Jak nakrájet citron

Jistě, krájení citronu může být stejně snadné jako jeho proříznutí. Pokud si však trochu promyslíte své škrty, bude citrón vhodnější pro různé účely. Pokud například chcete udělat kousky, měli byste odříznout „vršek“ a „ocas“ citronu, a pokud chcete extrahovat nejvíce šťávy, zvažte podélné krájení citronu. Můžete si také vytvořit ozdobnou citronovou ozdobu jen několika jednoduchými řezy nožem!

skica tenisového míčku

Metoda 1 ze 3: Řezání citronu pro odšťavňování

 1. Obrázek s názvem Cut a Lemon Krok 5

  1 Pokud je citron vychlazený, ohřejte ho na pokojovou teplotu. The šťáva teče snadněji pokud je citron zahřátý, nechte jej na pultu dosáhnout pokojové teploty, vložte jej do teplé (ne vroucí) vody na 3–5 minut nebo jej vložte do mikrovlnné trouby na maximálně 10–15 sekund.
  • To je nutné pouze v případě, že byl citron v chladničce.


 2. 2 Ručně stočte citron na stůl, aby trochu změkl. Poté, co přivedete citron na pokojovou teplotu, vyvíjejte stálý tlak dlaní, když citronem klopíte sem a tam na stůl nebo na pult. Zatlačením na citron při válcování oslabíte membrány uvnitř a umožníte šťávě snadnější tok.
  • Netlačte však tak silně, abyste citron rozdělili a postříkali citronovou šťávou!
 3. 3 Citron nakrájejte na polovinu podélně místo na šířku (možnost 1). Pokud jste jako většina lidí, pravděpodobně nakrájíte citron na polovinu v jeho nejtučnější části uprostřed. Pokud ji však podélně rozříznete od konce ke konci, odhalíte mnohem více vnitřku ovoce, a tím výrazně usnadníte extrakci šťávy.
  • Chcete -li dále zvýšit množství extrahované šťávy, vidličkou uvolněte vnitřní membrány citronu, než každou polovinu vymačkáte.
 4. 4 Citron nakrájejte na šířku na třetiny místo na poloviny (možnost 2). Místo toho, abyste ji rozkrojili na polovinu v nejtučnější části uprostřed, proveďte 2 podélné řezy, abyste vytvořili 3 zhruba stejné části citronu. Pomocí vidličky uvolněte membrány a poté vytlačte šťávu.
  • Rozkrojením citronu na třetiny místo na poloviny odhalíte větší část povrchu membrán, které obsahují šťávu. Můžete to přirovnat k nalévání vody trychtýřem s širokým hrdlem místo úzkého výtoku.
 5. 5 Ořízněte nožem zaoblené strany vzpřímeného citronu (možnost 3). Jednou rukou držte citron vzpřímeně na prkénku, aby citron vypadal shora jako kruh. Proveďte 4 řezy dolů nožem kolem vnější strany citronu, aby se kruhový tvar proměnil ve čtvercový tvar.
  • Zmáčkněte čtvercovou středovou část, abyste získali většinu šťávy, poté zmáčkněte každý ze 4 odříznutých kousků a extrahujte šťávu, kterou obsahují.
  • Když zmáčknete středovou část, nemůžete se dostat do rukou citronové šťávy, takže pokud vás to znepokojuje, zvažte nošení rukavic.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Výroba citronových klínků

 1. Obrázek s názvem Cut a Lemon Krok 1

  1 Citronu odřízněte „vrchol“ a „ocas“. Položte citron na bok na prkénko a jednou rukou jej pevně držte. S ostrým nožem v druhé ruce odřízněte horní a dolní konec („horní“ a „ocas“) citronu. Ovoce by nyní mělo mít tvar sudu položeného na bok.
  • Stačí odstranit asi 1,3–2,5 cm z horního i ocasního konce.
  • Tento proces nakonec vytvoří 8 klínů. Pokud potřebujete 16 menších klínků, nakrájejte citron na polovinu, dokud je na boku, poté, co odstraníte „vrchol“ a „ocas“. Poté pokračujte s každou polovinou citronu, jak je popsáno níže, jako by to byly celé citrony.
 2. 2 Citron postavte vzpřímeně a nakrájejte na čtvrtiny. Citron položte svisle na prkénko tak, aby nyní zploštělá horní nebo spodní část směřovala nahoru k vám. Citronem prořízněte nožem přímo dolů, rozřízněte jej podélně na polovinu, poté citron otočte o 90 stupňů a proveďte další řez směrem dolů, abyste vytvořili 4 stejné části.
  • Při řezání fixujte vzpřímený citron volnou rukou, ale nezapomeňte jej držet mimo nože.
 3. 3 Řezejte, abyste odstranili dřeň a semena z každé vzpřímené citronové čtvrtiny. Vezměte každou čtvrtinu po druhé a držte ji ve svislé poloze podél kůže. Rozkrojte dřeň (vláknitou, houbařitější část uprostřed celého citronu), která také obsahuje semena. Zlikvidujte dřeň a semena.
  • Dřeň bude pravděpodobně na špičce každé čtvrtiny tlustý asi 0,64–1,27 cm.
 4. 4 Každou čtvrtinu rozkrojte na polovinu, abyste vytvořili 8 hotových kousků citronu. Jednoduše položte každou čtvrtinu stranou (kůží dolů) na prkénko. Volnou rukou držte každý kus stabilně a rozřízněte každou čtvrtinu na polovinu, abyste skončili s 8 stejnými klíny.
  • Přidejte kousky citronu do studených nápojů, jako je ledová voda nebo ledový čaj, nebo je použijte jako ozdobu mořských plodů nebo jiných pokrmů.
  • Nakrájené kousky citronu můžete uchovávat v chladničce až 3 dny.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Vytvoření oblohy Lemon Twist na sklenici

 1. 1 Z tukové části citronu nakrájejte 0,64 palce (0,64 cm) silné kolo. Položte citron na bok a rozkrojte ho na polovinu. Vezměte jednu polovinu a z řezaného konce odřízněte plátek tlustý čtvrt palce. Položte tento plátek citronu naplocho na prkénko.
  • Zbytek citronu můžete použít na odšťavňování nebo na vytváření klínků.
  • Pokud potřebujete udělat několik příloh, odřízněte buď horní nebo spodní část citronu a poté nakrájejte sérii 0,25 palce (0,64 cm), jak se propracujete na druhý konec citronu.
 2. 2 Nakrájejte citrón téměř na polovinu, ale zachovejte kůru a oloupejte na jedné straně. S citrónovou kulatou plochou na prkénku vložte špičku nože přímo do obvodu bílé kůry v poloze 12 hodin. Sekejte rovně dolů středem citronové dužiny, stejně jako kůrou a kůrou v poloze 6 hodin.
  • Pokud potřebujete pomoc s představou toho, představte si krájení pizzy na polovinu řezačkou na pizzu, ale zastavte se těsně před proříznutím kůry na jedné straně.
 3. 3 Nakrájejte kolem vnitřního obvodu kůry a odstraňte vnitřek citronu. Začněte v 6 hodin, kdy proříznete kůru a oloupete se, a špičkou nože prořízněte celou část vnitřního obvodu kůry. Jakmile se kůra a slupka oddělí od citronové dužiny, dužinu zlikvidujte.
  • Když skončíte, budete mít prsten, který je na vnější straně žlutý (slupka) a bílý na vnitřní straně (kůra), přičemž jediným proříznutím projde v poloze 6 hodin.
 4. 4 Otočením konců prstence v opačných směrech vytvoříte kroucení. Vezměte prsten a rozdělte jej na přímku s jedním koncem v každé ruce. Otočte jednu ruku od sebe o 180 stupňů, zatímco druhou rukou otočte směrem k sobě o 180 stupňů. Poté znovu uchopte každý konec a pokračujte v otáčení v opačných směrech o dalších 180 stupňů (celkem 360 stupňů).
  • Tento kroucený pohyb vytvoří v kroužku citronu řadu spirál. Spirály budou držet svůj tvar, jakmile uvolníte konce.
  • Pokud chcete více spirál, otočte konce kolem v opačných směrech jindy.
  • Zahákněte jednu z kudrlinek na okraj sklenice, abyste toto zkroucení použili jako ozdobu.
  • Stejným postupem můžete připravit i ozdobné limetky.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak nakrájíte citron bez nože? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď Pokud se jen snažíte dostat šťávu ven, můžete citron hodit na stůl nebo na pult a pak do něj vypíchnout párátkem nebo špejlí. Vymačkejte citron, aby šťáva vystříkla. Pokud chcete citron skutečně nastříhat, můžete do něj nakrájet nůžky nebo kuchyňské nůžky. Můžete si také zakoupit kráječe citronu/limetky, které nakrájejí citrony na úhledné části.
 • Otázka Jak nakrájíte citron na tvar květiny? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci Redakce Zaměstnanci Odpověď Existuje několik způsobů, jak to udělat. Jedním z nich je použít škrabku na vyříznutí několika kousků ze slupky citronu podélně, přičemž obejdete celý citrón. Když citron nakrájíte na plátky po šířce, budou vypadat jako jednoduché květinové tvary. U komplikovanějších květů citronu nakrájejte citron na polovinu podélně a poté jej nakrájejte na řadu velmi tenkých podélných plátků. Položte 4 největší plátky do kruhu tak, aby se jejich okraje překrývaly, a potom položte několik dalších plátků od konce ke konci s překrývajícími se okraji. Srolujte je do těsné role a poté je zasuňte do středu základny. Rozetřete „okvětní lístky“ a vytvořte citronovou růži.
 • Otázka Jaké jsou některé fantastické způsoby, jak krájet citrony? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Odpověď zaměstnanců Existuje téměř nekonečné množství způsobů, jak krájet ozdobné citronové ozdoby. Jedním oblíbeným favoritem je krájení citronu cik-cakem podél středové čáry, kterému se říká „řez Vandyke“. Můžete také nakrájet tenké plátky a poté provést řez od středu řezu k jednomu z vnějších okrajů. Otočte plátek na řezu a vytvořte elegantní ozdobu.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Ostrý nůž je bezpečnější než tupý, protože s minimálním úsilím prořízne citrón. Díky tomu je uklouznutí mnohem méně pravděpodobné.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Pokud si nejste jisti svými nožířskými schopnostmi, nejprve pozorujte někoho, kdo je zručný v řezání, a poté nechejte dohlížet na vaše úsilí.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Prkénko
 • Ostrý nůž
 • Vidlice (volitelně)

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Stefanos Tsitsipas dohnal Nicka Kyrgia v krátkém videochatu na Instagramu. Tsitsipas nedávno sdílel Kyrgiovo číslo na platformě sociálních médií a tento žert v rozhovoru dominoval.

Sam Groth nedávno napsal článek o Novakovi Djokovicovi, zpochybňující Srbovo chování a veřejnou osobnost.

Tsonga byl ATP v roce 2007 vyhlášen průlomovým hráčem roku. Nebýt Big 4, Tsonga mohl být potenciálně jedním z největších hráčů v historii.

Jak používat krmítko pro ptáky na zahradě. Krmení divokých ptáků je úžasný způsob, jak dodat vašemu dvorku život a barvy, zejména v mrazivých zimních měsících. Pozorování ptáků je stále oblíbenější a v dnešní době téměř polovina amerických domácností ...

Barcelona a Atletico Madrid se v úterý setkají na klíčovém zápase La LIga. Pokud jste v USA, můžete sledovat přímý přenos ze zápasu zde.

Jak vyrobit dietní colu a mentosovou raketu. Puštění Menta do láhve dietní sody způsobí fyzickou reakci: jak propadávají sodou, bonbóny Mentos narušují vazby mezi oxidem uhličitým a vodou (kombinace, která ...