Jak pít jehněčí pivo

Lambic pivo je jedinečná, archaická forma piva, která je zcela odlišná od moderních, běžných piv a ležáků. Autentická lambika se vyrábí pouze v belgickém regionu údolí řeky Senne poblíž Bruselu. Jsou neobvyklé, protože stejně jako piva vařená ve starověku jsou spontánně fermentována divokými, přirozeně se vyskytujícími kvasinkami a bakteriemi. Kvasinky a bakterie se nacházejí ve vzduchu, stejně jako v pivovarských zařízeních a celých strukturách pivovaru, jako jsou skleslé střechy. Specifický, ideální mikrobiální profil, který existuje v údolí Senne, umožňuje vytvoření skutečného lambického piva, které nelze reprodukovat jinde. Zařízení pivovaru, které uchovává a živí různé druhy kvasinek a bakterií, není nikdy zcela vyčištěno a dezinfikováno. Chátrající, ostřílené struktury pivovarů jsou udržovány jako takové, aby se neztratila důležitá mikrobiální flóra. To je v ostrém kontrastu k moderním pivovarům na pivo a ležák, které používají čisté, laboratorně pěstované kmeny pivovarských kvasnic a neustále pracují na tom, aby pivo nebylo kontaminováno jinými mikroby, než je jejich čistý kmen pivovarských kvasnic. K výrobě lambiků se používá také hnědý, oxidovaný chmel, který stárl tři a více let. Na rozdíl od zeleného, ​​neoxidovaného chmele, který se používá k výrobě konvenčního piva, oxidovaný chmel příliš nepřispívá ani k žádné hořkosti nebo chmelovému charakteru. Používají se především pro své přirozené konzervační vlastnosti. Divoká, nekonvenční povaha lambického piva vytváří komplexní nápoj, který je nejlepší zažít při podávání při vhodné teplotě a ve vhodném skleněném nádobí.

Kroky

 1. 1 Najděte si autentické lambické pivo . Autentické lambické pivo musí být z Belgie a na štítku pravého lambického piva by mělo být uvedeno slovo „lambic“ (nebo „lambiek“). Pivo, které je spontánně kvašené, ale není z Belgie, nemůže být pravým lambickým pivem. Lambics jsou obvykle ve věku od šesti měsíců do tří let a mladí a staří lambics jsou tradičně smícháni. Lambics by měl být vyroben z přírodních surovin a neměl by být uměle dochucován nebo barven. Lambics od společnosti Lindeman's jsou například obvykle uměle slazené. Pokud jsou na láhvi uvedeny přísady, podívejte se na sladový ječmen, nesladovanou pšenici a chmel. Čerstvé, celé ovoce je také často přísadou a přidává se do základního lambického piva. Ovoce se pak kvasí v pivu, protože je bohaté na zkvasitelné cukry. Jámy a další nefermentovatelný materiál jsou před plněním odstraněny. Podívejte se na pivo, které je baleno v 375 ml a 750 ml lahvích šampaňského. Lahvičky s lambicem jsou uzavřeny jako víno a šampaňské, ale některé budou mít uzávěry lahví, které byly zavřené přes zátky. Korek nebude viditelný, dokud z lahve neodstraníte uzávěr.
  • Ovocné lambiky jsou běžně označovány jako kriek, pecheresse nebo peche, framboise a cassis. Tyto lambiky jsou pojmenovány podle druhu ovoce, ze kterého byly vyrobeny, a obvykle na svých etiketách zobrazují obrázky ovoce, ze kterého jsou vyrobeny. Obrázek s názvem Pijte lambické pivo Krok 2

  • Gueuze (také hláskovaná geuze) a faro jsou tradiční styly lambického piva, které nejsou vyráběny z ovoce. Je obvyklé, že gueuze je směs jednoročních, dvouletých a tříletých lambiků. Gueuze může být docela kyselý nebo koláč, zatímco faro je sladší, protože se tradičně vyrábí s přidaným cukrem. Kyselé a koláčové vlastnosti jsou primárně výsledkem určitých bakterií, jako jsou bakterie produkující kyselinu octovou a kyselinu mléčnou, které působí na kvasící pivo. Obrázek s názvem Pijte lambické pivo Krok 3

  • Nesmíšený nebo rovný lambic může být mladý šestiměsíční lambic nebo výrazně starší a tradičně obsahuje velmi málo karbonizace. Faro se tradičně nemísí. Jiné druhy lambic bývají vysoce sycené. Obrázek s názvem Pijte lambické pivo Krok 4 2. Obrázek s názvem Pijte lambické pivo Krok 5

  2 Chlaďte lambic na servírovací teplotu. Chlaďte v rozmezí přibližně 4 ° C až 12 ° C (40 ° F až 55 ° F). Pro ovocné lambiky používejte chladnější teploty a pro gueuze a nesměsované přímé lambiky teplejší teploty. Teplejší teploty přinesou komplikované vůně a celkové chutě, které jsou produkovány mnoha různými mikroorganismy, které pivo kvasí. Dubové kvasné nádoby, dlouhá doba zrání, použité přísady a další faktory také ovlivňují vůni a celkovou chuť. Protože chladničky bývají chladnější než optimální teploty podávání, postavte na pult na chvíli vychlazený lambic, aby se před otevřením a nalitím mírně zahřál.
 3. Obrázek s názvem Pijte lambické pivo Krok 6

  3 Nastavte správné sklo. Na gueuze a ovocný lambic použijte sklenice na tulipány, sniftery a stange (štíhlé válce). Použijte sklenice na flétnu pro gueuze, ovocné lambic a faro. Většinu nemíchaných lambiků lze podávat ve flétně a podivných brýlích. Při výběru mezi typy brýlí používejte osobní preference. Různé sklenice budou určitým způsobem upravovat vůně a chutě a konkrétní lambika může být příjemnější, když se pije z určitého druhu sklenice. Sklenice na víno dobře doplňují lambiku, ale krátké stonky jsou obecně žádoucí. Brýle Collins lze také nahradit brýlemi Stange. Specifické lambiky mohou být spárovány s proprietárním sklem, které poskytuje pivovar. Zvažte, jakou kapacitu mají některé brýle, a ujistěte se, že je můžete vhodně vyplnit. Počítejte také s tím, že většina lambiků je silně sycených a bude hodně pěnit a že je obvykle žádoucí takové lambiky podávat s dobrým množstvím pěny.
 4. Obrázek s názvem Pijte lambické pivo, krok 8

  4 Odstraňte fólii pokud je to žádoucí. Odřízněte nebo odtrhněte fólii, která může být omotána kolem víčka a hrdla láhve. Úhledně ho ořízněte kolem čepice řezačkou na vinnou fólii nebo ji jen odtrhněte jako zvíře. Alternativně stačí sundat víčko bez odstranění fólie, protože fólie by neměla bránit činnosti otvíráku na lahve ani víčko držet. Pokud však fólii ze začátku neodstraníte, může otvírák na láhve poněkud sklouznout.


 5. 5 Sejměte víčko . Pokud víčko existuje, vysuňte jej otvírákem na lahve. Víčko může být větší než standardní uzávěry pivních lahví, takže některé standardní otvíráky na lahve nemusí dobře fungovat.
  • Zkuste použít velké otvíráky, které obvykle používají barmani.


 6. 6 Odšroubujte láhev . Láhev může být uzavřena zátkou, která je pod víčkem, nebo velkým baňatým šampaňským. Pokud je korek pod uzávěrem, použijte k otevření korku otvírák na víno.
  • Bulbous šampaňské zátky by měly být drženy na místě pomocí drátěného uzávěru, dokud není láhev připravena k otevření, protože korek může explozivně vystřelit, pokud není držen na místě.

  • Chcete -li odškrtnout baňatý korek, začněte odstraněním držáku drátu.

  • Poté, pokud je to žádoucí, palcem nebo prsty uvolněte korek. S největší pravděpodobností vyskočí s velkou dávkou síly a poletí přes místnost nebo nahoru do nebe. Korek by měl vyskočit poté, co byl korek jen nepatrně vytažen z lahve. Abyste zabránili vyskakování korku z lahve a zabránili nadměrnému pěnění, držte ruku pevně nad korkem a přitom jej uvolňujte z lahve, nebo dokonce držte přes korpus látkový ubrousek nebo ručník a přitom jej vytlačujte. Ubrousek nebo ručník by měl v sobě držet korek.

  • Počkejte, až se pěna uvolní z lahve při jejím otevření, zejména korku bylo umožněno volně vyskočit. Nepokoušejte dále lambic pohybem ruky nebo skákáním, protože pak bude jen více pěnit a velká část lambiku skončí na zemi nebo na vašem oblečení.

 7. 7 Pro lambic. Většina dostupných lambik, jako jsou gueuze a ovocné lambiky, je vysoce sycená a bude velmi snadno pěnit. Při nalévání se snažte získat pořádné množství pěny, ale ne tolik, aby nebylo tekutého piva dost. Přesné množství pěny, které je žádoucí pro konkrétní lambická piva, se může zcela jistě lišit a pro jakékoli lambic nemusí existovat dokonalé množství pěny. Mějte na paměti, že všechny lambiky jsou zcela odlišné a jsou výsledkem spontánních, přirozených podmínek.
  • Začněte tím, že sklenici trochu pomalu nalijete po straně a přitom držíte sklo šikmo v ruce. Tím se minimalizuje nadměrné pěnění.

  • Když je sklenice zhruba z jedné čtvrtiny na polovinu plná, posuňte sklenici postupně vzpřímeně. To způsobí, že po dokončení nalévání se vytvoří slušné, požadované množství husté, husté nebo kamenité pěny. Zvyšte rychlost, kterou se sklo nakloní nahoru, a výšku, ze které se pivo nalévá, aby se zvýšila tvorba pěny. Alternativně nalijte v nižší výšce a nalijte delší dobu po straně skla, abyste minimalizovali tvorbu pěny. Spravedlivé množství sklenice by mělo být obvykle obsazeno pěnou, protože pěna má nádherný vzhled a je často důležitou součástí lambického piva.

  • Nalitý lambic může vypadat docela mlhavě, protože je tradiční, že lambics je nefiltrovaný. Takové nefiltrované lambiky budou mít na dně lahve také sediment, který může způsobit zakalení. Abyste se vyhnuli zakalenému vzhledu, lahev před naléváním nemíchejte, nalévejte postupně, aniž byste láhev hodně nakláněli, a nevylévejte úplně poslední množství piva. Bakterie přítomné během fermentace mohou být také zodpovědné za znečištění lambiky. Tyto bakterie mohou produkovat sliz, který se následně časem rozkládá a zbytky slizu vedou k oparu. Tento typ zákalu je naprosto přijatelný. Filtrované lambiky nejsou ničím neobvyklým, takže se nedivte, že jeden lambik je mlhavý a druhý ne. Také nefiltrované lambiky se mohou zdát zcela jasné, pokud lambic nebyl míchán a měl dostatek času, aby se částice v lambiku mohly přirozeně usadit. V tomto případě může lambic zpočátku nalévat čirý, poté se zakalí, když se do sklenice nalije odpad z lahve. Ovocné lambiky mohou být docela tmavé, v závislosti na druhu ovoce, které bylo použito.


 8. 8 Ochuťte a ochutnejte lambic . Očekávané vůně jsou obvykle popsány jako ovocné, citronové, koňské, stodoly, kozy, zpocené, seno, deky, zemité a kyselé. Lambics může chutnat docela kysele a koláčově, a může připomínat sherry nebo cider. Může být přítomna i tannická svíravost a dub, ve kterém mohl lambik stárnout, může být detekovatelný. Chmelová hořkost by měla být nízká nebo žádná. Nežádoucí vůně a celkové chutě lze popsat jako doutníky podobné, kouřové, enterické a sýrové. Velmi sladká ovocná lambika může mít přidaný cukr především pro americký trh, ale autentická řemeslná ovocná lambika, jakou vaří Cantillon nebo Hanssens, by měla šířit pouze sladkost z čerstvého ovoce a ovocné šťávy. Měla by být zřejmá chuť a barva druhu ovoce, které bylo použito k výrobě ovocného lambiku. reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Ne všichni lambici jsou si rovni! Existují špatné, kreslené příklady i dobré, klasické lambiky (podobně jako jiné styly piva). Chapeau & most Lindeman (výjimka: Gueuze Cuvee Rene) jsou lambiky s tréninkovými kolečky, silně slazené a ovocné příchutě podobné KoolAid. Chcete -li zažít opravdu klasický zážitek, vyhledejte nejlepší příklady, jako například: Cantillon, Boon (zejména Marriage Parfait!) A Hanssens. Jsou mnohem sušší, kyselé a nabídky ovoce jsou jemnější a přirozenější. Užívat si!
 • Přečtěte si přísady na lahvích lambic a ověřte, zda jsou vyrobeny z přírodních surovin, jako je sladový ječmen, pšenice a čerstvé ovoce.
 • Lambics jsou obvykle živá piva, která obsahují živé mikroby. Nevystavujte pivo nadměrným teplotám, aby nebyly tyto organismy usmrceny. Lambiky skladujte na chladných, tmavých místech nebo v mírném chladu.
 • Zatímco lambics kvasí mnoho druhů divokých kvasinek a bakterií, pivo není škodlivé, protože má nízké pH a alkohol. Kyselé nízké pH a alkohol potlačují růst škodlivých mikrobů.
 • Tyto kroky nemusíte přesně dodržovat. Nebojte se otevřít láhev, jakkoli můžete, a nemusíte pít z konkrétní sklenice.
 • Při otevírání zátky ve stylu šampaňského uvolněte zkroucený drát, ale ponechte klec zapnutou. Použijte klec pro lepší přilnavost a vytočte korek z lahve. Když ho vypáčíte palcem, může dojít ke srážce s něčím delikátním.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Při odvíčkování zátky ve stylu šampaňského nenechte kolidovat s něčím živým nebo delikátním.
 • Nepijte a jeďte
 • Nepijte to přehnaně. Je třeba si to užít.
reklama

Populární Problémy

Jak mluvit se svým manželem o potratu. Šok a bolest potratu mohou být zničující. Emocionální bolest se často hojí déle než fyzická. Když mluvíte o potratu, pamatujte, že je v pořádku truchlit ...

Pickleball je rychlá hra, která kombinuje prvky tenisu, badmintonu a ping pongu. Je to extrémně populární sport na paddleboardu, částečně proto, že nevyžaduje mnoho vybavení a je velmi snadné se ho naučit a hrát. Vše, co potřebujete...

Jak měřit náhrdelník. Měření náhrdelníku je určeno na základě délky řetízku. I když existuje několik standardních délek náhrdelníků, při určování správného náhrdelníku byste měli zohlednit svá vlastní měření a podobné faktory ...

Ve středu se Sharks a Golden Knights setkají v odvetě play -off ve svém otvíráku pro rok 2019. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu v USA.

Australian Open 2014: Porozumění jemnějším bodům losování dvouhry mužů