Jak jíst kokos

Kokos je chutný jíst syrový, opečený a jako součást jiných jídel a pečiva. Pomocí těžkých nástrojů a síly rozlomte otevřené kokosy a odstraňte maso uvnitř. Pokud nemáte plný kokos, můžete také použít strouhaný kokos, kokosové mléko a kokosový olej, které dodají polévkám, omáčkám, hranolkům a pečivu bohatou chuť.

Metoda 1 ze 4: Jíst surový kokos

 1. Obrázek s názvem Jezte kokos Krok 1

  1 Píchněte do kokosu ostrým nožem. Umístěte kokos na prkénko otvory nebo zářezy nahoru. Jednou rukou pevně zpevněte dno kokosu nebo ho uzemněte položením na srolovaný hadřík. Druhou rukou zkuste strčit ostrý nůž do každého ze tří otvorů kokosového ořechu, dokud se snadno nedostane dovnitř.
  • Strčte nůž do kokosu tak, aby se vytvořil otvor, a poté jej opatrně vyjměte.
  • K píchání do kokosu lze místo nože použít šroubovák.


 2. 2 Kokosovou vodu slijte do misky nebo sklenice. Vezměte kokos a otočte ho dnem vzhůru nad nádobu. Nechte ji úplně vypustit. Ušetřete kokosovou vodu k pití nebo přidat do smoothie později.
 3. 3 Kokos položte na tvrdý povrch a rozdrťte ho kladivem. Vnější skořápka kokosu je tak tvrdá, že běžný nůž ji nedokáže proříznout. Chcete -li to zlomit, vložte kokos do čistého plastového sáčku nebo velkého sáčku Ziploc a položte jej na tvrdý povrch, jako je betonová příjezdová cesta. Pomocí kladiva rozdrťte kokos, dokud se nerozlomí na kousky.
 4. Obrázek s názvem Jezte kokos Krok 4

  4 Pomocí nože na máslo oddělte dužinu kokosu od skořápky. Vyjměte rozbité kousky kokosu z plastového sáčku a vložte je zpět na prkénko. Otočte každý kus lícem dolů a jednou rukou podepřete skořápku. Přistupte ke straně vzhůru nohama kokosu nožem na máslo a opatrně vypáčte maso ze skořápky.
 5. Obrázek s názvem Eat Coconut Step 5

  5 Oloupejte slupku z kokosové dužiny škrabkou na zeleninu. Jakmile je celé kokosové maso zbaveno slupky, odstraňte slupku škrabkou na zeleninu. Stáhněte hnědý povlak jako z brambor. Kokosovou dužinu opláchněte, abyste z kůže odstranili veškeré zbytky.
 6. 6 Čerstvý kokos uchovávejte v lednici po dobu 4-5 dnů. Kousky kokosu vložte do vzduchotěsné plastové nádoby nebo zapečetěného sáčku na zip. Uchovávejte je v chladničce po dobu 4-5 dnů. reklama

Metoda 2 ze 4: Výroba strouhaného kokosu

 1. 1 Nastrouhejte kokos na malé nebo velké kousky. Nastrouhejte čerstvý kokos s kovovým struhačem sýra. Stranu s menšími otvory použijte pro jemně nastrouhaný kokos a stranu s většími otvory pro větší kokosové vločky. Chcete-li vyrobit větší kousky podobné čipům, použijte škrabku na zeleninu.
 2. Obrázek s názvem Eat Coconut Step 8

  2 Strouhaný kokos uchovávejte v lednici 1–2 dny. Pokud strouháte kokos, skladujte v lednici ve vzduchotěsné plastové nádobě. Zkuste jej použít do 2 dnů, kdy se začne kazit. Po této době určitě vyhoďte zbylý strouhaný kokos.
 3. 3 Kokosové vločky opečte v troubě 5-10 minut. Předehřejte troubu na 325 stupňů Fahrenheita (přibližně 167 stupňů Celsia). Nastrouhaný kokos rozprostřete na nepřilnavý plech. Opékejte ji 5-10 minut, dokud nezhnědne.
  • Použijte čerstvý kokos, který jste nastrouhali, nebo zakoupený strouhaný kokos z místního obchodu s potravinami.
  • Pokud si koupíte slazený kokos, bude vám jeho vaření trvat kratší dobu, než zhnědne.
  • Opečený kokos lze přidat do jogurtu, salátů, cereálií, zmrzliny a dalšího občerstvení.
 4. Obrázek s názvem Jezte kokos 10. krok

  4 Opečené kokosové vločky skladujte na chladném a suchém místě až 2 měsíce. Opečený, nastrouhaný kokos vložte do vzduchotěsné plastové nádoby. Uložte nádobu na místo, které se neohřeje ani nevlhne, jako kuchyňská skříň. Pokud je kokos dobře uzavřený, vydrží až dva měsíce.
  • Nastrouhaný kokos vydrží v mrazáku až rok.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Vaření s kokosem

 1. Obrázek s názvem Eat Coconut Step 11

  1 Vařte s kokosovým olejem. Kokosový olej může být výbornou výměnou za olivový olej ve vašich běžných receptech, zvláště pokud vaříte míchané jídlo. Kokosový olej obsahuje stejně mnoho tuku jako jiné oleje, ale také mastné kyseliny se středním řetězcem, které se v těle rychleji metabolizují. Ve svých receptech použijte stejné množství kokosového oleje jako ostatní tuky.
 2. Obrázek s názvem Eat Coconut Step 12

  2 Přidejte kokosové mléko do polévek a omáček. Kokosové mléko je vegansky přátelský způsob bez mléčných výrobků, který do polévek a omáček dodá trochu smetany, aniž by byl příliš těžký. Zkuste například připravit ananasovou kokosovou omáčku pro chutná jídla. Kokosové mléko může být také skvělou marinádou pro kuře nebo krevety.
 3. Obrázek s názvem Eat Coconut Step 13

  3 Vařte jídla zaměřená na kokos. Kokos je klíčovou složkou mnoha populárních jídel z celého světa. Experimentujte s různými recepty, abyste získali představu o tom, jak vařit s kokosem. Některá jídla k vyzkoušení mohou zahrnovat:
  • Kokosové čatní , jihoindické jídlo
  • Thajské kari
  • Polévka Tom Kha Gai
  • Kokosové krevety
  reklama

Metoda 4 ze 4: Výroba kokosových dezertů

 1. Obrázek s názvem Eat Coconut Step 14

  1 Upečte kokosový dort. Předehřejte troubu na 323 ° F (163 ° C). Ve velké míse smíchejte 1 plechovku slazeného kondenzovaného mléka, 3 vejce, 0,5 šálku (120 ml) kokosového mléka, 0,5 šálku (120 ml) mléka a 2 šálky (470 ml) strouhaného kokosu. Směs nalijte do vymazané, středně velké dortové formy a pečte 25 minut.
 2. Obrázek s názvem Eat Coconut Step 15

  2 Připravte si dort s kokosovým krémem. Připravte si kokosový krémový dort tak, že ho v misce rozdrobíte a zamícháte vanilková poleva . Přidejte polevu a míchejte, dokud směs nemá konzistenci podobnou těstu. Těsto rozválíme na kuličky velikosti ping pongu a dáme na 2 hodiny chladit do lednice, poté vložíme tyčinky lízátka.
  • Chcete -li přidat další dotek, dort se objeví rozpuštěná čokoláda a nechte je chladit další 2 hodiny.
 3. Obrázek s názvem Eat Coconut Step 16

  3 Vyrobte si kokosové bonbóny. Vyrobte si čokoládové kokosové bonbóny smícháním 1,75 šálku strouhaného kokosu, 1,75 šálku cukrářského cukru, 1 šálku nasekaných mandlí a 0,5 šálků (120 ml) kondenzovaného mléka ve středně velké míse. Ze směsi rozválíme kuličky o velikosti přibližně 2,5 cm a dáme je na 20 minut vychladit do lednice. Kuličky namáčíme v rozpuštěné čokoládě a necháme ještě 20 minut vychladnout.
 4. Obrázek s názvem Eat Coconut Step 17

  4 Na pečení nahraďte mouku na bázi obilí kokosovou moukou. Kokosová mouka je bezlepkovou alternativou k běžné mouce bohaté na bílkoviny. I když ji lze použít místo běžné mouky, měli byste ji vyměnit pouze za třetinu mouky, kterou váš recept vyžaduje, protože je mnohem savější. Suroviny důkladně promíchejte, aby se kokosová mouka neshlukovala. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Kokosové sušenky , kokosové tyčinky a kokosový krémový koláč jsou některé další dezertní položky, které můžete udělat s kokosem.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

wii tenisová hra

Populární Problémy

Analýza šancí Šarapovové dostat očkování do Indian Wells Open.

Bývalá světová jednička prochází náročnou zkouškou.

V neděli večer má premiéru nová série dokumentárních filmů CNN „Jeruzalém: Město víry a zuřivosti“. Zde je návod, jak jej můžete sledovat online, pokud nemáte kabel.

Box

Jak si zabalit ruce pro box. Před nasazením boxerských rukavic a vstupem do ringu si boxeři zabalí ruce do tenkého pásku, který chrání šlachy a svaly a poskytuje další podporu pohybům zápěstí. Boxerské obaly ...

Tento článek je určen ke zlepšení dovedností ve všech hrách, online, offline, konzole nebo PC. Zjistěte, jak hry fungují. Porozumění hrám je důležitější než rychlý spouštěcí prst. Všechny hry, pokud jsou správně navrženy, by se měly řídit sadou ...

Rafael Nadal v úterý vystoupil z National Bank Open s odvoláním na chronický problém s levou nohou, který se v posledních měsících rozhořel.