Jak přesvědčit rodiče, aby vás nechali vyzkoušet sport

Opravdu chcete vyzkoušet nový sport, ale vaši rodiče jsou proti této myšlence. Jste frustrovaní a udělali byste cokoli, abyste dostali své rodiče na palubu. Rodiče mohou být proti myšlence vyzkoušet si sport z několika důvodů. Mohou si myslet, že je to příliš drahé, příliš nebezpečné, nebo že by to rušilo vaši školní práci. Aby se vaši rodiče mohli zúčastnit, budete jim muset ukázat, jak vášnivě zkoušíte tento sport. Budete také muset v klidu komunikovat se svými rodiči a dobře argumentovat, proč by vám vyzkoušení tohoto sportu prospělo.

Metoda 1 ze 4: Projevuje aktivní zájem

 1. Obrázek s názvem Přesvědčte své rodiče, aby vás nechali vyzkoušet si sport Krok 1

  1 Cvičte sport kolem vašeho domu. Pokud máte vybavení, které potřebujete k procvičování, cvičte tento sport sami. To funguje nejlépe, pokud máte dvorek nebo prostor k pohybu. Sportování na vlastní pěst ukáže vašim rodičům, jak jste oddaní učení.
  • Pokud vás například zajímá gymnastika, zkuste si na dvorku protáhnout nebo dokonce zacvičit.
  • Pokud nevíte, jak tento sport hrát, podívejte se na videa určená pro začátečníky. Nedělejte nic, co přesahuje vaši úroveň pohodlí.


 2. Obrázek s názvem Přesvědčte své rodiče, aby vás nechali vyzkoušet si sport Krok 2

  2 Sledujte sport. Sledujte sport v televizi u vás doma. To nejen ukazuje, jak vás zajímá, ale také to může seznámit vaše rodiče se sportem. Vaši rodiče mohou mít ke sportu námitky, protože o něm moc nevědí a není jim to příjemné. Sledování sportu může rodičům zpříjemnit představa, že se tohoto sportu účastníte.
  • Měli byste nechat své rodiče, aby vás viděli sledovat sport, ale nepřerušujte jejich televizní čas změnou kanálu na sport. Bude to vypadat agresivně a nebude to mít požadovaný účinek.
 3. Obrázek s názvem Přesvědčte své rodiče, aby vás zkusili sportovat Krok 3

  3 Přečtěte si o tomto sportu. Přečtěte si knihy nebo časopisy o sportu, který chcete hrát. Až přijde čas promluvit si s rodiči o tom, že tě nechají hrát, budeš mít o tomto sportu lepší znalosti. Také jim to ukazuje, že se věnujete tomuto sportu a že to není něco, co by vás zajímalo jen proto, že to všichni ostatní hrají.
 4. Obrázek s názvem Přesvědčte své rodiče, aby vás nechali vyzkoušet si sport Krok 4

  4 Zná všechny možné námitky. Existuje několik důvodů, proč by rodiče mohli být proti tomu, aby jejich dítě sportovalo. Než budete mluvit s rodiči, ujistěte se, že jste o všech těchto argumentech informováni. Zamyslete se také nad některými protiargumenty, které by mohly ovlivnit rozhodnutí vašich rodičů.
  • Mnoho rodičů například nechce, aby jejich děti hrály fotbal kvůli riziku otřesu mozku nebo poranění mozku. Proveďte malý průzkum a zjistěte, jaká opatření lze přijmout, aby bylo hraní fotbalu bezpečné.
  • Provedení tohoto výzkumu předem vám pomůže vytvořit lepší argumenty, proč byste měli mít povolení sportovat.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Vytvoření plánu

 1. Obrázek s názvem Přesvědčte své rodiče, aby vás nechali vyzkoušet si sport Krok 5

  1 Najděte nejlepší způsob, jak sportovat. Než si promluvíte s rodiči, vytvořte si plán, jak nejlépe sportovat. Ať už je to školní tým nebo lekce v místní tělocvičně, najděte si nejlepší místo pro sport. Když budete mluvit s rodiči, budete chtít mít všechny tyto informace připravené.
  • Dobrým místem pro začátek je vaše škola, která bude mít sportovní týmy pro širokou škálu sportů.
  • Pokud vaše škola konkrétní sport nenabízí, proveďte vyhledávání na internetu a zjistěte, zda ve vaší oblasti existují lekce nebo ligy.
 2. Obrázek s názvem Přesvědčte své rodiče, aby vás nechali vyzkoušet si sport Krok 6

  2 Zjistěte, kolik peněz to bude stát. Peníze mohou být pro vás velkou námitkou při sportu. Některé sporty vyžadují hodně drahého vybavení a vaši rodiče si možná nemyslí, že to stojí za to. Zjistěte, kolik by vás stálo hraní tohoto sportu, a to jak z hlediska účasti, tak z hlediska toho, jaké vybavení budete potřebovat.
  • Pokuste se najít způsob, jak minimalizovat, kolik peněz vás to bude stát. Například sport ve vaší škole je obvykle poměrně levný způsob, jak si tento sport vyzkoušet, protože nemusíte platit za lekce.
  • Pokud si musíte koupit vybavení, podívejte se na stránky jako Ebay a Craigslist, abyste zjistili, zda se dá koupit něco použitého. Můžete také požádat přátele, kteří hrají tento sport, o ruku nebo o radu.
 3. Obrázek s názvem Přesvědčte své rodiče, aby vás zkusili sportovat Krok 7

  3 Zajistěte, aby tento sport vyhovoval vašim každodenním aktivitám. Pro školní sporty je to docela snadné, protože vždy pokračují před nebo po škole. Pokud vás však zajímá sport mimo školu, ujistěte se, že to není v rozporu s vaší školou nebo vašimi mimoškolními aktivitami.
  • Nalezení způsobu, jak sportovat o víkendech, pokud je to dobrý způsob, jak zajistit, aby nebyl v rozporu s ničím jiným.
 4. Obrázek s názvem Přesvědčte své rodiče, aby vás nechali vyzkoušet si sport Krok 8

  4 Zjistěte, jak si udržet známky. Tento nový sport vám může nakonec zabrat hodně času. Vytvořte si pro sebe rozvrh, kdy se budete moci učit a dělat domácí úkoly. Díky tomu by se tvoji rodiče mohli méně starat o to, aby tě nechali vyzkoušet sport.
 5. Obrázek s názvem Přesvědčte své rodiče, aby vás zkusili sportovat Krok 9

  5 Sestavte plán. Nyní, když máte všechny informace, vytvořte plán, jak budete tento sport hrát. Shromážděte jakékoli fyzické informace, které můžete, například brožury nebo plány. Když budete mluvit s rodiči, chcete mít všechny tyto informace připravené. reklama

Metoda 3 ze 4: Mluvit s rodiči

 1. Obrázek s názvem Přesvědčte své rodiče, aby vás nechali vyzkoušet si sport Krok 10

  1 Nastavte konverzaci. Řekněte rodičům, že s nimi chcete mluvit o sportu. Zeptejte se jich, zda je vhodný čas na rozhovor, nebo zda byste si měli nastavit čas na promluvu později. Je to zralý přístup a ukáže vašim rodičům, že sport není jen rozmar.
  • Řekněte něco jako: „Chtěl jsem s vámi oběma mluvit o vstupu do fotbalového týmu. Je na to vhodná doba si o tom promluvit? '
 2. Obrázek s názvem Přesvědčte své rodiče, aby vás nechali vyzkoušet si sport Krok 11

  2 Řekněte rodičům, proč chcete sportovat. Až přijde čas na rozhovor, promluvte si s rodiči o tom, proč chcete sportovat. Vyjádřete svůj zájem o samotný sport a dejte jim vědět, že jde o zájem, který rozvíjíte.
  • Můžete například říci něco jako: „V poslední době se o roztleskávání začínám opravdu zajímat a myslím si, že připojení k týmu by byl skvělý způsob, jak si zacvičit a naučit se něco nového.“
  • Neříkejte věci typu: „No, všichni moji přátelé budou v týmu.“ Chcete, aby vaši rodiče věděli, že tento sport pro vás není jen sociální nebo stavová věc.
 3. Obrázek s názvem Přesvědčte své rodiče, aby vás nechali vyzkoušet si sport Krok 12

  3 Vysvětlete pozitiva. Promluvte si s rodiči o tom, proč vám sport bude prospěšný. Můžete použít osobní argumenty, které se vás týkají, nebo byste mohli vysvětlit výhody týmových sportů při budování vůdčích schopností a dobrého fyzického zdraví.
  • Můžete také vysvětlit, proč by tento sport prospěl vašim rodičům. Pokud například neustále odskakujete od zdí, vysvětlete, jak vám účast ve sportu může pomoci pozitivně využít energii a uklidnit vás doma.
 4. Obrázek s názvem Přesvědčte své rodiče, aby vás nechali vyzkoušet sport Krok 13

  4 Ukažte rodičům plán. Řekněte svým rodičům, jak nejlépe se můžete tohoto sportu zúčastnit, a dejte jim jakékoli letáky nebo papíry, které jste si vzali. Na vaše rodiče budou zapůsobit, jak dlouho jste se tomuto sportu věnovali, a bude mnohem snazší udělit jejich svolení, pokud už máte vše naplánované.
  • Řekněte jim něco jako: „Toto jsou rozvrhy do posilovny, kam bych chodil. Vzal jsem si lekce každé pondělí, středu a pátek po škole. '
 5. Obrázek s názvem Přesvědčte své rodiče, aby vás nechali vyzkoušet si sport Krok 14

  5 Požádejte o jejich vstup. Váš rozhovor s rodiči by neměl být monologem. Poté, co jste jim řekli své důvody, proč chcete hrát, a své plány, poslouchejte, co říkají. Stále mohou být proti této myšlence. Pokud ano, zkuste jejich argumentům čelit.
  • Zeptejte se jich na něco jako: „Vím, že máte nějaké otázky ohledně tohoto sportu. Zajímalo by mě, co si myslíš o tom, že jsem se připojil k týmu, když jsem ti o tom řekl víc. '
  • Pokud se například vaši rodiče obávají, že by sport mohl narušovat vaši školní práci, ukažte jim rozvrh studia, který jste si sami sestavili.
  • Pokud se obávají, že je sport příliš nebezpečný, pomocí průzkumu jim ukažte, že sport nemusí být tak nebezpečný, jak si myslí. Pokuste se poukázat na konkrétní metody, které vaše škola nebo tělocvična používá ke snížení rizika zranění.
  • Pokud jim jde o peníze, řekněte jim, jak můžete snížit náklady na sport.
 6. Obrázek s názvem Přesvědčte své rodiče, aby vás nechali vyzkoušet si sport Krok 15

  6 Zůstaň v klidu. Během tohoto vyjednávání zůstaňte klidní a uctiví. Chcete ukázat svým rodičům, že se snažíte udělat zralé rozhodnutí. Chovat se hrubě nebo naštvaně jen ospravedlní jejich přesvědčení, že byste neměli sportovat. I když vám na konci diskuse stejně nedají svolení, buďte ohleduplní. reklama

Metoda 4 ze 4: Ponechání subjektu otevřeného, ​​pokud řekne ne

 1. Obrázek s názvem Přesvědčte své rodiče, aby vás nechali vyzkoušet si sport Krok 16

  1 Nezavrhujte své rodiče. Pokud vám rodiče stále nedovolí sportovat, nekonejte. Pokud budete vystupovat nebo zavřít rodiče, už se nikdy nebudou chtít vrátit k myšlence nechat vás sportovat. Může to být rozzuřující, ale snažte se nepůsobit naštvaně nebo rozhořčeně.
 2. Obrázek s názvem Přesvědčte své rodiče, aby vás nechali vyzkoušet si sport Krok 17

  2 Stále projevujte zájem. Pokud vás rodiče stále odmítají nechat si hrát do konce konverzace, nevzdávejte to. Nechcete je tím otravovat, ale chcete se ujistit, že vědí, že vás to stále zajímá. Pokračujte ve sportu ve svém volném čase. Sledujte také nebo čtěte o tomto sportu.
 3. Obrázek s názvem Přesvědčte své rodiče, aby vás nechali vyzkoušet si sport Krok 18

  3 Věnujte se své školní práci. Pokud se vaši rodiče obávají, že školu a sport nezvládnete, věnujte své školní práci trochu většího úsilí. Když vidí, že uspějete, mohou mít jiný pocit, že sport je příliš náročný na zvládnutí. To jim může pomoci změnit názor.
 4. Obrázek s názvem Přesvědčte své rodiče, aby vás zkusili sportovat Krok 19

  4 Zúčastněte se jako fanoušci. Pokud vás to příliš nezarmoutilo, zkuste jít na zápasy nebo zápasy. Může vám to pomoci cítit se zapojen do sportu, i když nehrajete. Studie ukazují, že příslušnost ke sportovní komunitě, i jako fanoušek, vám dává pocit sounáležitosti a dělá vás šťastnějšími.
  • Také to ukazuje vašim rodičům vaše odhodlání být součástí sportu a komunity.
 5. Obrázek s názvem Přesvědčte své rodiče, aby vás nechali vyzkoušet sport Krok 20

  5 Vraťte předmět zpět. Nedělejte to alespoň několik týdnů, ne -li měsíců, po první diskusi. Klidně řekněte rodičům, že si chcete o sportu znovu promluvit. Do této doby by tvoji rodiče měli vidět tvoje odhodlání a odhodlání.
  • Vaši rodiče možná hledali znamení, že to s tímto sportem myslíte opravdu vážně. Skutečnost, že vás to stále zjevně zajímá a chcete se k tématu vrátit, možná změnilo jejich názor.
 6. Obrázek s názvem Přesvědčte své rodiče, aby vás zkusili sportovat Krok 21

  6 Kompromis se svými rodiči. Pokud vaši rodiče jednoznačně odmítají a nezdá se, že by změnili názor, zkuste udělat kompromis. Podle jejich námitek ke sportu zkuste najít řešení, které uspokojí každého. Možná to není přesně to, co chcete, ale může to být lepší než nic.
  • Pokud například vaši rodiče nechtějí, abyste hráli fotbalový zápas, navrhněte, abyste mohli hrát vlajkový fotbal, abyste snížili riziko zranění.
  • Pokud se obávají, že by sport zasahoval do školních povinností, navrhněte, že byste tento sport mohli hrát několikrát týdně, na rozdíl od každého dne.
  • Pokud se obávají nákladů, najděte si ligu, do které se můžete zapojit a hrát zdarma, na rozdíl od lekcí.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pravděpodobně jste na své rodiče extrémně frustrovaní, ale snažte se, abyste působili vyspěle a civilizovaně. To vašemu argumentu jen pomůže.
 • Nehádejte se s nimi neustále, pokud po vaší diskusi řeknou ne. Měli byste to znovu vyvolat, ale až po nějaké době.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Jak se zbavit stehových značek. Stehy se obvykle provádějí při hlubokých řezech nebo ranách nebo po operaci a vyžadují řádnou údržbu a každodenní čištění, aby se zajistilo, že po stezích nezůstane jizva. Kůže každého se uzdravuje ...

Nejmladšímu šampionovi bylo pouhých 16 let !.

Zde je návod, jak sledovat sobotní fotbalové utkání Brown vs Cornell online.

Za posledních šest měsíců se Naomi Osaka etablovala jako hráčka, která může porazit na turné WTA.

Pokud bojujete ve třídě angličtiny, nejste sami. Od slavných spisovatelů jako H.G.Wellse a Marka Twaina až po politiky jako Teddy Roosevelt, mnoho vysoce inteligentních lidí bojovalo s pravopisem, používáním a další základní gramatikou ...

Pokud nemáte kabel, zde je návod, jak můžete sledovat Historii hrůzy Eli 2 Roth ve svém Roku, Firesticku nebo jiném streamovacím zařízení.