Jak doručit Sassy Comebacks bez šikany

Střední a střední škola by měla být zábava a bez starostí. Pokud vás však někdo škádlí nebo si vás vybírá, může to každou situaci stresovat. Existuje několik způsobů, jak můžete znít drze a sebevědomě, když odpovídáte na škádlivý nebo zlý komentář. Jen si pamatujte-nechcete nikomu ublížit. Tyto kroky jsou užitečné, pokud jste teenager nebo dokonce dospělý člověk, který se na vašem pracovišti potýká s tyranem.jaké tenisky

Metoda 1 ze 3: Volba správných slov

 1. 1 Použijte humor. Často můžete znít drzěji, pokud do situace dokážete vtisknout vtip. Vtipný návrat může dlouhou cestu k uvolnění napětí, ke kterému dochází v sociálních situacích, ve škole nebo v práci. Použití humoru ukazuje, že jste schopni hravým a bezstarostným způsobem odvrátit hrubé komentáře.
  • Humor může uklidnit napjatou situaci a přimět tyrana, aby si to znovu rozmyslel. Zkuste udělat vtip nebo vtipný komentář, který promění konverzaci ve váš prospěch.
  • Pokud vás někdo například škádlí o vašem oblečení, zkuste říct: „Páni, lichotí vám, že jste si všimli, co mám na sobě!“ Nebo můžete zkusit: „Ach, jsem vždy příliš zaneprázdněn poflakováním s přáteli, než abych věnoval velkou pozornost oblečení!“
  • I když jednoduše řeknete: „Trapné!“ může zmírnit napětí a udělat z nepříjemné situace setkání, kterému se každý může zasmát.
 2. 2 Buďte asertivní. Někdy je nejlepším návratem jednoduše říct člověku, který vás obtěžuje, aby přestal. Ačkoli to může být těžké, podívejte se mu do očí a dejte jasně najevo své pocity. Mluvte pevně a udržujte oční kontakt.
  • Pokud vás například někdo škádlí o prezentaci, kterou jste nedávno udělali, řekněte „Neúčastním se této konverzace“. Pak odejděte.
  • Svým sebevědomým postojem můžete ukázat, že jste drzí, a používat asertivní slova je jedním z nejlepších způsobů, jak toho můžete dosáhnout.
 3. 3 Být připraven. Někdy může být těžké myslet na vlastní nohy. Zvláště pokud vás někdo škádlí, je normální, že jste nervózní a nemůžete najít správná slova. Zkuste se připravit na standardní návraty, až se v takové situaci ocitnete.
  • Je dobré vymyslet nějaké dobré linky, které použít v každé situaci. Můžete například zkusit říci něco jako: „Slyšel jsem tě a je mi to jedno“ nebo „Nenechám lidi, jako jsi ty, aby mě obtěžovali.“
  • Existuje mnoho dalších nápadů, které můžete vyzkoušet, například „Přál bych si, abys přestal ztrácet čas“. Můžete také jednoduše říci: 'Už jste hotovi?'
  • Vyberte si nějaké standardní věci, které vám řeknou, abyste si byli jistí sami sebou, a přitom nikomu neubližujte. Pamatujte si, že se nebudete cítit lépe, když položíte někoho jiného.
 4. 4 Soustřeďte se na to pozitivní. Je těžké být drzý, pokud se cítíte zahlceni negativními myšlenkami. Abyste dosáhli dobrého návratu, musíte se snažit mít pozitivní postoj. Může být těžké soustředit se na to pozitivní, pokud jste ve vypjaté situaci, ale pokud se vědomě pokusíte změnit svůj postoj, uvidíte dopad, který pochází z pozitivního myšlení.
  • Každá minuta školy a práce nebude zábava, ale můžete trénovat svou mysl, abyste se soustředili na dobré věci, které se ve vašem životě dějí.
  • Pokud vás například kolega nebo spolužák škádlí o tom, že jste trapní, zhluboka se nadechněte a pomyslete si: „Těším se, až se dnes večer potkáme s přáteli a podíváme se na zábavný film.“
  • Vytvořte si seznam všech dobrých věcí, které se ve vašem životě dějí. Díky tomu si je snáze vybavíte, když budete potřebovat.
  • Zkuste do svých návratů zapracovat některé z těchto pozitivních myšlenek. Dalo by se říci: „Cokoli, alespoň mám úžasné plány na tento víkend“, pokud si z vás někdo dělá legraci, že jste nudní.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Získání důvěry

 1. 1 Buďte na sebe hrdí. Chcete -li dosáhnout drzého návratu, musíte si být jisti tím, kým jste. Pamatujte, že dobrý návrat je o tom, abyste se cítili a zněli dobře. Nejde o to, nechat ostatní dolů. Nebojte se předvést všechny své pozitivní vlastnosti.
  • Jedním z nejlepších způsobů, jak si vybudovat sebevědomí, je připomenout si, že existuje spousta věcí, díky nimž jste skvělí.
  • Vytvořte si seznam svých dobrých vlastností. Jste dobří ve fotbale? Zapište si to. Jste dobrým posluchačem svých přátel? Dejte to na seznam.
  • Můžete použít své pozitivní atributy, které vám pomohou přijít s drzými návraty. Pokud vás například někdo bude škádlit, že jste šprt, řekněte „Ano, ale všechny moje dobré známky“ nerdů ”budou na mých vysokoškolských přihláškách vypadat fantasticky!“
 2. 2 Vyzkoušejte novou aktivitu. Nalezení nového způsobu trávení času je skvělý způsob, jak si vybudovat sebevědomí. Zamyslete se nad tím, jak skvělý je zvládnout novou dovednost. Cítíte na sebe hrdost a chcete, abyste se mohli vydat na svět. Vymyslete nový klub, do kterého se chcete připojit, nebo nový sport, který vyzkoušíte.
  • Vždy jste měli pocit, že byste mohli mít uměleckou stránku? Zkuste absolvovat kurz malování.
  • Někdy může být zkoušení nových věcí zastrašující. Požádejte přítele, aby šel s vámi o morální podporu.
 3. 3 Cvičení. Pravděpodobně už víte, že fyzická aktivita je důležitá pro udržení vašeho těla zdravého. Stejně důležité jsou pozitivní přínosy, které může mít cvičení na vaši mysl. Zprávy nám říkají, že cvičení nejen snižuje stres, ale je to také skvělý způsob, jak zvýšit sebevědomí.
  • Zkuste každý den strávit alespoň 30 minut aktivitou. Najděte si činnost, která vás baví, například jízdu na kole nebo tanec.
  • Cvičit je skvělý způsob, jak trávit čas s přáteli a rodinou. Požádejte kamaráda, aby se s vámi naučil hrát tenis, nebo požádejte sestru, aby se s vámi po večeři šla projít.
 4. 4 Procvičte si své dovednosti. Udělejte si čas na přemýšlení o tom, co děláte nejlépe. Možná jste dobrý spisovatel nebo možná jste vynikající plavec. Vytvořte si seznam věcí, ve kterých jste dobří. Pak přemýšlejte o tom, zda věnujete dostatek času zdokonalování svých dovedností.
  • Když děláte něco, v čem jste dobří, je přirozené, že to posílí vaše sebevědomí a budete mít ze sebe skvělý pocit.
  • Vyhraďte si každý týden čas na rozvoj svých dovedností. Pokud milujete psaní, udělejte z něj deník prioritu. Můžete také cvičit zkoušením nových žánrů povídek.
 5. 5 Trávit čas s přáteli. Setkání s přáteli je skvělý způsob, jak se cítit dobře. Když jste se svými kamarády, trávíte čas s lidmi, kteří si myslí, že jste skvělí. Smějí se vašim vtipům a přidají se k vašim oblíbeným aktivitám. Chcete -li se stát sebevědomější osobou, strávte co nejvíce času se svými přáteli.
  • Pokud se potýkáte s tyranem nebo dokonce jen s otravným člověkem ve škole nebo v práci, mohou vám pomoci vaši přátelé. Zkuste vždy obědvat s přítelem a mít společnost na procházce nebo dojíždět domů.
  • Vyberte si přátele, kteří jsou pozitivní a zábavní. Být v jejich blízkosti vám přirozeně udělá dobrý pocit.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Využívání dovedností zvládání

 1. 1 Pochopte šikanu. Abyste se s touto situací vypořádali, je důležité nejprve pochopit, co je to šikana. Pokud vás pravidelně vybírají a škádlíte, může to být šikana. Šikana je úmyslná a nevhodná. Měli byste si uvědomit, že to není vaše chyba. Nikdo nemá právo, aby ses záměrně cítil špatně.
  • Mezi známky šikany patří vyvolávání jmen a vtipy, které škodí místo legrace.
  • Pokud jste záměrně vyloučeni ze sociálních skupin, je to další forma šikany.
  • Šikana může být i fyzická. Pokud vám někdo ubližuje nebo vám hrozí fyzická aktivita, požádejte o pomoc dospělého, kterému důvěřujete.
 2. 2 Naučte se zvládat stres. Může být únavné pravidelně mít pocit, že jste v pozici, kdy se musíte vrátit a bránit se. Stres může být vyčerpávající a má mnoho negativních dopadů na vaše fyzické a emocionální zdraví. Existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste se vypořádali se stresem.
  • Ujistěte se, že si dostatečně odpočinete. Je snazší se vypořádat s těžkými situacemi, pokud je vaše tělo a mysl schopna se v noci plně dobít. Dospělí by měli spát 7-8 hodin každou noc a mladiství by měli mít 1–2 hodiny více.
  • Zhluboka se nadechněte. Když se ocitnete ve vypjaté situaci, věnujte minutu hlubokému dýchání. To vám pomůže vyčistit si mysl a poskytne vám čas získat zpět klid.
  • Hýbat se Pravidelné cvičení snižuje stres a pomáhá jednotlivcům vyrovnat se s problémy.
 3. 3 Změňte své prostředí. Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak šikanu zvládnout, je úplně se mu vyhnout. Pokud je to možné, změňte svou rutinu tak, abyste minimalizovali kontakt s osobou, která vás obtěžuje. Zkuste použít jinou cestu ke skříňce nebo ke stolu.
  • Pokud je nemožné se mu úplně vyhnout, zvažte odchod, když vás bude konfrontovat. Místo drzého návratu se jen otočte zády a odejděte, pokud vás škádlí. To ukáže, že své chování nedůstojíte svou pozorností.
 4. 4 Podělte se o své pocity. Pokud máte těžké období, jednou z nejlepších věcí, které můžete udělat, je pamatovat si, že nejste sami. Mluvit o svých pocitech je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak se vyrovnat s problémy. Požádejte některého člena rodiny, aby poslouchal, co říkáte, a nabídl několik rad.
  • Můžete také mluvit se svými přáteli. Dobrý přítel vás ochotně vyslechne.
  • Skvělým zdrojem mohou být také učitelé, poradci nebo spolupracovníci.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Pokud mi tyran řekne, abych něco udělal, a oni to řeknou s přístupem, co pro to mám udělat? Dalo by se říci: „Mám na práci lepší věci. Promiňte.' Nebo můžete říci: „Slyším zoufalého člověka?“ Můžete také udělat žádost tyrana a pokazit to „náhodou“. Pak můžete říci: „Jejda! Jsem si jistý, že to zvládneš lépe než já. ' A jen se hezky usmívejte. Poslední možností je zcela ignorovat požadavek.
 • Otázka Jak vymyslím dobrý comeback, když někdo řekne, že v něčem nejsem dobrý? Stačí říct „Děkuji za názor, ale momentálně nejsem otevřený návrhům“ nebo „Všichni ostatní si myslí, že jsem v tom docela dobrý“.
 • Otázka Co mám použít jako dobrý návrat, když mi někdo říká hloupý? Luna Rose Nejlepší odpovídač Dalo by se říci „Děkuji!“ s matoucím veselým úsměvem: „Dobře, ahoj!“ (a pak odejít), nebo „Je lepší se narodit hloupý, než se rozhodnout být krutý.“ Mějte na paměti, že za vyvolávání jména je zodpovědný tyran, a pokud nevíte, co dělat, je to v pořádku. Zkuste se dostat ze situace a jít do více veřejného prostoru. Tyran nemusí následovat. Pokud ho někdo následuje, buďte neagresivní; kolemjdoucí jasně uvidí, že tyran ji podněcuje, zatímco vy se nebráníte. Promluvte si o této situaci s dospělým a zjistěte, zda můžete v budoucnu získat pomoc s jednáním s touto osobou (nebo lidmi).
 • Otázka Jak se nenechám šikanovat, když přijedu stejným autobusem, který tyran chytí? Vyhněte se tyranovi, pokud můžete. Pokud vás obtěžují na autobusové zastávce, jednoduše je ignorujte. Když nastoupíte do autobusu, zkuste si sednout poblíž řidiče. Pokud vám někdo fyzicky ubližuje, řekněte to dospělému.
 • Otázka Co když je tyran můj přítel, který mě náhodou najednou nenávidí a teď mi neustále říká věci na text a předává mi podřadné poznámky. Moje moje Řekněte to učiteli, rodiči, poradci nebo řediteli. Ukažte jim texty a poznámky. Můžete také mluvit se svým přítelem/tyranem a zeptat se ho, proč to dělají, a přestat. Pokud nic z toho nefunguje, jednoduše ignorujte texty a vyhoďte poznámky do koše, aniž byste je četli. To ukáže tyranovi, že vám to je jedno.
 • Otázka Co když jsou všichni proti mně a chtějí se mnou bojovat? Pokud vás lidé šikanují a snaží se s vámi bojovat, řekněte to hned dospělému, jako učitel nebo poradce.
 • Otázka Jaké jsou dobré a střední urážky při návratu bez šikany? aysh buchta Co třeba: „Upekl bych ti, ale máma mi řekla, abych nespaloval odpadky,“ „Tvoje standardy jsou nižší než příkop Mariana,“ vím, že si nemůžeš dovolit zrcadlo, ale přestaň si myslet, že všechno ostatní je zrcadlo taky, 'nebo' Jsem trochu zaneprázdněný, můžu tě později ignorovat? '
 • Otázka Co mohu dělat, když jsem před touto osobou a on je zlý? Přemýšlejte rychle a projděte všechny návraty, které znáte, a řekněte mu to nejlepší, co máte. Nebo je můžete jednoduše ignorovat a chovat se, jako by neexistovali.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Nezačínej bojovat. Tyto strategie se používají pouze v případě, že vás někdo jiný šikanuje.
 • Podívejte se druhému do očí.
 • Nikdy nepůsobte neuctivě nebo hnusně.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

'The Owl House' je nový animovaný seriál na Disney Channel. Zjistěte, jak jej sledovat online bez kabelu.'Real Housewives of Orange County' je zpět pro svou 14. sezónu. Zjistěte, jak sledovat premiéru online zdarma.

Reilly Opelka a John Isner spojili 81 es-rekord ATP v zápase o třech setech-když první z nich dosáhl finále.

Nejste spokojeni se svými pažemi? Jsou slabí, ochablí nebo vychrtlí? Chcete velké, štíhlé paže a chcete je hned? I když je nemožné dosáhnout jakéhokoli druhu růstu svalů okamžitě, tvrdou prací a chytrým cvičením ...Matteo Berrettini nedávno řekl o své čtvrtfinálové prohře s Rolandem Garrosem Novakem Djokovičem začátkem tohoto měsíce.

Love & Hip Hop: Secrets Unlocked je nový čtyřdílný speciál, který má premiéru v pondělí večer. Zde je návod, jak jej můžete sledovat online, pokud nemáte kabel.