Jak kostky brambor

Brambory jsou jednou z nejvšestrannějších a nejoblíbenějších zelenin, které podáváte jako přílohu k jídelnímu stolu. Mnoho receptů na brambory vyžaduje jejich krájení na kostičky nebo krájení zeleniny na malé rovnoměrné čtverečky. Ať už chcete vařit, restovat, opékat nebo dělat kastrol s bramborami, jejich kostičky jim umožní vařit rovnoměrně a rychle. Nakrájení brambor na kostky vyžaduje trochu trpělivosti, ale ve skutečnosti je to docela snadné - pokud máte k práci pěkný ostrý nůž. Jakmile jsou nakrájeny na kostky, můžete připravit chutné restované nebo opečené brambory, které doplní jakýkoli hlavní chod.

Ingredience

Restované kostky brambor

 • 2 kg (1 kg) voskovitých brambor, nakrájených na kostky
 • 4 až 6 polévkových lžic (60 až 90 ml) olivového oleje
 • 4 stroužky česneku, oloupané a mleté
 • Sůl a pepř na dochucení
 • 3 lžíce (11 g) nasekané čerstvé ploché listové petrželky


Pečené brambory na kostičky rozmarýnu

 • 3 libry (1,4 kg) voskovitých brambor, nakrájených na kostky
 • 2 snítky čerstvého rozmarýnu
 • ¼ šálku (59 ml) olivového oleje
 • 5 stroužků česneku, mletého
 • Sůl a pepř na dochucení

Metoda 1 ze 3: Kostky brambor

 1. 1 Brambory omyjte. Brambory rostou pod zemí, takže jsou často špinavé, i když je koupíte v obchodě s potravinami. Brambory očistěte zvnějšku bramborami a poté je opláchněte pod studenou vodou, abyste je důkladně omyli.
  • Aby se brambory nenamočily, je dobré je propláchnout v cedníku pod tekoucí vodou z dřezu.
 2. 2 Brambory oloupeme, pokud je to žádoucí. V závislosti na tom, v jakém pokrmu kostky brambor používáte, můžete před krájením z nich raději odstranit kůži. Škrabkou na zeleninu opatrně sundejte vnější vrstvu slupky z brambor a vyhoďte.
  • Pokud neplánujete krájet brambory hned po oloupání, vložte je do misky nebo hrnce se studenou vodou, aby nezhnědly.
  • Když loupete brambory, odstraňte všechny klíčky nebo zelená místa v dužině koncem škrabky na zeleninu.
 3. 3 Bramboru rozkrojte podélně na polovinu. Chcete -li začít kostky brambor, použijte ostrý nůž a brambory svisle překrojte na polovinu. Otočte brambory na prkénku tak, aby plochá strana směřovala dolů.
  • Na krájení brambor se dobře hodí kuchařský nůž.
 4. 4 Obě poloviny podélně rozkrojte. Jakmile jsou brambory rozkrojeny na polovinu, nožem každou polovinu nasekejte na části podélně. Řezy můžete provádět jak silné, tak tenké, jak chcete, podle toho, jak velké chcete mít své kostky.
  • Poté, co jste poloviny rozřízli na části podélně, vyrovnejte každou sekci na prkénku, aby se v dalším kroku snáze krájely.
 5. 5 Kousky znovu nasekejte podélně. Když se všechny kousky brambor položí naplocho na prkénko, nakrájejte je na nože znovu na podélné kousky. Hotové kousky budou připomínat hranolky.
 6. 6 S kousky brambor vytvořte hromádky a otáčejte je. Poté, co nakrájíte všechny kousky brambor, vytvořte s nimi několik stejně velkých stohů. Otočte každý stoh o 90 stupňů tak, aby k vám směřoval vodorovně.
  • Pokud chcete, můžete nakrájet každý kousek brambor jednotlivě. Měli byste však mít na paměti, že jejich kostky po jednom budou trvat déle.
 7. 7 Brambory nakrájíme na kostičky. Když jsou vaše kousky brambor naskládané před vámi, pomocí nože je vodorovně prořízněte a vytvořte kostky. Kostky můžete udělat tak velké nebo malé, jak chcete, ale udržujte jednotnou velikost, aby se vařily rovnoměrně bez ohledu na to, jak je připravíte.
  • Krájení brambor funguje dobře, pokud chcete udělat bramborovou kaši, restovanou nebo pečenou bramboru. Můžete také chtít kostky brambor, pokud děláte domácí hranolky.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Příprava restovaných kostek brambor

 1. 1 Přiveďte hrnec vody k varu. Naplňte velký hrnec přibližně do poloviny vodou. Podle chuti přidejte trochu soli a vodu ohřívejte na středně vysokém ohni, dokud nedojde k úplnému varu, což by mělo trvat asi 5 až 10 minut.
  • Solení vody je volitelný krok. Můžete přeskočit, pokud se pokoušíte omezit sodík v misce.
 2. 2 Brambory vařte několik minut. Jakmile voda začne vařit, přidejte 2 libry (1 kg) voskových brambor, které byly nakrájeny na kostičky. Brambory nechte vařit ve vroucí vodě 4 až 5 minut, nebo dokud mírně nezměknou.
  • Některé voskové brambory, které je třeba vzít v úvahu, zahrnují zlato Yukon, nové nebo červené.
  • Dávejte pozor, abyste brambory nevařili příliš dlouho. Nechcete, aby se stali tak něžnými, že se rozpadnou, když je podusíte.
 3. 3 Brambory scedíme a vychladíme. Když jsou brambory uvařené, nalijte je do cedníku. Cedník dobře protřepejte, aby byla odstraněna veškerá přebytečná vlhkost. Poté nechte brambory odležet v cedníku asi 5 minut, aby mohly dále schnout a vychladnout.
 4. 4 Zahřejte olej. Zatímco brambory chladnou, přidejte do velké nepřilnavé pánve 4 až 6 polévkových lžic (60 až 90 ml) olivového oleje. Nechte olej zahřát na médiu, dokud se nezačne třpytit, což by mělo trvat 5 až 7 minut.
  • Pokud chcete, můžete olivový olej nahradit máslem.
 5. 5 Přidejte brambory a minutu restujte. Jakmile je olej dostatečně horký, přidejte na pánvi v jedné vrstvě nakrájené brambory. Brambory nechte vařit na středním plameni asi 1 minutu a míchejte je, aby se rovnoměrně vařily ze všech stran.
  • Pokud vaše pánev není příliš velká, můžete brambory restovat ve dvou nebo více dávkách. Nechcete, aby byly zabalené do pánve.
 6. 6 Do pánve vmíchejte česnek a směs vařte, dokud nejsou brambory dozlatova. Poté, co se brambory minutu podusí, přidejte do pánve 4 oloupané a prolisované stroužky česneku. Směs dobře promíchejte, aby byl česnek plně zapracován, a pokračujte ve vaření brambor, dokud nebudou ze všech stran dozlatova, což by mělo trvat přibližně 4 až 6 minut.
  • Množství česneku můžete upravit podle svého vkusu. Pokud jste fanouškem česneku, vmíchejte ještě trochu. Pokud dáváte přednost jemné česnekové chuti, přidejte trochu méně.
 7. 7 Dochutíme solí a pepřem. Když jsou brambory dozlatova, přidejte do pánve trochu košer soli a čerstvě mletý černý pepř podle chuti. Brambory dobře promíchejte, aby byly rovnoměrně ochucené.
 8. 8 Snižte teplotu a vařte ještě několik minut. Poté, co brambory okořeníte, snižte teplotu na středně nízkou. Brambory nechte vařit dalších 5 minut, nebo dokud nejsou měkké.
  • Brambory poznáte, když jsou hotové, když je snadno propíchnete vidličkou.
 9. 9 Přeneste brambory na servírovací talíř a posypte petrželkou. Když jsou brambory uvařené, sundejte pánev ze sporáku. Brambory opatrně nalijte na servírovací talíř a posypte 3 lžícemi (11 g) nasekané čerstvé ploché listové petrželky. Brambory podávejte jako přílohu k vašemu oblíbenému proteinovému hlavnímu chodu.
  • Pokud chcete dušené brambory připravit s předstihem, položte je na koláč a udržujte je teplé v troubě nastavené na nejnižší teplotu.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Šlehání pečených brambor na kostky rozmarýnu

 1. Obrázek s názvem Cube Brambory Krok 17

  1 Předehřejte troubu. Aby byla trouba dostatečně horká na opékání brambor, je důležité ji předehřát. Nastavte teplotu na 220 ° C (425 ° F) a nechte ji zcela zahřát.
 2. 2 Brambory přivedeme k varu v osolené vodě. Přidejte 3 libry (1,4 kg) voskových brambor, které byly nakrájeny na kostičky, do velkého hrnce. Brambory zalijte studenou vodou a vmíchejte trochu košer soli podle chuti. Zahřejte brambory na středně vysokou teplotu, dokud se nerozvaří, což by mělo trvat přibližně 7 až 10 minut.
  • Zlato, červené a nové brambory Yukon jsou dobrou volbou pro toto jídlo.
  • Pokud chcete, můžete sůl vynechat.
  • Brambory by měly být jen mírně křehké, když je sundáte z ohně.
 3. 3 Brambory důkladně slijte. Jakmile voda začne vařit, okamžitě nasypte brambory do cedníku, abyste je scedili. Brambory nechte 2 až 3 minuty odležet v cedníku, aby jim pára pomohla vyschnout.
 4. 4 Rozdrťte listy rozmarýnu. Na pečené brambory budete potřebovat 2 snítky čerstvého rozmarýnu. Listy stáhněte ze stonků a pomocí třecí misky je mírně rozmačkejte, aby se uvolnila jejich chuť a vůně.
  • Pokud nemáte třecí misku a paličku, můžete zadní část lžíce rozmačkat listy rozmarýnu.
 5. 5 V pánvi rozehřejte olej. Na sporák položte velkou pekáč a přidejte ¼ šálku (59 ml) olivového oleje. Nechte olej zahřát na středně vysoké teplotě, dokud se nezačne třpytit, což by mělo trvat 3 až 5 minut.
  • Pokud chcete, můžete olivový olej nahradit máslem.
 6. 6 Smíchejte brambory, rozmarýn, česnek, sůl a pepř. Jakmile je olej horký, pekáč sundejte z ohně. Vmíchejte brambory, rozmarýnové listy, 5 stroužků mletého česneku a podle chuti osolte a opepřete. Dobře promíchejte, dokud nejsou brambory dobře obalené směsí.
  • Neváhejte přidat jakékoli další bylinky nebo koření, které chcete. Tymián, oregano, petržel, kopr a/nebo drcené vločky červené papriky jsou chutné možnosti.
 7. 7 Brambory pečeme v troubě, dokud nejsou zlaté a křupavé. Když jsou brambory potažené směsí oleje, vložte pekáč do předehřáté trouby. Brambory nechte vařit 30 až 35 minut, nebo dokud nejsou zlaté a křupavé.
 8. 8 Brambory podávejte ještě teplé. Když jsou brambory upečené, vyjměte pánev z trouby. Přeneste je do servírovací mísy nebo na talíř a podávejte je jako teplý bok.
  • Opečené brambory jsou ideální přílohou k pečenému kuřeti, vepřové panence nebo vašemu oblíbenému steaku.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Budete -li mít ostrý nůž, budete brambory snáze krájet.
 • Krájení brambor u bramborové kaše nebo jiného vařeného pokrmu zabere více času než hrubé krájení. Vaše brambory se však budou vařit rychleji a rovnoměrněji, pokud je nakrájíte na malé stejně velké kostky.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Při krájení nebo krájení brambor si vždy udělejte čas. Když pracujete s ostrým nožem, je snadné si pořezat prsty.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Zeleninový kartáč
 • Cedník
 • Škrabka na zeleninu (volitelně)
 • Ostrý kuchařský nůž

Opečené brambory na kostky

 • Velký hrnec
 • Cedník
 • Velká nepřilnavá pánev
 • Vařečka

Pečené brambory na kostičky rozmarýnu

 • Velký hrnec
 • Cedník
 • Třecí miska a tlouček
 • Pánev na smažení
 • Vařečka

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Pokud nosíte připínací náušnice, pravděpodobně jste si všimli, že existuje více možností pro propíchnuté uši než pro vás. Naštěstí můžete pomocí převaděče převést jakýkoli pár propíchnutých náušnic na náušnice. Typ převaděče, který používáte ...

Jak bezpečně jezdit na kole. Jízda na kole může být obrovská zábava a je to skvělý způsob, jak se udržovat v kondici. Nicméně jízda na kole má svá rizika, zvláště když sdílíte silnici s motorizovaným provozem. Aby byla v bezpečí, je ...

Takto můžete sledovat '90 Day Fiancé: The Other Way' online, bez kabelu. Epizoda 11 s názvem „Bojuj, modli se, lásko“ se koná v pondělí večer ve 21 hodin. ET na TLC.

49ers a Rams se setkají v neděli večer v zápase NFC West. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online zdarma.

Zde je návod, jak můžete online, bez kabelu, sledovat sérii 6 Vikingů, 6. epizoda s názvem „Nejlepší plánované hry“. Dnešní epizoda je finále v polovině sezóny.

Podívejte se na dokument HBO „Song of Parkland“, který vypráví příběh o tom, jak studenti divadla Stoneman Douglas inspirovali ostatní.