Jak zlikvidovat toaletu

Existuje řada důvodů, proč byste se chtěli zbavit toalety. Starší modely jsou mnohem méně účinné než dnešní toalety a jejich nahrazením můžete výrazně snížit své účty za vodu. Toalety se také mohou po dlouhodobém používání popraskat a znečistit, nebo se dokonce úplně rozpadnout. Ať už vyměňujete efektivnější model nebo vyměňujete nefunkční toaletu, máte možnosti likvidace mimo skládku: recyklace, darování nebo dokonce prodej toalety online.

Metoda 1 ze 3: Vyhození toalety

 1. Obrázek s názvem Likvidace toalety Krok 1

  1 Zjistěte, zda je pro toalety ve vaší oblasti k dispozici vyzvednutí na chodníku. Zavolejte nebo navštivte webové stránky místní společnosti zabývající se likvidací pevného odpadu a zjistěte, zda přijímají toalety ponechané na obrubníku. Některé společnosti vyžadují předchozí upozornění před odvozem starého záchodu; ostatní to jednoduše odnesou, pokud to během dne odpadků vynecháte.
  • Zkontrolujte, zda má vaše město výměnný program, který vám umožní vyměnit váš starý, neefektivní záchod za novější, vysoce účinný záchod. Některá města také nabízejí slevy na pobídky k výměně.


 2. Obrázek s názvem Zlikvidujte toaletu Krok 2

  2 V případě potřeby odstraňte všechny neporcelánové součásti. Některé služby vyžadují, abyste z toalety odstranili všechny kovové a plastové části. Předem si ověřte u společnosti, zda je to ve vaší oblasti nutné. Pokud ano, tyto neporcelánové části zahrnují záchodové sedátko a potah, vnitřní potrubí v nádrži, rukojeť a jakékoli šrouby nebo šrouby.
  • Chcete -li oddělit záchodové sedátko, odklopte kryty šroubů na zadní straně sedadla. Pomocí širokého šroubováku s plochou hlavou odšroubujte plastové šrouby. Možná budete muset pomocí klíče povolit matici, která drží šroub na místě na spodní straně toalety.
  • K sejmutí splachovací rukojeti uvolněte nastavitelným klíčem matici páky uvnitř nádrže, která ji drží na místě.
 3. Obrázek s názvem Zlikvidujte toaletu Krok 3

  3 V den vyzvednutí umístěte toaletu venku. Mnoho obcí přijímá toalety a jiné velké předměty pouze ve dnech hromadného sběru, což se stává jen zřídka. Před přenesením toalety na obrubník se ujistěte, že jste zkontrolovali oficiální kalendář.
 4. Obrázek s názvem Likvidace toalety Krok 4

  4 Pokud vaše město nenabízí vyzvednutí z obrubníku, přepravte toaletu na skládku. Můžete být také požádáni, abyste jej přinesli na předávací stanici - zařízení, které třídí odpad před jeho přenesením na skládky a často zpracovává velké a nepohodlné předměty, které se nedostanou na obrubník.
  • Tato zařízení mohou za odjezd účtovat poplatek. Kontaktujte je předem ohledně možných nákladů a způsobů platby.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Recyklace toalety

 1. Obrázek s názvem Likvidace toalety Krok 5

  1 Připravte toaletu na recyklaci odstraněním neporcelánových částí. Patří sem záchodové sedátko, vnitřní instalace v nádrži, rukojeť a jakékoli kovové šrouby nebo šrouby.
  • Tyto části lze často recyklovat samostatně. Například litinová instalatérská zařízení lze recyklovat pomocí kovového šrotu.
  • Zvažte uložení dílů, jako je rukojeť a klapka, které byste mohli znovu použít pro budoucí opravy toalet.
 2. Obrázek s názvem Likvidace toalety Krok 6

  2 Zjistěte, zda vaše místní recyklační centrum přijímá porcelánové toalety. Hledejte online a najděte webové stránky recyklačního centra - mnoho pokynů, jak recyklovat konkrétní položky. Pokud informace nejsou online, zavolejte na místní vodoprávní úřad a požádejte o podrobnosti.
  • Některá centra účtují poplatek za předplatné, proto zavolejte více recyklátorům ve vaší oblasti, aby porovnali ceny a získali nejlepší nabídku.
 3. Obrázek s názvem Likvidace toalety Krok 7

  3 Umístěte svůj záchod venku pro vyzvednutí na chodníku. Některá místní zařízení zajistí vyzvednutí vaší nechtěné toalety mimo váš domov nebo byt. Zajistěte, aby byl na obrubníku ve stanoveném čase města.
 4. Obrázek s názvem Likvidace toalety Krok 8

  4 Pokud není k dispozici vyzvednutí u obrubníku, odneste svou toaletu do recyklačního centra. Možná budete muset svůj starý záchod do centra dopravit sami. Volejte předem a ověřte si hodiny a poplatky.
  • Nerozebírejte svůj starý záchod, aby se usnadnil transport. Rozbitý porcelán může mít ostré hrany a je velmi nebezpečný.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Darování nebo prodej toalety

 1. Obrázek s názvem Likvidace toalety Krok 9

  1 Zkuste svůj záchod prodat online. Pokud je vaše toaleta stále funkční, může se najít někdo ochotný ji koupit. Uveďte jej na Craigslist nebo Facebook Marketplace. Po starších toaletách je často překvapivě vysoká poptávka.
  • Abyste zvýšili své šance na přilákání kupujících, zahrňte kvalitní fotografie toalety a uveďte přesný popis položky včetně výrobce a čísla modelu.
 2. Obrázek s názvem Likvidace toalety Krok 10

  2 Darujte svůj záchod místní charitativní organizaci, která přijímá záchranné materiály. Jednou z možností je Habitat for Humanity ReStore, který přijímá použité funkční stavební materiály. Pokud žijete v USA nebo Kanadě, obraťte se na místní pobočku a zjistěte, zda vám vezmou starou toaletu.
  • Zkontrolujte online nebo na žlutých stránkách další obchody se stavebními potřebami ve vaší komunitě, které přijímají zachráněné stavební potřeby.
 3. Obrázek s názvem Likvidace toalety Krok 11

  3 Darujte svůj pracovní záchod někomu jinému. Seznamte svůj záchod online s Freecycle, platformou, kde mohou lidé zdarma nabízet položky ostatním členům své komunity. Jakmile někdo projeví zájem o vaši toaletu, určete místo a čas vyzvednutí.
  • Pro lepší expozici zkuste uvést toaletu na více webů. Mezi další možnosti patří „bezplatná“ část Craigslist a nic nekupovat.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Jak uspěchat mezek v Diablo II (Hardcore). Existuje spousta návodů, jak dostat mezek do pekla úrovně jedna, ale většina z nich je na Softcoru a jejich součástí je umírání mezků. To není něco, co byste chtěli, aby se v Hardcore stalo ....

Jak vyrobit slaninový sendvič. Bacon je úžasný a dělá téměř cokoli lepšího, zejména sendviče. Nejlepší zprávou je, že existuje mnoho způsobů, jak vyrobit sendviče ze slaniny. Nejklasičtějším sendvičem je BLT, známý také jako ...

Daniil Medvedev a Dominic Thiem, z nichž oba získali zástupné znaky na poslední chvíli, vedou zaplněné pole při zahajovací edici mistrovství Mallorky, které se bude konat od 20. do 26. června na turnaji ATP 250

Jak nakládat Calamari. Nakládané kalamáry jsou chobotnice, které byly ochuceny solí, uvařeny a nechány několik dní marinovat v octovém roztoku. Ostatní koření a bylinky jsou obvykle obsaženy v marinádě, aby přidaly další hloubku a ...

Štír vypadá jako nemožný tah, ale pokud budete pracovat na své flexibilitě a rovnováze, budete toho schopni dosáhnout. Vyzkoušejte pohyby jako backbend a luk, stejně jako rozchody, abyste zvýšili svou flexibilitu. Můžete také zlepšit ...

Přehled sezóny 2013 sebedestruktivního Rogera Federera