Jak se vyrovnat s rovnátky jako teenager

Rovnátka mohou být bolest, emocionálně i fyzicky. Pokud jste teenager a právě jste zjistili, že máte rovnátka, můžete z toho být nešťastní. Můžete však udělat několik kroků, abyste se cítili lépe a přechod na rovnátka byl mnohem snazší. Možná budete muset ve svém životě udělat nějaké úpravy, abyste se s rovnátky snáze vypořádali, například upravit svůj postoj. Možná budete muset také udělat nějaké kroky ke snížení bolesti.

tenisová raketa pro 3leté děti

Část 1 ze 3: Nácvik pozitivního myšlení o rovnátkách

 1. Obrázek s názvem Cope With Braces As a Teenager Step 1

  1 Obejměte si rovnátka. Většina dětí potřebuje rovnátka. Ve skutečnosti asi 70% dětí v určitém okamžiku dostane rovnátka, takže jste ve skutečnosti v davu, pokud je musíte také získat. Pokud se stydíte, rozhlédněte se po škole. Určitě najdete další děti, které nosí rovnátka stejně jako vy. Už jen vědomí, že jsou tam ostatní, vám může pomoci cítit se méně trapně.
  • Jedním ze způsobů, jak se vyrovnat s rozpaky rovnátek, je prostě jít s tím. S tradičními kovovými rovnátky můžete dostat gumičky v nejrůznějších barvách, takže se pusťte do divočiny. Vyberte si své oblíbené barvy nebo dejte najevo svou věrnost škole výběrem školních barev. Ukažte trochu svůj styl barvami, které si vyberete.
  • Ve skutečnosti mnoho dospívajících nosí rovnátka jako symbol hrdosti, dokonce i modelky a herce. Jednoho dne se budeš ze svých rovnátek skvěle usmívat, tak je rozhoupej!


 2. Obrázek s názvem Cope With Braces As a Teenager Step 2

  2 Odvraťte pozornost od úst. Pokud jste v rozpacích se svými rovnátky, můžete použít make -up k odvedení pozornosti z této oblasti. Vytvořte například úžasně vypadající oči s trochou očních stínů a řasenky, které pomohou lidem vytáhnout oči nahoru.
  • Přeskočte také vše, co je na vašich rtech příliš jiskřivé, protože to tam přitáhne pozornost.
  • K odvrácení pozornosti od úst můžete použít jiné věci. Například byste mohli získat opravdu skvělý, okázalý účes. Můžete také nosit jiskřivé náušnice, chladnou čelenku nebo zajímavé brýle. Cokoli na hlavě, co odvádí pozornost od vašich úst, pomůže bagatelizovat vaše rovnátka.
 3. Obrázek s názvem Cope With Braces As a Teenager Step 3

  3 Pamatujte si, že to pravděpodobně není tak špatné, jak si myslíte. Když jste teenager, můžete se snadno ztrapnit. Můžete si myslet, že se na vás všichni dívají a smějí se vám za zády. Zatímco ostatní dospívající mohou být zlí a vy máte právo cítit se naštvaní, když jsou, je pravděpodobné, že nikdo ani nevěnuje tolik pozornosti vašim rovnátkům.
  • Až si vezmete rovnátka, nebojte se usmát. Chvilku se rozhlédněte. Opravdu někdo věnuje tolik pozornosti?
  • Je pravděpodobné, že si z toho nikdo nedělá velkou hlavu. Většina lidí je příliš zahalená do svých vlastních problémů, aby si s vašimi rovnátky udělala velký problém.
 4. Obrázek s názvem Cope With Braces As a Teenager Step 4

  4 Rozluštit vtip. Pokud si všimnete, že na vás lidé skutečně hledí, zkuste vtipem rozptýlit situaci. Zavoláte jim na jejich chování, aniž byste o tom vlastně byli zlí, a vy všichni můžete pokračovat ve svém životě. Navíc se všichni dobře zasmějete, což každému dodá dobrou náladu.
  • Můžete například říci: „Ano, dostal jsem nová rovnátka. Vypadá to, jako by mi auto narazilo do pusy, že? Ale alespoň jsem konečně našel způsob, jak ukázat svého školního ducha! '
 5. Obrázek s názvem Cope With Braces As a Teenager Step 5

  5 Soustřeďte se na dálku. Máte plné právo nesnášet rovnátka. Jsou nepohodlní a nepohodlní a nemusí se vám líbit, jak vypadáte. Je však důležité soustředit se na to, co od nich můžete získat, zvláště když se kvůli nim cítíte sklesle. Pamatujte si, že kvůli dočasné bolesti, kterou nyní máte, se později budete skvěle usmívat.
  • Pokaždé, když vás začne štvát, připomeňte si, co budete mít. Pokud si například říkáte: „Bolí to tak hrozně“, změňte to na „Bolí to teď špatně, ale kvůli této dočasné bolesti se budu navždy skvěle usmívat.“
  • Zvažte také vytištění obrázků lidí s hezkými zuby. Když se cítíte špatně, stačí se podívat na tyto obrázky a připomenout vám, co budete mít.
  reklama

Část 2 ze 3: Vyrovnávání se s bolestí

 1. Obrázek s názvem Cope With Braces As a Teenager Step 6

  1 Naplánujte si schůzky na konci dne. Požádejte rodiče, aby si naplánovali schůzky s ortodontistou na konci školního dne nebo dokonce po něm. Obvykle máte největší bolest hned poté, co máte schůzku na úpravy, takže je nejlepší to udělat se školou. Nechcete mít bolesti, když se snažíte věnovat pozornost.
  • Pokud nemůžete naplánovat konec dne, zkuste si před návratem do školy vzít lék proti bolesti, ať vás alespoň nebude tolik bolet.
 2. Obrázek s názvem Cope With Braces As a Teenager Step 7

  2 Vezměte si lék proti bolesti. Jeden jednoduchý způsob, jak si s bolestí poradit, je vzít si lék proti bolesti. Můžete si vzít volně prodejný lék proti bolesti podle svého výběru, se svolením rodiče, pokud to pomáhá s bolestí. Zkuste si jeden vzít před schůzkou k ortodontistovi, aby se dostavil, až budete hotovi. Jen dejte zubnímu lékaři vědět, že jste si ho vzal.
  • Někteří zubaři říkají, že acetaminofen je nejlepší volbou, protože existují určité důkazy, že ibuprofen a sodná sůl naproxenu mohou způsobit pomalejší pohyb zubů.
  • Postupujte podle pokynů pro lék proti bolesti, který užíváte. Předávkování nebo příliš časté užívání léků může mít špatné vedlejší účinky. Například se ujistěte, že užíváte odpovídající množství acetaminofenu pro vaši hmotnost. Dokud máte více než 96 liber, můžete obvykle užít dávku pro dospělé, například dvě 325 miligramové tablety.
 3. Obrázek s názvem Cope With Braces As a Teenager Step 8

  3 Zkuste orální anestetikum. Pokud máte vředy, mohou se zhoršit, když máte rovnátka. Protože mohou být tak bolestivé, může pomoci získat ústní anestetikum. Trochu si potřete místa, která bolí, abyste si s bolestí poradili. Některé produkty dokonce vytvářejí mírné těsnění přes bolest, aby rychleji zmizely.
  • Orální výplachy mohou pomoci omezit infekci a tím i bolest. Většina ústních vod schválených ADA (stačí hledat na lahvičce „ADA“) k tomu dobře funguje a můžete je použít poté, co si vyčistíte kartáčkem.
 4. Obrázek s názvem Cope With Braces As a Teenager Step 9

  4 Použijte studené jídlo. Jíst zmrzlinu nebo jiná studená jídla, jako je sorbet, mražený jogurt a nanuky, to vše může pomoci zmírnit bolest z jídla. Pokud vám vaše rovnátka opravdu vadí, zkuste sníst něco studeného. Jen se ujistěte, že jste neuklouzli na něco zmrzlého, protože by to mohlo poškodit vaše rovnátka.
 5. Obrázek s názvem Cope With Braces As a Teenager Step 10

  5 Naneste zubní vosk. Pokud se vám rovnátka tře v určité oblasti, můžete použít zubní vosk k vytvoření bariéry. Mělo by to pomoci zastavit část bolesti, protože ji položíte na kov, který bolí v ústech. Pokud se uvolní a jde vám do krku, nebojte se. Je netoxický.
  • Vezmete malý kousek vosku a vytvoříte malou kouli. Použijte ji k pokrytí oblasti, která způsobuje problém, a vyrovnejte ji přes kov.
 6. Obrázek s názvem Cope With Braces As a Teenager Step 11

  6 Promluvte si se svým ortodontistou. Protože bolest většinou přichází poté, co se upravíte, promluvte si se svým ortodontistou, pokud vás hodně bolí. Ortodontista někdy může změnit způsob, jakým provádí vaše úpravy, což může snížit vaši bolest.
  • Pokud si nejste jisti, co říct, můžete zkusit: „Poslední dobou mě hodně bolí rovnátka. Vím, že bolest je běžná, ale slyšel jsem, že někdy můžete změnit způsob, jakým bolest zmírňujete. Je to možné se mnou? '
  reklama

Část 3 ze 3: Proaktivní volby

 1. Obrázek s názvem Cope With Braces As a Teenager Step 12

  1 Požádejte o rovnátka. Pokud je to možné a vaše rodina si to může dovolit, požádejte o jasná rovnátka. Jsou mnohem méně nápadné než tradiční kovové, takže nebudete tolik vyčnívat. Promluvte si se svým ortodontistou a rodinou o tom, zda je tento typ rovnátek pro vás to pravé.
  • Mnoho lidí potřebuje příliš mnoho úprav, aby fungovala rovnátka. Pokud však nepotřebujete zásadní úpravy, mohou pro vás fungovat.
 2. Obrázek s názvem Cope With Braces As a Teenager Step 13

  2 Vězte, jakým potravinám se vyhnout. Lepkavé potraviny se mohou ve vašich rovnátkách lepit, což způsobuje problémy. Je nejlepší se těmto potravinám pokud možno vyhýbat, dokud máte rovnátka. Mezi lepkavé potraviny patří věci jako guma a karamel a v podstatě cokoli, co má tendenci ulpívat na střeše vašich úst. Žvýkací potraviny, jako jsou bagely a lékořice, mohou způsobit podobné problémy.
  • Také se chcete vyhnout křupavým jídlům, jako jsou chipsy, a tvrdým jídlům, jako jsou tvrdé cukrovinky, protože vám mohou zlomit rovnátka.
  • Také se chcete vyhnout všemu, co potřebujete zakousnout, jako jablka nebo kukuřice na klasu.
 3. Obrázek s názvem Cope With Braces As a Teenager Step 14

  3 Zjistěte, jaká jídla můžete jíst. Držte se měkčích jídel, jako jsou měkké mléčné výrobky, obilí, těstoviny a maso. Můžete jíst zeleninu a ovoce, ale vyberte si měkčí, jako je dobře vařená zelenina nebo šťouchané. Jablečná omáčka a banány jsou také dobrou volbou.
  • Zvažte, zda byste si s sebou nesli svačiny, abyste nebyli chyceni někde, kde nemůžete nic sníst.
  • Další měkká jídla, která můžete vyzkoušet, jsou ovesné vločky, zmrzlina, pudink, makarony a sýr, jogurt, avokádo a zralé broskve.
 4. Obrázek s názvem Cope With Braces As a Teenager Step 15

  4 Vyrobte si zubní soupravu. Když máte rovnátka, vaše ústa budou potřebovat zvláštní péči. Může se vám například stát, že vám jídlo uvízne v zubech častěji, a pak budete muset zuby opláchnout nebo vyčistit, abyste se jídla zbavili. Za tímto účelem budete chtít nosit ve škole malou stavebnici.
  • Ve své sadě budete chtít malý cestovní zubní kartáček, cestovní zubní pastu, zubní nit a malý hrnek. Možná budete chtít také malé zrcátko, které zkontroluje vaše zuby, aniž by se pustilo do koupelny.
  • Můžete také přidat zubní vosk a zubní trsátka. Tipy vám mohou pomoci odstranit jídlo ze zubů a vosk vám pomůže vyhladit drsné hrany, které vám způsobují bolest.
 5. Obrázek s názvem Cope With Braces As a Teenager Step 16

  5 Buďte připraveni naučit se některé věci znovu. Pokud například hrajete na hudební nástroj, může vám nějakou dobu trvat, než se přizpůsobíte hře s rovnátky. Budete muset najít nové způsoby, jak držet ústa, i když v některých případech z vás může být dokonce lepší hráč. Zeptejte se svého ředitele kapely na návrhy, protože on nebo ona už pravděpodobně měla studenty s tímto problémem dříve.
  • Možná se také budete muset naučit nějaké nové triky k jídlu. Budete muset opatrně žvýkat a dávat si malé sousta. Zkuste kousat stranou úst místo přední strany, protože to bude snazší. Dalším způsobem, který funguje skvěle pro křehké pokrmy, je rozmačkat ho jazykem na střechu úst.
  • Ujistěte se, že krájíte cokoli příliš velkého, například kousky sushi.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co mám dělat, když bolest rovnátek do týdne nezmizí? Na to se můžete zeptat svého ortodontisty. Mezitím si vypláchněte ústa teplou vodou s trochou soli.
 • Otázka Mohu jíst čokoládu s rovnátky? Ano. Musíte se jen poradit se svým ortodontistou, co je dobré mít a co ne.
 • Otázka Rovnátka nemusí být ošklivá, že? Ne. Nejsou ošklivé a můžete také získat roztomilé barvy.
 • Otázka Jak se mám vyrovnat s tím, že prvních pár dní nemůžu žvýkat? Tae Tae Williams Právě jsem si vzala rovnátka a zjistila jsem, že bramborová kaše je nejlepší k jídlu, ale pokud vás při žvýkání opravdu hodně bolí, vezměte si lék proti bolesti a počkejte, až se spustí, pak zkuste jíst.
 • Otázka Jak se vyrovnám s rovnátky, když hraji na trubku? Zeptejte se svého učitele hudby, který se s tím pravděpodobně již setkal a může vám říci, co máte dělat.
 • Otázka Mohu jíst Cheetos a Oreos se rovnátky? Ozzy Ano. Stačí vytáhnout gumičky (pokud nějaké máte) a poté vykartáčovat.
 • Otázka Jak mám mluvit, když mě rovnátka příliš bolí i při jídle? Ke komunikaci můžete vždy použít znakový jazyk nebo mít bílou tabuli a značku pro suché mazání. Nezapomeňte také zajít ke svému ortodontistovi a promluvit si o způsobech, jak snížit bolesti rovnátek.
 • Otázka Můžete pít sycenou vodu, když nosíte rovnátka? Ano, sycenou vodu lze bezpečně nosit s rovnátky.
 • Otázka Mohu mít stále sladkosti s rovnátky? Poté je vyčistím a vyčistím, mám je jen jeden den, ale chci to vědět. Ano, stále můžete mít sladkosti s rovnátky, jen ne příliš lepivé věci (jako karamel a guma). Pokud chcete žvýkačku, bez cukru je alternativa, která vám nebude držet rovnátka. Můžete nasávat tvrdé cukrovinky, jen je nekousejte, jinak se vám zlomí závorka.
 • Otázka Jak dlouho trvá bolest z napnutí rovnátek naposledy? Ozzy Záleží na drátu, který používají, a na tom, jak špatné jsou vaše zuby, ale obecně 3-5 dní.

Populární Problémy

Alexander Zverev se v neděli ve finále Bett1Hulks Championship v Kolíně setká s Diegem Schwartzmanem. Schwartzman momentálně vede 2: 1 nad Zverevem.

Jak povzbudit své dítě k větší soutěživosti ve sportu. Sportování je pro většinu dětí obřad. Soutěž a děti se však mohou stát citlivým tématem - některé děti a rodiče mohou být příliš soutěživí a stát se špatnými sporty ...

To nejlepší z kariéry pěti nejmladších grandslamových ženských šampionek v otevřené éře.

Prohlášení Alexandra Zvereva byla smetena jeho bývalou přítelkyní, která zopakovala svá tvrzení o zneužívání. Sharypova také uvedla, že se cítila zdrcena vylitím podpory, které se jí dostalo od fanoušků.

Díky dobře navrženému dvorku budete mít vždy místo k odpočinku, zábavě a užívání si venku. Ať už váš dvorek pokrývá rozlehlé akry, nebo je to malý příměstský pozemek, můžete si vytvořit útočiště, které budete milovat roky ...

Wofford a UNC-Greensboro se v pondělí večer setkají na jižním mistrovství. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online.