Jak vyčistit rezavý náhrdelník

Rezavé nebo pošpiněné šperky mohou vypadat matně a ne tak hezky jako nové šperky. Rez vypadá načervenalé a vločkovitě a obvykle se projevuje na bižuterii, zatímco matný vzhled je matný a obvykle ovlivňuje stříbrné šperky. Svůj rezavý nebo pošpiněný náhrdelník můžete vyčistit několika předměty, které pravděpodobně již máte doma, abyste si uklidili šperky a vypadali oslnivě celou noc.

Metoda 1 ze 3: Čištění octem

 1. Obrázek s názvem Vyčistěte rezavý náhrdelník Krok 1

  1 Naplňte misku 1 c (240 ml) bílého octa. Bílý ocet je přírodní čisticí prostředek, který je mírně kyselý, ale ne tolik, aby to poškodilo váš náhrdelník. Nalijte trochu do misky nebo mělké misky, která je dostatečně velká, aby udržela váš náhrdelník.
  • Bílý ocet najdete ve většině obchodů s domácím zbožím nebo potravinami.
  • Ocet nepoškodí bižuterii, ale může uškodit jakýmkoli drahým kovům nebo kamenům.
  • Ocet je skvělý při odstraňování rzi, ale nebude fungovat ani na zakalení.


 2. 2 Ponořte náhrdelník do octa úplně. Ujistěte se, že všechny části vašeho náhrdelníku jsou namočené pod octem, zejména oblasti s rzí. Pokud potřebujete, přidejte více octa, aby byl náhrdelník celý zakrytý.
 3. Obrázek s názvem Vyčistěte rezavý náhrdelník Krok 3

  3 Nechte náhrdelník sedět asi 8 hodin. Ocet potřebuje čas, aby se uvolnila rez na vašem náhrdelníku. Umístěte misku na místo, kde nebude přes noc rušeno, a zkontrolujte ji ráno.

  Varování: Neumisťujte misku přímo na slunce, protože by mohla zahřát váš ocet.

 4. 4 Vydrhněte rez pomocí zubního kartáčku. Vyberte si náhrdelník z octa a položte ho na ručník. Pomocí zubního kartáčku jemně setřete rez z náhrdelníku, dokud nebude znovu čistý. Pokud je na vašem náhrdelníku hodně rzi, můžete jej nechat působit další 1 až 2 hodiny, aby se namočil.
  • Zubní kartáček má měkké štětiny, které nepoškrábou náhrdelník.
 5. 5 Náhrdelník opláchněte studenou vodou. Ujistěte se, že je veškerý ocet pryč, aby vám nerozbil části náhrdelníku. Zaměřte vodu na všechny oblasti, které byly obzvláště rezavé, abyste je vyčistili.
  • Studená voda je k vašim šperkům šetrnější než teplá voda.
 6. Obrázek s názvem Vyčistěte rezavý náhrdelník Krok 6

  6 Náhrdelník osušte čistým hadříkem. Než jej budete nosit nebo znovu uložit, ujistěte se, že je náhrdelník zcela suchý. Pokud je váš náhrdelník mokrý, může znovu zrezivět. Použijte čistý hadřík, abyste nepoškrábali šperky. reklama

Metoda 2 ze 3: Pomocí mýdla na nádobí

 1. 1 Smíchejte 2 kapky mýdla s 1 šálkem (240 ml) teplé vody. Pomocí malé misky spojte teplou vodu z umyvadla s jemným mýdlem na nádobí. Pokuste se použít neparfémované mýdlo bez barviv, pokud je to možné, k ochraně povrchu náhrdelníku.

  Spropitné: Mýdlo je šetrné ke šperkům a nemůže způsobit chemickou reakci. Je to nejlepší pro náhrdelníky, které nejsou příliš pošpiněné, nebo pro ty, které jsou místo plně kovu pokovené.

 2. 2 Prsty si vetřete náhrdelník do mýdla a vody. Namočte náhrdelník a řetízek do vody a ujistěte se, že je zcela ponořené. Jemně otřete povrch přívěsku a řetízku, abyste se zbavili jakékoli rzi nebo znečištění.
  • Používání prstů je šetrnější než hadřík nebo houba, které mohou poškrábat jemné šperky.
 3. 3 Opláchněte náhrdelník pod teplou vodou. Ujistěte se, že na náhrdelníku nezůstaly zbytky mýdla, aby nezanechal žádná tmavá místa. Pomocí teplé vody vyčistěte všechny další zašpiněné oblasti.
  • Suché mýdlo na nádobí může váš náhrdelník odbarvit a působit flekatě.
 4. Obrázek s názvem Vyčistěte rezavý náhrdelník Krok 10

  4 Náhrdelník osušte čistým hadříkem. Před použitím se ujistěte, že je vaše tkanina zcela bez nečistot a nečistot. Než jej odložíte, jemně poklepejte na náhrdelník a ujistěte se, že je zcela suchý.
  • Uložení náhrdelníku za mokra může vést k větší korozi nebo poškrábání.
  • Pokud je váš náhrdelník stříbrný, naneste na jeho povrch trochu stříbra, aby byl lesklý.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Míchání jedlé sody a soli

 1. 1 Vyložte malou misku hliníkovou fólií. Udržujte lesklou stranu fólie nahoře. Vyberte misku, do které se vejde asi 1 c (240 ml) tekutiny.
  • Hliníková fólie vytváří elektrolytickou reakci k odstranění zakalení a rzi, aniž by poškodila kov náhrdelníku.
 2. 2 Smíchejte 1 polévkovou lžíci (14 g) jedlé sody a 1 polévkovou lžíci (14 g) kuchyňské soli s teplou vodou. Zahřejte 1 c (240 ml) teplé vody v mikrovlnné troubě, dokud nebude horká, ale ne vroucí. Nalijte vodu do mísy s fólií a poté vmíchejte jedlou sodu a kuchyňskou sůl, dokud se úplně nerozpustí.
  • Jedlá soda je přírodní čisticí prostředek, který je mírně korozivní. Může odstranit skvrny ze zlata a stříbra a rez z oceli nebo bižuterie.
 3. 3 Ponořte náhrdelník do směsi a ujistěte se, že se dotýká fólie. Při vkládání náhrdelníku do misky buďte opatrní, protože voda bude stále horká. Ujistěte se, že se náhrdelník dotýká dna misky, aby byl v kontaktu s fólií.
 4. Obrázek s názvem Vyčistěte rezavý náhrdelník Krok 14

  4 Nechte náhrdelník působit 2 až 10 minut. V závislosti na tom, jak je váš náhrdelník pošpiněný nebo rezavý, možná budete muset nechat sedět celých 10 minut. Na náhrdelníku si můžete všimnout malých bublin, což je jen chemická reakce, která odstraňuje rzi.
  • Pokud váš náhrdelník nebyl příliš rezavý, můžete ho sundat po 2 nebo 3 minutách.
 5. 5 Náhrdelník opláchněte studenou vodou. Pomocí kleští vyberte náhrdelník z horké vody a poté jej umyjte v umyvadle studenou vodou. Ujistěte se, že zde nejsou žádné zbytky soli nebo jedlé sody, aby dlouho neseděly na vašem náhrdelníku.

  Spropitné: Nalijte jedlou sodu a solný roztok do odpadu, abyste je vyhodili.

 6. Obrázek s názvem Vyčistěte rezavý náhrdelník Krok 16

  6 Náhrdelník osušte čistým hadříkem. Nasaďte si náhrdelník na látku položenou naplocho a jemně jej přeložte, abyste náhrdelník osušili. Náhrdelník nechte 1 hodinu vyschnout na vzduchu, než jej znovu uložíte, abyste zabránili rezavění, nebo si náhrdelník hned nasaďte, abyste si užili jeho nový, lesklý vzhled.
  • Rez se na náhrdelnících hromadí, když jsou ponecháni ve vlhkém nebo mokrém prostředí.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Věci, které budete potřebovat

Čištění octem

 • Miska
 • Destilovaný bílý ocet
 • Kartáček nebo zubní kartáček s měkkými štětinami
 • Měkká látka

Pomocí mýdla na nádobí

 • Malá miska
 • Saponát na nádobí
 • Měkká látka

Míchání jedlé sody a soli

 • Hliníková fólie
 • Prášek do pečiva
 • Stolní sůl
 • Mikrovlnná trouba
 • Měkká látka

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Nikdy nečistěte šperky s drahými kameny nebo perlami. Čisticí roztok může poškodit drahokamy a perly.
reklama

Populární Problémy

Michiganský basketbal v úterý otevírá sezonu 2019-20 starému nemesis Appalachian State. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Okruh po Jižní Africe po Indii pokračuje druhým zápasem T20. Zde je návod, jak to sledovat, pokud jste ve Spojených státech.

Roger Federer: Zánik sýrového fondue?

Patnáctileté dívce, která poslala Wimbledon do šílenství, se účtují skvělé věci. Splní budoucí očekávání?

Jak natáhnout Pecs. Řidičské a počítačové stolní práce mohou omezovat a napínat hrudník, zkracovat prsní svaly a brzdit flexibilitu a rozsah pohybu v ramenou a hrudi. Napjaté prsní svaly mohou ...

Nebudete blízko televize, když se dnes v noci utkají Detroit Pistons a Cleveland Cavaliers? Nebojte se. Máme možnosti přímého přenosu.