Jak si vybrat svatební závoj

Po svatebních šatech je závoj jedním z nejvýraznějších aspektů vašeho svatebního vzhledu. Historicky se nosil závoj na ochranu nevěsty před zlými duchy; v dnešní době je prostě považována za krásnou formu zdobení. Dnešní nevěsta si může vybrat jakýkoli typ závoje, který si přeje, ale je důležité pochopit, že závoj je doplňkem, a jako takový pouze jednou částí vašeho celkového vzhledu. Musíte zvážit, jak to bude fungovat s vašimi šaty, tvarem obličeje, tvarem těla, účesem a místem svatby. Přečtěte si níže ve skoku užitečné informace o výběru dokonalého závoje pro vaši svatbu.

Kroky

 1. Obrázek s názvem Vyberte si svatební závoj Krok 1

  1 Zvažte své šaty . Jednou z nejdůležitějších úvah je výběr závoje, který doplní vaše šaty.
 2. Obrázek s názvem Vyberte si svatební závoj Krok 2

  2 Posuďte, kde se na vašich šatech nacházejí klíčová ohniska. Máte například ozdobený panel poprsí nebo třeba zadní detail, kterým byste se chtěli pochlubit? V tomto případě musíte buď vybrat závoj, který končí před vaším detailním bodem, nebo zvolit delší, čistý styl, přes který uvidíte detaily.
 3. Obrázek s názvem Vyberte si svatební závoj Krok 3

  3 Zvažte styl a úroveň zdobení vašich šatů. Obecně platí, že pokud máte docela jednoduché šaty, můžete si odnést komplikovanější závoj. Pokud jsou však vaše šaty velmi detailní, jednoduchý závoj často vypadá lichotivěji. Pouze ty nejformálnější svatby, jako jsou královské svatby, mají tendenci pojmout kombinaci komplikovaných šatů a závoje.
  • Svatební šaty spadají pod několik různých širokých stylů a váš závoj musí s tímto stylem pracovat. Existuje klasický styl, který je formální, symetrický a obvykle nějakým způsobem propracovaný. Romantický styl má prvek měkkosti a obvykle zahrnuje spoustu pozornosti k detailu. Sofistikovaný styl je podhodnocený vzhled bez rušivých detailů a eklektický vzhled je kreativní s nečekanými doteky. Všechny tyto faktory je třeba vzít v úvahu při výběru závoje; délka, šířka, barva, úrovně a dekorace.


 4. Obrázek s názvem Vyberte si svatební závoj Krok 4

  4 Zvažte různé délky .
  • Velmi krátké závoje, jako jsou závoje, nepřesahují bradu. Hledí závoje připomínají fascinátory nošené na dostihových závodech. Pokud mají vaše svatební šaty vysoký detail krku, tento typ závoje může dobře fungovat. Jsou dobrým stylem pro spárování se sofistikovanými nebo eklektickými svatebními šaty.
  • Ramenní závoje jsou dlouhé přibližně 50 palců (20 palců). Skvěle se hodí k šatům s detaily poprsí, pasu nebo spodní části zad. Na klasické, společenské šaty jsou však často příliš neformální.
  • Loketní závoje jsou přibližně 25,5 palce (63,5 cm) dlouhé, tento závoj padá kolem lokte. Mohou dobře fungovat s romantickými šaty ve stylu plesových šatů, protože končí tam, kde začíná plnost sukně.
  • Závoje na délku pasu jsou jen o něco delší než závoje na délku lokte na přibližně 30 palců (76,2 cm). Hodí se k většině stylů oblékání, ve kterých není vlak.
  • Závoje na konečky prstů jsou jednou z nejoblíbenějších délek, když natáhnete ruku, dosáhne kolem prstů. Jsou přibližně 36 palců (91,4 cm) dlouhé a také vyhovují většině stylů oblékání.
  • Závoje délky ke kolenům jsou přibližně 45 palců (114,3 cm) a dosahují kolem kolen. Vypadají dobře se svatebními šaty do poloviny lýtek.
  • Závoje na délku podlahy jsou často označovány jako baletní závoje, které podlahu pouze kartáčují na přibližně 72 palců (182,9 cm). Hodí se k úplným šatům, které nemají vlak.
  • Závoje délky kaple jsou o něco kratší než délka katedrály; tyto závoje stále visí na podlaze. Obvykle jsou dlouhé asi 90 palců (228,6 cm). Nejlépe jim sluší šaty s vlakem.
  • Závoje na délku katedrály jsou nejdelší, a proto nejformálnější, tyto závoje jsou obvykle asi 304,8 cm dlouhé a některé se táhnou až devět stop podél země. Nejlépe fungují s klasickými svatebními šaty plné délky.
 5. Obrázek s názvem Vyberte si svatební závoj Krok 5

  5 Zvažte šířku. Závoje se obvykle dodávají ve třech různých šířkách, které po stranách a nahoře vytvářejí různé stupně plnosti.
  • Šířka 54 palců (137,2 cm) je nejchladnější verzí s omezenou plností nahoře a po stranách. Pokud se chcete pochlubit detailem šatů, které jsou zakryty vaším závojem, je tento typ dostatečně čistý, aby se přizpůsobil. Tento styl visí za vašimi rameny, což znamená, že je ideálně kombinován s šaty s ozdobnými ramínky nebo rukávy.
  • Šířka 72 palců (182,9 cm) je střední výšky a šířky. Nabízí určité pokrytí kolem paží, takže se dobře hodí k jednoduchým šňůrkovým šatům. Bývá romantičtější než 54 palců (137,2 cm).
  • 108 palců (274,3 cm) šířka je nejširší a má nejvíce plnosti nahoře. Přichází, aby zakryl paže. Tento styl je skvělý, pokud máte na sobě šaty bez ramínek a chcete nějaké pokrytí kolem paží a ramen. Je však pravděpodobné, že bude vypadat příliš přehnaně s propracovanými svatebními šaty.
 6. Obrázek s názvem Vyberte si svatební závoj Krok 6

  6 Myslete na barvu. Váš závoj musí odpovídat vhodné barvě vaší svatební róbě. Existuje několik bílých a slonovinových odstínů, růžových, béžových a zlatých. Můžete si také vybrat mezi běžným a třpytivým povrchem. Třpytivé zahalování nabízí výrazný lesk, což je zvláště patrné při osvětlení. Naproti tomu pravidelné zahalování má matný vzhled. Pokud chcete zajistit přesnou shodu, ujistěte se, že si objednáte vzorník závojů, který bude odpovídat vašim šatům.
 7. Obrázek s názvem Vyberte si svatební závoj Krok 7

  7 Zjistěte, kolik úrovní. Můžete si vybrat mezi jedno, dvou a třístupňovým závojem. Výběr do značné míry závisí na stylu vašich šatů.
  • Jednostranný závoj se hodí k propracovanému vzhledu, ale romantické šaty často těží ze dvou nebo tříúrovňového závoje. Klasické šaty také obvykle vyžadují alespoň dvě úrovně. Víceúrovňové závoje vyhovují jednoduchým účesům, protože váš účes nebude pod vrstvami dobře vidět.
  • Jedna z úrovní je obvykle tvářenka. Toto je část závoje, která se používá k zakrytí tváře nevěst během začátku obřadu.
  • Dnešní nevěsta si může svobodně vybrat, zda chce závoj, který jí zakrývá obličej, nebo ne. Je to čistě osobní rozhodnutí; mnoha nevěstám připadá představa, že jim partner při prvním polibku zvedne závoj, velmi romantická.
  • Pokud chcete nosit tvářenku, musíte si vybrat stupňovitý závoj, který vám umožní před prvním polibkem převrátit tvářenku přes obličej nebo zátylek. Nejlepší je také vybrat závoj, který dosahuje alespoň délky ramen, protože tvářenka měří na délku přibližně 30 palců (76,2 cm). Zadní závoj, který je kratší, by mohl vypadat divně. Ujistěte se, že vaše tvářenka není delší než 30,2 palce (76,2 cm), protože jinak by se mohla zamotat do vašich květin.
 8. Obrázek s názvem Vyberte si svatební závoj Krok 8

  8 Vyberte si jaký typ doplňků, pokud nějaké hledáte. Závoj lze dokončit různými způsoby. Měli byste si vybrat povrchovou úpravu, která odpovídá stylu vašich šatů. Pokud jsou vaše šaty docela jednoduché, můžete si vybrat ozdobnější okraj. Strukturované šaty obvykle vypadají dobře se silnějšími okraji stužky. Měkké, romantické šaty mají tendenci dobře fungovat s jednoduše střiženým okrajem. Je také hezké nenápadně napodobit jakékoli detaily ve vašich šatech.
 9. Obrázek s názvem Vyberte si svatební závoj Krok 9

  9 Podívejte se, jaký typ tvaru obličeje máte. Váš obličej rámuje závoj, takže tvar obličeje je důležitým jmenovatelem při výběru závoje. Pro svůj tvar obličeje vezměte v úvahu následující rady:
  • Kulatý obličej - Kulatý obličej je v podstatě stejně široký jako dlouhý a vypadá celkově. Při výběru závoje hledejte styl, díky kterému bude váš obličej vypadat delší a štíhlejší. Je lepší, aby váš závoj dosáhl alespoň délky ramen a aby měl na temeni hlavy nějaký objem. Vyhněte se závojům s přílišnou plností po stranách obličeje.
  • Hranatý obličej - Čtvercový obličej má obvykle široký a hranatý vzhled. Při výběru závoje hledejte styl, který zjemní váš obličej a přidá na délce. Je lepší, aby váš závoj dosáhl alespoň délky ramen a aby měl na temeni hlavy nějaký objem. Kruhové a kaskádové styly mohou pomoci zmírnit hranatou povahu linie vašich čelistí.
  • oválný obličej - Oválný tvar obličeje o něco delší, než je široký, podobného vzhledu jako tvar vejce. Protože je tento tvar obličeje dobře vyvážený, můžete experimentovat s různými styly závojů. Je však dobré vyhýbat se extrémům v objemu nebo šířce, abyste udrželi své proporce.
  • Obdélníkový obličej - Obdélníkový obličej je delší než široký a má tendenci vypadat úzký a hranatý. Při výběru závoje hledejte styl, který má šířku kolem obličeje, ale žádnou výšku v horní části hlavy.
 10. Obrázek s názvem Vyberte si svatební závoj Krok 10

  10 Zjistěte svůj typ těla. Váš závoj má schopnost pomoci upravit proporce tvaru vašeho těla.
  • Pokud máte velkou poprsí nebo žaludek, bude pro vás výhodné nosit dlouhý závoj, který sahá až do délky prstu nebo níže. Je to proto, že to pomůže prodloužit horní část těla.
  • Ženy ve tvaru hrušky mají tendenci vypadat nejlépe v závojích, které končí na úrovni ramen, loktů nebo pasu. Tyto délky upozorňují na vaše menší body, spíše než na šířku boků.
  • Plné postavy by se v ideálním případě měly držet jednostupňových závojů s úzkou šířkou, aby vzhledu těla nepřidávaly další objem. Vysoké ženy mohou typicky odnášet delší závoje, ale kratší ženy se hodí spíše k závojům, které mají výšku pasu nebo vyšší.
 11. jedenáct Zjistěte, jaký účes budete nosit. Vaše volba účesu hraje roli při určování toho, jaký druh závoje a čelenky si můžete stáhnout.
  • Těžký kus hlavy, dlouhý závoj nebo víceúrovňový závoj vyžadují podpůrný up-do účes jako drdol. Obrázek s názvem Vyberte si svatební závoj Krok 12

  • Účes napůl nahoru/napůl dolů bude fungovat s mírnými váhami a délkami.

  • Pokud máte v úmyslu nosit všechny vlasy dolů, pak je pravděpodobně nejlepší držet se lehkých nebo kratších vzorů.

  • Musíte také zvážit polohu umístění na hlavě. Některé účesy vyhovují závoji, který je připevněn k přední části hlavy, ale jiné vypadají dobře se závojem, který je připevněn dále směrem dozadu.
  • Pokud máte krátké vlasy, budete muset závoj připevnit k přední části hlavy.
  • Pokud však máte dlouhé vlasy a chcete se pochlubit propracovaným up-do, budete muset závoj umístit více dozadu. Široké závoje je obvykle nutné nosit směrem k přední části hlavy a závoje, které nemají na sobě, vypadají lépe opotřebované směrem k zadní části hlavy. Váš závoj lze připevnit hřebenem a špendlíky nebo kombinovat s diadémem, korunkou nebo čelenkou. Je dobré koupit si závoj s dostatečným předstihem před datem svatby, abyste si ho mohli vzít na zkoušku vlasů.


 12. 12 Znáte umístění vaší svatby. Musíte také věnovat praktickou pozornost výběru závoje, který je vhodný pro vaše svatební místo.
  • Závoj ve stylu katedrály je dokonalou zátkou, pokud máte formální svatbu ve velkém kostele s několika účastníky. V jiném prostředí to však může být katastrofální.
  • Pokud se vdáváte v malé kapli, pak je nejlepší držet se délky kaple nebo kratší. Je to proto, že nebudete mít prostor předvést dlouhý vlečný závoj. Závoje délky katedrály také vyžadují častou pomoc obsluhy.
  • Pokud se vdáváte při venkovním obřadu, je třeba mít na paměti další okolnosti. Můžete se potýkat s pískem, větrem nebo špínou. Pokud chcete zachovat svůj závoj v původním stavu, doporučujeme zvolit závoj po kolena nebo kratší. Mnoho nevěst je však šťastných, že to celý den prožijí a nemají strach, že by se v závěsu táhly za sebou v písku na pláži nebo po prašné cestě v zahradním prostředí.
  • Mějte také na paměti, že ve větrném prostředí může být dlouhý závoj obtížně ovladatelný. V těchto podmínkách mohou závoje dobře fungovat.
  • Můžete také zvážit klima. Například; v horkém a vlhkém počasí nebude příjemné být zahalen do celých vrstev, které by se mohly přilepit na kůži.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Moje šaty jsou květinové krajky, kaskády z čistého krajkového vysokého výstřihu, vlečka pro mořskou pannu, otevřená záda s klíčovou dírkou a odhalená ramena. Jsem 5 ft 3 a stavím velikost 8. Jaký typ závoje si myslíte, že bude fungovat? Tvoje šaty zní krásně. Řekl bych, že byste si měli vybrat závoj vycházející ze zátylku, stékající dolů do malé části zad ve tvaru písmene A, s výšivkou na dně.
 • Otázka Mám nařasené svatební šaty na plesové šaty, jaký závoj bych měla nosit? Pokud jde o závoje, neexistují žádná pravidla; stačí si vybrat ten, který se vám líbí. Vaše šaty jsou dramatické, takže se můžete buď zdvojnásobit v dramatu a jít dlouho, nebo jít kratší a jednodušší, abyste se vyhnuli soutěži se svými šaty.
 • Otázka Šaty mé dcery jsou celé saténové a jsou jakousi plesovou/áčkovou linkou s vlečkou. Jaký druh závoje by měla nosit? Noste velmi dlouhý závoj, který běží dolů vlakem.
 • Otázka Moje šaty jsou plná mořská panna zbožňovaná vzory a korálky. Má malý vlak. Také budu mít na čele pokrývku hlavy a je to zahradní svatba. Jaký dlouhý závoj navrhujete? Vyberte si nebo vyrobte ten, který vám sahá až do zad a ujistěte se, že je velmi silný a splývavý.
 • Otázka Přední část přiléhavých a elegantních šatů je ve stylu ohlávky (vysoký krajkový výstřih) a zadní část je lemována vysokou krajkou lemovanou iluzí až do boků, plně zapnutá. Vkus začíná těsně pod boky. Jaké volby? VY Vyberte si ten, který vám půjde po celé horní části přední i zadní části a dodá vám celkový vzhled. Halter topy vypadají sportovně a silně. Krajkový závoj s nerovným lemem může vašemu celkovému vzhledu dodat určitou univerzálnost.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Pokud se vám nedaří najít závoj, který splňuje všechna doporučení, zvažte objednání závoje na míru. Například Wedding-Veil.com může vytvořit závoj podle vašich požadavků. Můžete si vybrat barvu, lemování, střih, šířku, počet úrovní a délku.

reklama

Populární Problémy

Jak ulevit od bolesti podkolenní šlachy. Vaše hamstringy se ve skutečnosti skládají ze tří samostatných svalů: semitendinosus, semimembranosus a biceps femoris. Http://www.emedicinehealth.com/pulled_hamstring/article_em.htm Vaše hamstringy ...

Zde je návod, jak můžete online streamovat soutěž Miss Universe 2019 online bez kabelu.

16 týmů z celého světa je ve Williamsportu na proslulé Little League World Series. Zde je návod, jak sledovat hry online bez kabelu.

Ukázka zápasů druhého kola ve skupině A finále ATP World Tour.

Jak cestovat po Tokiu. Když myslíte na Tokio, může vás napadnout rušné, rušné město s rychle se pohybujícími lidmi a auty. Cestování po této oblasti může být trochu zastrašující, zvláště pokud jste tam ještě nebyli nebo ...

Jak odstranit Jean Stain z bot. Už jste si někdy koupili nové džínové džíny, abyste na konci večera zjistili, že indigové barvivo proměnilo vaše bílé tenisky v katastrofu s kravatou? Ještě nezakopávejte kopy! Tam...