Jak čistit boty Merrell

Boty Merrell jsou značkou obuvi, která se často používá pro outdoorové aktivity, jako je pěší turistika. Společnost Merrell doporučuje boty čistit pouze jemným mýdlem, aby nedošlo k poškození materiálu. Pokud vaše boty Merrell vytvářejí nežádoucí zápach, zaměřte to po jejich vyčištění pomocí jedlé sody. Při troše péče mohou boty Merrell dlouho vydržet.

domácí léčba tenisového lokte

Metoda 1 ze 3: Čištění bot

 1. Obrázek s názvem Clean Merrell Shoes Krok 1

  1 Malé množství nečistot pravidelně kartáčujte. Protože jsou boty Merrell často používány pro outdoorové aktivity, jsou náchylné k hromadění špíny a jiných nečistot. Zvykněte si čistit boty Merrell po každém použití. Poté, co si obujete boty, jemným kartáčem jemně setřete veškeré nečistoty nebo nečistoty.
  • Pokud jste ostražití ohledně pravidelného odstraňování nečistot, je méně pravděpodobné, že se na vašich botách usadí. Čím méně si budete muset umývat boty mýdlem, tím lépe.


 2. Obrázek s názvem Clean Merrell Shoes Krok 2

  2 K odstranění skvrn použijte jemné mýdlo. Pokud jsou vaše boty Merrell silně znečištěné, zablácené nebo jinak špinavé, vyhněte se používání drsných produktů. Mohou poškodit materiál. Místo toho použijte jemné mýdlo a vodu k setření všech zaschlých skvrn. Poté boty zcela opláchněte pod tekoucí vodou.
  • Mýdlovou vodu můžete nanést jakýmkoli čisticím prostředkem. Starý zubní kartáček bude fungovat.
  • Po použití se ujistěte, že jsou boty zcela opláchnuty. Ponechání zbytků mýdla na botách Merrell může způsobit poškození. Opláchněte je, dokud voda nevyteče čistá.
 3. Obrázek s názvem Clean Merrell Shoes Krok 3

  3 Osušte boty při pokojové teplotě. Boty Merrell by měly přirozeně schnout na vzduchu. Sundejte tkaničky a vložky do bot. Umístěte boty, tkaničky a stélky na bezpečné místo ve vašem domě, které zůstane stabilně při pokojové teplotě. Nenoste boty znovu, dokud nejsou úplně suché.
  • Doby schnutí se liší podle toho, kolik vody jste použili na čištění bot. Někdy může být nutné, aby boty Merrell přes noc uschly.
  • Do bot můžete nacpat noviny, které jim pomohou rychleji schnout.
 4. Obrázek s názvem Clean Merrell Shoes Krok 4

  4 Po vyprání nebo vysušení nevystavujte boty teplu. Boty Merrell by neměly být sušeny tepelným zpracováním. Uchovávejte je na chladném místě a k sušení obuvi Merrell nikdy nepoužívejte sušičku nebo fén. reklama

Metoda 2 ze 3: Odstranění nežádoucích pachů

 1. Obrázek s názvem Clean Merrell Shoes Krok 5

  1 Boty si důkladně vyčistěte. Pokud mají vaše boty nahromaděný zápach, měli byste na to po umytí zacílit. Před odstraněním zápachu z obuvi proveďte rutinní čištění, jako je setření nečistot nebo omytí obuvi vodou.
  • Před přidáním jedlé sody k odstranění zápachu se ujistěte, že jsou vaše boty úplně suché.
 2. Obrázek s názvem Clean Merrell Shoes Krok 6

  2 Boty posypte jedlou sodou. Posypte jedlou sodou vnitřní stranu bot. Můžete také naplnit ponožku jedlou sodou a zasadit ji do bot. Doporučuje se metoda ponožek, protože snižuje riziko zanechání zbytků jedlé sody v obuvi.
 3. Obrázek s názvem Clean Merrell Shoes Krok 7

  3 Jedlou sodu nechte přes noc odležet. Umístěte boty na chladné a suché místo u vás doma. Jedlou sodu nechte přes noc odležet. Získáte tak čas na odstranění nežádoucího zápachu.
 4. Obrázek s názvem Clean Merrell Shoes Krok 8

  4 Odstraňte jedlou sodu. Pokud do obuvi vložíte jedlou sodu, otočte ji dnem vzhůru a jedlou sodu vytřepejte. Ujistěte se, že jste to dostali ven, abyste nepoškodili boty. Pokud jste použili ponožky, jednoduše ponožky sundejte z bot. Vaše boty by měly znatelně čerstvěji vonět. reklama

Metoda 3 ze 3: Opatření

 1. Obrázek s názvem Clean Merrell Shoes Krok 9

  1 Nejprve vyzkoušejte všechna mýdla. Než na boty Merrell použijete jakékoli mýdlo, dokonce i jemné mýdlo, vyzkoušejte mýdlo na malé, nepostřehnutelné oblasti bot. Před nanesením mýdla na boty na čištění se ujistěte, že nezpůsobí žádné poškození, například změnu barvy.
  • Pokud mýdlo způsobí změnu barvy, zkuste jiné mýdlo, dokud nenajdete takové, které nepoškodí boty.
 2. Obrázek s názvem Clean Merrell Shoes Krok 10

  2 Minimalizujte vystavení vlhkosti. Vlhkost může u bot zvýšit pravděpodobnost odbarvení, poškození nebo znečištění. Snažte se vyhnout se používání obuvi, když prší nebo sněží. Uchovávejte je v oblasti vašeho domova, která není náchylná k nadměrné vlhkosti.
 3. Obrázek s názvem Clean Merrell Shoes Krok 11

  3 K omezení čištění použijte ochranný sprej. Spreje na ochranu proti semiši můžete zakoupit online nebo v místním obchodním domě. Obuv rozmlžte vrstvou spreje a nechte působit tak dlouho, jak doporučuje štítek. Díky ochrannému spreji bude obuv méně náchylná k poškození, špíně a nečistotám. Díky tomu nebudete muset boty tak často čistit.
  • Různé spreje mají různé specifické směry. Před použitím láhve si důkladně přečtěte pokyny.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak vyčistím potravinový tuk a originální čistič dřeva Murphy? Můžete použít mýdlo Dawn, protože to je nejlepší sázka na čištění potravinářského tuku.
Nezodpovězené otázky Zobrazit více nezodpovězených otázek Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Těchto 5 legend hry odešlo do důchodu příliš brzy.

Jsou zde nové epizody filmu „Teen Mom 2“. Získejte přehled o tom, jak sledovat dnešní premiéru online prostřednictvím živého vysílání, protože show probíhá od 9. do 10. sezóny.

Chtěli jste někdy natočit svůj vlastní film? Psaní, režie a učení se upravovat svůj vlastní film je skličující návrh, ale dává vám konečnou kreativní kontrolu nad vaší tvorbou. Měli byste být připraveni věnovat spoustu práce jen proto, abyste ...

Bývalý šampion US Open Del Potro naposledy hrál v březnu 2015 a kvůli zraněním mohl v uplynulých dvou letech odehrát pouze šest turnajů.

Světová čtyřka Stefanos Tsitsipas nedávno přijala na Twitter, aby vyjádřila svůj nesouhlas se zákazem tenisového on-line koučování během zápasů.

Dominic Thiem měl od obnovení turné na kurtu rušnou dobu a nyní se těší na přestávku. Thiem nebude moci mimo sezónu navštívit Island a Švédsko mimo sezónu, jak měl v plánu, kvůli pravidlům COVID.