Jak se rozhodnout, zda byste měli dostat rány nebo ne

Změna účesu je vzrušující. Bangs vám mohou poskytnout drasticky nový vzhled za krátkou dobu. Mnoho lidí se vyhýbá ofině, protože někdy vyžaduje čas a energii vynaloženou na každodenní styling. Někteří se také obávají možnosti, že nebudou docela lichotit vaší tváři. Pokud jste připraveni dostat ránu, nezapomeňte před provedením střihu zvážit své vlasy, tvář a životní styl. Pokud se to udělá správně, ofina rozhodně stojí za potíže!

Část 1 ze 3: Analýza vaší tváře

 1. Obrázek s názvem Rozhodněte se, jestli byste měli dostat ránu nebo ne, krok 1

  1 Změřte délku a šířku svého obličeje. To vám pomůže vyloučit některé tvary obličeje a pomůže vám získat obecný dojem o vašem vzhledu. Pokud potřebujete pomoc, použijte zrcadlo a měřicí pásku.
  • Pokud je váš obličej stejně dlouhý a široký, pravděpodobně spadáte do kategorie kulatého, čtvercového nebo srdcového tvaru.
  • Pokud je váš obličej o něco delší než široký, můžete spadnout do oválných, čtvercových nebo srdcových tváří. Váš obličej není kulatý. Oválné tváře jsou považovány za ideální tvar obličeje pro všechny účesy.


 2. Obrázek s názvem Rozhodněte se, jestli byste měli dostat ránu nebo ne, krok 2

  2 Zvažte svou čelist. Vaše čelist padá ve spodní části obličeje. Začíná na úrovni vašich dolních uší a končí na bradě. Podívejte se pozorně na tvar této oblasti a věnujte velkou pozornost obvodu.
  • Špičatá čelist vytvoří tvar písmene V.
  • Kulatá čelist je většinou kruhová. Podívejte se na zaoblenější hrany.
  • Čtvercová čelist vypadá hranatě. Vytváří velmi jasné linie, které definují spodní část obličeje.
 3. Obrázek s názvem Rozhodněte se, jestli byste měli dostat ránu nebo ne, krok 3

  3 Sledujte čelo a linii vlasů. Zjistěte, zda je tato oblast široká nebo úzká. Pro srovnání použijte ostatní oblasti obličeje. Pokud je vaše čelo větší nebo výraznější než ostatní části obličeje, máte široké čelo. Na druhou stranu se vaše linie vlasů může dostat dovnitř a vaše čelo bude vypadat úzce ve srovnání s ostatními oblastmi na obličeji.
 4. Obrázek s názvem Rozhodněte se, zda byste měli dostat ránu nebo ne, krok 4

  4 Pomocí svých předchozích pozorování určete tvar svého obličeje. Délka obličeje, linie čelisti a čelo určuje, zda je váš obličej kulatý, oválný, hranatý nebo ve tvaru srdce. Ne všechny tváře jsou dokonale hranaté nebo oválné. Použijte svůj úsudek k určení, který tvar nejpřesněji popisuje vaši tvář.
  • Kulatý obličej vypadá kruhový. Čelistní linie je kulatá a čelo může být široké nebo úzké. Obličej je stejně dlouhý a široký.
  • Tvář ve tvaru srdce vypadá jako srdce. Čelo je široké a čelist má špičatý tvar písmene V.
  • Oválný obličej je dlouhý a kulatý. Délka obličeje je delší než šířka. Čelistní linie je kulatá.
  • Podlouhlý obličej bude o něco delší než ovál a nebude tak široký.
  • Čtvercová plocha má rovnoměrnou šířku shora dolů. Čelo je široké a čelist je čtvercová.
  • Tvář ve tvaru kosočtverce je nejširší ve středu na lícních kostech. Čelistní linie má tvar V a čelo je úzké.
  • Tvář hrušky je místo, kde jsou nejširší body vaší čelisti o něco širší než vaše linie vlasů.
 5. Obrázek s názvem Rozhodněte se, jestli byste měli dostat ránu nebo ne, krok 5

  5 Vyberte si správnou ofinu pro svůj obličej. V ideálním případě váš účes zvýrazní vaše oči a váš obličej bude působit oválnější. Vzhledem k tomu, že vám vlasy rámují obličej, ofina dodá vašemu vzhledu další rozměr. Můžete požádat o jakýkoli typ ofiny, ale nejlepší je zvolit styl, který bude lichotit vašim přirozeným rysům.
  • Kulaté tváře si nejlépe vedou s hustou a trhanou ofinou, která na tváři vytváří tvrdé úhly. Mohly by ležet na čele nebo se vrhnout na stranu. Většina stylistů nenavrhuje ofinu, která se u kulatých obličejů stříhá rovně přes čelo.
  • Tváře ve tvaru srdce dobře ladí s několika styly. Jak boční, tak rovné rány vypadají hezky, pokud mají texturu. Zvažte také záclony na záclony, které zasáhnou přímo do čelisti.
  • S obličeji oválného tvaru se pracuje nejsnadněji. Stylisté se shodují, že oválné tváře mohou strhnout většinu řezů. Jděte na ofinu, která zasáhne mezi obočí a řasy a je delší na okrajích. Tak je můžete nosit vpředu nebo smést do strany.
  • Čtvercové tváře potřebují ofinu, která zjemní úhly obličeje, zejména na čele. Zvažte kratší boční rány nebo dokonce čelní rány se středovou částí. Vyhněte se rovnoměrně zastřiženým třeskům, které tvoří čáru přes čelo. Pamatujte, že přidání textury je klíčové.
  • Tváře ve tvaru kosočtverce vyžadují převážně styly s bočním zametáním. Ty se mohou lišit od krátkých a silných až po dlouhé přejetí přes obličej. Vyhněte se jakýmkoli třeskům, které jsou zastřiženy rovně přes čelo.
 6. Obrázek s názvem Rozhodněte se, jestli byste měli dostat ránu nebo ne, krok 6

  6 Nezapomeňte na své vlasy! Nezapomeňte myslet na to, co vaše vlasy přirozeně dělají a co ne. Vaše vlasy mohou být příliš ploché nebo příliš kudrnaté, aby vytvořily požadovaný vzhled.
  • Zkuste boční ofinu nebo mizerná ofina pro tenké vlasy. Pamatujte, že ofina vám ubere na jakémkoli objemu, který máte. Pokud jsou vaše vlasy kulhavé a rychle se mastí, to samé se stane na vašem čele. Rozhodněte, zda je to něco, s čím jste ochotni pracovat!
  • Najděte si stylistu, který ví, jak pracovat s kudrnatými vlasy, pokud máte kadeře. Nechte si stylistkou ostříhat vlasy, abyste přesně věděli, kam vlasy po smrštění spadnou.
  • Investujte do vlasových produktů a dobrého fénu, který zkrotí kravský krot. Mnoho typů ofiny pracuje s cowlickem. Háček je v tom, že si vlasy budete muset vyfénovat hned po umytí, abyste se zbavili cowlicku.
  reklama

Část 2 ze 3: Testování nového vzhledu

 1. Obrázek s názvem Rozhodněte se, jestli byste měli dostat ránu nebo ne, krok 7

  1 Simulujte ofinu pomocí vlastních vlasů. Nebude to úplně přesné, ale může to být účinný způsob, jak zjistit, jak vypadá malá změna ve tváři.
  • Svažte si vlasy do culíku nebo do polovičního culíku. Zvedněte konce vlasů na čelo. Upravte délku a část a vyzkoušejte různé vzhledy.
  • Použijte přední část vlasů a připněte je na stranu. Rozdělte si vlasy doprostřed a připněte boky, aby vypadaly jako záclony se závěsy. Případně vytvořte boční část a prohoďte vlasy přes obličej. Připevněte konce, abyste vyzkoušeli vzhled bočního třesku.
 2. Obrázek s názvem Rozhodněte se, zda byste měli dostat ránu nebo ne, krok 8

  2 Použijte paruku. Ještě lépe je zajít do obchodu s kosmetickými potřebami a vyzkoušet si paruky. Je to přesnější než používání vlastních vlasů a můžete získat představu o různých stylech.
 3. Obrázek s názvem Rozhodněte se, jestli byste měli dostat ránu nebo ne, krok 9

  3 Použijte web. Vyhledejte web, který dělá virtuální účesy. Můžete nahrát obrázek sebe a vyzkoušet si různé ofiny!
 4. Obrázek s názvem Rozhodněte se, jestli byste měli dostat ránu nebo ne, krok 10

  4 Zeptej se přátel. Promluvte si se svými přáteli o tom, co si myslí o vašem novém nápadu. Možná vám budou moci poskytnout další rady a návrhy. Pokud znáte stylistu, oslovte je! Mohou vám poradit v rozhodovacím procesu. reklama

Část 3 ze 3: Život s vašimi rány

 1. Obrázek s názvem Rozhodněte se, jestli byste měli dostat ránu nebo ne, krok 11

  1 Rozhodněte se, jaký vzhled chcete. Díky třeskům můžete vypadat mladší nebo starší, v závislosti na obličeji, který již máte. Zamyslete se nad svým aktuálním vzhledem a nad tím, jak ofina změní váš styl.
 2. Obrázek s názvem Rozhodněte se, jestli byste měli dostat ránu nebo ne, krok 12

  2 Zamyslete se nad tím, kolik času chcete vlasům věnovat. Bangs vyžadují údržbu. Pokud máte v plánu narovnat kudrnaté vlasy každý den, rozhodněte se, zda se to vejde do vašeho plánu.
 3. Obrázek s názvem Rozhodněte se, jestli byste měli dostat ránu nebo ne, krok 13

  3 Zeptejte se sami sebe, jestli jste ochotni nechat se pravidelně ostříhat. Vaše ofina může rychle růst. To bude obzvláště patrné, pokud máte rovné vlasy a trhaný střih. Ofinu si můžete zastřihnout doma, ale stejného vzhledu možná nedosáhnete. Rozhodněte se, zda jste ochotni přidat do svého rozpočtu další účes.
 4. Obrázek s názvem Rozhodněte se, jestli byste měli dostat ránu nebo ne, krok 14

  4 Najděte alternativní styly pro svoji ofinu. Pokud se vám vaše ofina nelíbí, máte možnosti. Můžete trpělivě růst svou ofinu. Připomeňte si, jak rychle vám vlasy rostou, a rozhodněte se, zda jste ochotni počkat, až dorostou zpět do normálu.
  • Existují způsoby, jak skrýt ofinu, pokud chcete jiný vzhled, bez ohledu na to, zda vaše ofina je krátký nebo dlouhý. Zkuste je připnout zpět na stranu nebo použijte nadbytečné vlasy k vytvoření čelního pufu. Česání ofiny do zbytku vlasů pro culík, drdol nebo cop.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jaký tvar obličeje vypadá dobře s ofinou? Laura Martinová
  Licencovaná kosmetička Laura Martin je licencovaná kosmetička v Gruzii. Od roku 2007 je kadeřnicí a od roku 2013 učitelkou kosmetologie. Laura Martinová Licencovaná odbornice na kosmetiku Odpověď Bangs může být lichotivá pro jakýkoli tvar obličeje, pokud jsou správná. Bočně smetený třesk vypadá skvěle na kulaté nebo hranaté tváře. Rovné rány vypadají dobře na srdcovitých nebo oválných tvářích.
 • Otázka Opravdu vás díky ofině vypadají mladší? Laura Martinová
  Licencovaná kosmetička Laura Martin je licencovaná kosmetička v Gruzii. Od roku 2007 je kadeřnicí a od roku 2013 učitelkou kosmetologie. Laura Martinová Licencovaný kosmetolog Expert Odpověď Mohou; měkčí tvary, jako je vodopád nebo ofina sevřená do stran, bývají na stárnoucích tvářích lichotivější. Tupé rány mohou také vypadat mladistvě, ale na některých tvářích mohou být závažné.
 • Otázka Jsou ofiny dobré pro kulaté tváře? Laura Martinová
  Licencovaná kosmetička Laura Martin je licencovaná kosmetička v Gruzii. Od roku 2007 je kadeřnicí a od roku 2013 učitelkou kosmetologie. Laura Martinová Licencovaná kosmetička Expertní odpověď Rovné rány nejsou pro kulaté tváře nejlichotivější, ale šikmé ofiny mohou vypadat skvěle. Vodopádové rány nebo jakékoli asymetrické rány jsou také silnou volbou.
 • Otázka Zkoušel jsem udělat pony tail, ale vidíte, že moje vlasy NENÍ ostříhané rovně, protože můj kadeřník se nacpal a já chci znát jiný způsob, jak to udělat, protože už nechci dělat chyby. Ashley Adams
  Profesionální kadeřnice Ashley Adams je licencovaná kosmetička a kadeřnice v Illinois. V roce 2016 dokončila své vzdělání v oboru kosmetologie na John Amico School of Hair Design. Ashley Adams Profesionální kadeřnice Expertní odpověď Pokud myslíte, že jste pomocí metody culíku vyzkoušeli, jak na vás budou vypadat ofiny, ale vlasy nemáte ostříhané rovně, pak si nemusíte dělat starosti, můžete zkusit paruku, která má ofinu.
 • Otázka Pokud jsou moje vlasy husté/krepaté, jak bych předstíral ofinu, abych viděl, jak vypadá? Když to udělám, vlasy se podivně nafouknou, ale u kořínků mám vlasy hladké. I když jsou vaše vlasy v blízkosti kořínků hladké, jakmile jsou ostříhány, pravděpodobně se nafouknou/krepatí, zvláště pokud máte kudrnaté vlasy.
 • Otázka Ostříhala jsem si ofinu, ale jsou opravdu krátké a sleduji je, takže si musím denně natahovat vlasy. Jakými způsoby to mohu udělat, aniž bych měl ofinu v obličeji? Můžete si koupit sportovní čelenky nebo si je připnout sponkami nebo sponkami do vlasů. Čelenky vám vlasy většinou udrží, i když jsou docela krátké.
 • Otázka Jak se rozhodnout, zda dětem bouchat nebo ne? Děti mohou také postupovat podle kroků uvedených v článku. Pokud jste rodič, přemýšlejte o tom, do jaké míry jste ochotni provádět údržbu. Pokud jste dítě, zeptejte se svých rodičů, zda jsou ochotni vám s přechodem pomoci.
 • Otázka Jak bych mohl dělat ofinu ve stylu manga jako Sakura Haruno? Stačí rozdělit vlasy uprostřed a stáhnout pár vlasů za uši. Pokud opravdu chcete vypadat tak, pořiďte si lak na vlasy a třeba i paruku.
 • Otázka Jak získám ofinu, když se bojím to udělat? Pokud se příliš bojíte nebo se obáváte, jak to bude vypadat, neberte to. Ale nezapomeňte, že vám vlasy dorostou a můžete se o to vždy pokusit skrýt své špatné rány pokud je nemáš rád.
 • Otázka Mám dostat ofinu, pokud se mi nelíbí dát si vlasy do culíku? To opravdu závisí na druhu ofiny, kterou plánujete získat, ale podle mého názoru ofina vypadá nejlépe se spuštěnými vlasy, než svázanou.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Jaký typ ofiny bude vypadat dobře na oválném tvaru obličeje?
 • Jaký druh ofiny bude vyhovovat podlouhlé tváři?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Ofina sedí na jedné z nejmastnějších částí obličeje, takže je pravděpodobně budete muset umývat častěji než zbytek vlasů.
 • Oleje z vlasů vám mohou způsobit praskliny na čele.
 • Ofina má tendenci vykazovat více oleje než zbytek vlasů. Při rozhodování o získání ofiny zvažte, zda je to něco, s čím jste ochotni pracovat.

reklama

Populární Problémy

Iga Swiatek se snaží znovu objevit svou formu na US Open 2021, ale nejprve se potýká s potenciálně ošidným soupeřem v podobě amerického kvalifikačního hráče Jamieho Loeba.

Dvojice nejlépe nasazených ženských dvojic porazila čínské konkurentky Shilin Xu a Xiaodi You ve dvou setech 6-3, 6-1. Jelena Jankovic porazila Denisu Allertovou, aby vyhrála dvouhru žen.

Napětí strun je podceňováno a často přehlíženo. Od základů po dopad napětí na výkon a to, co profesionálové používají - vše pokryjeme.

Na jeho tenisovém úspěchu má velký podíl oddanost Novaka Djokoviče józe a víra v alternativní vědu. Djokovicovi se často říkalo „blázen“ a popírač vědy, ale to je daleko od pravdy.

Workshopy jsou skvělé pro dokončení DIY projektů a ukládání vašich nástrojů, ale mohou být také nebezpečné, pokud si nedáte pozor. Protože na vaši domácí dílnu nedohlíží nikdo jiný, je nesmírně důležité věnovat pozornost vaší ...

Jak uvést slova do akce. Během svého života můžete říkat mnoho věcí, podle kterých byste opravdu chtěli jednat. Ať už řeknete něco velkého o tom, jak chcete pomoci bezdomovcům ve vaší komunitě, nebo jednoduše řeknete, že chcete být lepší v ...