Jak svléknout a navoskovat podlahu

Nanesením vosku nebo povrchové úpravy na podlahu vytvoříte lesklou ochrannou vrstvu, díky které bude vaše podlaha atraktivní a bez škrábanců a skvrn. V průběhu času se však tyto vrstvy opotřebovávají nebo znečišťují a je třeba je odstranit, než bude možné znovu použít novou. Postupujte podle těchto pokynů, abyste se dozvěděli, jak tento proces dokončit od začátku do konce, ale nezapomeňte postupovat podle konkrétních pokynů na štítku odstraňovače podlahových krytin, podlahového vosku nebo povrchové úpravy podlahy. Pokud odstraňujete a voskujete velkou podlahovou plochu, zvažte pronájem níže uvedeného specializovaného vybavení v obchodě s domácími potřebami nebo v půjčovně vybavení.

Část 1 ze 2: Odizolování

 1. Obrázek s názvem Strip and Wax a Floor Krok 1

  1 Kupte si odlakovač, který je vhodný pro vaši podlahu. Některé typy podlah, zejména tvrdé dřevo, mohou být některými typy odstraňovačů podlahových povrchů poškozeny. Před nákupem zkontrolujte štítek, abyste se ujistili, že je bezpečné jej používat na váš typ podlahy. Nejlepších výsledků dosáhnete, když použijete odlakovač podlah, který je stejné značky jako podlahový vosk, který jste použili naposledy.
  • Některé odstraňovače nátěrů na podlaze jsou inzerovány jako „bez máchání“, což znamená, že je po dokončení nemusíte oplachovat z podlahy. Odstraňovače podlahových krytin jsou však účinná rozpouštědla a někteří lidé dávají přednost opláchnutí i odstraňovačů „bez oplachování“, aby se ujistili, že nedojde k poškození nebo změně barvy.
  • Odstraňovače podlah, které jsou šetrné k životnímu prostředí, mohou být označeny speciálním logem, například „Tera Choice“ v Kanadě nebo „Green Seal“ v USA.


 2. Obrázek s názvem Strip and Wax a Floor Krok 2

  2 Pronajměte si elektrickou podlahovou pračku a mokro-suchý vysavač (doporučeno). Pronájem specializovaného vybavení tento úkol značně usnadní. Podlahová pračka setře tmely a povrchovou úpravu a mokrý suchý vysavač následně vysaje zbytky odstraňovače a tmelovače/podlahové krytiny. Některé podlahové pračky obsahují stěrkové nástavce, které mohou také nahradit mokré vysávání.
  • Podlahové mycí stroje se dodávají v různých velikostech. Větší velikosti svléknou podlahu rychleji a doporučují se, pokud odstraňujete velkou plochu spíše než jednu nebo dvě místnosti obytného domu.
 3. Obrázek s názvem Strip and Wax a Floor Step 4

  3 Udělejte podlahu holou a bez prachu. Přesuňte veškerý nábytek, koberečky a volné předměty do jiné místnosti. Podlahu důkladně zamete nebo vysajte, abyste odstranili veškerý prach.
 4. Obrázek s názvem 423426 4

  4 Otevřete všechna okna a dveře. Odstraňovač podlahových krytin při aplikaci vytváří toxické výpary a nikdy by neměl být používán v oblasti se špatným větráním. Pokud nepracujete v prostoru s dobrým prouděním vzduchu, postavte před okno nebo dveře ventilátory a/nebo noste respirátor.
  • Dávejte pozor, abyste nesměřovali ventilátory přímo na podlahu, protože by to mohlo vysušit odlakovač a narušit proces odstraňování.
 5. Obrázek s názvem 423426 5

  5 Naučte se další bezpečnostní postupy. Gumové rukavice jsou povinné a brýle se velmi doporučují, protože odlakovače podlah obsahují škodlivé chemikálie, které se mohou vstřebávat pokožkou a poškozovat oči. Měli byste také nosit dlouhé rukávy a dlouhé kalhoty, abyste zakryli co nejvíce kůže. Zjistěte, kde je nejbližší faucet s tekoucí vodou, a buďte připraveni si vypláchnout oči nebo opláchnout kůži po dobu patnácti minut tekoucí vodou, pokud přijdete do styku se odstraňovačem podlahové krytiny.
 6. Obrázek s názvem Strip and Wax a Floor Step 5

  6 Otestujte striptérku v rohu podlahy. Vyzkoušejte odstraňovač povrchové úpravy podlahy na části podlahy, která není snadno viditelná, než začnete, například na hraně, která je normálně pod těžkým nábytkem. Některé podlahy, zejména starší linoleum, budou při odstraňování poškozeny nebo budou krvácet. Pokud k tomu dojde, budete možná muset vyzkoušet jinou značku odlakovače podlah nebo kontaktovat profesionála.
 7. Obrázek s názvem Strip and Wax a Floor Step 6

  7 Určete svůj plán útoku. Budete chtít začít v rohu, který je nejvzdálenější od východu, a postupovat směrem k východu. Pokud to děláte ručně, plánujte odizolovat části podlahy o rozměrech 60 x 120 cm. Pokud používáte podlahovou pračku, můžete odstranit větší části-obvykle 9 metrů čtverečních najednou.
 8. Obrázek s názvem 423426 8

  8 Vyrovnejte tři kbelíky s odpadkovými pytli. Každý kbelík vyložte velkým, těžkým odpadkovým pytlem pro snadné čištění a uchování kbelíku pro další použití.
 9. Obrázek s názvem Strip and Wax a Floor Step 7

  9 Smíchejte odstraňovač podlahových krytin a vodu v jednom kbelíku podle štítku. Nalijte odstraňovač podlah a vodu do jednoho z kbelíků podle pokynů výrobce. Většina striptérek vyžaduje značné zředění, než je lze bezpečně a efektivně použít.
 10. Obrázek s názvem 423426 10

  10 Druhý kbelík naplňte čistou vodou. Toto bude použito k opláchnutí roztoku na odstraňování podlah po odstranění povrchové úpravy z podlahy.
 11. Obrázek s názvem Strip and Wax a Floor Step 8

  jedenáct Naplňte třetí kbelík nástroji. Tento třetí kbelík bude použit k uložení použitého řešení odizolování podlahy, ale pro začátek jej můžete použít k uložení nástrojů. Budete potřebovat dva mopy, jeden na odizolovací roztok a jeden na vodu. Do této nádoby také zahrňte všechny pračky, škrabky nebo jiné nástroje. Obvykle je nutný alespoň jeden škrábací nástroj, jako je škrabka nebo tmelový nůž. Doporučuje se také kartáček na zuby a čisticí podložky.
  • Nepoužívejte nástroje, které chcete zachovat pěkné, nebo je používejte pro jiné projekty. Nůž může být poté použitelný s důkladným čištěním, ale zubní kartáček určitě nebude.
 12. Obrázek s názvem Strip and Wax a Floor Step 10

  12 Odstraňovač podlahového mopu na podlaze. Pomocí jednoho mopu překryjte odstraňovačem dvě části podlahy o rozměrech 60 x 120 cm. Naneste dostatečné množství striptérky na důkladné pokrytí oblasti, ale ne tolik, aby zaplavilo oblast a vsáklo mezi švy nebo praskliny. Aplikujte striptérku volněji v oblastech s velkým množstvím vosku.
 13. Obrázek s názvem Strip and Wax a Floor Step 11

  13 Těžké oblasti vydrhněte ručně nebo pomocí elektrické myčky podlah. Nechte odstraňovač namočit podle pokynů na štítku a poté pomocí drhnoucích podložek (s podlahovým mycím strojem, je -li k dispozici) seškrábejte nános vosku.
  • Poznámka: vždy noste gumové rukavice.
 14. Obrázek s názvem Strip and Wax a Floor Step 12

  14 Pomocí jiných nástrojů seškrábejte povrch v rozích. Pomocí zubního kartáčku vydrhněte zákoutí a tmelovým nožem seškrábejte kapky nebo několik povrchových vrstev v rozích.
 15. Obrázek s názvem Strip and Wax a Floor Step 13

  patnáct Odstraňte odlakovač podlahové krytiny. K odstranění zbytků vosku a odstraňovače stěrky použijte stěrku, nástavec na stěrku podlahové pračky nebo mokrý suchý vysavač. Přebytečnou tekutinu namočte hadry nebo mopem. Pokud nepoužíváte mokro-suchý vysavač, po vyjmutí nástrojů toto vše vysypte do třetího kbelíku.
 16. Obrázek s názvem Strip and Wax a Floor Step 14

  16 Pokračujte v nanášení striptérky po etapách. Než začnete s čištěním druhé části, naneste striptérku na třetí část o rozměrech 60 x 120 cm o rozměrech 2 x 4 stopy (60 x 120 cm). Takto střídejte sekce, dokud nedokončíte podlahu.
  • Když odstraňujete části podlahy blízko okraje, podívejte se na základní desku na špinavou úpravu, abyste zjistili, zda také potřebuje odizolování.
 17. Obrázek s názvem Strip and Wax a Floor Step 16

  17 V případě potřeby opakujte na tvrdých úsecích. Pokud narazíte na sekci, kde nemůžete odstranit všechny nánosy, odstraňte vše, co můžete, a poté znovu aplikujte striptérku. Nechte jej vsáknout, zatímco pracujete na jiné sekci, a poté jej znovu vydrhněte.
 18. Obrázek s názvem Strip and Wax a Floor Step 17

  18 Vytřete podlahu čistou vodou a nechte uschnout. Vytřete podlahu, abyste se ujistili, že všechny stopy po odstraňovači zmizely a již na vaši podlahu nepůsobí. I striptérka „bez oplachování“ může způsobit poškození, proto tento krok velmi doporučujeme.
  • Před voskováním nechte podlahu úplně vyschnout.
  reklama

Část 2 ze 2: Voskování

 1. Obrázek s názvem 423426 19

  1 Přečtěte si pečlivě pokyny k vašemu vosku nebo dokončete, abyste zjistili, zda se od nich liší. Vosky jsou výrobky vyrobené z přírodních látek, které utěsňují a chrání podlahu, zatímco povrchové úpravy jsou syntetické. Zde uvedené pokyny by měly fungovat dobře pro vosky a některé povrchové úpravy, ale přečtěte si také pokyny na štítku. Povrchové úpravy přicházejí v několika odrůdách a mohou vyžadovat speciální aplikaci.
  • Polyuretanové povrchové úpravy patří mezi nejoblíbenější. Na rozdíl od vosku by měly být aplikovány rychle v překrývajících se linkách tam a zpět, aniž by okraj měl čas zaschnout.
 2. Obrázek s názvem 423426 20

  2 Použijte nový, čistý mop. Doporučuje se použít zcela nový mop, aby se zabránilo vnášení nečistot do nové vrstvy vosku nebo povrchové úpravy. K tomuto účelu je nejvhodnější plochý mop na nanášení vosku, protože vosk lze nalévat přímo na zadní část mopu.
 3. Obrázek s názvem 423426 21

  3 Pracujte v oblasti s dobrým prouděním vzduchu. Pravděpodobně jste to již nastavili, když jste odstranili podlahu, ale ujistěte se, že všechna okna a dveře jsou stále otevřené a/nebo ventilátory stále cirkulují vzduch ven. Většina povrchových úprav není tak škodlivá jako řešení pro odstraňování podlah, ale přesto může způsobit poškození, pokud je vdechnuto příliš mnoho výparů.
 4. Obrázek s názvem 423426 22

  4 Vyplněný kbelík naplňte voskem (je -li to nutné). Pokud používáte obyčejný mop, budete jej muset namočit do kbelíku s voskovým roztokem. Vosk se obtížně čistí, proto se doporučuje nejprve obložit kbelík těžkým odpadkovým pytlem. Mop na nanášení vosku vám umožní tento krok přeskočit a nalít vosk přímo na zadní stranu mopu.
 5. Obrázek s názvem 423426 23

  5 Vosk nanášejte po částech mopem. V případě potřeby navlhčete mop voskem, nikoli namočeným, pomocí ždímače na kbelíku s mopem. Naneste tenkou vrstvu na podlahu, pracujte po částech od jednoho konce místnosti k druhému. Nechte úsek nejblíže k východu, dokud nebude poslední, abyste se nedostali do pasti.
 6. Obrázek s názvem 423426 24

  6 Nechte vosk úplně zaschnout. V závislosti na teplotě a vlhkosti mohl vosk nebo nátěr zaschnout za deset minut nebo třicet. Ventilátor zajišťující dobré proudění vzduchu sušení urychlí, ale udělejte to ne namiřte jej přímo na podlahu, protože by to mohlo narušit proces tuhnutí vosku.
 7. Obrázek s názvem 423426 25

  7 Stejným způsobem naneste další vrstvy. Většina povrchových úprav a vosků vyžaduje dvě až pět vrstev pro dobré, ochranné utěsnění. Přečtěte si štítek na svém produktu a určete, kolik vrstev použít. Nechání každé vrstvy před nanesením další vrstvy zcela zaschne, aby byl vosk rovnoměrný a zabránilo se hromadění přebytečného vosku.
 8. Obrázek s názvem 423426 26

  8 V případě potřeby podlahu vyleštěte. Mnoho moderních vosků a povrchových úprav nevyžaduje leštění ani leštění. Pokud výrobek uvádí „žádné leštění“ nebo pokud podlaha vypadá po vyschnutí lesklá a atraktivní, můžete tento krok přeskočit. Jinak podlahu vyleštěte kruhovými pohyby pomocí lešticí podložky nebo suchého froté ručníku přivázaného kolem čistého mopu. Pro velké prostory si pronajměte leštící stroj, který proces urychlí. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mám na voskovanou podlahu nejprve nebo naposledy položit tmel? Záleží na podlaze. Tvrdé dřevo by nevzalo pečetidlo, jen namořte a dokončete. Vinylové kompozitní dlaždice byste odstranili/vyčistili, utěsnili a poté vyleštili/voskovali.
 • Otázka Lze na podlahy použít polyuretan? Polyuretan je povrchová úprava, nikoli vosk. Vosk chrání vaši podlahu, aby ji chránil, a některé povrchy by neměly být voskovány (polyuretan je jedním z nich). Vosk lze snadno odstranit pomocí roztoku amoniaku, mopu a čističe podlah. Polyuretan musí být odstraněn chemikáliemi na odstraňování nábytku, noži na tmel, rozpouštědly, ocelovou vlnou a velkým množstvím loketního tuku.
 • Otázka Jak dlouho mám čekat po odizolování podlahy na voskování a dokončení? Po vytření odstraňte zbytky odstraňovače nečistot a před nanesením vosku nechte podlahu důkladně vyschnout. Čas závisí na úrovni vlhkosti, proudění vzduchu atd.
 • Otázka Mám na voskovanou podlahu nejprve nebo naposledy natřít tmel? Nejprve zatavte (nechte zaschnout), poté na něj naneste vosk. Díky tmelu bude povrchová úprava podlahy trvat déle. Vřele doporučuji použít tmel.
 • Otázka Jak otestuji spínač světel? Použijte ohmmetr. Odstraňte spínač z obvodu; na každý pól dejte jedno vedení. Při zapnutém přepínači by měl ukazovat nulu; s vypnutým vypínačem by měl číst nekonečno.
 • Otázka Poté, co jsem odstranil podlahu, proč má bílé skvrny? Bill Jowers Může to být pár věcí. 1) Vosk by mohl být kontaminován použitím stejného vědra na mop jako odstraňovač stěrky, může jít o starý vosk nebo vosk mohl v místě zamrznutí v místě mrazu zmrznout. 2) Striptérka není zcela opláchnuta nebo neutralizována na podlaze (nejčastější problém, ale obvykle vidíte voskové „rybí oko“ nebo prostě nevysychá). 3) Pokud jste použili neutralizátor, mohl být podředěn (příliš mnoho neutralizátoru). 4) Může se jednat o chemickou reakci na tmel, který jste použili, nebo tmel nebyl dostatečně vytvrzen a smíchán s voskem. 5) Teplota nebo vlhkost je příliš vysoká (nebo dokonce příliš nízká).
 • Otázka Jak odstraním nahromaděný vosk z mramorové kuchyňské podlahy? Úplné odstranění nahromaděného vosku bude pravděpodobně vyžadovat několik proužků. Na oblast bych použil nějaký odstraňovač a počkal 10 minut, aby se striptérka mohla zakousnout do vosku. Potom bych pomocí škrabky odstranil vrchní vrstvu starého vosku. Oškrábejte celou oblast a naneste více striptérky; poté pomocí podlahového mycího stroje následovaného mopem a kbelíkem seberte odstraňovač a vosk.
 • Otázka Může podlahový stroj zničit dlaždici při odstraňování? Pokud je podlaha v dobrém stavu, obvykle to není problém. K odizolování použijte správný stroj. Pokud jsou některé dlaždice uvolněné nebo prasklé, můžete sejmout striptérku pod dlaždice (dlaždice) a přimět je, aby se zvedly a doslova proletěly celou místnost. Před spuštěním zkontrolujte oblast, kterou chcete odizolovat, abyste identifikovali potenciálně špatné oblasti v podlaze.
 • Otázka Jak dlouho nechám striptérku na podlaze? Nechte to 20-30 minut před použitím pračky. To dává striptérovi šanci uvolnit nahromaděný vosk.
Nezodpovězené otázky
 • Moje linoleová dlaždice má žlutý odlitek, kvůli komerčnímu koberci. Pomohlo by odizolování vrátit dlaždici zpět její původní barvu?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Naneste několik tenkých vrstev podlahové krytiny. Nechte vytvrdnout přes noc, poté podlahu vyleštěte vysokorychlostním strojem 1500 + RPM.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Pokud máte dlažbu z azbestu, podlahu neodstraňujte. Místo toho použijte k čištění podlahy silný a bezpečný odmašťovač.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • gumové rukavice
 • ochranné brýle
 • odstraňovač povrchové úpravy podlahy
 • elektrická podlahová pračka (doporučeno pro velké zakázky; lze pronajmout)
 • mokro-suchý vysavač (doporučeno; lze pronajmout)
 • dva mopy
 • několik čisticích podložek (upřednostňuje se černá)
 • Kartáček na zuby
 • tmelový nůž
 • podlahová stěrka (pokud nemáte mokro-suchý vysavač)
 • hadry
 • tři vědra
 • vosk na podlahu nebo povrchová úprava podlahy

Populární Problémy

Man City a Fulham se setkají ve čtvrtém kole nedělního FA Cupu. Zde je návod, jak sledovat zápas v USA.

Roger Federer a Serena Williams: Immortalizace šampiona

Pravděpodobně jste si koupili položku ve výprodeji a zajímalo vás, jaká byla původní nebo ceníková cena. Nebo jste možná šli nakupovat a viděli jste, že je něco se slevou 25 procent, a zkusili jste zjistit, jakou cenu budete muset zaplatit. Výpočet ...

„Ramy Youssef: Feelings“ představuje speciální debut HBO pro stand-up comedy pro vycházející hvězdu. Zde je návod, jak sledovat show online bez kabelu.

Pět nejlepších tenisových párů

Přikrývka může být teplým a útulným doplňkem vaší postele. Chcete-li, aby byl váš prachový peří nadýchaný a čistý, budete ho chtít čas od času vyprat. Díky rutinnímu čištění můžete nechat svůj šidítko vypadat jako nové. Dávat pozor na...