Jak úspěšně zvládnout základní drezúru

Drezurní sport existuje tak dlouho, jak lidé byli jízda na koních . Velmi jednoduše jde o umění vycvičit svého koně na plný potenciál. Dnes se vyvinul do jedné z nejvíce vysoce regulovaných disciplín v koňském světě. Drezura je série pohybů, které jezdec poskytuje svému koni pomůcky k provádění pokročilých pohybů, což vyvolává dojem, že kůň se svým jezdcem „tančí“. Na ukázce USDF (Spojené státy drezurní federace) byla drezura rozdělena do pěti úrovní, přičemž „drezura základní“ je považována za úvodní nebo drezurní úroveň.

Část 1 ze 3: Připravte svého koně

 1. Obrázek s názvem Udělejte základní drezuru úspěšně Krok 1

  1 Poznejte svého koně. Nejprve se ujistěte, že jste se s koněm seznámili a že vás váš kůň zná. Než se pustíte do závodění nebo drezúry pro zábavu, ujistěte se, že váš kůň ví, kdo jste, a ví, že vám může věřit. Musíte se také ujistit, že svému koni věříte. Pokud si myslíte, že vy nebo váš kůň to nedokážete, nebudete schopni.
  • Naučit se drezúru zcela závisí na schopnosti vytvořit si se svým koněm silné pouto. Váš kůň vám musí věřit, že mu dáváte příslušné příkazy, a vy mu musíte důvěřovat, že udělá to, o co ho požádáte.
  • Chcete -li se spojit se svým koněm, zkuste spolu strávit spoustu času způsobem, který posílí skutečnost, že jste vůdcem. Vezměte svého koně na procházky a vezměte ho za uzdu.
  • Vyčistěte a vykoupejte svého koně a promluvte s ním v uklidňujících tónech. Trávit čas se svým koněm při pastvě, ručním krmením a jízdou na něm jsou další způsoby, jak se spojit.


 2. Obrázek s názvem Udělejte základní drezuru úspěšně Krok 2

  2 Shromážděte potřebné materiály. Chcete -li cvičit drezúru, musíte se ujistit, že máte všechny zásoby, které budete vy i váš kůň potřebovat. To zahrnuje drezurní sedlo, sedlovou vložku, třmeny, uzdu a otěže.
  • Pokud můžete, najděte si pomocníka. Někdo, kdo již soutěží v drezuře, se může ujistit, že máte všechno potřebné vybavení pro sebe i pro svého koně.
  • Při nácviku drezury se ujistěte, že máte také dobré boty. Nevhodná obuv může vést ke zranění.
  • Existují další potřeby, které mohou být vyžadovány pro soutěže - jako frak pro vás nebo kapuce pro vašeho koně.
 3. Obrázek s názvem Udělejte základní drezuru úspěšně Krok 3

  3 Zapracujte na své pozici v sedle. Po celou dobu mějte podpatky. To udrží vaši váhu zpět a tělo pevně umístěné v sedle. Upravte své třmeny takže vaše koleno svírá asi osmdesátistupňový úhel. Kluby vašich nohou by měly spočívat na žehličkách třmenu. Seďte vysoko v sedle, aniž byste se opírali o záda. To pomůže zlepšit vaši rovnováhu v sedle.
  • Udržujte míč své nohy vždy v žehličce. Pokud dáte pouze prsty na nohou, vaše nohy vyklouznou ze žehliček, pokud se váš kůň vyděsí a vy nebudete mít šanci zůstat.
 4. Obrázek s názvem Disciplína koně bez použití agrese Krok 10

  4 Dostat se do formy. Drezura je sport, který vyžaduje hodně kondice od koně i od vás. Budete muset pracovat postupně, abyste koně vybudovali na potřebnou úroveň cvičení. Také nechcete na zvíře příliš tlačit, protože by se mohlo zranit přepracováním a zranit šlachu nebo vaz.
  • Aby se váš kůň dostal do formy, bude muset být trénován 3 až 5 dní v týdnu po dobu 30 minut až hodiny denně. To, jak moc koně pracujete, závisí na jeho počáteční kondici.
  reklama

Část 2 ze 3: Nácvik základních pohybů

 1. Obrázek s názvem Udělejte základní drezuru úspěšně Krok 4

  1 Zapracujte na základních chozích svého koně. První tři chody - chůze, klus , a cval - měl by být dopředu a konzistentní. Vy i váš kůň byste se měli cítit sebevědomě, když cestujete na všech třech chodech za všech okolností. Pohodlí při různých rychlostech vyžaduje trpělivost a cvik.
  • Učení se rozdílům v chůzích by mělo být základem vašeho tréninku s koněm. Zvládnutí těchto dovedností vyžaduje hodně praxe a s největší pravděpodobností zabere měsíce neustálé práce. Ale budou základem pro veškerý další výcvik, který s koněm děláte.
  • Když předvádíte svého koně v drezurních soutěžích, budete muset prokázat zvládnutí různých chodů.
 2. Obrázek s názvem Udělejte základní drezuru úspěšně Krok 5

  2 Procvičte si přechody. Kůň by měl mít plynulé přechody vpřed, jak nahoru, tak dolů. Váš kůň by měl udržovat rovnováhu, než aby padal na svůj forhend, a neměl by táhnout proti otěži. V ideálním případě by přechody měly být hlavně vyjížděny z nohy a sedadla, s minimálním pokynem ruky/otěže.
  • V drezuře je koordinace naprosto nezbytná. Přechody tedy musí být rychlé a probíhat přesně v okamžiku, kdy si jezdec přeje změnit chůzi.
  • Abyste zlepšili přechody svého koně, musíte strávit spoustu času cvičením. Zkuste přejít z chůze do klusu a poté z klusu do cvalu. Můžete si také procvičit přechod z klidu na chůzi. Jít tam a zpět mezi těmito různými pohyby pomůže vašemu koni postupem času naučit se, jak úspěšně přecházet během drezurního výkonu.
  • Pokuste se strávit alespoň 30 minut až hodinu denně procvičováním přechodů a chůzí s koněm.
 3. Obrázek s názvem Udělejte základní drezuru úspěšně Krok 6

  3 Ujistěte se, že se váš kůň dostane do kontaktu s bitem. V Training Level rozhodčí nevyhledávají tolik sbírku, kterou mnoho lidí považuje za charakteristickou pro drezuru. Místo toho hledají předchůdce sbírky, což je ochota přijmout kontakt a natáhnout se do uzdičky.
  • Jak poznáte, že se kůň natahuje do uzdičky? Když držíte otěže v klidu, měli byste být schopni cítit tlamu koně, aniž by vám visel na otěži.
  • Pokud změkčíte otěže dopředu, mělo by sledovat kontakt dolů, ani tahem za otěže, ani upuštěním kontaktu.
  • Zvažte možnost požádat zkušeného drezurního jezdce nebo trenéra, aby vás sledoval ze země, abyste se ujistili, že získáte správný kontakt. Pokud máte potíže, budou vám také moci pomoci dosáhnout bitového kontaktu.
 4. Obrázek s názvem Udělejte základní drezuru úspěšně Krok 7

  4 Pomocí boků otočte koně. Když chcete, aby se váš kůň otočil, pokaždé v sedle trochu vytáhněte pas. Mírně otočte boky směrem, kterým chcete, aby se váš kůň vydal. Tlačte boky rovně ve směru, kterým chcete jít.
  • Čím déle budete tuto metodu s koněm praktikovat, tím bude váš kůň vnímavější k vašim pohybům a zamýšleným povelům. Nakonec budete muset jen tak málo otočit boky, aby váš kůň interpretoval reakci, kterou od něj očekáváte.
  • Požádejte svého koně, aby ohnul tělo tak, aby sledoval jakoukoli křivku, a podepřete ho vnitřní nohou a vnitřní sedací kostí. Dávejte pozor, abyste ho nepřehnuli; pokud byste se dívali shora dolů, křivka jeho těla by měla odpovídat křivce zatáčky nebo kruhu.
  • Další způsob, jak o tom přemýšlet, je použít mírný tlak na vnitřní nohu a sedací kost. Poté uvolněte vnější nohu a přitom otáčejte boky. Tyto narážky dohromady řeknou koni, kam chcete, aby šel.
  reklama

Část 3 ze 3: Příprava na drezurní show

 1. Obrázek s názvem Udělejte základní drezuru úspěšně Krok 8

  1 Získejte profesionální instrukce drezúry. Pokud chcete svého koně ukázat v drezurní soutěži, měli byste předem zvážit získání odborného výcviku. Profesionální vnější úhel pohledu bude schopen rozpoznat všechny chyby, které byste mohli přehlédnout ve formě, technice nebo příkazech.
  • Měli byste být schopni kontaktovat místní jezdecký klub (nebo dokonce svého veterináře nebo jiné drezurní nadšence) ohledně doporučení, koho požádat o soukromé drezurní lekce pro vás a vašeho koně.
  • Pokud si nemůžete dovolit profesionálního trenéra, zkuste se svým koněm navštívit kliniku pro začátečníky. Můžete si také koupit instruktážní DVD nebo knihy, které ilustrují, co máte dělat.
 2. Obrázek s názvem Udělejte základní drezuru úspěšně Krok 9

  2 Procvičte si testy USDF. Zapamatujte si a procvičte si testy úrovně školení USDF. Zajděte na ně za certifikovaného instruktora a požádejte je o pár tipů, na čem byste měli zapracovat. Když skládáte testy, rozhodčí vám dá výsledkovou listinu s informacemi o tom, jak dobře jste vy a váš kůň během testu obstáli.
  • Každý test se provádí individuálně - jeden kůň (a jezdec) vystupuje samostatně pro každou úroveň testu.
  • USDF testuje vaše dovednosti v některých z následujících oblastí: sledování doprava nebo doleva, volná chůze, zastavení a zdravení, změna otěží a kroužení doprava nebo doleva.
 3. Obrázek s názvem Udělejte základní drezuru úspěšně Krok 10

  3 Ukažte svého koně. Tady je ta zábavná část. Prozkoumejte všechny školní přehlídky ve vaší oblasti a zadejte do nich svého koně. Poté, co projedete testem pro rozhodčího, obdržíte výsledkovou listinu s hodnocením toho, co jste udělali dobře a v čem špatně. Pokuste se vzít veškerou kritiku dobře, protože soudce si udělal čas a sepsal vám výsledkovou listinu.
  • Pamatujte, že vaše první show je opravdu jen zkušební provoz, protože jste ji nikdy předtím nedělali. Dejte si svolení dělat špatně, protože se učíte, jak systém funguje a co se od těchto druhů soutěží očekává.
  • Po celém světě je mnoho národních a mezinárodních drezurních soutěží, včetně drezurního finále USA, regionálního mistrovství Great American Insurance Group/USDF a mistrovství Severní Ameriky juniorů a mladých jezdců.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak docílím toho, aby se můj kůň ohnul? Použijte nohy, aby byl kůň pružný a přizpůsobivý. Pokud například děláte kruh a kůň nepůjde do rohů, zatlačte ho vnitřní nohou - měl by poslouchat vaše nohy.
 • Otázka Jak si zapamatuji test? Praxe. Zní to jednoduše, ale nejlepší způsob, jak si test zapamatovat, je hodně trénovat.
 • Otázka Jak dostat svého koně na bit v cvalu? Kelsey Cox Získejte svého koně milého a vpřed, aby pro něj bylo snazší přijmout bit. Přiložte vnitřní nohu a zatlačte ho do bitu. Udržujte stabilní vnější otěže a ohýbejte se a ohýbejte s vnitřní otěží (bez tahání). Držte ruce dolů a dolů, pokud se snažíte získat přijetí bitů brzy, ale nakonec budete mít lokty ohnuté o 90 stupňů, s rukou vpřed a tlačíte ho do uzdičky/bitu.
 • Otázka Jak starý je pro koně příliš starý? Jedna z velkých věcí drezúry je, že jde spíše o synchronicitu s vaším koněm než o fyzickou výdrž. Patnáctiletý kůň může být lepší než mladý, protože jsou obvykle klidnější a lépe plní příkazy.
 • Otázka Existuje určité plemeno, které musíte získat k drezuře? Ne. Dokud máte vycvičeného koně, který může dobře dokončit zkoušku, pak mohou dělat drezúru.
 • Otázka Jak poznám, že je kůň na pravé noze? V závislosti na pohybu může být těžké to zjistit, ale podívejte se na jejich ramena a někdy můžete zjistit, který z nich vede krok. Pokud ne, přimějte někoho, aby se díval, zatímco trénujete, a řekne vám, která noha vede cval, tímto způsobem se můžete naučit poznat, na které noze jste.
 • Otázka Jak docílím toho, aby můj kůň prodloužil? Chcete -li koně vysunout, musíte svému koni umožnit natáhnout krk. Abyste mu natáhli krk, musíte být schopni dát koni dlouhou otěži, aniž byste ho zpomalili. To může chvíli trvat. Cvičení dělá mistra!
 • Otázka Jak docílím toho, aby krk koně šel dolů v pěkné zatáčce? Ariel Griffith Zaměřte se na to, aby byl kůň sesbírán zezadu a využíval své zadní končetiny. Mějte lehký kontakt a přemýšlejte o tom, že ho zatlačíte do bitu. Pokud je proveden správně, měl by mít pěkná, zaoblená záda a také pěknou náhlavní soupravu. Nepřehýbejte se - kůň by měl být na vertikále nebo mírně před ní.
 • Otázka Jak přimím koně, aby vztyčil hlavu? Mírně zvedněte ruce a zatáhněte nahoru a mírně dozadu (ale ne příliš dozadu, protože by se mohl zastavit).
 • Otázka Může Palomino dělat drezúru? Ano, samozřejmě. Můj Palomino a já neustále drezurujeme a často dostáváme komplimenty a další body, protože toto plemeno je tak hezké!

Populární Problémy

„Řekni šatům ano“ je zpět u 20. série, která má premiéru v sobotu 17. července 2021. Zde je návod, jak můžete sledovat online streamování nových epizod.

United States Tennis Association (USTA) představila novou iniciativu na pomoc hráčům na US Open.

Pokoušíte se zjistit, jak si stáhnout aplikaci Disney Plus na Galaxy Tab? Zde je krok za krokem, jak sledovat Disney Plus na tabletech Samsung.

Tetování jsou neuvěřitelně osobní věci, ale nemusí být všude vítané. V určitých profesionálních podmínkách je možná budete muset zakrýt oblečením nebo make -upem. Nebo se vám tetování už nemusí líbit a rozhodnete se, že chcete ...

Jak zhubnout pouhým cvičením. Hubnutí nemusí být složité: pokud spálíte více kalorií, než spotřebujete, zhubnete! Abyste však byli úspěšní, nemusíte držet přísnou dietu ani počítat každou kalorii ...

Premiéra 9. série „Shahs of Sunset“ má premiéru v neděli 16. května. Pokud nemáte kabel, můžete sledovat živý přenos show online.