Jak krájet vysoké dorty

Svatby, večírky a rodinná setkání jsou díky malému dortu, který si každý může vychutnat, o něco jasnější. Nejen, že jsou tyto dorty nádhernou dekorací, jsou také lahodnou pochoutkou, na kterou se mohou vaši hosté těšit. Když přijde čas servírovat dort, samotná výška tohoto dezertu může způsobit, že je trochu zastrašující krájet. Svými hosty můžete ohromit pomocí jednoduchých technik, které vám pomohou rozkrojit dort a rychle ho naservírovat na příštím setkání.

Metoda 1 ze 3: Odstranění nejedlých kusů

 1. Obrázek s názvem Krájení vysokých dortů Krok 1

  1 Pokud je váš dort obsahuje, rozbalte všechny úrovně. Pokud krájíte naskládaný dort, zasuňte nůž pod nejvyšší vrstvu a druhou rukou ho vyrovnejte. Zvedněte vrstvu a přesuňte ji na samostatný talíř. Rozbalte zbytek vrstev tímto způsobem a dejte každé vrstvě vlastní talíř nebo rovnou plochu. Díky tomu bude řezání mnohem snazší a ušetří vám to nutnost dosáhnout až na nejvyšší úroveň.
  • Některé koláče mají mezi každou vrstvou vložky z voskového papíru, aby se všude nedostala poleva. Pokud vaše ne, snažte se co nejméně dotýkat horní části koláčů, když s nimi budete hýbat.


  Spropitné: Pokud krájíte svatební dort, nechte jej pro fotografii neporušený a poté jej rozbalte, aby se krájel a sloužil vašim hostům.

 2. 2 Vyjměte všechny dřevěné hmoždinky, které má váš dort. Některé koláče mají uprostřed dřevěné hmoždinky, aby držely úrovně pohromadě. Podívejte se na malé otvory ve spodní části každé vrstvy a pomocí dlouhé pinzety vyjměte dřevěné hmoždinky.
  • Než si ho vezmete domů, můžete se také zeptat v pekárně, ve které jste si dort koupili.
 3. 3 Mezi vrstvami sloupněte pergamenový papír. Některé koláče mají mezi každou vrstvou vosk nebo pergamenový papír, aby se zachránila poleva. Než začnete řezat, sloupněte tento papír a vyhoďte ho.
  • Ne všechny dorty mají mezi vrstvami papír.
 4. 4 Odstraňte veškeré plastové ozdoby. Falešné květiny, balónky nebo stužky mohou být všechny na vašem dortu jako dodatečná dekorace. Sundejte je, než začnete řezat, abyste nemuseli obcházet velké předměty.
  • Ozdoby můžete na jednotlivé řezy přidat později, ale ujistěte se, že vaši hosté vědí, že nejsou jedlé.
  reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 2 ze 3: Pomocí prkénka

 1. 1 Proveďte horizontální řez přes celý dort, 5 palců od okraje. Posuňte ostrý nůž dolů, dokud se nedostane na dno dortu, a poté pokračujte jediným řezem napříč dortem. Výsledkem bude jeden dlouhý, obdélníkový, 5 palců široký plátek koláče.
  • Pokud se jedná o první velký plátek, který krájíte z kruhového dortu, nebude tento řez přesným kvádrem.
  • Nebojte se, že by plátek byl pro jednu osobu příliš velký! Bude rozděleno později.
 2. Obrázek s názvem Krájení vysokých dortů Krok 6

  2 Při krájení držte prkénko vedle řezu. Použijte prkénko z masivního dřeva nebo plastu, které se nebude ohýbat. Ujistěte se, že je krájecí deska rovnoběžná s dortem, a zatlačte ji přímo nahoru vedle strany dortu.
 3. 3 Nakloňte plátek nožem na prkénko. Jakmile se nůž dostane na dno dortu, nakloňte plátek směrem k prkénku. Chyťte plátek krájecím prkénkem, jak se převrhne. Poleva by nyní měla být na boku.
  • Když krájíte plátek, ujistěte se, že máte na prkénku pevný úchop.
 4. Obrázek s názvem Krájení vysokých dortů Krok 8

  4 Přeneste plátek koláče na rovný povrch. Vezměte prkénko s plátkem na talíř a přesuňte plátek, přičemž plátek držte na boku. Pokud nepotřebujete krájet další kousky dortu, můžete ho nechat na prkénku.
  • Ponecháte -li svůj plátek na prkénku, udrží polevu neporušenou lépe, než když s ním budete hýbat.
 5. Obrázek s názvem Krájení vysokých dortů Krok 9

  5 Velký plátek nakrájejte na obdélníkové porce. Pomocí nože upečte z většího pláště hubené proužky dortu o průměru 5,1 cm, každý s polevou alespoň na jedné straně. Jednotlivé proužky naservírujte na talíř každému z vašich hostů.
  • Obdélníkové řezy budou lépe sedět na talíři a mohou být snadněji k jídlu než tradiční trojúhelníkové řezy.
 6. Obrázek s názvem Krájení vysokých dortů Krok 10

  6 Pokud potřebujete, chyťte na prkénku více velkých plátků. Pokud máte hodně hostů nebo chtějí vteřiny nebo třetiny, pokračujte ve vytváření nových plátků směrem dovnitř doprostřed vašeho dortu velkým nožem. Vytvořte své plátky široké asi 5 palců (2 palce), aby byly konzistentní. reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 3 ze 3: Řezání v kruhu

 1. 1 Pomocí nože na chléb proveďte hluboký řez 5 palců od okraje dortu. Držte nůž nad dortem asi 2 palce (5,1 cm) od okraje. Proveďte řez shora dolů, přičemž držte nůž špičkou dolů a počkejte do dortu. Nekrajujte směrem k okraji dortu.

  Spropitné: Nůž na chléb bude dort krájet lépe, protože vám umožní řezat tam a zpět.

 2. 2 Pokračujte v krájení úplně kolem středu dortu a vytvořte kruh. Udržujte nůž v prvním řezu, který jste udělali a viděli po celém obvodu dortu, držte nůž 2 palce (5,1 cm) od okraje. Pokračujte v krájení, dokud se nevrátíte k prvnímu řezu, který jste udělali, aby uprostřed vašeho dortu byl kruh.
 3. 3 Po obvodu kruhu ustřihněte 2 palce (5,1 cm) klínky. Držte nůž na vnějším okraji dortu. Na vnějším okraji dortu vytvořte plátky a středový kruh nechte nedotčený. Prostorujte tyto zaklíněné plátky co nejrovnoměrněji, aby každý host dostal stejné množství dortu.
  • Tyto řezy dobře předvádějí vrstvy dortu a zachovávají výšku dortu.
 4. Obrázek s názvem Krájení vysokých dortů Krok 14

  4 Vnitřní kruh rozřízněte na 4 klínky. Pomocí nože rozřízněte vnitřní kruh na polovinu. Poté obě poloviny znovu rozřízněte na polovinu, aby vznikly klínové plátky, které odpovídají kouskům, které jste již rozřezali. reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Jak vyrobit kostým Hippie na Halloween. Chcete být opravdovým hippie na Halloween, toto je kompletní průvodce při výrobě kostýmu GROOVY. Doufám, že máte strašidelný Halloween, užijte si to! Kravatu barvíme na obyčejnou bílou košili Žlutá, červená, modrá a ...

Jedná se o první letošní turnaj Premier 5 a v turnaji WTA bude v sázce maximálně 900 bodů a prize money 2 828 000 $.

Cristian Garin se ve druhém kole 2020 Open Open utká s domácím oblíbeným Yannickem Hanfmannem. Oba hráči se na ATP turné teprve postaví proti sobě.

Ve středu večer má premiéru sezóna 37 seriálu „The Challenge“ s názvem „Spies, Lies & Allies“. Zde je návod, jak můžete sledovat živý přenos pořadu online.

UL-Monroe a UL-Lafayette se střetnou v bitvě 2019 na Bayou v sobotu. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

K čištění hledí na helmu doma budete potřebovat několik hadříků z mikrovlákna, utěrku a čistý ručník. K čištění vnějšího povrchu použijte jemné mýdlo nebo čistič hledí. Na vnitřek hledí použijte dětský šampon. Mějte na paměti, ...