Jak vyčistit péřovou bundu

Péřová bunda je ta, která je naplněna prachovým peřím ptáků, obvykle kachen a hus. Často se používá k plnění termoprádla, ložního prádla a spacích pytlů, protože materiály plněné prachovým peřím jsou teplé a lehké. Čištění péřové bundy může být výzva, protože peří dobře nevystupuje proti drsným pracím prostředkům a oděv musí být zcela vysušen, aby získal zpět své izolační vlastnosti. Abyste však svoji péřovou bundu využili na maximum, měli byste ji prát pravidelně, maximálně však dvakrát za rok.Metoda 1 ze 4: Předčištění bundy

 1. 1 Přečtěte si štítek péče. To vám řekne, zda existují nějaké zvláštní pokyny, které byste měli dodržovat ohledně péče o vaši bundu, včetně pokynů k praní.
  • Štítek pro péči vám může říci, že musíte bundu prát ručně, prát v pračce na speciální cyklus nebo sundat bundu profesionálnímu čističi.
  • Pokud bunda potřebuje pouze drobné čištění, může stačit pouze předčištění a možná nebudete muset prát úplně nebo ručně.
 2. 2 Upevněte všechny spony a spojovací prvky. Materiály plněné prachovým peřím se mohou za mokra snadno trhat, takže je důležité postarat se o cokoli, co by se během procesu praní mohlo zachytit nebo vytáhnout.
  • Rozepněte zipy
  • Tlačítka tlačítek
  • Zavřete suché zipy
  • Zajistěte klapky
  • Vyjměte předměty z kapes a zajistěte je
 3. 3 Odstraňte přebytečnou špínu a bláto. Čistým suchým hadříkem setřete z bundy veškeré nečistoty, úlomky nebo volné bláto. To trochu usnadní proces čištění, protože se nebudete potýkat s velkými shluky bahna nebo prachu.
 4. 4 Vyčistěte odolné skvrny. K čištění a čistění péřové bundy použijte čisté mýdlo nebo speciální prachové mýdlo, které nezbaví peří oleje a nezkřehne je. Naneste malé množství mýdla na postižená místa, jako jsou skvrny, těžko odstranitelné špíny a skvrny od oleje nebo potu. Necháme asi 15 minut nakysnout. Mezi dobrá mýdla k použití patří:
  • Nikwax Down Wash
  • Granger's Down Wash
  • Čistič dolů ReviveX
  • Skvrny ošetřující skvrny před vypráním bundy pomáhají skvrny uvolnit, takže je lze snadněji odstranit.
 5. 5 Namočte bundu do teplé vody. Naplňte vanu, umyvadlo nebo umyvadlo teplou vodou. Vložte bundu do vody a jemně ji promíchejte rukama. Bundu nechte 10 až 15 minut namočit.
  • Namáčení bundy před praním pomáhá odstranit přebytečnou špínu, úlomky a mýdlo z čištění na místě.
  • Po namočení přesuňte bundu pryč od odtoku a vyprázdněte vanu. Jemně vymačkejte přebytečnou vodu z bundy.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Praní bundy v pračce

 1. 1 Před přidáním mýdla vyčistěte přihrádku na prací prostředek. Dokonce i zbytky běžných mýdel a pracích prostředků mohou poškodit peří. Než použijete na praní bundy stroj, otřete dávkovač hadříkem a odstraňte zbytky pracího prostředku.
  • Když je dávkovač čistý, přidejte množství mýdla bezpečného pro praní podle doporučení výrobce mýdla nebo pračky.
  • K čištění péřové bundy použijte stejné mýdlo, které jste použili pro čištění na místě.
  • Když jsou peří zbavené oleje, mohou ztratit půdní prostor nebo plnost, což souvisí s jejich schopností izolovat.
 2. 2 Vložte bundu do pračky a nastavte cyklus. Bundu perte samostatně, zabráníte tak zachycení nebo žmolkování materiálu. Před stisknutím tlačítka start nastavte pračku na studené praní, jemné prádlo, ruční praní nebo vlnu a malou velikost náplně.
  • Používejte pouze pračku s předním plněním nebo vysoce účinný vrchní plnič, který nemá středové míchadlo. Míchadlo může roztrhnout materiál a zničit plášť.
 3. 3 Proveďte druhý cyklus máchání. Když pračka dokončí svůj prací cyklus, proveďte druhý cyklus máchání, abyste zcela odstranili veškerý zbývající prací prostředek. reklama

Metoda 3 ze 4: Ruční praní bundy

 1. 1 Naplňte velký dřez mýdlem a vodou. U péřových bund, které doporučují praní v ruce, nebo pokud se necítíte pohodlně prát v pračce, můžete je také vyprat ručně. Naplňte umyvadlo studenou vodou a doporučenou dávkou mýdla bezpečného pro praní.
  • K vyprání péřové bundy můžete použít velký dřez, vanu na prádlo nebo vanu.
 2. 2 Namočte bundu. Zatlačte plášť dolů do vody, aby byl nasycen mýdlovou vodou. Rukama jemně promíchejte bundu ve vodě tam a zpět, aby se uvolnila špína. Poté nechte 15 minut namočit.
  • Když je vaše bunda mokrá a těžká, nevybírejte ji, aby nedošlo k poškození.
  • Pokud je vaše péřová bunda opravdu pěkná a bojíte se, že ji poškodíte, vezměte ji do čistírny. Jejich metody čištění méně poškozují oděvní vlákna.
 3. 3 Opláchněte bundu. Po 15 minutách vytlačte plášť z odtoku a vypusťte mýdlovou vodu z vany. Aniž byste sako zvedli, opláchněte plášť a vanu čistou vodou.
 4. 4 Opět namočte. Naplňte vanu čistou vodou a namočte plášť na pět až 10 minut. Poté bundu znovu vytlačte z odtoku a vypusťte vodu.
  • Bundu zalijte trochou vody, abyste odstranili poslední mýdlo.
 5. 5 Vymačkejte přebytečnou vodu. Rukama vyždímejte bundu a odstraňte přebytečnou vodu, než ji zvednete a vysušíte. reklama

Metoda 4 ze 4: Sušení bundy

 1. 1 Projděte bundu několika cykly odstřeďování. Proces sušení péřové bundy trvá to docela dlouho, ale můžete si s tím pomoci tím, že z kabátu odstraníte co nejvíce vlhkosti.
  • Po dokončení druhého máchání proveďte plášť dvěma nebo třemi dalšími odstřeďovacími cykly. Pokud je to možné, zvyšte rychlost odstřeďování s každým cyklem.
  • Pokud nemáte pračku, bundu ručně vyždímejte, abyste odstranili přebytečnou vlhkost. Bundu nežmolkujte, mohlo by dojít k poškození peří. Poté bundu položte na chladič nebo zavěste, aby uschla.
 2. 2 Sušit v sušičce při nízké teplotě. Po odstřeďovacích cyklech vložte bundu do sušičky spolu se dvěma nebo třemi čistými tenisovými míčky. Jak tenisové míčky poskakují v sušičce s bundou, budou načechrat peří dovnitř. Toto načechrání zabrání tomu, aby se peří shlukovalo, a pomůže vrátit jejich půdní prostor.
  • Upozorňujeme, že proces sušení může trvat až tři hodiny, ale nezvyšujte teplo nad minimum. Vyšší teplo může poškodit nebo roztavit části pláště.
  • Sušení v sušičce je doporučenou metodou sušení bund, protože sušení na vzduchu může trvat tak dlouho a nakonec může bunda začít zapáchat. Pokud však nemáte sušičku, sušte bundu pokud možno přes radiátor nebo zavěste na vzduchu.
 3. 3 Při sušení chmýří bundu. Když bunda schne, každých 30 minut ji vyjměte ze sušičky, aby se bunda energicky protřepala a rozbila chuchvalce peří. Víte, že je bunda suchá, když se peří přestane shlukovat, a když se znovu cítí lehké a nadýchané.
  • I když bundu sušíte radiátorem nebo na vzduchu, nezapomeňte ji každou půl hodinu vytřepat, abyste rozdělili hrudky.
 4. 4 Zavěste bundu do vzduchu. Když je bunda zcela suchá, důkladně ji protřepejte. Zavěste ho někam, aby se na několik hodin vyvětral, než si bundu oblečete nebo uložíte.
  • Nikdy nekomprimujte mokrou bundu, protože by to mohlo zničit část její schopnosti správně izolovat.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Lze prát péřový kabát?Safir Ali
  Profesionální čistírna Safir Ali je spoluzakladatelem a generálním ředitelem společnosti Hamper Dry Cleaning and Laundry, startup v Houstonu v Texasu, který znovuobjevuje průmysl praní. S více než šesti lety zkušeností se spuštěním a provozem Hamper se Safir specializuje na inovativní způsoby, jak zjednodušit chemické čištění s využitím zkušeností z podnikání jeho rodiny. Safir získal bakalářský titul v oboru Business Administration and Management z Texas A&M University. Hamper nabízí 24/7 na vyžádání chemické čištění a praní prostřednictvím donáškových a kioskových služeb. Hamper byl uveden na Houston Rockets, Station Houston, Houston Business Journal, BBVA, Yahoo Finance a Innovation Map.Safir AliProfesionální čistírna Odborná odpověď Ano, může. Pokud je však váš kabát velmi drahý a chcete prodloužit jeho životnost, suché čištění lépe pomůže zachovat kvalitu a integritu jednotlivých vláken oděvů.
 • Otázka Mohu to udělat se skutečným kožešinovým límcem? Josef_85 Nejlepší odpovídač Je vždy nejlepší, když to udělá profesionální čistič.
Nezodpovězené otázkyPoložit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Nežehlete péřovou bundu, protože horko může poškodit peří a roztavit skořápku.

reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Luka Doncic a Slovinsko vstupují do vyřazovací fáze olympijských her proti Německu. Tato hra není v televizi v USA, ale zde je návod, jak ji můžete sledovat.Southern Miss hostí Western Kentucky v důležitém sobotním zápase C-USA. Zde je návod, jak sledovat hru naživo online.

Pokud máte kreativní nápady ohledně obuvi, můžete zvážit zahájení vlastní řady obuvi. I když realizace tak velkého projektu může být skličující, jeho rozdělení na menší části vám pomůže zorganizovat se a realizovat své sny. Podle...Je čas na Westminsterskou výstavu 2019. Zde je návod, jak sledovat show online zdarma, pokud nemáte kabel.

Španěl uzamkl svého mladšího rivala v extrémně fyzické hře a nakonec se prosadil.