Jak cvičit v posilovně (sprinteri pro začátečníky)

Sada cvičebních cviků pro začínající sprintery speciálně pro posílení svalů potřebných ke sprintu. Doporučuje se cvičit s někým, a to jak z bezpečnostních důvodů, tak pro společnost.

Kroky

 1. Obrázek s názvem Cvičte v posilovně (sprinteri pro začátečníky) Krok 1

  1 Zahřát se. 10 minut rozcvičky na běžeckém pásu nebo na kole.
 2. Obrázek s názvem Cvičte v posilovně (sprinteri pro začátečníky) Krok 2

  2 Proveďte lehké dynamické protažení pro účely mobility.
 3. Obrázek s názvem Cvičte v posilovně (sprinteri pro začátečníky) Krok 3

  3 Dělejte dřepy. Proveďte 3 sady 8-10 opakování (3x8-10). Pro nohy. Vynikající cvičení. Odkaz na video: http://www.youtube.com/watch?v=huVujjfzphI
  • Při dřepu se zaměřte na udržení váhy na střední části chodidla až k patě. Kolena držte vytažená a do strany, představte si, že od sebe tlačíte zem do svých stran.
  • Spousta lidí dělá tu chybu, že dřepí napůl. Poloviční dřep je neefektivní ve srovnání s plným dřepem. Dřep je považován za plný dřep, když se záhyb kyčle pohybuje pod kolenem.
  • Začněte bez váhy na hrazdě, abyste zapracovali na své technice.


 4. Obrázek s názvem Cvičte v posilovně (sprinteři pro začátečníky) Krok 4

  4 Udělejte nějaké kliky. Jednoduché cvičení, ale skvělé pro celkovou sílu horní části těla. Udělejte 4x10 s variacemi, širokým úchopem (lokty směřují ven) a trojitým tlakem (paže dovnitř a lokty směřují k vašim nohám). Dělejte je na kolenou, pokud ještě nejste dost silní.
  • Přemýšlejte o formě a technice. Je snadné podvádět kliky.
  • Pokud má vaše tělocvična kliky, použijte je.
 5. Obrázek s názvem Cvičte v posilovně (sprinteri pro začátečníky) Krok 5

  5 Základní cvičení. Silným jádrem je základna podpory každého sportovce. Odtud pochází veškerá síla, kterou budete generovat. Situpy jsou skvělé, udělejte 4x10. Proveďte několik prken po dobu 10 sekund, poté 30, 45 a posledních 60 sekund: http://sportsmedicine.about.com/od/abdominalcorestrength1/qt/plank.htm . Pokud má vaše tělocvična ab-válcovací kolečko, použijte ji, jednu z mých osobních oblíbených a rozbije vaše jádro!
 6. Obrázek s názvem Cvičte v posilovně (sprinteri pro začátečníky), krok 6

  6 Do Deltoid raisuje. Pro ramena. Ramena jsou klíčem k rychlému běhu. Vytvářejí pohyb, který zvyšuje dynamiku vpřed. Proveďte 4x8. Nezapomeňte držet mírný ohyb v loktech, abyste snížili riziko tendinitidy loktů.
 7. Obrázek s názvem Cvičte v posilovně (sprinteři začátečníci), krok 8

  7 Dokončete lehkým dynamickým protahováním pro účely mobility. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Proč mají některé tělocvičny malou trampolínu? Malé trampolíny slouží k posílení vašich nohou.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Nespěchejte cvičením. Cesta je pomalá a správná.
 • U všech cviků se snažte udržovat správnou formu a techniku.
 • Netrénujte, když jste zraněni.
 • Tento program je velmi základní a zaměřený na začátečníky. Pokud chcete postoupit na další úroveň, doporučuji vygooglit si Starting Strength nebo Stronglifts, dva středně silné programy zaměřené na cvičení s činkou.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Buďte opatrní s váhami. Pokud si nejste jisti, kolik toho můžete zvednout, máte přítele nebo někoho v posilovně, připraveni vám pomoci, pokud se něco pokazí.
 • Plné dřepy vám NEKOMPLATUJÍ kolena, navzdory tomu, co jste možná slyšeli od svého nezkušeného přítele nebo nekvalifikovaného trenéra. Správně provedené a do hloubky dřepy ve skutečnosti posílí vaše kolena. Existuje spousta výzkumů, které to podporují, například: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11194098 a http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23821469 .
reklama

Populární Problémy

Liverpool se v úterý utká s Red Bull Salzburg v zápase skupinové fáze Ligy mistrů. Zde je návod, jak sledovat živý přenos zápasu online bez kabelu.

Zde je návod, jak můžete sledovat dnešní hru Patriots vs Bengals 15. týden naživo, pokud nemáte kabel.

Jak se připravit na krevní test. Zdravotníci objednávají krevní testy z různých důvodů. Od monitorování hladin léků po vyhodnocení vašich výsledků v průběhu diagnostiky zdravotního stavu může být krevní práce zásadní ...

Americký ženský národní fotbalový tým se v přátelské nedělní noci utká s Belgií. Zde je návod, jak sledovat živý přenos zápasu online bez kabelu.

Jak cestovat, pokud jste nevidomí nebo zrakově postižení. Užívání dovolené může vašemu životu poskytnout tolik potřebné vzrušení a relaxaci. Může vám také umožnit zkontrolovat určitá místa nebo zkušenosti mimo váš seznam vaček. Nicméně,...