Jak vyčistit obsazení

Sádry se používají, když zlomíte kost. Pomáhají stabilizovat zlomenou kost, aby se mohla uzdravit. Odlitky se vyrábějí buď ze skelných vláken nebo sádry. Většina odlitků ze skleněných vláken je vodotěsná, i když jejich vložka není, pokud nemáte speciální vodotěsnou vložku. Sádrové odlitky však musí zůstat suché, protože voda je může rozpustit. Čištění sádrových odlitků může být obtížné. Když máte sádrový odlitek, zajistěte, aby se neznečistil a nenamočil. Pokud musíte, otřete jej vlhkým hadříkem, abyste odstranili špínu a špínu.

Metoda 1 ze 3: Čištění sádry

 1. Obrázek s názvem Čištění obrazovek LCD TV Krok 3

  1 Vnější část odlitku otřete vlhkým hadříkem. Pokud se vám stane, že se vám zašpiní sklolaminátový odlitek, zkuste špínu, jídlo nebo jinou značku setřít vlhkým hadříkem. Ujistěte se, že je tkanina pouze vlhká a ne příliš mokrá. Nemělo by to po vás zanechat žádné tůně vlhka.
  • Nezáleží na tom, zda máte sádru nebo sklolaminát, nikdy byste neměli svůj odlitek namočit ani ponořit do vody, i když ho zašpiníte. Přestože jsou odlitky ze skleněných vláken vodotěsné, měkká podšívka uvnitř není, takže je chcete udržet v suchu.
  • Pokud máte odlitek ze skleněných vláken a vodotěsnou vložku, možná se vám podaří navlhčení odlitku.


 2. Obrázek s názvem Clean Grease Stain on Leather Step 6

  2 K čištění odlitků použijte jemný prací prostředek. Pokud se některý druh odlitku zvenčí zašpiní a vlhký hadřík nestačí, zkuste použít jemný čisticí prostředek na nádobí. Malé množství mycího prostředku naneste na vlhký hadřík. Jemně a opatrně setřete špínu.
  • Suchým hadříkem setřete mýdlo a osušte sádru.
 3. Obrázek s názvem Treat a Broken Ankle Step 20

  3 Chraňte obsazení před znečištěním. Nejdůležitější věcí, kterou musíte udělat vy nebo někdo jiný, je udržovat ji v čistotě. To znamená udržovat jej pokud možno mimo špínu a písek. Měli byste se také pokusit omezit, jak moc se v něm potíte, protože pot a špína mohou způsobit jeho znečištění.
  • Buďte opatrní, když jíte. Snažte se neházet jídlo na nebo do sádry. Pokud potřebujete, zakryjte sádru, zatímco jíte. To může být důležité, pokud má dítě paži.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Udržujte své obsazení v suchu

 1. Obrázek s názvem Aplikujte sádru na zlomenou ruku, krok 12

  1 Chraňte obsazení při koupání nebo sprchování. Když se koupete nebo sprchujete, položte kolem sádry plast a tuto část těla nedávejte do vody. Můžete použít plastové sáčky nebo pytle na odpadky zajištěné nepromokavou páskou, které vám pomohou udržet ruku v suchu.
  • Při koupeli nesmíte namočit svůj odlitek, i když máte odlitek ze skleněných vláken. Nepokoušejte se umýt sádru ve sprše.
  • Může být snazší dát dětem piškotovou lázeň, aby bylo zajištěno, že jejich sádra zůstane suchá.
  • Pokud má váš odlitek ze skleněných vláken vodotěsnou vložku, můžete se osprchovat. Zeptejte se svého lékaře, než to zkusíte.
 2. Obrázek s názvem Scratch Under Your Cast Krok 1

  2 Sádru vysušte fénem na chladu. Pokud se vám stane, že váš sádrový odlitek zvlhne, nebo se potíte uvnitř svého odlitku, musíte jej vyschnout zevnitř i zvenčí. K tomu použijte fén nastavený na chladné nastavení. To poskytne vzduch, který vysuší veškerou vlhkost uvnitř i vně odlitku.
  • Nepoužívejte vysoušeč vlasů v teplém nebo horkém prostředí. To může spálit kůži a způsobit problémy. Může také způsobit větší pocení a vlhkost v sádře.
 3. Obrázek s názvem Scratch Under Your Cast Krok 3

  3 Skleněné vlákno nechte přirozeně zaschnout. Vaše sklolaminátová vložka s voděodolnou vložkou může zvlhnout, ať už ve sprše nebo v bazénu. Poté, co se dostanete z vody, bude asi hodinu trvat, než vnitřek sádry zaschne. Buďte trpěliví a nechte sádru přirozeně zaschnout.
  • Nepoužívejte vysoušeč vlasů, abyste se pokusili vysušit sklolaminátový odlitek rychleji. Nestrkejte ručník dovnitř nebo kolem odlitku ze skleněných vláken.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Postarání se o další starosti s vaším obsazením

 1. Obrázek s názvem Ošetřete zlomená žebra Krok 3

  1 Při chůzi na toaletu postupujte opatrně. S odlitky na těle může být obtížné se vypořádat a udržovat je čisté, zvláště když jdete na toaletu. Chcete se ujistit, že pokud vy nebo vaše dítě máte tělesný odlitek, nedostanete moč z odlitku.
  • Najděte způsob, jak zabránit stříkání moči na odlitky, jako je toaletní papír v loži.
  • Dbejte na to, aby se po kůži do odlitku neválela moč. Okamžitě setřete moč.
 2. Obrázek s názvem Balance Vaginal pH Step 3

  2 Vyvarujte se používání deodorantů. Možná budete chtít použít něco, co pomůže s vůní odlitku nebo pomůže udržet čistotu. Toto však nedělejte. To může vést k větší špíně a problémům, zejména uvnitř obsazení. Udržujte tyto typy věcí mimo obsazení.
  • Neumisťujte například pleťové vody, pudry nebo deodoranty na, uvnitř nebo poblíž sádry.
 3. Obrázek s názvem Apply Cast to a Broken Arm Step 5

  3 Určete typ obsazení, které máte. Ačkoli je péče o sklolaminát nebo sádrový odlitek podobná, existují mezi nimi důležité rozdíly. Ujistěte se, že víte, jaký druh odlitku máte a typ vložky, kterou máte, abyste se mohli o svůj odlitek řádně starat.
  • Odlitky ze skleněných vláken mohou lépe držet, pokud náhodou zvlhnou. Neměli byste je však ponořit do vody, jít s nimi plavat nebo se s nimi osprchovat, pokud máte normální vložku. Vložka může zvlhnout a dráždit nebo způsobit vředy na kůži uvnitř sádry.
  • Některé odlitky ze skleněných vláken jsou dodávány s vodotěsnými vložkami. Pokud máte vodotěsnou vložku, můžete ji ponořit do vody, ale pouze se souhlasem lékaře. Můžete se s ním například jít koupat nebo se vykoupat.
  • Sádrové odlitky nemohou zvlhnout. Voda může poškodit sádru a způsobit problémy. Může to dokonce způsobit, že se sádra rozpustí a rozpadne. Měli byste dbát na to, aby byl váš sádrový odlitek vždy suchý.
 4. Obrázek s názvem Aplikujte sádru na zlomenou ruku, krok 10

  4 Vědět, kdy navštívit lékaře. Pokud vám sádra nějak zvlhne, možná budete muset navštívit lékaře. Mokrá sádra někdy úplně zaschne, ale často mokrá sádra zcela nevyschne a způsobí bolestivé skvrny na kůži uvnitř sádry.
  • Měli byste zavolat lékaře, pokud si všimnete:
   • Bolest a napětí v poraněné končetině
   • Znecitlivění nebo brnění ve zraněné ruce nebo noze
   • Pálení nebo píchání pod sádrou
   • Zraněné prsty nebo prsty zraněné končetiny zchladnou nebo zmodrají
   • Neschopnost pohnout prsty nebo prsty zraněné končetiny
   • Otok pod obsazením
   • Červená nebo surová kůže kolem obsazení
   • Horečka 101 F (38 C) nebo vyšší
  • Pokud sádra zvlhne, ale nevyschne do 24 hodin, zavolejte lékaře.
  • Většina sádrek začne trochu páchnout poté, co je na chvíli nosíte. Jakýkoli faul nebo extrémně špatný zápach jsou však známkou problému. Pokud je zápach špatný, měli byste navštívit lékaře, protože to může znamenat, že máte infekci.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Mnoho akcí vyžaduje uspořádání krásných čerstvých květin. Protože květiny jsou živé věci, mohou být velmi jemné. Měli byste vědět, jak transportovat své řezané květinové úpravy, aniž byste poškodili své květy. Uložte si ...

Takto můžete sledovat sobotní souboj Canelo vs Yildirim na Fire TV Stick.

Školy jsou často dobrým místem pro učení a rozšiřování vašich znalostí o obchodu a obchodu. Ať už jste na jakékoli úrovni školy - základní, střední, vysokoškoláci nebo absolventi - existuje mnoho příležitostí, jak vydělat peníze. Nejen, že ...

Leo Borg, syn švédské tenisové legendy Bjorna Borga, nedávno odhalil, že 20násobný vítěz Major Rafael Nadal je jeho idolem od dětství.

VCU se v neděli utká s Georgem Masonem v zápase A-10. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online, pokud nemáte kabel.

Zde je návod, jak sledovat hru Chargers vs Titans online bez kabelu. Zahrnuje možnosti pro diváky s pravděpodobným zájmem o koupi i mimo trh.