Odchod Rogera Federera bude pro tenis a jeho kolegy: Simonu Halepovou „tragédií“

Roger FedererSvětová dvojka Simona Halepová se nedávno zamyslela nad Rogerem Federerem a pochválila devětatřicetiletého hráče za úspěch na hřišti i za vstřícnost mimo hřiště. Halep věří, že Federerův odchod do důchodu, kdykoli přijde, bude velkou ranou pro celý tenisový svět.

velikost tenisové rakety pro děti

Stejně jako Roger Federer je Simona Halep také bývalou světovou jedničkou. Devětadvacetiletá žena, která v minulosti triumfovala na Roland Garros a Wimbledonu, je jednou z nejzkušenějších a nejkonzistentnějších interpretek turné WTA. Očekává se, že Halepová bude jednou z nejoblíbenějších na Australian Open, kde se loni dostala do semifinále.Během nedávného rozhovoru s Digisportem rumunský zastával názor, že tenisová komunita může hodně ztratit, když tomu Roger Federer říká den.

'Nebylo by žádnou tragédií odejít do důchodu ve 40 letech, když jsem Federer,' řekla Simona Halepová. Bude to tragédie, pro náš sport, pro jeho kolegy, bude nám velmi chybět.

Simona Halepová

Simona Halepová pokračovala ve voskové lyrice o kvalitách Rogera Federera a označila dvacetinásobného grandslamového šampiona za „génia“. Rumun však chápe, že Federer se nakonec bude muset začít soustředit na další priority svého života.hrát tenis ve francouzštině
Byl to idol pro celou naši generaci, kráska na hřišti i mimo něj velmi civilizovaný muž, s dobrým smyslem, vřelý ke každému, pokračoval Halep. Z mého pohledu génius a pro Federera by bylo dost smutné, kdyby tento sport zmizel, ale myslím si, že až se rozhodne, bude to moudré rozhodnutí. Život znamená něco jiného než tenis, je starý a to, čeho dosáhl, je obrovské.

Simona Halepová si vzpomíná, jak se poprvé setkala s Rogerem Federerem, a říká, že když ho uviděla, „ztuhla“

Roger Federer

Během rozhovoru se Simona Halepová také ohlédla za tím, kdy poprvé narazila na Rogera Federera. Ti dva se setkali ve Wimbledonu v roce 2007, kdy byl Federer na dobré cestě ke slávě, zatímco Halepová byla teenagerkou, která ještě neměla svůj debut na WTA Tour.

badmintonový skok smeč

Rumunka prozradila, že ‚zamrzla‘, když se náhodou setkala s tehdejším obhájcem titulu.'Byl jsem ve Wimbledonu v roce 2007, šel jsem na cvičiště, měl jsem juniorský odznak a šel jsem do spoje opustit raketu, viděl jsem ho tam, zmrazil jsem,' řekla Simona Halepová. Nevěděl jsem, jak reagovat, předal jsem mu odznak a zeptal se ho, jestli mi může dát autogram.

Halepová poté popsala krátký rozhovor, který toho dne vedla s Rogerem Federerem.

A pak se mě zeptal, co tam dělám, jak se mám, řekl jsem mu, že mám rád tenis, že jsem ve Wimbledonu a jsem rád, že to tam je, nikdy předtím jsem travnaté hřiště neviděl, dodal Halep.

Svět č. 2 připomněl, jak byl Federer přátelský, přestože o ní nic nevěděl.

Byl velmi teplý a dal mi velmi příjemný pocit, pokračovala Halep. I když byl v našem sportu velmi slavný a velmi dobrý, mluvil se mnou a popřál mi všechno dobré.

Populární Problémy

Zde je souhrn všech různých způsobů, jak můžete zdarma sledovat živý přenos ze série Temptation Island Season 3 (2021) online.

O současné světové jedničce není mnoho známo.

Mistr US Open Dominic Thiem strávil kvůli zranění téměř dva měsíce na postranní čáře.

Po této hře získal Monfils 250 bodů do žebříčku ATP, zatímco Pospisil sbírá 150 bodů.

Jak změřit ortostatický krevní tlak. Ortostatický krevní tlak je životně důležitým znakem získaným od pacienta, který má potenciální problémy s krevním tlakem. Něco, co se nazývá 'ortostatická hypotenze', nastává, když člověku klesne krevní tlak ...