Jak si vybrat cestovní obuv

Při cestování je důležitá obuv. Chcete se ujistit, že jste si zabalili cestovní obuv, která funguje pro různé příležitosti a snadno se přepravuje. Při výběru cestovní obuvi přemýšlejte prakticky. Mějte na paměti věci jako počasí ve vámi zvolené destinaci. Pokud cestujete letecky, vyberte si boty, které se snadno nosí po letišti. Pokud potřebujete obuv pro speciální aktivity, jako je pěší turistika, sbalte si odrůdy vhodné pro cestování.

Metoda 1 ze 3: Praktické úvahy

 1. Obrázek s názvem Vyberte si cestovní obuv Krok 1

  1 Přemýšlejte o aktivitách, které budete na cestě dělat. Při výběru cestovní obuvi zkontrolujte činnosti, které jste si na cestu naplánovali. Chcete si zabalit boty, které vám umožní pohodlně projít svými plány.
  • Pokud si na výletě budete jen odpočinout a nebudete se věnovat fyzicky namáhavým aktivitám, není třeba mít s sebou běžecké boty nebo turistické boty. Pevný pár tenisek a jeden nebo dva páry oblékacích bot jsou pravděpodobně dostačující.
  • Zabalte si boty, které mohou fungovat vícekrát, aby vám ušetřily místo v kufru. Vsaďte na neutrální odstíny a vezměte si boty, které lze nosit na mnoha různých místech. Pohodlné byty můžete nosit například na letišti, při nakupování nebo při prohlídce památek, stejně jako při návštěvě barů a večeří na dovolené.


 2. Obrázek s názvem Vyberte si cestovní obuv Krok 2

  2 Zkontrolujte počasí. Zjistěte, jaké bude ve vašem cíli počasí. Podle toho si při výběru cestovní obuvi naplánujte. Pokud se chystáte někam do teplejšího prostředí, měla by vám stačit lehčí bota, jako lehký byt nebo dokonce sandál či žabka. Do chladnějších destinací si můžete sbalit něco jako boty nebo silnější tenisky.
 3. Obrázek s názvem Vyberte si cestovní obuv Krok 3

  3 Zvažte, kolik chůze budete dělat. I když v rámci výletu nebudete běhat maratony, pokud hodně chodíte, budete chtít pohodlnou obuv. Pokud budete na cestě hodně chodit, je dobré si zabalit boty, ve kterých můžete chodit, například tenisky nebo boty.
  • Pokud se chystáte do velkého města, počítejte s tím, že budete hodně chodit. Na místě, jako je například Chicago, budete pravděpodobně většinu času jezdit veřejnou dopravou a budete chodit na vlakové nádraží a autobusové zastávky a zpět. Pevná vycházková obuv je důležitá.
 4. Obrázek s názvem Vyberte si cestovní obuv Krok 4

  4 Podívejte se na vlastnosti, které dělají dobrou cestovní obuv. Cestovní obuv by měla být pohodlná, lehká a odolná. Při výběru obuvi vhodné pro cestování hledejte cestovní obuv, která splňuje všechny tyto tři kvalifikace.
  • Rozhodněte se pro pohodlnou, ale také pohodlnou chůzi. Pokud budete pohodlně nosit každodenní obuv pro mnoho aktivit, mohou to být skvělé cestovní boty. To platí zejména v případě, že jsou vaše každodenní boty lehké.
  • Pokud si kupujete nové boty na výlet, nebojte se trochu připlatit. Cestovní obuv by měla vydržet dlouho a cena navíc stojí za přidanou odolnost.
  • Pokud děláte hodně outdoorových aktivit, měli byste také hledat boty, které jsou nepromokavé.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Výběr obuvi pro leteckou dopravu

 1. Obrázek s názvem Vyberte si cestovní obuv Krok 5

  1 Rozhodněte se pro gumové podrážky. Gumové podrážky mívají největší přilnavost. Chcete boty, které se na letištních podlahách snadno nekloužou. Gumová podrážka mívá pro tyto povrchy nejlepší přilnavost.
  • Obvykle jsou gumovou podrážkou tenisky nebo tenisky. Pokud se vám tyto typy obuvi nelíbí, zastavte se před cestou v místním opravně obuvi. Možná budete moci dostat gumové podrážky na něco jako byty.
 2. Obrázek s názvem Vyberte si cestovní obuv Krok 6

  2 Noste boty, které jste připraveni ztratit nebo poškodit. Letiště mohou být potenciálně náročné na boty. Obuv se může poškodit při rozlití, eskalátorech, podlahových lištách a také se může při bezpečnostní kontrole potloukat kolem dopravního pásu. V zavazadle byste si proto měli nechat velmi drahé nebo jemné boty. Noste boty, které vám nevadí, že se na skutečném letišti poškodí.
  • Na letišti by se neměly nosit boty s ozdobami, jako flitry. Existuje vysoké riziko poškození těchto typů obuvi v určitém okamžiku a ozdoby mohou snadno spadnout.
 3. Obrázek s názvem Vyberte si cestovní obuv Krok 7

  3 Vyberte boty, které se snadno čistí. Letiště jsou špinavá. Vzhledem k riziku znečištění nebo poškození obuvi během cestování se rozhodněte pro obuv, kterou můžete snadno vyčistit. V ideálním případě byste si měli po cestě vzít boty, které můžete bezpečně otřít mýdlem a vodou.
  • Pokud si nejste jisti, jak boty vyčistit, přečtěte si štítek výrobce, který jste k nim dostali. Měly by tam být pokyny. Na letiště byste neměli nosit obuv se složitými pokyny k čištění.
 4. Obrázek s názvem Vyberte si cestovní obuv Krok 8

  4 Přineste si boty, které se hodí k mnoha outfitům. Boty jsou těžké a nechcete, aby vám kufr zapadl příliš mnoha páry. Vybírejte proto cestovní obuv, která se hodí k různým outfitům. Podívejte se na neutrální odstíny a boty, které lze nosit při příležitostných i elegantních příležitostech. reklama

Metoda 3 ze 3: Vybírání specializované obuvi

 1. Obrázek s názvem Choose Travel Shoes Krok 9

  1 S sebou turistické boty. Pokud se chystáte na dlouhý pěší výlet, budete pro svůj cíl chtít solidní pár turistických bot. Tyto boty byste si měli přibalit k zavazadlům, aby byly připraveny vyrazit, až dorazíte do cíle.
  • Investujte do těžké turistické obuvi pouze v případě, že se na své cestě vydáváte na pořádnou turistiku. Vzhledem k jejich hmotnosti a velikosti by těžké profesionální turistické boty měly být baleny pouze v případě potřeby.
  • Pro lehkou turistiku se rozhodněte pro lehké boty, které mohou sloužit jako vycházkové boty.
 2. Obrázek s názvem Vyberte si cestovní obuv Krok 10

  2 Vyberte si slušivou vycházkovou obuv. Některé výlety vyžadují hodně chůze. Většina výletů do velkých měst například vyžaduje chůzi, protože se budete více spoléhat na veřejnou dopravu než na auto. Rozhodněte se pro pohodlnou a lehkou vycházkovou obuv, která vám volně padne kolem chodidel. Tím se minimalizuje riziko vzniku puchýřů a boláků.
 3. Obrázek s názvem Vyberte si cestovní obuv Krok 11

  3 S sebou si vezměte běžecké boty vhodné pro cestování. Pokud chcete na cestách držet krok s aktivitami, jako je běh, sbalte si boty, které to umožňují. Do zavazadel si přibalte lehkou běžeckou obuv. Pokud je to možné, zabalte si boty, které budou fungovat jak na běh, tak na chůzi, aby ušetřily místo.
 4. Obrázek s názvem Vyberte si cestovní obuv Krok 12

  4 Zabalte si správné boty do teplejšího podnebí. Pokud je váš cíl velmi teplý, je dobré přibalit si sandály a žabky. Pokud si vybíráte sandály, sáhněte po pohodlných a trvanlivých odrůdách vyrobených z kvalitních materiálů, jako je kůže, protože zabrání vzniku bolestí a puchýřů.
  • Pokud hodláte chodit po městě po žabkách, dobrou volbou jsou dražší boty s koženými pásky. Mnoho lidí však nosí žabky jako plážové boty nebo boty do sprchy. V takovém případě mohou levné plastové žabky vydržet na dovolené zhruba týden.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Jak odstranit desku. Výměna staré kuchyňské nebo koupelnové desky je snadný způsob, jak upgradovat pokoj. Na tuto práci si můžete najmout někoho, ale ve většině případů to není nutné. Místo toho snižte náklady na renovaci o ...

Zde je návod, jak můžete online sledovat předzápasovou show Super Bowl LIV 2020. Pokrytí před zápasem začíná ve 14 hodin. EST na Foxu.

Teofimo Lopez přebírá Masayoshi Nakatani v pátek večer v Marylandu. Zde je návod, jak sledovat živý přenos z boje online.

Frances Tiafoe nedávno sklidila chválu na Novaka Djokoviče a řekla, že Srbův pokus vyhrát letošní Golden Slam v kalendáři je „něco extrémně šíleného“.

Buffalo a Miami (Ohio) se v pondělí setkají na turnaji MAC. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.