umístění krajky. Moderní fotbalové kopačky nemají vždy ve středu tkaničky. Některé kopačky jsou navrženy se svými tkaničkami směrem k vnější straně boty, aby vytvořily větší zónu úderu. Pokud jste zvyklí na to, že jsou vaše tkaničky středem, může chvíli trvat, než si zvyknete, že je budete mít na boku. Umístění krajky může změnit střih a pocit boty.
  • Pokud máte rádi, že se vaše kopačky cítí těsné, možná budete chtít držet centrální tkaničky. Boční tkaničky mohou mít volnější pocit.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Potřebujete k vyzkoušení zarážky a chrániče holení? Ano! Obojí je nutné. Mít obojí také ukáže, že to se sportem myslíte vážně, a zvýší vaše šance na vytvoření týmu.
 • Otázka Mám široký posuv a nosím 8.5. UMBRO má pár, který mi dobře sedí, ale když se pohybuji rychle, střed se každým krokem ukloní jako gumička. Je to normální? Ano to je! Pokud jsou to nové kopačky, je to naprosto normální! Měli by se nakonec vloupat, ale pokud to neudělají a pokračovat v tom asi po měsíci, pak jsou příliš velcí.
 • Otázka Mému vnukovi je 12 let, má širokou nohu a vypadá to, že jeho kopačky jsou příliš malé. Jak zahájím hledání obuvi se správnou šířkou? Měl jsem stejný problém! Proveďte malý průzkum, ale já jsem si vybral Adidas, protože jejich boty jsou obecně širší. Existuje také několik kopaček Nike, které jsou širší.
 • Otázka Jaké kopačky mohu použít a které jsou vysoké po kotníky, pokud jsem útočící záložník? To závisí na vašich nohou. Pokud máte ploché nohy, můžete si obout buď Nike Magista Obra nebo Tiempo Legends.
 • Otázka Pokud je moje velikost chodidla US 3,5 a mám úzké chodidla, jaká velikost je pro mě dobrá a jaké kopačky bych si měl pořídit? Normálně stoupáte jen o jednu nebo dvě velikosti, pokud vůbec. Kopačky je také nejlepší koupit osobně a ne online, protože velikosti se velmi liší. Najděte si velikost a styl, který vám bude příjemný.
 • Otázka Fungují vůbec boty s vložkami ponožek u kotníku na kotníky? CaveyMan Mám páry obou podšívek ponožek a normálních bot a zjistil jsem, že tlumí údery do kotníku tak, jak jsou.
 • Otázka Chci být připraven na vyzkoušení a koupit si své kopačky hned teď, ale nevím, jestli mají mít určitou barvu nebo co. Co bych měl dělat? Venatrixx Některé týmy a organizace nevyžadují určité barvy nebo styly zarážek. Jedinou skupinou, která může být, je profesionální fotbal, a takhle to nevypadá, je profesionální zkouška. Neváhejte a kupte si kopačky hned teď.
 • Otázka Je Nike tou nejlepší společností? Nike a Adidas by byly nejlepší kopačky. Mají vnitřní, trávníkové a pravidelné.
 • Otázka Kde najdu kvalitní obuv? V outletu Nike.
 • Otázka Kde najdu zarážky CR7? Kopačky Cristiano Ronaldo najdete v obchodech Soccer Master, soccer.com, Dick's a mnoha dalších obchodech se sportovním zbožím.

Populární Problémy

Jak se naučit základy formy V. Forma V, známá také jako Cesta draka Krayt nebo Forma vytrvalosti, je jedním ze sedmi hlavních stylů boje se světelným mečem. Má dvě varianty: Shien se zaměřuje na průhyb výbuchu, zatímco Djem So ...Pomalý start ve hře Big Ten, Indiana vypadá, že napraví loď proti Northwestern. Zde je návod, jak sledovat hru online, pokud nemáte kabel.Petra Kvitova se utká s italskou Jasmine Paolini v poutavém souboji druhého kola na French Open 2020. Česká sedmá nasazená žena by na tento zápas pohlížela jako na příležitost otestovat svoji formu v ošemetných podmínkách.

Jak najít berle. Berle jsou běžným lékařským vybavením, které je obvykle zapotřebí po úrazech nebo při zotavování se z chirurgického zákroku. Umožňují lidem chodit bez vážení na zraněnou nohu nebo nohu. Přestože lékaři ...Pokud toužíte po pěkném, něžném steaku, ale nemáte přístup ke grilu, nebojte se! Grilovaný steak je stejně chutný jako jeho grilovaný sourozenec a můžete jej ve své troubě připravit o něco více než litinovou pánev. Vyberte si něžný střih ...Jak identifikovat a upravit křivé rameno. Pokřivené rameno je běžné zranění při sportu nebo po nehodě, nebo to může být také něco, co přetrvává chronicky. Pokud máte podezření, že vaše rameno může být nesprávně zarovnané, ...