Jak jednat s milovanou osobou, která jde do vězení

Když někdo, koho milujete, půjde do vězení, může to mít obrovský dopad na váš život. Musíte truchlit nad ztrátou této osoby ve svém každodenním životě a také se vypořádat s dalšími potížemi, které její ztráta přináší. Kromě toho se musíte naučit procházet bludištěm návštěvy osoby ve vězení. I když je to těžké, můžete se naučit vytvářet nový život pro sebe, zatímco váš milovaný je pryč.Část 1 ze 3: Začínáme

 1. Obrázek s názvem Jednání s milovanou osobou, která jde do vězení, krok 1

  1 Zůstaňte v okamžiku. Pokud se pokusíte myslet na všechny roky dopředu bez osoby, kterou ve svém životě milujete, pravděpodobně budete ohromeni. Místo toho to berte okamžik za okamžikem a řešte, co vám každý den přináší.
  • Pokud máte problém zůstat v daném okamžiku, můžete vyzkoušet techniku ​​všímavosti. Například když jste ve sprše, zkuste opravdu věnovat pozornost tomu, co děláte. Nenechte svou mysl bloudit k tomu, co se děje později během dne; místo toho věnujte pozornost tomu, jak se mýdlo cítí na vaší pokožce, jak horká voda uvolňuje vaše svaly a vůně mýdla ve vzduchu. Soustřeďte svou pozornost na pocity, které cítíte, ne na to, co se vám honí hlavou.
 2. Obrázek s názvem Jednání s milovanou osobou, která jde do vězení, krok 2

  2 Připravte se na to, co vás čeká. Tato rada se může zdát v rozporu s posledním krokem. Stále však můžete zůstat v okamžiku a vědět, že to, co přijde, může být obtížné. Například můžete začít ztrácet určité vztahy, protože váš milovaný je ve vězení. Lidé nemusí být tak shovívaví, jak byste chtěli.
  • Samozřejmě to bude bolet, ale pokud přijdete o přátele, vězte, že pravděpodobně získáte i přátele, kteří procházejí tím samým. Navíc víte, že lidé, kteří se kolem vás drží, vás uvidí skrz na skrz.
 3. Obrázek s názvem Jednání s milovanou osobou, která jde do vězení, krok 3

  3 Vytvořte si plán a rozpočet. Pokud osoba, kterou milujete, poskytovala část příjmů pro vaši domácnost, budete muset získat nový plán. Možná budete muset získat druhé zaměstnání nebo se dokonce přestěhovat. Pečlivě se podívejte na svůj rozpočet, abyste zjistili, co je nutné k přežití.
  • Zahrňte dodatečné náklady na podporu svého blízkého ve vězení. Vězení může být pro lidi zvenčí drahé. Od telefonování po nákup zboží u komisaře bude vaše milovaná potřebovat peníze, aby jí pomohla, dokud bude uvnitř. Tyto náklady se však mohou rychle sčítat, protože i přidání peněz na účet přichází s poplatky. Stanovte si proto rozpočet, kolik si myslíte, že můžete na osobu za měsíc přiměřeně utratit, a toho se držte. Pokud si myslíte, že to nestačí, podívejte se, jestli je ještě někdo z rodiny ochotný pomoci.
  • Také nebudete mít jejich podporu kolem domu, takže se můžete ocitnout s domácími pracemi navíc. Nebojte se požádat členy rodiny o podporu, když ji potřebujete.
 4. Obrázek s názvem Jednání s milovanou osobou, která jde do vězení, krok 4

  4 Opatruj se. Tento proces je smutný. Ztrácíte někoho důležitého ve svém životě a je důležité toho člověka zarmoutit. Přesto nezapomeňte, že se o sebe musíte stále starat. Snažte se spát podle pravidelného rozvrhu a jezte zdravá jídla, která vás udrží.
 5. Obrázek s názvem Jednání s milovanou osobou, která jde do vězení, krok 5

  5 Rozhodněte, jak často můžete navštěvovat. Většina vězení omezuje, jak často můžete navštěvovat. Místo, kde je váš milovaný držen, navíc nemusí být tak blízko, jak byste si přáli. Proto se musíte rozhodnout, jak často budete moci navštěvovat, abyste vy a váš milovaný věděli, co můžete očekávat.
  • Můžete také dané osobě sdělit, kdy budete moci odeslat e -mail nebo napsat.
 6. Obrázek s názvem Jednání s milovanou osobou, která jde do vězení, krok 6

  6 Naplánujte si, jak to chcete lidem sdělit. Může být obtížné rozhodnout, jak moc to ostatním říct. Pravda je pravděpodobně nejlepší, protože někteří lidé to mohou zjistit z policejních bloků nebo novin. Pokud vám to však není příjemné, můžete říci, že jste se rozešli, nebo že se musel odstěhovat. Jen buďte důslední v tom, co říkáte.
  • Také se rozhodněte, komu to chcete říct. Možná to chcete nechat jen v rodině, nebo máte pocit, že byste to měli říct některým blízkým přátelům. Je lepší se předem rozhodnout, kdo bude informován.
 7. Obrázek s názvem Jednání s milovanou osobou, která jde do vězení, krok 7

  7 Přemýšlejte o tom, co chcete svým dětem říct. Je důležité říci svým dětem pravdu, když váš manžel přistane ve vězení, pokud je to pozice, ve které se nacházíte. Pokud to neuděláte a zjistí pravdu, budou cítit, že jste zradili jejich důvěru. Buďte přímí a pokuste se zodpovědět případné otázky. Také jim dejte skript, co mají říci lidem mimo rodinu. Podle toho, jak se rozhodnete, mohli například říci „Je pryč“ nebo „Je ve vězení“.
  • Kromě toho, pokud se rozhodnete, že chcete, aby vaše děti navštívily osobu ve vězení, nejprve jděte bez nich. Tímto způsobem jim můžete říct, co se stane, když se tam dostanou, a pomoci uklidnit některé ze svých obav.
  reklama

Část 2 ze 3: Návštěva osoby

 1. Obrázek s názvem Jednání s milovanou osobou, která jde do vězení, krok 8

  1 Zjistěte si pravidla předem. Pokud je to možné, kontaktujte vězení, abyste věděli, co můžete očekávat. Například budete pravděpodobně podrobeni vyhledávání. Některá vězení navíc umožňují pouze videokonference, takže se vám může stát, že osobu nebudete moci skutečně obejmout. Většina vězení minimalizuje fyzický kontakt a omezuje jej maximálně na krátké objetí. Vědět, co očekávat, z toho může odstranit určité napětí.
  • Nebudete moci dané osobě nic dát, například pečivo, takže je nejlepší takové věci s sebou nenosit.
 2. Obrázek s názvem Jednání s milovaným, který jde do vězení, krok 9

  2 Použijte uklidňující techniky. Návštěva někoho ve vězení je stresující. Pokud máte pocit úzkosti, vyzkoušejte některé uklidňující techniky. Můžete si například zkusit dát na kapesník relaxační vůni, kterou si můžete vzít s sebou. Možná to nebudete moci vzít s sebou, ale můžete to použít bezprostředně před nebo po držení u nosu a dýchání; pamatujte však, že vůně bude spojena s tímto zážitkem, takže se snažte nepoužívat neustále něco, co cítíte.
  • Můžete také vyzkoušet dýchací techniky. Pokud máte pocit úzkosti, věnujte chvilku dýchání. Zavřete oči a nadechněte se a počítejte do čtyř. Počítejte do čtyř a vydechujte. Soustřeďte se na svůj dech, dokud se necítíte uklidnit.
 3. Obrázek s názvem Jednání s milovaným, který jde do vězení, krok 10

  3 Nenechte se překvapit, pokud se ten člověk vydá. Být ve vězení je pro každého děsivé a může se bát, že přijde i o vás. Navíc si musí ve vypjaté situaci vytvořit nový život. Snažte se porozumět, ale nenechte toho člověka, aby vás všude procházel, zejména proto, že máte také těžké období.
 4. Obrázek s názvem Jednání s milovanou osobou, která jde do vězení, krok 11

  4 Mít potom podporu. Vidět svého milovaného ve vězení bude těžké a celý zážitek z návštěvy vězení nebude zábavný. Zkuste proto mít hned poté někoho k dispozici, aby byl s vámi. Zajděte si na kávu a popovídejte si, aby vám pomohlo zmírnit napětí. reklama

Část 3 ze 3: Hledání podpory

 1. Obrázek s názvem Jednání s milovaným, který jde do vězení, krok 12

  1 Připojte se ke skupině. Mnoho komunit má podpůrné skupiny pro lidi, kteří se ocitnou s blízkými ve vězení. Možná ho najdete prostřednictvím soudního systému. Můžete také zkusit kontaktovat místní psychologické kanceláře a zjistit, zda o nějaké takové skupině vědí.
 2. Obrázek s názvem Jednání s milovanou osobou, která jde do vězení, krok 13

  2 Zkuste poradce pro žal. Pokud skupinové nastavení není pro vás, zkuste několik individuálních sezení s poradcem pro žal. Pokud nemáte pojištění nebo se vaše pojištění nevztahuje na poradenské sezení, navštivte kliniku s posuvným měřítkem; to, co zaplatíte, bude záviset na tom, co vyděláte.
 3. Obrázek s názvem Jednání s milovanou osobou, která jde do vězení, krok 14

  3 Odložte vinu. Můžete se cítit provinile, že váš milovaný je ve vězení, zatímco vy ne. Pamatujte, že jste se nerozhodli stejně jako ona pro pobyt ve vězení a jediné, co teď můžete udělat, je podpořit ji.
  • Prvním krokem k překonání viny je uvědomit si, že jste neudělali nic špatného. Není to tvoje chyba, že je ten člověk ve vězení, a nemůžeš změnit jednání jiného člověka.
  • Na druhou stranu, pokud máte pocit, že jste udělali něco, co by pomohlo dostat osobu do vězení, přijměte odpovědnost za tuto akci; jedním ze způsobů, jak můžete přijmout odpovědnost, je omluvit se dané osobě.
  • Jakmile se omluvíte, zkuste vyrazit vpřed. Vypusťte ze své mysli myšlenku viny a přestaňte si ji v hlavě procházet. Minulost nemůžete změnit; jen se můžete posunout vpřed do lepší budoucnosti.
 4. Obrázek s názvem Jednání s milovanou osobou, která jde do vězení, krok 15

  4 Vytvořte nový 'normální'. `` Na chvíli se tvůj život bude cítit jako v troskách. S někým, koho milujete, náhle odešel ze svého každodenního života, můžete se cítit trochu ztraceni. Pokud s tím ale dokážete dál pracovat, přizpůsobíte se životu bez nich a život vám nebude připadat tak zvláštní.
  • Součástí vytváření nového normálu je zůstat na cestě s běžnými ročními obdobími. To znamená, že se nebojte slavit svátky a narozeniny bez svého milovaného. Nemusíte obětovat svůj vlastní život jen proto, že váš milovaný odešel.
  • Zkuste s rodinou vytvářet nové tradice, abyste se měli na co těšit. Případně můžete zkusit nový koníček a věnovat mu trochu času.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Co mám dělat, když mi chybí můj milovaný a nemohu přestat myslet na to, jak se mu daří a co se děje ve vězení? Berte to jeden den v kuse. Pište mu často a sníte o šťastné budoucnosti.
 • Otázka V tomto vězeňském vztahu jsem nováček, znal jsem ho, než vstoupil. Vždy se obávám, ale v poslední době reaguji přehnaně, myslím, že je se mnou hotový. Co můžu dělat? Hailey Groharing Navštivte ho a dejte mu najevo, že vám na něm stále záleží.
 • Otázka Jak mohu říct své přítelkyni, že jdu do vězení? Aaliyah Love 37 Řekl bych jí pravdu. Jak probíhá komunikace mezi vámi a ní? Zadržování informací může situaci ještě zhoršit. Buďte upřímní; pokud tě opravdu miluje, pak to pochopí, ale skrývání takových informací to jen zhorší, když jí to budeš muset říct.
 • Otázka Mám na něj počkat, nebo se mám pokusit pokračovat ve svém životě? Záleží na tom, jak jste oddaní a zda si myslíte, že stojí za to na něj čekat. Neopouštějte někoho, koho opravdu milujete, jen proto, že došlo k nepříjemnostem. Když je ve vězení, můžete „pokračovat ve svém životě“ tím, že se více zaměříte na jiné aspekty svého života než na romantické vztahy, poté se vrátíte tam, kde jste skončili (a mezitím doufejme napíšete/navštívíte). Pokud však láska opravdu neběží tak hluboko, můžete se klidně pohnout úplně dál. Buď k sobě upřímný.
 • Otázka Ubíhá čas rychle za rok? Aaliyah Love 37 Ano, zvláště když tvrdě pracujete.
 • Otázka Jak se mám vypořádat s tím, že moje matka půjde na 2 roky do vězení (je mi jen 13)? Pokud ji můžete navštívit, dělejte to co nejčastěji. Mezitím udělejte během doby, kdy je pryč, něco, na co bude hrdá, a až ji uvidíte, řekněte jí o svém pokroku. Najděte si nové přátele a strávte čas s lidmi, které milujete.
 • Otázka Můj přítel je ve vězení a neustále se hádáme, protože se nám stýská! Co můžu dělat? Než se chystáte zavolat nebo navštívit, zkuste přemýšlet o bezpečných, neutrálních tématech, která byste předem probrali, o čem se nebudete hádat. Pamatujte, že tato doba je pro něj pravděpodobně těžší než pro vás a právě teď potřebuje trochu extra soucitu a citlivosti.
 • Otázka Co mohu dělat, když mám obavy Budu souzen, pokud lidé ve škole zjistí, že můj otec je ve vězení? Je mi 13 let. Jasmín Myslím, že by ses o něco takového neměl starat, jsi mladý a nic jsi nepřispěl k tomu, co se stalo tvému ​​otci. To z tvého otce nedělá špatného muže, ale jen to, že udělal chybu. Pokud se ostatní děti dozvědí o vašem otci a rozhodnou se vás šikanovat, ignorujte je a řekněte to dospělému.
 • Otázka Mohu svému příteli ve vězení navrhnout? Saladin8802 Ve Velké Británii a USA ano - ale na některých místech ne, pokud je na samotce.
 • Otázka Můj přítel je ve vězení. Stále se milujeme, ale moji rodiče náš vztah neschvalují. Co mám dělat? Zamyslete se nad tím, proč s ním chcete mít vztah. Pokud prostě nechcete být osamělí, nemůže vám dělat společnost ze své vězeňské cely. Pokud ho milujete, musíte být prostě trpěliví a čekat, až jeho trest skončí. Pravděpodobně důvod, proč vaši rodiče nesouhlasí, je ten, že nechtějí, abyste byli s někým, kdo má kriminální minulost. I když nemůžete ovládat, koho milujete, nemůže pro vás nic udělat, když je ve vězení, a vy ho nemůžete dostat ven. Pokud je jeho trest dlouhý, zvažte snížení svých ztrát a odlomení věcí s ním. Pamatujte: ke štěstí nepotřebujete přítele.

Populární Problémy

Navzdory jejich bouřlivé minulosti obdržel Rafael Nadal pozvání na videochat od Nicka Kyrgiose. Nadal nedávno vedl video chat s Federerem, který se stal virálním, a další s Kyrgiosem by mohl být ještě populárnější.Laver Cup, událost, ve které se hráči z Evropy utkají s týmem ze zbytku světa, byl přidán do ATP World Tour.Andy Roddick tento týden vyjde z důchodu na Atlanta Open.Novak Djokovic a Dominic Thiem se budou honit za historií a utkají se mezi sebou o kýžený titul na Australian Open! .