Jak dělat práci nohou v boxu

Ačkoli se zdá, že jsou vaše ruce důležitější, vaše nohy a práce nohou jsou možná nejdůležitější věci, na které se musíte při učení boxu zaměřit. Správný pohyb nohou vám poskytne rovnováhu a stabilitu, která vám umožní rychle se bránit a útočit silou. Tato síla nepřichází skrz vaše ruce - pochází z vašich nohou.

Část 1 ze 3: Půvabně se pohybující

 1. Obrázek s názvem Do Boxing Footwork Step 1

  1 Zaujměte silný, atletický postoj. Vykročte olověnou nohou (chodidlo, které máte nejpohodlnější mít vepředu) zhruba 6-8 'před sebou. Vaše zadní noha je mírně za vámi, prst na vaší straně. Mírně pokrčte obě kolena, přičemž váha je rovnoměrně rozložena na boky. Ramena mějte uvolněná a uvolněná, zhruba přes kolena.
  • Vaše chodidla jsou o něco větší než šířka ramen.
  • Opřete si bradu o hruď a dívejte se dopředu přes obočí.


 2. Obrázek s názvem Do Boxing Footwork Krok 2

  2 Držte páteř vzpřímeně. Vaše záda by neměla být ohnutá dopředu ani dozadu, ale přímo nahoru. Vaše váha bude dobře rozložena tak, aby se váš nos nikdy nepřikláněl za přední koleno. Mnoho začátečníků příliš ponoří přední koleno, což způsobí jejich ohnutí a předklon. Držte se vzpřímeně.
 3. Obrázek s názvem Do Boxing Footwork Krok 3

  3 Zůstaňte na nohou a rovnoměrně rozdělte svou váhu na oba. To je to, co lidé myslí, když říkají 'vždy buďte na nohou'. Můžete se pohybovat mnohem rychleji z koulí nohou, malých knoflíků těsně před začátkem prstů. Zejména vaše zadní pata by se nikdy neměla dotýkat země.
  • Pokud byste od sebe nakreslili čáru přímo před sebe, přední noha by byla v úhlu 45 stupňů. Vaše zadní noha by měla být téměř 90 stupňů.
  • Při každém pohybu vždy přistaňte a odstrčte se od koulí svých nohou.
 4. Obrázek s názvem Do Boxing Footwork Step 4

  4 Vykročte přední nohou a posuňte zadní nohu nahoru, abyste se posunuli dopředu. Odrazte zadní nohu a vykročte přední nohou. Při tom posuňte zadní nohu, abyste se vrátili ke svému atletickému postoji. Žádná noha by se nikdy neměla dostat příliš daleko od země.
  • Neustálé držení jedné nohy na podložce vám umožní v boji rychle vyrazit, protiútok a otočení.
  • Chcete -li se pohybovat vzad, obraťte tento pohyb - vykročte zadní nohou a posuňte přední nohu dozadu, abyste ji následovali.
 5. Obrázek s názvem Do Boxing Footwork Krok 5

  5 Při bočním pohybu (doleva nebo doprava) krokujte a klouzejte. Pokud jdete doleva, vykročte levou nohou a posuňte doprava, abyste ji následovali. Chcete velký, výbušný odraz vašeho prvního kroku. Myslete na druhou nohu jako na klouzání, ne na krok. Stačí jej otočit a jít opačným směrem. Pokud jste ortodoxní boxer (pravák, levá noha vpřed), zadní noha se při přechodu doprava pohne jako první.
  • Zaměřte se na to, abyste měli při pohybu vzpřímenou páteř. Nenaklánějte se divoce ani se nevyvažujte - váš protivník vytěží z vaší ztráty rovnováhy v boji.
 6. Obrázek s názvem Do Boxing Footwork Step 6

  6 Při pohybu udržujte horní část těla uvolněnou. Napětí ztěžuje otáčení, otáčení nebo plynulý pohyb. Ramena mějte uvolněná a ruce volné po stranách. Stačí se soustředit ne napínání a stahování svalů. Místo toho se při pohybu snažte cítit hladce a plynule - rozdíl ucítíte i na nohou.
  • Abyste uvolnili horní část těla, nemusíte spouštět ruce. Nechte ruce trochu pohupovat, jako byste chodili.
 7. Obrázek s názvem Do Boxing Footwork Step 7

  7 Nikdy nepřekračujte nohy. Mezi pravou a levou nohou je pomyslná čára, která by neměla být ohnutá ani překřížená. Překřížení nohou vás vyvede z rovnováhy a ztěžuje změnu směru - což z vás činí snadný cíl pro soupeře. Udržujte tuto neviditelnou čáru mezi chodidly pevnou, aby vaše chodidla byla pevná. reklama

Část 2 ze 3: Učení komplexní práce nohou

 1. Obrázek s názvem Do Boxing Footwork Step 8

  1 Cvičte krátké výbušné kroky, abyste zůstali jen na okraji soupeřova dosahu. Dosah je vzdálenost, kde můžete na protivníka udeřit úderem. Práce nohou je způsob, jakým se postavíte k útoku, připravíte se uhýbat a vyhýbat se a diktujete rychlost boje. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je „nastěhovat se a odejít“. Tančete na okraji svého dosahu, abyste k útoku potřebovali jen malý krok a malý krok k uhnutí. Krátké a rychlé kroky jsou charakteristickým znakem práce nejlepšího bojovníka.
  • Pohyb by vás měl pohybovat maximálně o 6–8 centimetrů.
 2. Obrázek s názvem Do Boxing Footwork Step 9

  2 Naučte se efektivně otáčet. Pivot změní váš směr na desetník, odhodí soupeřovu linii útoku a otevře vám nové. Je to malá, ale naprosto nepostradatelná dovednost pravidelně cvičit. Pracujte na udržení váhy přes obě nohy a ruce vzhůru před sebou. Vypadá to jednoduše - ale nejlepší boxeři se mohou pohybovat plynule a téměř okamžitě:
  • Zatlačte zadní nohu.
  • Pomocí hybnosti otočte přední špičkou o 45 stupňů na obě strany a změňte svůj směr.
  • Rychle posuňte zadní nohu tak, aby byla za přední patou.
  • Jakmile se osvojíte v základním čepu, zapracujte na malém kroku a poté se otočte, jak noha přistane. Ujistěte se, že se rychle vrátíte do svého postoje.
 3. Obrázek s názvem Do Boxing Footwork Step 10

  3 Procvičujte si šikmé šlapání, sledujte linii své vedoucí nohy. Diagonální pohyb dramaticky zvýší vaši schopnost v ringu. Ale to je jen tehdy, když to děláte dobře. Základy práce nohou se stávají dvakrát důležitějšími: mějte páteř rovnou, pohyby krátké a hlavně nepřekračujte chodidla. Pro ortodoxního boxera (levá noha dopředu) je diagonální pohyb na severozápad (vpřed a vlevo) nebo jihovýchod (vzadu a vpravo) snadný:
  • Pohyb vpřed a vlevo:
   • Zatlačte zadní nohu prudkým, výbušným krokem dopředu a do strany. Pohybujte se v úhlu chodidel, jako by vám nárty ukazovaly správný směr.
   • Vykročte přední nohou dopředu 2-3 'dopředu a 2-3' doleva.
   • Posuňte zadní nohu na místo a dávejte pozor, abyste se nenaklonili dopředu.
  • Pohyb dozadu a doprava:
   • Prudkým krokem odstrčte přední nohu.
   • Krokujte zadní nohou 2-3 'dozadu a napravo od těla.
   • Rychle klouzejte zadní nohou dopředu a do strany, abyste se vrátili do svého postoje.
 4. Obrázek s názvem Do Boxing Footwork Step 11

  4 Procvičte si pohyb diagonálně od přední nohy, abyste získali plnou pohyblivost v ringu. Je to také skvělá technika k otevření útočné dráhy, protože pravák se může pohybovat diagonálně dozadu, aby odhalil střed těla svého protivníka. Pohyb z vedoucí nohy bez překřížení nohou však není snadný. Pohyby mějte krátké a rychlé. Pro boxera s pravou rukou, jehož levá noha směřuje dopředu:
  • Pohyb vpřed a vpravo:
   • Zatlačte zadní nohu a namiřte ji dopředu a doleva.
   • Použijte svou přední nohu jako brzdu, jejím sražením vykompenzujete tlak ze zadní nohy a posunete vás diagonálně.
   • Vykročte dopředu a doprava, téměř jako byste poskakovali.
   • Posuňte zadní nohu na místo.
  • Pohyb dozadu a doleva:
   • Zatlačte na přední nohu, jako byste se pokoušeli vykročit přímo dozadu
   • Použijte zadní nohu téměř jako brzdu, otáčejte se na ní a pohybujte se diagonálně dozadu.
   • Krok dozadu a doleva se zadní nohou, pohybující se jen několik palců. Nejjednodušší je pohybovat se zpět a doleva oproti dokonale diagonálním.
   • Posuňte přední nohu zpět do polohy.
  reklama

Část 3 ze 3: Trénujte svou práci nohou

 1. Obrázek s názvem Do Boxing Footwork Step 12

  1 Skákejte každý den přes švihadlo a zvyšte si obratnost a rychlost. Toto klasické boxerské cvičení je klasika z nějakého důvodu. Skákací lano je skvělé pro výbušné, rychle se pohybující nohy, které se mohou několik dní otáčet na desetníku a šlápnout a klouzat. Zkuste na každém tréninku získat 100 nebo více skoků.
  • Jak se budete zlepšovat, procvičujte jednostopé, dvojité a přeskakování přes lano.
 2. Obrázek s názvem Do Boxing Footwork Step 13

  2 Vyzkoušejte žebříkové vrtačky, abyste získali rychlejší nohy. Vše, co potřebujete, je jednoduchý cvičební žebřík. Pracujte na jeho rychlém pohybu a dotýkejte se země pouze koulemi nohou. Chcete-li z cvičebního žebříčku vytěžit maximum, měli byste se držet vzorů a při každém průchodu pohybovat nohama různými technikami. Snaž se:
  • Dotýkání se obou nohou v každém prostoru.
  • Dotýká se pouze jedné nohy v každém prostoru.
  • Dotkněte se každé nohy dvakrát v každém prostoru.
  • Boční vykročení po žebříku.
  • Posun nahoru o dvě mezery, zpět o jednu, o dvě nahoru, o jednu zpět atd.
 3. Obrázek s názvem Do Boxing Footwork Step 14

  3 Použijte boxové skoky a plyometrii k vybudování síly a síly nohou. Velký, výbušný krok přichází z velkých, výbušných nohou. Získejte krabici, která je zhruba na úrovni holeně nebo kolena. Ramena mějte přes kolena a páteř rovně. Skloňte se od kolen a oběma nohama vyskočte na krabici. Potom vyskočte. Opakujte 10-12krát pro tři sady. Jak se budete zlepšovat, můžete přidat rozmanitost, abyste byli ještě silnější:
  • Udělejte krabici výše
  • „Pochodujte“ po bedně, každou nohou stoupejte nahoru a dolů.
  • Práce na skokech na jedné noze.
 4. Obrázek s názvem Do Boxing Footwork Step 15

  4 Shadowbox si zvyká na rychlou práci nohou v ringu. Shadowboxing je, když mimicky bojujete sami, v rychlosti. Je to neuvěřitelné cvičení, ale pouze pokud to děláte dobře. Zaměřte se na dokonalou techniku, zvláště když jste unavení. Budete bojovat, jak cvičíte, takže využijte tento čas k dokonalé práci nohou, než váš protivník dokonce vkročí do ringu.
 5. Obrázek s názvem Do Boxing Footwork Step 16

  5 Přidejte do svých rychlostních cvičení a tréninků sáčků práci nohou. Není důvod sedět s plochýma nohama při nárazu do pytle nebo při nácviku úderů. Bez ohledu na to, jakou dovednost trénujete, začleňte do mixu práci nohou. Hoďte tři údery na těžký pytel, poté se pohybujte dovnitř a ven, než vrhnete další tři. Otočte každých 30 sekund na rychlostním vaku a přepínacích ramenech. Čím více můžete do svého dalšího tréninku dovedností zapojit práci nohou, tím lepší boxer budete.
 6. Obrázek s názvem Do Boxing Footwork Step 17

  6 Sledujte ostatní boxery čistě kvůli jejich práci nohou. Když položíte zápas, zeptejte se sami sebe, kdo má lepší práci nohou? Kdo se plynule pohybuje po kruhu a kdo jako by těžil? Jak skvělí boxeři pohybují nohama, aby reagovali na útok proti obraně? Sledovat práci jiného boxera, věnovat pozornost výhradně pod kolena, je skvělý způsob, jak zjistit, jak důležitý je pohyb v boji. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak dlouho trvá naučit se pracovat s nohama v boxu? David Engel
  Instruktor boxu David Engel je instruktor Muay Thai a trenér sebeobrany se sídlem v oblasti San Francisco Bay. S více než 15 lety výuky a výcviku bojových umění David provozuje Kalifornskou bojovou atletiku se spolumajitelem Joe Chernayem. Vytvořil a udržoval programy bojových umění na Rise Combat Sports v San Francisku a Akademii bojových umění 5. kola v San Leandro s posláním poskytnout studentům úroveň pohodlí a kompetencí, která se projevuje v kontextu bojových umění i mimo ně. Mezi Davidovy významné úspěchy patří nejmladší učeňský instruktor thajské boxerské asociace Ameriky pod vedením Ajarna Chai Sirisuteho, registrovaný kukuřičník pro amatérské a profesionální závodníky v rámci IKF (Mezinárodní federace kickboxu) a špičkový amatérský závodník (127 Hmotnostní třída -130 lb) v Kalifornii v letech 2013 až 2015. David Engel Instruktor boxu Expertní odpověď Velmi záleží na tom, jak tvrdě pracujete a jak často trénujete. Tři tréninky týdně jsou dobrým tempem, pokud právě začínáte. Potom, ve dnech volna, běžte, skákejte zvedáky a sprintujte do kopce. Jen pokračujte ve spolupráci se svým trenérem a uvidíte zlepšení!
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Sklon bude klást větší váhu na přední nohu. Ujistěte se, že je vaše váha rovnoměrně rozložena na přední i zadní chodidla, jinak budete při vyražení úderů nadváhou.
 • Nikdy neměj váhu na patě.
 • Vyhněte se překřížení nohou. Krokování a klouzání je velmi důležité, protože vám pomáhá vyhnout se překřížení nohou, což může způsobit, že zakopnete o vlastní kroky, takže budete vůči svému protivníkovi zcela zranitelní.

reklama

Varování

 • Vždy noste vhodnou bezpečnostní výstroj a cvičte se znalými profesionály, zejména pokud jde o sparingy nebo boje.
 • Pokud chcete být dobrým boxerem, musíte nejprve zvládnout tuto základní práci nohou.
reklama

Populární Problémy

Roland Garros zažil dojemný okamžik dobré sportovní milosti, když Juan Martin del Potro utěšil Nicolase Almagra.

V průběhu let byli tenisoví fanoušci po celém světě nadšeni kvalitním tenisem v Paříži.

Jak nasadit hokejové vybavení. Vybavení je velkou součástí hokeje a je toho hodně, s čím se dá bojovat, když se poprvé učíte hrát. Připravit se není tak těžké, jakmile si zvyknete na oblékání do hry. Hokejové vybavení ...

Dancing With the Stars je zpět na sezónu 29 v pondělí. Zde je návod, jak sledovat DWTS online, pokud nemáte kabel.

Rafael Nadal a Sam Querrey se ve středu setkají ve wimbledonském čtvrtfinále. Zde je návod, jak sledovat živý přenos zápasu online v USA.

Jak nalepit zlomenou malíkovou špičku. Zlomené prsty jsou častým zraněním, zejména „růžového“ (nejmenšího pátého prstu na noze), který je náchylnější k ucpání a rozdrcení. Https://www.nlm.nih.gov/medlineplus/ency/patientinstructions/000520.htm. ..