Jak čistit utěšitele

Když myslíme na přikrývku, nejčastěji myslíme na pohodlí: tyto měkké, nadýchané potahy nás udržují v teple a pohodlí. Věděli jste však, že jsou také dokonalými hostiteli roztočů a nečistot, které se časem hromadí a zvyšují vaše šance na alergickou reakci? Udržování vašeho šidítka v čistotě je životně důležité pro vaše zdraví, a co víc, životnost samotného šidítka. I když se to na první pohled může zdát těžkopádný úkol, buďte si jisti, že dát vašemu peří nebo alternativnímu šidítko dobré praní je velmi proveditelný úkol.

Část 1 ze 3: Příprava na čištění vašeho šidítka

 1. Obrázek s názvem Clean Comforters Krok 1

  1 Přečtěte si štítek péče. Váš šidítko by měl mít štítek s péčí s pokyny, jak jej vyčistit. Většinu alternativních přikrývek dolů a dolů lze prát doma jemným pracím prostředkem, i když někteří mohou uvádět pouze chemické čištění.
  • Neodchylujte se od konkrétních pokynů na štítku. Může to zahrnovat nastavení teploty pro pračky a sušičky atd.


 2. Obrázek s názvem Clean Comforters Krok 2

  2 Zjistěte, zda je třeba váš šidítko vyčistit. Utěšitelé pravděpodobně potřebují dobré čištění jednou za několik měsíců. Pokud však máte alergie, možná budete chtít každý měsíc prát přikrývku.
  • Pokud je problémem jediná skvrna, nemusíte prát celý šidítko. Ošetření skvrn viz krok 4.
 3. Obrázek s názvem Clean Comforters Krok 3

  3 Zkontrolujte pevnost švu a případné otvory. Než začnete přikrývku skutečně prát, ujistěte se, že nemá žádné volné nitě ani slzy. Naštěstí tyto slzy nebudou příliš velké a dají se snadno napravit rychlou jehlou a nití. Ačkoli to procesu mytí přikrývky prodlouží čas, zabrání tomu, aby se tyto malé otvory během praní zvětšovaly.
 4. Obrázek s názvem Clean Comforters Krok 4

  4 Odstraňte skvrny. Můžete to udělat s malým množstvím roztoku detergentu, jako je Woolite, zředěným trochou vody. Alternativně můžete použít pastu ze sody a vody, 50–50 roztok jedlé sody a bílého octa nebo jednoduše sycenou vodu.
  • Posuňte výplň z obarvené oblasti.
  • Na dané místo naneste malé množství čisticího roztoku.
  • Blotujte čistým bílým ručníkem nebo hadříkem.
  • Případně potřete látku dohromady, aby se skvrna uvolnila, a opláchněte malým množstvím vody. Rukama vytlačte přebytečnou vodu a poté ji očistěte čistým bílým ručníkem.
  • Pokud si poté nebudete prát přikrývku, nechte tuto sekci uschnout na vzduchu nebo osušte fénem. Ujistěte se, že úplně zaschla.
  • Nikdy nepoužívejte žádné bělidlo ani roztok pro úpravu barev.
  reklama

Část 2 ze 3: Praní vašeho utěšitele

 1. Obrázek s názvem Clean Comforters Krok 5

  1 Vložte přikrývku do pračky. Ujistěte se, že je distribuován rovnoměrně. Váš přikrývka potřebuje dostatečný prostor k důkladnému vyčištění, takže pokud se vám domácí pračka zdá příliš malá na to, aby se do ní přikrývka vešla, vezměte ji do prádelny a použijte jednu z velkých praček s předním plněním.
 2. Obrázek s názvem Clean Comforters Krok 6

  2 Nastavte pračku na jemné nastavení a zvolte teplotu vody. Jemné nastavení je zásadní při prevenci poškození pláště. Volba teploty vody závisí na několika faktorech.
  • Podle pokynů na štítku použijte studenou nebo teplou vodu.
  • Použijte horkou vodu, pokud chcete zabít roztoče a nemáte sušičku. Teplo vyšší než 130 stupňů Fahrenheita (54 ° C) zabíjí roztoče, ale pokud máte obavy z poškození látky nebo barvy vašeho šidítka praním na vysokou teplotu, použijte studenou vodu a teplo uschovejte v kroku sušení.
 3. Obrázek s názvem Clean Comforters Krok 7

  3 Pokud je to možné, přidejte další cyklus máchání. V závislosti na vašem počítači to můžete vybrat na začátku, nebo to budete muset přidat jako další krok po dokončení prvního cyklu.
 4. Obrázek s názvem Clean Comforters Krok 8

  4 Použijte malé množství jemného pracího prostředku. Vyberte prací prostředek, který je bezpečný pro jemné materiály. Použití malého množství zabrání nadměrnému pěnění ve stroji a také sníží svlékání peří z peří.
 5. Obrázek s názvem Clean Comforters Krok 9

  5 Přidejte čistý pár bílých tenisek nebo tenisových míčků. Jejich přidání do praní pomůže vyvážit náplň a zajistí efektivní čištění.
  • Ujistěte se, že tenisové boty mohou prát při zvoleném nastavení.
  reklama

Část 3 ze 3: Sušení vašeho utěšitele

 1. Obrázek s názvem Clean Comforters Krok 10

  1 Umístěte přikrývku do sušičky s tenisovými botami nebo míčky. Ujistěte se, že je šidítko rovnoměrně rozloženo. Tenisky nebo míče pomáhají udržovat výplň rovnoměrně rozloženou.
  • Případně můžete použít gumovou sušičku nebo péřové kroužky.
 2. Obrázek s názvem Clean Comforters Krok 11

  2 Vysušte přikrývku na nízkou teplotu. Vašemu šidítko chvíli trvá, než důkladně vyschne, možná několik hodin.
  • K zahubení roztočů použijte vysoké teplo, ale pouze po konzultaci se štítkem péče. Tenisové míčky a tenisky nemusí snášet vysoké teploty.
 3. Obrázek s názvem Clean Comforters Krok 12

  3 Během procesu sušení pravidelně přikrývejte. Každou půl hodinu vytáhněte šidítko ze sušičky a načechrejte ho. To pomáhá redistribuovat výplň a podporuje důkladné a rovnoměrné vysoušení tím, že je přikrývka řádně provzdušněna. Můžete také zkontrolovat známky popálenin (nepravděpodobné při nízkoteplotním nastavení, ale riziko při nastavení vyššího tepla).
 4. Obrázek s názvem Clean Comforters Krok 13

  4 Zavěste přikrývku venku. Pokud je relativně sucho a slunečno, dokončete proces sušení tím, že přikrývku umístíte na několik hodin ven. To pomáhá zajistit, aby šidítko bylo důkladně vysušeno, což je zásadní pro prevenci plísní. Sluneční světlo také pomáhá zabíjet roztoče.
  • Pokud je venku velmi teplo a slunečno, můžete sušičku úplně vynechat a přikrýt přikrývku na celý proces sušení. Pokud to uděláte, uspořádejte přikrývku tak, aby její povrchy mohly rovnoměrně schnout. Ujistěte se, že je každých pár hodin načechráte a otočíte o 90 stupňů, aby se prach nebo náplň neshromažďovaly na jednom konci.
  • Pokud počasí nepřeje, zavěste přikrývku na suché, dobře větrané místo uvnitř. Položení na sušící rošt umožňuje rovnoměrné sušení. Ujistěte se, že pravidelně čechráte a střídáte, jak je uvedeno výše.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak velkou pračku a sušičku potřebuji? Průměrná velikost bude obecně fungovat dobře. Většina bude dokonale schopná prát a sušit přikrývku.
 • Otázka Jak často mám čistit šidítko, které se používá k pronájmu na prázdniny? Přikrývku byste měli čistit každý měsíc. Zbytek ložního prádla by měl být vyčištěn pokaždé, když se někdo odhlásí. Také používání peřin usnadňuje práci - pak to můžete dělat každé dva týdny.
 • Otázka Jak zajistím, aby vnitřní náplň zůstala na svém místě a aby se při čištění přikrývky neprotáčela? K tomu slouží tenisové míčky nebo tenisky. Pomáhají porazit šidítko, když je v pračce, aby se nezamotalo. Když ho vysušíte, tenisové míčky ho pomohou načechrat.
 • Otázka Jak mohu vyčistit šidítko, pokud je pro moji pračku příliš velké? Můžete jej umýt ručně ve vaně a zavěsit na sprchovou tyč nebo jít do prádelny.
 • Otázka Můj šidítko voní. Mohu při praní použít jedlou sodu nebo ocet? Kolik pracího prostředku je také potřeba? Na začátek použijte 1 šálek jedlé sody, poté na oplachový cyklus, přidejte ocet (po opláchnutí nebude cítit, nebojte se).
 • Otázka Jak získám zaschlou krev z mého šidítka? Vyzkoušel jsem návrh s použitím peroxidu, jedlé sody a Arm a Hammer boraxu, pak jsem pral jemně, pak několik minut sušil v sušičce a visel. Je to slabé, ale stále tam je. Zkuste použít mýdlo Dr. Bronners Kastilie. Nechte doktora Bronnersa, aby na něm celou noc namočil (vodou). Můžete ho dokonce nechat dva dny namočit. Nasaďte si velkorysou částku a nechte ji dělat své.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Chraňte svůj šidítko před nečistotami a prachem pomocí přikrývky. Přikládají se na přikrývku a lze je snadno vyjmout a prát v pračce se zbytkem ložního prádla.
 • Pokud štítek péče o přikrývku doporučuje pouze ruční praní, můžete to provést jemným pracím prostředkem ve vaně nebo ve velkém umyvadle.
 • Každé ráno vytřeste přikrývku a pravidelně ji větrejte v suchých, svěžích dnech. To napomáhá cirkulaci výplně a odvádění vlhkosti, čímž předchází vzniku plísní.
 • Většina výrobců varuje před používáním bělidla, protože potenciálně poškozuje obal a výplň, čímž zkracuje životnost přikrývky. Bělidlo je však účinným prostředkem proti roztočům, takže pokud vám to dělá problém, můžete zvážit přidání malého množství bělidla do pracího cyklu.

reklama

Populární Problémy

Díky dotykové obrazovce a malým ovladačům, kterým se říká Joy-Cons, je Nintendo Switch náchylný k mastnotě, rozmazání a celkovému znečištění. Naštěstí je čištění přepínače hračkou a nevyžaduje mnoho úsilí ani času. Vyčistěte ...

Tour po Jižní Africe po Indii pokračuje 1. testovacím zápasem. Zde je návod, jak to sledovat naživo ve Spojených státech.

Dnes v noci je finále sezóny „Temptation Island“. Zjistěte více o tom, jak sledovat show online prostřednictvím živého přenosu.

Zde je návod, jak sledovat LSU vs Texas A&M online bez kabelu

Jak uvařit mletí a zelenou papriku. Pikantní a chutné jídlo z mletého masa a pepře, které lze jíst nebo podávat s rýží, chlebem, houskami nebo obyčejnými těstovinami. Mleté pokrmy jsou relativně snadné na přípravu a vyžadují malé úsilí. Plátek...

Překreslení historie Wimbledonu: Meandrování napříč staletími