Jak pít vodku

Ve své vlasti v Rusku je vodka považována za jedno z největších životních potěšení. Poměrně neutrální chuť a všestranný alkohol, vodku si můžete vychutnat buď samostatně, nebo si ji vychutnat s několika klíčovými příchutěmi. Zde je několik způsobů, jak můžete pít vodku.

Metoda 1 ze 3: Pití rovnou vodky

 1. 1 Vyberte si obyčejnou vodku k pití. Většina milovníků vodky věří, že pití vodky v její čisté formě je správný způsob, jak si tento nápoj vychutnat.
  • Vodka se běžně vyrábí kvašením zrn nebo zeleniny. Obilná vodka má tendenci chutnat hladce, dokonce i ovocně, zatímco vodka na rostlinné bázi může chutnat drsně nebo léčivě.
  • Podle některých nadšenců vodky bude dobrá vodka chutnat krémově a hladce. Po zmrazení bude vonět zrnitě a mít hustou strukturu. Špatná vodka bude drsná, hořce chutná, vodnatá a bude vonět jako lék. Pokud vám vodka pálí na patře, je s největší pravděpodobností nižší kvality.
  • Pokud máte potíže s výběrem vodky, rozhodněte se pro oblíbenou značku. Většina lidí dává přednost chuti Grey Goose, Absolut, Smirnoff, Titos, Ketel One nebo Stolichnaya.
  • Pokud je pro vás čistá vodka příliš agresivní, rozhodněte se pro ochucenou vodku, jako je zelené jablko nebo vanilka. Díky obsahu přidaného cukru může být nápoj chutnější.


 2. 2 Vyhoďte láhev vodky na několik hodin do mrazáku. To není víno! Chcete tento nápoj jako Studený jak je to možné.
  • Nebojte se, že by vám vodka zmrzla. Alkohol má mnohem nižší bod tuhnutí než voda a zůstane nezmrazený ve standardní mrazničce.
 3. 3 Nalijte vodku do malé sklenice. Naplňte jej pouze dostatečně na několik doušků. Pamatujte, že to není koktejl; obyčejná vodka vás omámí rychleji.
  • Malé sklenice jsou obvyklé pro čiré vodky. Naplňte skleničku mezi 3-5 milimetrů pod okraj.
  • Brýle jsou přijatelnou náhradou sklenic.
 4. 4 Popíjet vodku, nestřílet. Soustřeďte se spíše na vychutnávání chuti než na opíjení.
  • Při víření ve sklenici ucítíte vůni vodky. Dejte si malý doušek a nechte chuť na několik sekund odpočinout na vašem patře. Vydechněte nosem, abyste plně ocenili jeho zrnitou vůni. Teď to spolkněte a vychutnejte si pachuť.
  • Vodka byla původně vytvořena jako potravinářský duch, který měl být postupně nasáván jako víno.
 5. Obrázek s názvem Make Hot Wings Krok 9

  5 Jezte předkrmy mezi doušky. To pomůže zvrátit chuť a vyrovnat sílu obyčejné vodky.
  • Ruští pijáci označují předkrmy jako „zakuski“ a je považováno za tradiční svačinu mezi každým douškem.
  • Mezi běžné zakuski patří quiche, uzené ryby, pikantní klobása, olivy a okurky.

Metoda 2 ze 3: Výběr koktejlu

 1. 1 Zkuste a Šroubovák . Pro nejlepší nápoj smíchejte 1-1/2 unce obyčejné vodky se 6 uncemi pomerančového džusu. Přidejte pár kostek ledu a promíchejte lžící.
  • Pro propracovanější nápoj si vyrobte šroubovák Mimosa. Smíchejte 1 unci pomerančové vodky se 4 uncemi čerstvě vymačkané pomerančové šťávy. Přidejte špetku pomerančových hořkostí a stříknutí extra suchého šampaňského.
  • Šroubováky si nejlépe vychutnáte ráno a skvěle se hodí k brunchi.
 2. 2 Pít a Kosmopolitní . Vše, co potřebujete, je obyčejná vodka, brusinkový džus, Cointreau (likér s pomerančovou příchutí) a limetková šťáva.
  • Přidejte 2 unce vodky a 1 unci ostatních přísad. Dobře protřepejte s popraskaným ledem.
  • Zmrazení okraje cukrem a přidání limetkové kůry dodá vašemu nápoji sexy vzhled.
  • Pro zlepšení chuti můžete také přidat špetku pomerančových hořkostí.
 3. 3 Sip a Krvavá Mary . Tento hustý, slaný koktejl se více zaměřuje na chuť a koření, aby potěšil vaše chuťové pohárky.
  • Smíchejte unci čisté vodky se 3 uncemi rajčatové šťávy, 1/2 unce citronové šťávy, trochou worcesterské omáčky, špetkou soli a pepře a kapkou pálivé omáčky. Přidejte trochu ledu a jemně promíchejte.
  • Pro pěknou ozdobu přidejte jeden celer.
 4. 4 Mít sex na pláži. Nápoj! Tento koktejl je naplněn mnoha ovocnými příchutěmi, které pomáhají maskovat silnou chuť obyčejné vodky.
  • Smíchejte 1-1/2 unce vodky s 2 unce pomerančového džusu, 2 unce brusinkového džusu a 1/2 unce Peach Schnapps.
  • Naplňte sklenici ledem, promíchejte a okraj ozdobte plátkem pomeranče.
 5. 5 Užijte si příjemný mořský vánek. Sea Breeze je stejně osvěžující chutí jako jeho název a jeho příprava je ještě jednodušší.
  • Smíchejte 1-1/2 unce obyčejné vodky s 1-1/2 unce brusinkové šťávy a 4 unce grapefruitové šťávy.
  • Přidejte tolik kostek ledu, kolik se do sklenice vejde. Promíchejte a ozdobte limetkovým klínkem.
 6. Obrázek s názvem Make a Vodka Martini Step 4

  6 Dopřejte si a Vodka Martini. Martini je klasická volba a oficiální nápoj Jamese Bonda 007, protřepaný, nemíchaný.
  • Jednoduše smíchejte 2–3 unce obyčejné vodky s 1 suchým vermutem. Naplňte koktejlovou třepačku do poloviny kostkami ledu. Dobře protřepejte a nalijte roztok do sklenice na martini. Ozdobte 3 olivami na špejli.
  • Pro zvýšení chuti položte na okraj sklenice zkroucenou citronovou kůru.

Metoda 3 ze 3: Experimentování s Candy

 1. Obrázek s názvem Make Skittles Vodka Intro

  1 Ochutnejte svou vodku kuželkami. Stejně jako vodka Starburst je tento sladký koktejl alkoholickým zápletkou oblíbeného dětství.
  • Jednotlivé kuželky rozdělte podle chuti. Na rozdíl od Starburst si tento odvar nejlépe vychutnáte v diskrétních příchutích. Na každou příchuť, kterou zamýšlíte udělat, budete potřebovat 60 kuželek.
  • Vložte kuželky do prázdné láhve s vodou. Pomocí trychtýře nalijte 6 uncí vodky do láhve s vodou. Protřepávejte, dokud vodka nezíská barvu Skittles.
  • Směs nechte několik hodin odstát, aby se bonbón rozpadl a promíchal do vodky. Směs přefiltrujte pomocí každodenního kávového filtru a poté nalijte rafinovanou směs do skleněné lahve s těsněním. Necháme několik hodin zmrazit. Vaše Skittle vodka je nyní připravena ke konzumaci!
 2. Obrázek s názvem Make Vodka Gummy Bears Krok 2

  2 Občerstvení na gumových medvídcích naplněných vodkou. Ačkoli to nejsou nápoje, tyto ovocné, alkoholické pochoutky jsou zábavné předkrmy k vašemu nápoji.
  • Naplňte nádobu Tupperware tolik Gummy Bears, kolik chcete. Nalijte vodku do nádoby, dokud nezakryje horní část cukroví. Před jídlem uzavřete Tupperware a uchovávejte v chladničce alespoň tři dny.
  • Po druhém dni ochutnejte Gummy Bears, abyste posoudili, zda je síla alkoholu podle vašich představ. Pokud ne, jednoduše přidejte nebo vyprázdněte vodku z Tupperwaru.
  • Gumové medvědy můžete nahradit Gummy Worms, vyhýbejte se však gumovým bonbónům Red Fish a Swedish Fish. Tyto bonbóny se ve vodce plně nevsáknou a někdy mohou mít za následek nepříjemné mazání.
 3. Obrázek s názvem Make Skittles Vodka Krok 11

  3 Uvařte si vodku naplněnou Starburstem. Tento ovocný, provizorní sladký koktejl si můžete vychutnat v každé příchuti Starburst.
  • Čtverečky Starburst buď oddělte podle chuti, nebo je smíchejte podle chuti, které chcete dosáhnout. Naplňte prázdnou láhev s vodou asi 10 rozbalenými čtverci Starburst.
  • Pomocí trychtýře nalijte 7 uncí vodky do láhve s vodou. Dobře protřepejte, dokud vodka nezačne získávat barvu Starburst. Směs nechte přes noc odstát, aby se Starburst rozpadl a promíchal s vodkou.
  • Tekutinu sceďte pomocí standardního kávového filtru. To pomůže oddělit kusy Starburst a učinit řešení hladší.
  • Nalijte směs do nádob, které jsou mrazuvzdorné. Nejlepší jsou skleněné lahve s uzavíratelnými víčky. Koktejl dejte na pár hodin zmrazit a pak si pochutnejte!

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Můžete pít vodku sama? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci redakce Odpověď Zaměstnanci Absolutně se tomu říká „čisté“ nebo „čisté“ a je to běžný postup pro mnoho konzumentů vodky. Pokud chcete, můžete přidat led nebo jej jen vypít. Někteří lidé dávají přednost pití předem ochucené vodky, mnoho značek poskytuje takovou možnost, která zvyšuje zájem o vodku, aniž by bylo nutné přidávat mixéry. Pokud jde o kalorie, pití samotné vodky může pomoci udržet již tak vysoké (a nutričně prázdné) hladiny kalorií v alkoholu o něco nižší.
 • Otázka Jaký je dobrý mix s vodkou? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Odpověď redakce wikiHow Zaměstnanci Zaměstnanci Vodka má výhodu v tom, že chutná neutrálně, takže téměř jakýkoli jiný nápoj, který do ní chcete přidat jako mixér, bude dobře fungovat. Mezi tradiční a velmi oblíbené mixéry vodky však patří: Šťáva (pomeranč, brusinka, ananas atd.), Citronové limonády (limonáda, citronová dýně atd.), Coca-Cola, ledový čaj, energetické nápoje, minerální voda (ochucená nebo bez příchuti) a jiný alkohol. Některé mixéry alkohol zamaskují, takže dávejte pozor, abyste nepili příliš mnoho a pamatujte, že alkohol a některé mixéry mají vysoký obsah kalorií.
 • Otázka Mohu pít vodku s colou? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. Zaměstnanci wikiHow Zaměstnanci Redakce Odpověď Vodka sama o sobě má neutrální chuť, což znamená, že se do ní můžete přidat téměř jakýkoli jiný ochucený nápoj a bude chutnat dobře, pokud máte chuť přidaného nápoje. K vodě se hodí cola; pokud jste venku, požádejte o vodku a koks. Pokud si ho připravujete doma, použijte jednu unci vodky na čtyři unce koksu. Varování: Kofein v koksu může maskovat sedativní účinek alkoholu, který vám může způsobit, že si budete myslet, že nejste tak opilí jako vy, což vás vystavuje riziku zranění nebo opilosti.
 • Otázka Mohu pít vodku přímo? Redaktor zaměstnanců wikiHow
  Odpověď zaměstnanců Tuto odpověď napsal jeden z našeho vyškoleného týmu výzkumníků, který ji ověřil z hlediska přesnosti a komplexnosti. wikiHow Zaměstnanci redakce Zaměstnanci Odpovědět určitě! Rovné pití vodky je jedním z hlavních způsobů, jak si ji užít. Vyzkoušejte, zda vám chutná samotná vodka, nebo si přidejte led. Ochucené odrůdy vodky jsou další možností, protože chuť je již obsažena jako součást vodky, což vám umožňuje pít ochucenou verzi přímo bez přidaných mixérů. První část tohoto článku podrobně popisuje několik dalších nápadů, jak si rovnou vychutnat vodku.
 • Otázka Mohu míchat vodku s tonickou vodou? Můžete to udělat, pokud dáváte přednost jeho chuti.
 • Otázka Mohu smíchat citron s vodkou? Ano. Existuje vodkový nápoj zvaný „citronová kapka“, který obsahuje vodku, citron a cukr.
 • Otázka Mohu přidat Sprite do vodky? Samozřejmě můžete. Občas přidám Vodku do Mojita na zkroucení. Můžete také zkusit přidat sladké a kyselé.
 • Otázka Můžete míchat vodku s vodou? Ano můžeš. Jediné, co však udělá, je vodku mírně zředit a poskytnout vám vyšší tekutinu. Protože je vodka sama o sobě bez chuti, přidání vody nezmění její chuť. Přidání vody také nezředí sílu alkoholu, pouze ji rozdělí více kapaliny. Pokud chcete, aby vám trochu vodky ušlo kus cesty, je to vhodná volba pro pomalé popíjení na chvíli.
 • Otázka Mohu pít vodku smíchanou s mangovým džusem? Ano, vodka se díky své neutrální chuti hodí téměř ke všemu. Skoro jakýkoli druh šťávy bude fungovat!
 • Otázka Mohu smíchat Fanta s vodkou? Ano. Vodka se mísí s téměř jakoukoli šťávou nebo nealkoholickým nápojem.
Zobrazit více odpovědí Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit

Tipy

 • Pokud nemáte k dispozici další přípitek, vyzkoušejte tradiční „nazdarovye“, které přeje vašim přátelům pevné zdraví.
 • Pokud si někdo opéká, tradice velí, že musíte pít.
 • Pít samostatně nebo bez přípitku je považováno za špatnou etiketu.
 • Když dopijete láhev vodky, nechte ji na podlaze nebo ji vyhoďte. Prázdná láhev vodky na stole je považována za smůlu.
 • Pokud si někdo opéká toast, tradice velí, že musíte pít, ale ne nutně vodku, může to být cokoli, dokonce i nealkoholický nápoj.

Varování

 • Pití alkoholu během těhotenství může způsobit vrozené vady.
 • Pití alkoholu zhoršuje vaši schopnost řídit auto nebo obsluhovat stroje.
 • Nakupujte/pijte pouze vodku, která je vyrobena a zapečetěna na profesionální úrovni, abyste se vyhnuli neznámým a potenciálně škodlivým přísadám a účinkům.
 • Nadměrné pití alkoholu může vést k vážným zdravotním problémům.
 • Alkohol se špatně mísí s některými léky. Před kombinací alkoholu s léky se poraďte se svým lékařem.
 • Dodržujte všechny zákony a předpisy týkající se používání alkoholu.

Populární Problémy

Podívejte se na plat a výdělky Rafaela Nadala z tenisu a několik doporučení. Podíváme se také na to, jak Nadal utrácí své peníze.

Jak si naplánovat cvičení. Vytvoření plánu cvičení vám může pomoci zorganizovat rutinu a přinést vám odpovědnost za vaše cvičení. Pokud můžete naplánovat alespoň 1 kardiovaskulární cvičení, silový trénink a odpočinkový den ...

UNC Greensboro se v sobotu večer utká s Chattanoogou v posledním čtvrtfinále SoConu. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Murray z Cincinnati, Federer se uvolňuje

Jak hrát downball. Jedná se o sport, který může být zábavnou a snadnou hrou na zahradě nebo ve škole a může být velmi návykový. Vše, co potřebujete, je tenisový míček a nějaká forma čtverce. Spousta dětí hraje tuto hru s názvem 'Downball' a je také známá ...