Jak vyčistit těžké zimní povlečení

Čištění těžkého zimního povlečení je zásadní, pokud jej plánujete uskladnit na jaře. První věc, kterou byste měli udělat, je zkontrolovat štítek péče o vaše ložní prádlo. Štítek na péči poskytne pokyny výrobce, jak vyčistit těžké zimní ložní prádlo. Ve většině případů je nejlepší nechat si povlečení odvézt do profesionální úklidové služby, kde odborníci budou schopni vyhodnotit, zda je třeba předmět čistit chemicky nebo jiným způsobem. Pokud se rozhodnete povlečení čistit sami, zajistěte, aby mu nechalo čas uschnout na vzduchu na prádelní lince venku nebo na sušáku uvnitř.Metoda 1 ze 3: Přijetí správné metody

 1. 1 Zkontrolujte štítek péče o ložní prádlo. V jednom rohu každé položky ložního prádla je malá bílá cedulka se specifickými pokyny a informacemi o tom, jak ji vyprat. Tyto informace nahrazují všechny ostatní informace, které obdržíte od profesionálů v oblasti praní, přátel nebo průvodců. Přečtěte si pokyny k čištění na štítku a použijte je k správnému čištění těžkého zimního povlečení.
 2. 2 Přeneste své povlečení k profesionálovi. Nejlepší volbou pro vás a vaše těžké zimní přikrývky je obecně vzít je do čistírny nebo prádelny, které nabízejí úklidové služby. Tyto profesionální čisticí prostředky disponují know-how a zkušenostmi, jak správně vyčistit těžké zimní přikrývky.
  • Mnoho přikrývek je pro domácí pračky a sušičky příliš velké.
  • Profesionální úklid těžkých zimních povlečení vám ušetří čas, ale je to nejdražší volba.
  • U některých typů těžkého zimního povlečení - například vlněných peřin a přikrývek - není jiná možnost, než je vzít do čistírny.
 3. 3 Vezměte si ložní prádlo do prádelny. Pokud štítek na péči o vaše ložní prádlo naznačuje, že jej můžete prát v pračce sami, odneste jej do nejbližší prádelny. Vložte šidítko do extra velké pračky. Pokud si nejste jisti, kde je extra velká pračka prádelny, zeptejte se jednoho z pracovníků prádelny.
  • Pokud nevíte, kde je vaše místní prádelna, zadejte vyhledávání do svého oblíbeného vyhledávače pomocí řetězce slov jako „místní prádelny“. Pomocí funkce mapy najděte prádelnu s dobrými recenzemi.
  • Případně si promluvte se svými přáteli o tom, kam si berou prádlo. Pokud se jim líbí jejich prádelna, vezměte si tam také své prádlo.
 4. 4 Povlečení vyperte ve vaně. Některé menší peřiny, přikrývky a peřiny lze nejlépe vyčistit tak, že je namočíte do vany s jemným mýdlem nebo dokonce do bublinkové koupelové směsi. Pokud to počasí dovolí, můžete k čištění těžkého ložního prádla použít také dětský nafukovací bazén.
  • Jakmile je ložní prádlo ve vaně (nebo bazénu), skočte tam s ním. Jemně stoupejte nahoru a dolů na přikrývku nebo peřinu, abyste uvolnili veškerou špínu nebo prach, který se mohl nahromadit v jejích záhybech.
  • Poté, co provedete jednu stranu povlečení, otočte ho a propracujte se přes druhou stranu. Pokračujte, dokud neucítíte, že jste dostatečně překročil celý povrch lůžkovin.
  • Před zahájením tohoto postupu se ujistěte, že jsou vaše nohy čisté.
  • Namáčení povlečení venku v dětském bazénu za hezkého dne usnadňuje proces sušení, než by bylo uvnitř, protože stačí přesunout ložní prádlo z bazénu na prádelní linku.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Čištění ložního prádla v prádelně

 1. 1 Rozložte deku a hledejte skvrny. Rozložte si deku na jeden z velkých stolů v prádelně. Zkontrolujte, zda na celém povrchu obou stran nejsou skvrny. Pokud najdete skvrnu, naneste na ni odstraňovač skvrn na bázi rozpouštědla. Poté nechte skvrnu působit 15 minut.
  • Postupujte podle pokynů na odstraňovači skvrn.
 2. 2 Vyberte jemný cyklus. Protože je vaše těžké zimní povlečení choulostivé, měli byste jemný cyklus zvolit na pračce, aby se nepotrhal. Jemné nastavení by se dalo nazvat „jemné“.
 3. 3 Přidejte malé množství pracího prostředku. Použití příliš velkého množství pracího prostředku na tkaninu může svléknout látku z peřiny nebo pokrývky. Správné množství pracího prostředku závisí na značce pracího prostředku.
  • Návod k použití by měl být uveden na štítku nádoby na prací prostředek. Na štítku najdete pokyny, kolik pracího prostředku použít na těžké zimní povlečení nebo na přikrývky.
  • Pokud nádoba na prací prostředek neposkytuje konkrétní pokyny pro použití s ​​těžkou zimní podestýlkou, použijte o něco méně, než je množství doporučené pro nejmenší náplň.
  • Pokud například výrobce pracího prostředku doporučuje naplnit nádobku na prací prostředek na první řádek, naplňte nádobku na prací prostředek 75% cesty k první plnící linii.
 4. 4 Povlečení dvakrát vyperte. Podestýlku proveďte jednou v cyklu praní s pracím prostředkem. Poté peřinu nebo peřinu spusťte znovu přes pračku bez pracího prostředku. Získáte tak více času na vyprání přebytečného pracího prostředku, který se do látky mohl vsáknout.
  • Ujistěte se, že přikrývku perete na jemné prádlo během prvního i druhého pracího cyklu.
  • Alternativně můžete použít extra cyklus máchání, který má mnoho praček v prádelnách.
 5. 5 Nepoužívejte domácí pračku. Pračky s předním plněním umožňují, aby se ložní prádlo jemně bubnovalo a mělo nižší potenciál roztržení než pračky s horním plněním, což může způsobit ovinutí látky kolem centrálního míchadla. I kdybyste náhodou měli doma pračku s předním plněním, je pravděpodobné, že to není extra velká velikost, do které se pohodlně vejde těžké zimní povlečení. Místo toho, abyste riskovali poškození své těžké zimní podestýlky, vezměte ji do prádelny.
  • Kromě potenciálního poškození ložního prádla můžete také pračku napnout a poškodit.
 6. 6 Vysušte šidítko na vzduchu. Až skončíte s praním prachového peří, vezměte si ho domů a vysušte na vzduchu zavěšením na prádelní linku. Pokud nemáte prádelní linku, postavte do ní sušák (nebo dva) a položte na něj přikrývku.
  • Mnoho péřových přikrývek lze dát do sušičky na nízké až střední nastavení, pokud k nim také umístíte několik tenisových míčků. Vždy si však ověřte štítek péče o vaši přikrývku.
  • Většina šidítek by měla směřovat nahoru, ale je v pořádku, pokud je část přehozena přes okraj stojanu.
  • Jen se ujistěte, že v žádném okamžiku není přikrývka na sobě.
  • Pokud je chladné nebo chladné počasí, nevešejte šidítko na prádelní linku venku.
  • Pokud sušíte těžkou zimní podestýlku uvnitř, umístěte ohřívač prostoru asi tři stopy (jeden metr) od sušárny na nízké teplo, aby se proces urychlil. To je zvláště důležité při sušení těžké podestýlky v zimě.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Dodržování pokynů pro úspěch

 1. 1 Pokud nepoužíváte sušičku, vyberte si pěkný počasí. Pokud plánujete sušit na vzduchu, ať už na šňůře nebo na sušáku, je nejlepší počkat do teplého a suchého dne, abyste mohli vyprat ložní prádlo. V opačném případě bude těžké jej zcela vysušit.
 2. 2 Buď trpělivý. Praní ložního prádla sami je dlouhý proces, který vyžaduje několik hodin. Jde to pomalu, ale naštěstí většinu času zabere jen čekání, až věc uschne. Pamatujte, že pokud jde o vaše těžké zimní povlečení, žádná cena není příliš vysoká.
 3. 3 Vyhněte se čištění. Většina těžkých zimních povlečení je citlivá na praní a měla by se prát jen zřídka. Chcete -li prodloužit životnost těžkého zimního povlečení (a ušetřit si spoustu času), investujte do pratelného potahu na peřinu, přikrývku nebo péřovku. To je obzvláště dobrá investice pro kusy, které lze čistit pouze chemicky, protože proces chemického čištění může být drahý.
  • S omyvatelným potahem chránícím vaše těžké zimní povlečení budete muset pouze svléknout jeho obal a dodržovat pokyny pro jeho ochranu. Většina potahů je bezpečná pro použití v domácích pračkách a sušičkách.
 4. 4 Těžké zimní povlečení řádně skladujte. Umístěte své povlečení do bavlněného povlečení. Tyto sáčky jsou speciálně navrženy tak, aby lože neobsahovalo prach a vlhkost. Umístěte tašky někam do bezpečí a uzavřené jako armoire nebo velká komoda.
  • Do každého sáčku můžete umístit více než jednu přikrývku nebo ložní prádlo, ale tašky nepřeplňujte.
  • Před uložením se ujistěte, že je vaše ložní prádlo důkladně vysušené. Pokud v podestýlce zůstane vlhkost, skončíte s plísní a plísní.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Jak přežít první ročník střední školy. Každý se cítí nervózní a nadšený z nástupu na střední školu. Jako student střední školy s vámi bude zacházeno jako s odpovědnější osobou. Vaše hodiny budou intenzivnější a učitelé ...

Jak poznat rozdíl mezi nataženým svalem nebo bolestí plic. Bolest nebo nepohodlí v oblasti hrudníku je jistě důvodem k obavám, protože může být příznakem plicního (nebo srdečního) onemocnění. Nejčastěji však bolest zažila ...V sobotu se Creighton a Nebraska setkají na státní bitvě. Zde je návod, jak sledovat hru online.

Pochopení základních pozic a taktik, které můžete implementovat při podání v tenisovém zápase.

Zde jsou všechny podrobnosti, které potřebujete ke sledování živého přenosu hry Game of Thrones Season 8 Episode 4 v USA, Velké Británii, Indii a po celém světě.Jak zlepšit rychlost reakce. Ať už si chcete zajistit bezpečnou jízdu ve špatných podmínkách nebo zlepšit reakční dobu v závodním sportu, práce na reflexech je skvělým zvykem držet krok po celý život. Je to také zábavné: ...