Jak čistit kubický zirkon

Ačkoli nejde o skutečné diamanty, krychlové kameny zirkonia mají mnoho stejných vlastností jako hodnotnější drahokamy. Aby byl zachován jejich lesk a krása, měly by být krychlové drahokamy zirkonu čištěny každý měsíc. Čištění je rychlý a jednoduchý proces, který zahrnuje čištění kubických zirkonů jemným mýdlem a vodou. Až budete hotovi, vaše šperky by měly vypadat lesklé a nové.

tejpování tenisového lokte

Metoda 1 ze 3: Čištění šperků

 1. Obrázek s názvem Clean Cubic Zirconia Krok 1

  1 Smíchejte teplou vodu s jemným čisticím prostředkem na nádobí. Abrazivní čisticí prostředky mohou poškodit krychlový zirkon. Vše, co potřebujete, je jemný čisticí prostředek na nádobí z vaší kuchyně a trochu teplé vody. Přesný poměr pracího prostředku a vody pro běžné čištění nemusí být přesný, ale snažte se zhruba o jeden díl pracího prostředku na dva díly vody.
 2. Obrázek s názvem Clean Cubic Zirconia Krok 2

  2 Vydrhněte si kubický zirkon s měkkým kartáčkem na zuby. Šperky můžete krátce namočit, aby se zvlhly. Směs vody/čisticího prostředku můžete také jednoduše nanést na zubní kartáček. Jemně vydrhněte kubické zirkony měkkým zubním kartáčkem, abyste odstranili špínu a nečistoty a dosáhli zdravého lesku.
  • Pokud nemáte po ruce náhradní zubní kartáček, lze kubický zirkon čistit také měkkým kosmetickým kartáčkem. Dobře by fungoval například štětec používaný na oční stíny.


 3. Obrázek s názvem Clean Cubic Zirconia Krok 3

  3 Kubické zirkony zcela opláchněte. Je důležité nenechávat žádné zbytky mýdla na kubických zirkonech. Po umytí krychlového oxidu zirkoničitého ho opláchněte pod faucetem, dokud nebude voda čistá.
 4. Obrázek s názvem Clean Cubic Zirconia Krok 4

  4 Krychlové zirkony vysušte měkkým hadříkem. Pokud necháte kubický zirkon na vzduchu zaschnout, může dojít k poškození. Čistým hadříkem opatrně otřete suchou zirkonii. Otírejte, dokud na špercích nezůstane vlhkost. reklama

Metoda 2 ze 3: Namáčení šperků

 1. Obrázek s názvem Clean Cubic Zirconia Krok 5

  1 Smíchejte prací prostředek a vodu. V případě, že rutinní čištění neobnoví lesk krychlového zirkonu, pokračujte jeho namáčením. Namočte na šperky pomocí tří dílů horké vody a jednoho dílu jemného mycího prostředku na nádobí.
 2. Obrázek s názvem Clean Cubic Zirconia, krok 6

  2 Do směsi ponořte kubický zirkon. Jemně vložte kubický zirkon do směsi voda/prací prostředek, aby byl zcela ponořen. Neexistuje žádná přesná doba namáčení, ale nechte drahokam sedět alespoň několik minut.
 3. Obrázek s názvem Clean Cubic Zirconia Krok 7

  3 Kubický zirkonia opláchněte a osušte. Pod faucetem opláchněte směs z kubických zirkonů. Opláchněte jej, dokud voda nevyteče čistou. Poté zirkony poklepejte čistým hadříkem.
 4. Obrázek s názvem Clean Cubic Zirconia, krok 8

  4 Pokud to nefunguje, navštivte klenotníka. Pokud čištění ani namáčení neobnoví lesk krychlového zirkonu, je na čase vyhledat profesionální ošetření. Může být zapotřebí vysokotlaké parní čištění, které by měl provádět profesionální klenotník. ODBORNÁ TIP

  Jerry Ehrenwald

  Certifikovaný klenotník Jerry Ehrenwald, GG, ASA, je absolventem gemologu v New Yorku. Je předchozím prezidentem Mezinárodního gemologického institutu a vynálezcem amerického patentovaného Laserscribe℠, prostředku laserového zápisu na diamant s unikátními znaky, jako je DIN (identifikační číslo diamantu). Je vedoucím členem Americké společnosti odhadců (ASA) a je členem klubu čtyřiadvaceti karátů města New York, sociálního klubu omezeného na 200 nejvýznamnějších osobností v klenotnictví. Jerry Ehrenwald
  Certifikovaný klenotník

  Syntetický kubický zirkon je umělý výrobek. Kubické zirkony k vám obvykle přicházejí již vyleštěné automaty během procesu řezání. Ve většině případů stroje zpracovávají kámen do stejných stylů jako diamanty.

  reklama

Metoda 3 ze 3: Údržba kubických zirkonů

 1. Obrázek s názvem Clean Cubic Zirconia, krok 9

  1 Jednou za měsíc vyčistěte kubický zirkon. Měsíční čištění je nutné, aby se zabránilo hromadění nečistot a špíny na kubických zirkonech. Pokud jste v souladu s měsíčním čištěním, snížíte tím pravděpodobnost, že šperky vytvoří špínu, až je nutné profesionální čištění.
 2. Obrázek s názvem Clean Cubic Zirconia, krok 10

  2 Kubický zirkonia uchovávejte mimo pleťové vody a oleje. Pokud nosíte kubický zirkon na rukou, vyhněte se používání pleťové vody nebo věcí jako esenciální oleje. Kubický zirkon je na takové látky citlivý a snadno se poškodí. Pokud používáte pleťovou vodu nebo oleje, chraňte ji před jakýmkoli kubickým zirkonem, který máte na sobě.
 3. Obrázek s názvem Clean Cubic Zirconia, krok 11

  3 Vyhněte se drsným čisticím prostředkům. Na krychlové zirkonie by se nemělo používat bělidlo, chlor a čpavek. K odstranění drsných skvrn nepoužívejte žádné chemické čisticí prostředky, protože by to mohlo vaše šperky snadno poškodit.
 4. Obrázek s názvem Clean Cubic Zirconia, krok 12

  4 Uložte své šperky bezpečně. Kubické zirkony by měly být skladovány ve vzduchotěsné nádobě, aby se zabránilo opotřebení. Kdykoli nenosíte kubický zirkon, uložte jej rychle a do bezpečného kontejneru. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak snížíte temnotu uprostřed kamene? Tma je známkou poškození. Vyhodnocení viz klenotník.
 • Otázka Co je to jemné mýdlo, které mohu použít k čištění krychlového zirkonu? Můžete použít běžný prostředek na mytí nádobí. To dělá zázraky.
 • Otázka Je kubický zirkon silnější než bílý safír? Ne. Sapphire je kolem Mohsovy stupnice tvrdosti kolem 9, zatímco CZ nikdy nepřekročí 8,5. To znamená, že safír je ve skutečnosti odolnější než CZ.
 • Otázka Jak velký štětec na make -up mám použít k čištění krychlových zirkonů? Nepoužívejte štětec na make -up; použijte štětec na obočí, aby se ty špičaté štětinky mohly dostat pod fazety kamene, aby se dostal ven všech špína skrývající se pod nimi.
 • Otázka Mohu použít čistič stříbra k čištění krychlových zirkonů? Máte stříbro v kubickém zirkonu? Očistěte díl teplou vodou a mýdlem. Pokud je stříbro stále matné, podle toho, zda je stříbro skutečné nebo falešné, nejprve vyčistěte kamennou část a poté zkuste velmi jemný čistič stříbra. Nebo použijte zubní pastu a měkký kartáček a druhý odvar na celý kus, poté, co jej opravdu dobře opláchnete. Pamatujte, že kus důkladně vysušte, protože voda může poškodit nebo skvrnit šperky, pokud je ponecháte.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

má roku disney plus

Populární Problémy

Zde je návod, jak sledovat živý přenos iHeartRadio Jingle Ball 2019 online bez kabelu. Přehlídka představuje vystoupení Jonas Brothers, Taylor Swift, Lizzo a dalších.

Zde je návod, jak můžete online finále seriálu „American Horror Story“ s názvem „Final Girl“ online bez kabelu.

Sloane Stephens a Olga Govortsova se ve čtvrtek setkají v zápase druhého kola na US Open 2020. Stephens vyhrála obě předchozí setkání s Govortsovou.

Virtuální NASCAR a iRacing míří v neděli do Bristolu na Food City Showdown. Zde je návod, jak streamovat závod online bez kabelu.

Rozešel se s hlavním trenérem Marianem Vajdou a každým klíčovým členem jeho hlavního trenérského týmu.

Dayton a SMU se v sobotu setkají v přesvědčivém nekonferenčním zápase. Zde je návod, jak hru sledovat, protože není v běžné televizi.