Jak diagnostikovat burzitidu

Au! Bursitida není vtip. Díky bohu, že máte možnosti, které pomohou vašim kloubům uzdravit se a zabránit budoucím vzplanutím.Otázka 1 z 5: Pozadí

 1. 1 Bursitida ovlivňuje vaky naplněné tekutinou, které tlumí vaše klouby. Bursae jsou malé váčky naplněné tekutinou, které působí jako polštáře pro kosti, šlachy a svaly poblíž vašich kloubů. Když se tyto váčky zapálí nebo oteknou, říká se tomu burzitida. Může to být opravdu bolestivý a vysilující stav, který vám ztěžuje použití postiženého kloubu.
 2. 2 Burzitida se často vyskytuje v blízkosti kloubů, které provádějí časté, opakující se pohyby. Nejčastěji jsou postiženy klouby v oblasti ramene, lokte a kyčle. Rozhodně však můžete mít burzitidu v koleni, patě a v patě palce. V podstatě jakýkoli kloub, který používáte k provádění opakovaných pohybů, jako je házení baseballu nebo drhnutí podlahy, může potenciálně vyvinout bursitidu.
 3. 3 Je to běžnější, čím jste starší. Jak stárnete, opakované pohyby vás mohou více ohrozit rozvojem burzitidy. Například lidé jako tesaři, zahradníci a hudebníci mohou snáze dostat burzitidu, jak stárnou. reklama

Otázka 2 z 5: Příčiny

 1. 1 Obecně je nadužívání kloubu příčinou bursitidy. Čím více používáte kloub k provádění konkrétního, opakujícího se pohybu, tím je pravděpodobnější, že se u vás vyvine burzitida. To znamená, že někteří lidé jsou více ohroženi. Lidé jako sportovci (myslí si tenisové nebo baseballové hráče) tesaři a hudebníci, kteří provádějí stejné pohyby znovu a znovu, mají větší pravděpodobnost vzniku burzitidy.
 2. 2 Přímé trauma může být také příčinou. Pokud například delší dobu klečíte na tvrdé podlaze, můžete poškodit burzy kolem kolenního kloubu a zvýšit své šance na rozvoj burzitidy. Ve skutečnosti můžete dokonce dostat burzitidu, pokud se lokty opíráte o tvrdý povrch, jako je beton nebo deska, po dlouhou dobu.
 3. 3 Infekce, artritida, dna, onemocnění štítné žlázy a cukrovka mohou způsobit bursitidu. Některé nemoci a zdravotní stavy, které postihují celý systém ve vašem těle, jako je revmatoidní artritida, dna nebo cukrovka, mohou zvýšit vaše šance na rozvoj burzitidy. Nadváha navíc může zvýšit riziko vzniku burzitidy v kloubech, jako jsou boky a kolena. reklama

Otázka 3 z 5: Příznaky

 1. 1 V jednom z vašich kloubů můžete cítit tupou a bolestivou bolest. Pokud máte burzitidu v 1 z vašich kloubů, zánět způsobí, že budete cítit neustálou bolest, která je popisována jako tupá nebo bolestivá. Bolest tam může být, i když kloub nepoužíváte.
 2. 2 Váš kloub může být něžný, teplý, oteklý nebo zarudlý. Bursitida může také způsobit, že váš kloub bude citlivější na dotek. Oblast kolem postiženého kloubu se může cítit teplá a může vypadat i oteklá. Můžete si dokonce všimnout určitého zarudnutí na kůži nad kloubem způsobeného zánětem.
 3. 3 Kloub může být bolestivější, kdykoli na něj pohnete nebo na něj zatlačíte. Protože burzitida je nejčastěji způsobena nadměrným používáním, můžete pocítit větší bolest, kdykoli se pokusíte použít kloub. Pokud jste například tenista, vaše rameno nebo loket může být mnohem bolestivější, kdykoli se ho pokusíte pohnout. Váš kloub může být také citlivý na dotek a bolet, kdykoli na něj stisknete. reklama

Otázka 4 z 5: Léčba

 1. 1 Při léčbě aseptické burzitidy dodržujte léčbu RICE. U burzitidy, která není způsobena infekcí, je nejběžnější léčbou odpočinek, led, komprese a elevace (R.I.C.E.). Kloub odpočívejte, jak jen můžete, a jemně držte ledový balíček (nebo něco jako pytel mraženého hrášku) zabalený v látce po dobu 10 minut v kuse každých několik hodin, abyste pomohli s bolestí a zánětem. Kloub můžete zabalit do elastického obvazu, abyste jej stlačili a podepřeli. Udržujte oblast zvednutou na úroveň vašeho srdce co nejvíce.
 2. 2 Vezměte si protizánětlivé léky, jako je ibuprofen nebo aspirin. Kupte si v místní lékárně nějaké léky na bolest OTC, jako je ibuprofen, aspirin nebo acetaminofen. Užívejte je podle pokynů, aby vaše bolest byla snášenlivější a zmírnil se otok kolem kloubu. Pokud máte jiné zdravotní potíže, jako jsou srdeční choroby nebo cukrovka, poraďte se se svým lékařem, než začnete užívat jakékoli léky na OTC léky, abyste se ujistili, že jsou pro vás bezpečné.
 3. 3 Poraďte se svým lékařem o injekcích steroidů, které vám pomohou s bolestí a otoky. Pokud je váš kloub velmi oteklý a bolest je téměř nesnesitelná, promluvte si se svým lékařem o podání injekce steroidu. Lékař může podat výstřel přímo do kloubu, který vás bolí, aby pomohl se zánětem a učinil bolest zvládnutelnější.
 4. 4 Noste dlahu nebo ortézu, abyste zabránili pohybu kloubu. Zatímco dovolíte, aby se vaše burzitida vyjasnila, zkuste nosit ortézu nebo dlahu přes kloub, abyste ji udrželi v klidu, což může pomoci při hojení a zabránit pohybu a dalšímu zranění. Promluvte si se svým lékařem o jeho pořízení nebo si jej vyzvedněte v místním obchodě se zdravotnickými potřebami.
 5. 5 Ošetřete septickou burzitidu antibiotiky a v případě potřeby drenáží. Septická burzitida je způsobena infekcí a bez léčby antibiotiky se nezlepší. Obraťte se na svého lékaře, který vám pomůže s infekcí. Pokud je váš kloub opravdu oteklý a naplněný tekutinou, lékař vám jej může chtít vypustit jehlou. Ve skutečně špatných případech možná budete potřebovat chirurgický zákrok k vypuštění tekutiny a potenciální odstranění infikované burzy, postup nazývaný bursektomie. Spolupracujte se svým lékařem, abyste našli nejlepší strategii k léčbě burzititidy. reklama

Otázka 5 z 5: Prognóza

 1. 1 Bursitida může být akutní nebo chronická. Akutní bursitida znamená, že jde o krátkodobý stav. Obvykle vzplane po dobu několika hodin nebo dnů a odezní, pokud se staráte o svůj kloub. Chronická burzitida může trvat několik dní až několik týdnů. Může také zmizet a pak se vrátit, zvláště pokud znovu spojíte. Je také možné, že se akutní burzitida změní na chronickou burzitidu, pokud se nevyléčí správně nebo znovu spoj znovu spojíte. Udělejte sobě (a svým kloubům) laskavost a nechte se uzdravit, pokud se u vás objeví burzitida, takže se s tím nemusíte dál potýkat.
 2. 2 Chronickou burzitidu můžete zvládnout protahováním a vyhýbáním se. Můžete se pokusit minimalizovat vzplanutí tím, že každý den protáhnete postižený kloub, abyste zvýšili rozsah pohybu. Měli byste se také pokusit vyhnout aktivitám, o kterých víte, že zhorší váš kloub, zejména aktivitám s opakovaným pohybem, které jsou na burzitidu opravdu špatné. Pokud se vaše burzitida vzplane, dejte svému kloubu TLC, který potřebuje k zotavení.
 3. 3 Chirurgie pro burzitidu je jednoduchý postup, ale používá se jako poslední možnost. Pokud máte závažnou septickou burzitidu nebo pokud se všechny vaše další léčby nevypořádají s vaší burzitidou, může lékař doporučit operaci. Ale nebojte se. Je to jednoduchý postup, který zahrnuje to, že váš lékař odstraní postiženou burzu a doba rekonvalescence je obvykle krátká. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Pokuste se chránit klouby, abyste snížili riziko vzniku burzitidy. Například noste chrániče kolen, pokud vaše práce nebo koníček vyžaduje hodně klečení, řádně zvedejte předměty a dělejte si přestávky, pokud provádíte opakující se úkol.
 • Nadváha může více zatěžovat vaše boky a kolena, zkuste proto zhubnout, aby se vaše příznaky snížily.

reklama

Varování

 • Pokud máte burzitidu, neužívejte žádné léky ani nezkoušejte cvičení, aniž byste si nejprve promluvili se svým lékařem. Nechcete omylem problém ještě zhoršit!
reklama

Populární Problémy

Trasa Švýcara Rogera Federera do finále Australian Open 2020.

Jak zabránit zlomenině stresu. Stresová zlomenina je malá prasklina v kosti, která se vytvoří, když je na kost vyvíjen příliš velký tlak nebo tlak. Může být také označována jako zlomenina vlasové linie. Nejčastěji se vyskytují při hraní ...Před střetnutím prvního kola Wimbledonu s jednou z jejích idolů, Venus Williamsovou, je zde podrobný pohled na americkou teenagerku Cori 'Coco' Gauffovou.

I když nemáte kabel, existuje spousta způsobů, jak sledovat Daytona 500 naživo. Zde je návod, jak sledovat závod na Roku nebo Roku TV.

Jak udržovat běžecký pás. Mít doma běžecký pás je skvělý způsob, jak cvičit, aniž byste museli chodit do posilovny. Přestože se běžecké pásy poměrně snadno udržují, vyžadují určitou pozornost. Aby váš běžecký pás fungoval ...Jak bezpečně spadnout. Pád může představovat vážné riziko zranění, i když je pouze ze stojné výšky. V závislosti na vašem věku, zdraví a kondici se závažnost těchto zranění může lišit. Existuje však několik technik, které ...