Jak uvařit Sea Urchin

Mořský ježek je jedním z těch jídel, která vidíte a přemýšlíte, jaký bláznivý kuchař si myslel, že by to mohlo být dobré k jídlu. Navzdory svému pichlavému, neatraktivnímu vzhledu je mořský ježek nebo „uni“, jak se mu v Japonsku říká, pochoutkou pro labužníky po celém světě. S bohatou chutí, která zapouzdřuje samotnou podstatu oceánu, může být mořský ježek náročný na přípravu, ale odměna stojí za námahu.

Ingredience

 • 1/2 mleté ​​žluté cibule
 • 1 polévková lžíce suché sherry
 • 1 polévková lžíce čerstvá citronová šťáva
 • 1 polévková lžíce nasekaný koriandr
 • 2 lžíce extra panenský olivový olej
 • 6 plátků francouzského chleba


Kroky

 1. Obrázek s názvem Cook Sea Urchin Krok 1

  1 Najděte obchodníka s rybami nebo obchod, který prodává živého mořského ježka. Pokud máte japonský nebo korejský trh, možná je tam najdete. Vyberte čerstvé vzorky, které mají tuhé, tuhé trny a uzavřený otvor na spodní straně. Uchovávejte je v chladničce pod vlhkým ručníkem, dokud nebudete připraveni je uvařit.
 2. Obrázek s názvem Cook Sea Urchin Krok 2

  2 Pomocí špičatých nůžek ustřihněte v horní části mořského ježka kulatý otvor. Nůžky z pánské sady pro péči o vlasy fungují dobře, nebo můžete použít běžné kuchyňské nůžky, pokud nemůžete najít nic jiného. Před použitím na jakýkoli potravinářský výrobek nůžky omyjte horkou mýdlovou vodou.
 3. Obrázek s názvem Cook Sea Urchin Krok 3

  3 Pomocí malé lžičky vydlabejte „jazyky“ mořského ježka. Funguje dobře lžíce grapefruitu. Kousky rychle opláchněte pod studenou vodou a vložte je do misky s cibulí, sherry, citronovou šťávou, koriandrem a 1 T. olivového oleje. Nechte marinovat 20 až 30 minut.
 4. Obrázek s názvem Cook Sea Urchin Krok 4

  4 Předehřejte gril a chléb potřete zbytkem olivového oleje. Když je gril rozehřátý na střední teplotu, opečte chléb z obou stran.
 5. Obrázek s názvem Cook Sea Urchin Krok 5

  5 Na vrchol plátků přidejte mořského ježka a podávejte. reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mohu to jíst bez chleba? Ano. Běžné je podávat ho s něčím, ale můžete se odhlásit, že ho nebudete jíst s chlebem. Možná vám bude chutnat lépe s chlebem, zkuste to tedy s ním i bez něj.
 • Otázka Mohu je jíst syrové? Ano, i když byste se měli nejprve ujistit, že jsou vyčištěny.
 • Otázka Mohu ježka smažit? Ano můžeš. Je docela chutný, když je smažený.
 • Otázka Kolik mořských ježků pro tento recept potřebuji? Zaprvé, mají spoustu jazyků. Pokud chcete udělat čtyři porce, dejte si dvě nebo tři.
 • Otázka Chutná mořský ježek? Spousta lidí z několika různých kultur si užívá chuť mořského ježka. Je však nemožné, aby někdo s jistotou řekl, zda byste to sami chtěli. Pokud máte rádi jiné mořské plody, zejména měkkýše, mohlo by se vám to líbit; pokud nesnášíte mořské plody, zejména mořské, téměř jistě nebudete mít rádi mořského ježka. Mějte na paměti, že některá místa slouží špatnému mořskému ježkovi - jako špatné ryby nebo špatní měkkýši - což by odradilo téměř kohokoli, bez ohledu na to, zda by si pochutnali na čerstvém mořském ježkovi připraveném odborníky.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Citronová šťáva léčí mořského ježka stejným způsobem, jakým limetková šťáva působí na ryby v receptu na ceviche. Mořského ježka lze podávat také syrový, přímo ze skořápky. Můžete je dokonce sníst několik minut poté, co jste je chytili v oceánu, pomocí prstů rozbít skořápku.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Při vyjímání masa z mořského ježka můžete chtít použít rukavice nebo ručník. V opačném případě si dejte při manipulaci se zvířetem pozor na trny.
 • Ujistěte se, že jsou ježci čerství, jinak budou mít nepříjemnou chuť. Také se ujistěte, že druh ježka je jedlý, protože většina ježků není jedlá a chutná špatně. Ty v japonských obchodech nebo na rybích trzích jsou však určitě k jídlu.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Malé špičaté nůžky
 • Čerstvé mořské ježky
 • Malá lžička

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Chytání je základní dovedností v poli a je jedním z nejdůležitějších aspektů kriketu. V zápase budete potřebovat pole nad hlavou, na úrovni hrudníku a pozemní míče, takže pracujte na zvládnutí řady chytavých úchopů a technik chytání ...

Zde je komplexní průvodce, jak sledovat hry Dallas Mavericks online bez kabelu v sezóně 2019-20.

Jak vyrobit Switchel. Mezi školou, prací, sportem, společenským životem a různými dalšími závazky někdy potřebujete jen tu extra energii. Než sáhnete po Red Bullu nebo 5hodinové energii, zvažte výrobu jednoduchého domácího ...

Jak nosit řetěz s mikinou. Řetězy jsou vyzkoušenou a opravdovou módní výpovědí, která vypráví příběh o identitě i vašich vlastních preferencích stylu. Tento jednoduchý typ náhrdelníku funguje dobře s různými outfity, ale je obzvláště ...

Zde je návod, jak sledovat nový speciál HBO Mel Brooks Unwrapped, který má premiéru v pátek 13. prosince ve 21 hodin. ET/PT.

Plexisklo je levný a odolný materiál, který můžete použít pro různé projekty, jako jsou rámečky na obrázky, desky stolu nebo jako nerozbitná náhražka skla. Je lehký, levný a vydrží dlouho, protože nemůže ...