Jak se vypořádat se sexuálními problémy v manželství

Mnoho manželských párů zápasí s nedostatkem sexu nebo problémy v ložnici. Ve skutečnosti se odhaduje, že jeden ze tří párů má mezeru v sexuální touze. Podle studie Národního manželského projektu z roku 2011 šťastně manželské páry zařadily sex hned tam na základě komunikace, odhodlání a velkorysosti. Pokud vy a váš manžel bojujete se sexuálními problémy, možná je na čase zaměřit se na způsoby, jak zlepšit vaši komunikaci, sexuální chemii a možná vyhledat odbornou pomoc.

Metoda 1 ze 3: Vylepšení vaší komunikace

 1. Obrázek s názvem Vyhněte se rozvodu Krok 7

  1 Vyberte si čas, kdy jste oba sami a nerozptylovaní. Rozhovor o sexuálních problémech může být obtížný a nepříjemný, zvláště pokud oba cítíte nedostatek sexuální chemie v ložnici. Nepřipojujte se ke svému partnerovi, když večeříte v restauraci nebo jste obklopeni přáteli. Hledejte čas, kdy budete oba sami, v soukromém prostoru, abyste téma probrali.
  • Dobré období může být, když se oba chystáte do postele, nebo po společné večeři doma.


 2. Obrázek s názvem Buďte přátelští, krok 11

  2 Projděte téma sexu ve vašem manželství. Velkou součástí posilování sexuálního vztahu mezi vámi a vaším manželem je udržování otevřené a upřímné komunikace mezi vámi a vaším manželem. Vyvolání sexuálních problémů ve vašem manželství ukáže, že se snažíte, aby byl sex ve vašem vztahu prioritou, místo občasného výskytu.
  • Možná jste se vzdálili svému manželovi nebo se váš partner vzdálil vám. Bez ohledu na to buďte proaktivní a začněte konverzaci. Dejte svému manželovi vědět, že si uvědomujete, že je důležité mít ve vztahu intimní spojení, zejména v manželství.
 3. Obrázek s názvem Vyhněte se rozvodu Krok 5

  3 Zaměřte se na to, jak můžete oba navzájem uspokojovat své potřeby. Řekněte svému manželovi, že si uvědomujete, že jste oba nebyli spokojeni se svým milostným životem a že s tím chcete zkusit něco udělat. Pokud váš partner odpoví „No, už jsem to slyšel“, neberte to osobně. Místo toho se zeptejte svého partnera, jak můžete uspokojit jeho potřeby, sexuální i jiné. Diskutujte o tom, co vašemu partnerovi chybí ve vašem sexuálním vztahu a co také cítíte.
  • Páry se sexuálními problémy mají často také jiné emocionální problémy, které nebyly vyřešeny a vznášejí se nad vztahem. Mohla by vám chybět sexuální chemie kvůli nudě v ložnici, nízké sexuální touze (pro vás nebo vašeho partnera), negativnímu obrazu těla (pro vás nebo vašeho partnera), vyčerpání v důsledku životních stresů nebo nedostatku spojení mentálně a emocionálně.
  • Pokuste se společně identifikovat možné příčiny nedostatku sexuální chemie. Mluvit o problémech kolem sexu může být obtížné. Ale jako partneři si navzájem dlužíte, abyste byli upřímní a sdíleli jakékoli obavy ohledně intimity a sexu.
 4. Obrázek s názvem Vyhněte se rozvodu Krok 2

  4 Poslouchejte se navzájem. Nepřerušujte svého partnera, když váš partner sdílí jakékoli pocity nebo obavy. Soustřeďte se na poslech, než odpovíte nebo promluvíte.
 5. Obrázek s názvem Vyhněte se rozvodu Krok 1

  5 Zeptejte se, zda existují nějaké konkrétní problémy nebo obavy. Pokuste se přijít na kořen svých problémů. Nebojte se být o svých obavách konkrétní, protože to může vést k řešení, jak je řešit.
  • Pokud váš partner vyvolává v ložnici pocit nudy, vymyslete způsoby, jak okořenit svou obvyklou sexuální rutinu. Možná se váš partner cítí vyčerpaný svým pracovním dnem nebo zažívá negativní obraz svého těla. Diskutujte o možných řešeních těchto problémů, například strávit méně hodin v práci, jet na dovolenou jen ve dvou nebo společně cvičit.
  ODBORNÁ TIP

  Allen Wagner, MFT, MA

  Terapeut pro manželství a rodinu Allen Wagner je licencovaný manželský a rodinný terapeut se sídlem v Los Angeles v Kalifornii. Magisterský titul z psychologie získal na Pepperdine University v roce 2004. Specializuje se na práci s jednotlivci a páry na způsoby, jak mohou zlepšit své vztahy. Spolu se svou manželkou Talií Wagnerovou je autorem ženatých spolubydlících. Allen Wagner, MFT, MA
  Manželský a rodinný terapeut

  Obracíte se kvůli pohodlí na svého partnera nebo zařízení? Allen Wagner, Manželský a rodinný terapeut, nám říká: „Manželský život je nesmírně těžký a páry se někdy mohou začít obracet a být velmi kritičtí. Je to trochu nebezpečné místo pro páry, protože se začnou uklidňovat, místo aby se k sobě obraceli. Prožijete své dny a uklidňujete se televizí, sociálními médii, někdy alkoholem. Je to na konci noci, kdy jsou děti v posteli, že si konečně mohou sednout a dívat se na tu show, mohou jít na YouTube, mohou pro sebe něco udělat, ale je to nebezpečné, protože už si na to nemají čas intimita.'

  reklama

Metoda 2 ze 3: Podpora sexuální chemie

 1. Obrázek s názvem Buďte romantičtí v posteli, krok 11

  1 Nastavte náladu. Může se jednat o romantický večer doma se svíčkami, masáží a okvětními lístky růží. Nebo to může znamenat přemýšlení o situaci v minulosti, kdy jste byli oba zapnuti a cítili jste se sexuálně propojeni. Měl jste v těchto chvílích více času na předehru? Měli jste sex v různých polohách, v denní době nebo na různých místech? Pokuste se vytvořit situaci, kdy jste byli oba v minulosti zapnuti a můžete být zapnuti i nyní.
  • Pro některé páry je těžké mít sex poté, co mají děti. Pokud nemůžete kvůli některým současným závazkům znovu vytvořit některé z minulých situací, kdy jste byli oba sexuální, zaměřte se na úpravu denního plánu, abyste si našli čas. Požádejte své zákony, aby vzaly děti na noc, nebo si naplánujte víkendový útěk, jen vy dva. Ačkoli to nemusí být přesně tak, jak to bylo v minulosti, stále můžete vytvářet momenty, kdy máte oba náladu.
 2. Obrázek s názvem Nechte baterii svého mobilního telefonu déle vydržet Krok 1

  2 Vypněte všechny rušivé vlivy. Souhlasíte s nabíjením mobilních telefonů na kuchyňské lince a notebooky necháte v obývacím pokoji. Získejte zpět svou ložnici, abyste spolu byli intimní, ne pomocí textových zpráv nebo e -mailu. Odstraňte rušivé vlivy, které mezi vámi a vaším partnerem mohou přicházet, zejména v ložnici.
 3. Obrázek s názvem Vyberte si svatební prádlo, krok 22

  3 Experimentujte s novinkou. Nuda je jednou z hlavních příčin sexuálních problémů mezi manželskými páry, zvláště když oba máte tendenci propadat rutině nebo obvyklému přecházení do pozic v ložnici. Diskutujte o dobrodružnějších polohách nebo prvcích a buďte ochotni vyzkoušet věci, které jste oba ještě neudělali, abyste zjistili, zda vám oba připadají zábavné. Nebojte se experimentovat společně.
  • Může to být tak jednoduché, jako je společná horká koupel nebo dlouhá masáž vonnými oleji v posteli. Sexy spodní prádlo může být také jednoduchým, ale účinným způsobem, jak překvapit svého partnera.
  • Oba vás mohou zajímat určité druhy dotyků, různé sexuální polohy nebo začlenění sexuálních hraček do vaší sexuální rutiny. Najděte si pozice nebo hračky online, nebo jděte společně do sex shopu a užijte si procházení. Udržujte experimentování zábavné a lehké.
 4. Obrázek s názvem Make Sex Last Longer Step 9

  4 Otevřete své preference. Spíše než být v rozpacích se svými sexuálními touhami, soustřeďte se na to, abyste byli otevření a upřímní v tom, co preferujete. Dejte svému manželovi vědět, co máte zájem dělat nebo se o to snažíte, abyste mohli oba spolupracovat na vytvoření zdravého sexuálního vztahu.
  • Používejte výrazy zaměřené na akci a buďte konkrétní. Místo toho, abyste svému partnerovi řekli: „Raději bychom se‚ milovali ‘, než‚ měli sex ‘“, popište, co pro vás znamená „milování“. Může to být něco jako: „Chtěl bych, abychom trávili více času líbáním a dotýkáním se“ nebo „Mám rád, když se dotkneš mých vlasů nebo se mě lehce dotkneš na tváři“. Může se zdát divné být tak konkrétní ohledně vašich sexuálních potřeb, ale čím více podrobností partnerovi poskytnete, tím více může váš partner reagovat v naturáliích.
 5. Obrázek s názvem Zlepšení sexuální výdrže Krok 7

  5 Ukažte, než řekněte. Může být obtížné vyjádřit slovy věci, které vás rozčilují. Nabídněte „praktickou“ ukázku a ukažte svému manželovi, co se vám líbí. Je pravděpodobné, že velmi rychle bude jasné, co vás rozčiluje, a váš manželský partner bude schopen sledovat vaše vedení.
  • Střídavě si navzájem ukazujte, jak se vám líbí být zapnutý. Buďte ke svému manželovi velkorysí a soustřeďte se na to, abyste jim udělali radost. Váš manžel by pak měl pro vás udělat to samé.
  • Pokud se vám vyhlídka ukázat partnerovi, co se vám líbí, zdá nepohodlná nebo skličující, pořiďte si knihu o svépomoci „vylepšete svůj sexuální život“ a přečtěte si ji společně v noci. Pravděpodobně to podnítí skvělé diskuse a možná i smích.
 6. Obrázek s názvem Udělejte svému manželovi radost Krok 3

  6 Naplánujte si rande se sexem. Ačkoli se může zdát formální naplánovat si čas na sex, může to působit jako forma ujištění, že oba uděláte ze sexu prioritu. Zkuste si naplánovat rande se sexem na zkoušku na šest měsíců. Soustřeďte se na setkání s rande a intimní setkání, i když nemáte sex. To vám pomůže zorganizovat si čas na intimitu, než se snažit vložit intimitu do vašeho plánu.
  • Pokud je pro vás těžké se během naplánovaného času dostat do nálady, začněte tím, že se spolu budete mazlit nebo flirtovat. Dávejte si navzájem komplimenty nebo si jednoduše poslechněte den toho druhého, když ležíte v posteli. Věnujte plnou pozornost svému manželovi a nedovolte, aby vás vaše sexuální chemie rušila.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Hledám odbornou pomoc

 1. Obrázek s názvem Vyrovnat se s obsedantně kompulzivní poruchou Krok 1

  1 Zajděte na lékařskou prohlídku. Naplánujte si schůzku se svým rodinným lékařem, abyste vyloučili fyzické problémy, které mohou způsobovat vaše sexuální problémy. Zkontrolujte, zda mohou být příčinou nějaké léky, které užíváte nebo jakýkoli zdravotní stav, který máte. .
  • Pokud se setkáte s nízkou sexuální touhou nebo jinými sexuálními problémy, jako je impotence, můžete se zeptat svého lékaře na možná řešení. Váš lékař může navrhnout léky nebo dietní změny
 2. Obrázek s názvem Buďte profesionálním učitelem Krok 1

  2 Domluvte si schůzku se sexuálním terapeutem. Sexuální terapeut je certifikován, aby pomohl párům nebo jednotlivcům vypořádat se se sexuálními problémy. Je možné, že pociťujete úzkost z výkonu nebo impotenci, nebo vy a váš partner máte potíže s dodržováním sexuálního plánu nebo rutiny. Pokud vy a váš partner máte problémy s diskusí o vašich sexuálních problémech nebo máte sexuální obavy, možná je na čase poradit se s odborníkem.
  • Většina zasedání sexuální terapie je jedna hodina týdně, po dobu čtyř až šesti měsíců. Chcete -li najít sexuálního terapeuta ve vašem okolí, navštivte Americkou asociaci pedagogů, poradců a terapeutů sexuality; společnost pro sexuální terapii a výzkum nebo americká sexuologická rada.
 3. Obrázek s názvem Staňte se terapeutem Krok 5

  3 Vyhledejte individuální terapii. Možná řešíte své vlastní osobní problémy, jako jsou problémy s obrazem těla nebo psychologické problémy, a ty pak mohou ovlivnit váš vztah s manželem. Zvažte individuální terapii, ať už jde o sexuálního terapeuta nebo všeobecného terapeuta. To vám může pomoci dosáhnout zdravého obrazu sebe sama, který pak může být nasměrován do vašeho vztahu s manželem, v ložnici a jinde. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jsem vdaná 4 měsíce. Moji příbuzní mě donutili si ho vzít. Nesnáším vzhled svého manžela, takže nemám zájem o sex. Co mám dělat? Zdá se, že sex je ten nejmenší problém. Pokud s tímto mužem nechcete být ženatý, měli byste ho opustit, bez ohledu na to, co si myslí vaši příbuzní. Toto je váš život a vy si zasloužíte být šťastní. Pokud žijete ve společnosti, kde nemůžete opustit manžela (a toto se nedá obejít), zkuste ocenit další vlastnosti svého manžela. Je to dobrý člověk? Je laskavý, zábavný, inteligentní, pracovitý atd.? Všechny tyto vlastnosti mohou být sexy. Pokud se dokážete zamilovat do svého manžela, na jeho fyzickém vzhledu vám už nemusí záležet.
 • Otázka Co mohu dělat, když moje žena chce sex častěji než já? Zdá se, že klíčem tohoto sporu je kompromis. Pro mnoho lidí není přitažlivost sexu fyzickým potěšením, ale pocitem intimity a lásky. Existuje však spousta věcí, které můžete kromě pohlavního styku dělat, abyste tyto pocity vytvořili. Například můžete své ženě dělat laskavost, masírovat ji, sprchovat se s ní nebo si ji vzít na kávu. Tyto aktivity by ji mohly uspokojit místo sexu, když nemáte zájem.
 • Otázka Kde mohu získat pomoc? Manželský poradce může pomoci. Pokud je při pohlavním styku bolest nebo nepohodlí, může být zapotřebí také pánevní fyzioterapeut nebo jiný lékař.
 • Otázka Poslední 3 měsíce jsme neměli sex. Je to normální? U některých lidí to bude normální, u jiných ne. Záleží na spoustě dalších faktorů, většinou na tom, jak jste oba spokojení s jinými aspekty manželství. Pokud máte obavy, promluvte si o nich se svým partnerem. Komunikace je zásadní.
 • Otázka Jsem vdaná 1 rok. Můj manžel má sexuální problémy. Nemáme sex, protože máme tolik problémů. Ale já ho tak miluji. Co bych měl dělat? Promluvte si s ním o tom. Možná můžete získat pomoc od poradce.
 • Otázka 21 let manželství a vše, co dostanu, je sevření mých prsou, rychlý lehký polibek, a pak se nechám ‚praštit‘, protože chybí lepší popis. Co bych měl dělat? Tom de backer Nejlepší odpovídač Vaše tělo pro něj není nástroj; nemůžete dát své tělo svému manželovi, aby si ho mohl užívat, zatímco dole sledujete televizi. Pokaždé, když máte sex, musíte si to užít. Musíte vzít svému manželovi to, co chcete, a doufat, že to chce dát, a zároveň mu nedat nic, co dát nechcete. Pokud se chcete nechat zabrat zhruba dnes, je to v pořádku, sdělte mu to; ale pokud zítra chceš romantiku a náklonnost, musí do sebe vidět, jestli má chuť ti to dát. Vytvořte si romantický okamžik, opravdu jděte na dobrý sex, začněte pomalu, udělejte si čas, ukažte mu, co máte rádi.
 • Otázka Co mám dělat, když se mnou manželka už nechce mít sex? AbigailAbernathy Nejlepší respondér Vyhodnoťte své manželství a svoji budoucnost. Žádný sex není legitimní narušitel obchodu, protože sex je způsob, jak ukázat, že někoho milujete. Muži mají pocit, že sex ukazuje lásku, a bez ní se muži cítí odmítáni, nemilovaní a neatraktivní. Nikdy byste se neměli spokojit s někým, kdo ve vás vyvolává takové pocity. Manžel by měl ve vás vyvolat pocit přitažlivosti, lásky a touhy. Rozvod nad sexem z vás neudělá zvíře nebo jen myslí na sex. Chcete se cítit milovaní a bez sexu se budete cítit nemilovaní. To je zcela legitimní a dobrý důvod k rozvodu.
Nezodpovězené otázky
 • Jsem vdaná 3 měsíce. Nemohu mít sex se svým manželem, protože sex je pro mě bolestivý. Co můžu dělat?
 • Co mám dělat, pokud má můj manžel zdravotní problém a nemáme vůbec žádný sex?
 • Jak mám svého manžela znovu zaujmout sexem?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Najděte vše, co potřebujete vědět o tom, jak streamovat Wendy Wu: Homecoming Warrior, včetně průvodce jeho obsazením, postavami, recepcí a zábavnými fakty!

Chystáte se kempovat? Zajímá vás, jak budete moci vypadat úžasně bez zrcadel, rovnaček, obrovských krabiček na make-up a šatníků? Pokud je to vaše hlavní starost, přijdete o celý bod kempování, kterým je užít si přírodu ...

Řada Xfinity se vrací v úterý večer s Toyotou 200 v Darlingtonu. Zde je návod, jak sledovat živý přenos ze závodu online bez kabelu.

Soutěžní přehlídka dětského pečení Food Network má premiéru 13. ledna 2020. Existuje mnoho možností, jak sledovat show online.

Zde je návod, jak sledovat spinoff FBI, FBI: Most Wanted, online bez kabelu. Premiéru má v úterý 7. ledna ve 22 hodin. ET/PT na CBS.

Zde je návod, jak můžete zdarma sledovat premiéru The Walking Dead v 10. sérii.