Jak jíst arašídové máslo

Goober hrách, podzemnice olejná, Arachis hypogaea - jakkoli tomu chcete říkat, burský oříšek je vlastně luštěnina a určitě je dobrý, když se rozemele na arašídové máslo. Arašídové máslo je vynikající, všestranné a dokonalé ve své jednoduchosti a je jedním z největších vývozů ze Spojených států a je velmi populární po celém západě. Arašídové máslo, běžně spojené s Georgem Washingtonem Carverem, za jeho práci při pěstování a informování veřejnosti o výživových výhodách arašídů, může vysledovat své kořeny daleko zpět k Aztékům, kteří dříve mleli arašídy na pastu na jídlo. Přečtěte si o výběru dobrého arašídového másla, jeho použití v jednoduchých sendvičích a jídlech a o tom, jak jej zpracovat do pokročilejších receptů.

Metoda 1 ze 4: Výběr dobrého arašídového másla

 1. Obrázek s názvem Jezte arašídové máslo Krok 1

  1 Vyberte husté nebo hladké. Stejně jako existují lidé Elvise a Beatles, existují na světě dva druhy lidí: hladoví jedlíci a statní jedlíci. Největší a nejdůležitější rozhodnutí o arašídovém másle je také nejzábavnější. Máte rádi křupavé, husté arašídové máslo nebo hladké a krémové? Neexistuje žádná špatná odpověď.
  • Některé studie ukazují, že ve Spojených státech ženy, které žijí na východním pobřeží, budou tíhnout k hladkému arašídovému máslu, zatímco mužští Kaliforňané a další obyvatelé západního pobřeží budou častěji vybírat robustní. Jdi zjistit.


 2. Obrázek s názvem Jezte arašídové máslo Krok 2

  2 Přečtěte si štítek a podívejte se na přísady. Dobré arašídové máslo by mělo obsahovat pouze dvě přísady: arašídy, sůl a případně sladidlo jako med nebo cukr. Pokud vidíte přidané hydrogenované oleje, vyhýbejte se. Přírodní arašídové máslo je dražší, protože obsahuje arašídový olej, který se usazuje na vrchu nádoby a je třeba jej před použitím zamíchat.
  • Nejcennější produkt arašídů je v oleji, který velké potravinářské společnosti extrahují z arašídů namletých na arašídové máslo a poté je nahradí slunečnicovým olejem. I když to vypadá, že dostáváte celé mleté ​​arašídy ve sklenici Skippy nebo Jif, ve skutečnosti dostáváte arašídy a olej z jiných, levnějších ořechů.
 3. Obrázek s názvem Jezte arašídové máslo Krok 3

  3 Vyvarujte se arašídového másla se „sníženým obsahem tuku“. Ačkoliv by se mohlo zdát, že jde o zdravější alternativu, arašídová másla, která jsou inzerována jako „se sníženým obsahem tuku“, obvykle obsahují více hydrogenovaných olejů a více cukrů, ale stejné množství kalorií, což odpovídá ztrátě tuku. Tento trik, který se v zásadě používá jako marketingové schéma, ignoruje skutečnost, že zdravé tuky z přírodního arašídového másla jsou jako zdroje tuků účinnější. Arašídové máslo se sníženým obsahem tuku nahrazuje mono nasycené „zdravé“ tuky rafinovanými cukry a uhlohydráty, což způsobuje výkyvy krevního cukru. Není to pro tebe dobré.
 4. Obrázek s názvem Jezte arašídové máslo Krok 4

  4 Zvažte broušení vlastních . Pokud jste konkrétním pojídačem arašídového másla, možná vás bude bavit míchat vlastní šarže a zdokonalovat svůj recept. Vyberte ořechy, které vám chutnají, rozemlejte je v kuchyňském robotu a podle chuti přidejte malé množství medu nebo soli. Jak budete brousit, možná budete muset přidat trochu oleje na pomoc v tomto procesu. Můžete ovládat konzistenci a chuť a vyrábět druh arašídového másla, který máte rádi.
  • Před mletím arašídů na vysokém stupni odstraňte slupky a podle potřeby přidejte olej. Použijte jakékoli arašídy, které chcete jíst: Valencie, Virginie, španělské arašídy a Běžci jsou ideální pro výrobu arašídového másla. Někteří dávají přednost španělským arašídům, protože mají o něco vyšší obsah oleje. Ze surových arašídů lze vyrobit arašídové máslo, které bude chutnat trochu jinak než oblíbenější pražená odrůda. Vyzkoušejte arašídy pražené v medu pro speciální pochoutku.
  • Můžete také automaticky namlít vlastní arašídové máslo ve většině obchodů s přírodními potravinami. Stejně jako mletí kávy budou tyto mlýnky fungovat rychle pouhým přepnutím a poskytnou vám čerstvě mleté ​​arašídové máslo. Je to skoro nejlepší a nejsnadnější způsob, jak toho dosáhnout. Najděte si někoho blízkého a zkuste to.
 5. Obrázek s názvem Jezte arašídové máslo Krok 5

  5 Zvažte jiná ořechová másla. Arašídové máslo je klasický stand-by, ale pokud ho chcete trochu okořenit, můžete experimentovat s jinými exotičtějšími ořechovými másly, abyste do směsi vnesli trochu rozmanitosti. Obvykle jsou dražší, ale mají úplně jiné příchutě než tradiční arašídové máslo. Běžně dostupná pomazánka a másla se vyrábějí z:
  • Mandle
  • Kešu
  • Slunečnicová semínka
  • Lískový oříšek
  • Arašídy jsou mleté ​​ořechy nebo luštěniny, což znamená, že pokud máte alergii na arašídy, můžete být v pohodě s ořechy v závislosti na závažnosti vaší alergie. Zjistěte, zda některé z těchto alternativ nemusí být pro vás vhodnější.
 6. Obrázek s názvem Jezte arašídové máslo Krok 6

  6 Zkuste rozmixovaná arašídová másla. Proč kupovat želé samostatně? Můžete také získat arašídové máslo s již zahrnutými mixy. Vířivá hroznová želé? Nutella? Marshmallow chmýří? Je to příliš dobré na to, aby to byla pravda. Zatímco tyto směsi mají někdy mírně zrnitější strukturu než hladké arašídové máslo, pokud jste fanouškem robustního, může to být zábavná alternativa, zejména pro děti. reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 2 ze 4: Vyzkoušení základů arašídového másla

 1. Obrázek s názvem Jezte arašídové máslo Krok 7

  1 Na toast namažte arašídové máslo. Kompletní snídaně, rychlá a výživná, obsahuje plátek celozrnného toastu a lžíci nebo dvě arašídového másla. Teplý toast, anglické vdolky nebo palačinky dělají arašídové máslo teplé, mazlavé a naprosto chutné a zdravé. Začátek dne s bílkovinami vám může pomoci zůstat soustředěný a energický po celé dopoledne, nastartovat váš metabolismus a dodat vám palivo, abyste mohli vyrazit. Je to skvělá svačinka.
  • Porce arašídového másla jsou obvykle dvě polévkové lžíce, které obsahují mezi 180 a 190 kaloriemi a necelých 8 gramů bílkovin, stejně jako 7–10 procent potřebné denní vlákniny. Arašídové máslo je dobré pro budování silných tkání a posílení imunity.
 2. Obrázek s názvem Jezte arašídové máslo Krok 8

  2 Na ovoce namažte arašídové máslo. Začít svůj den porcí ovoce, jako jsou jablka nebo banány, je skvělý způsob, jak nastartovat metabolismus, ale přidání porce arašídového másla - nebo namáčení přímo z nádoby - je skvělý způsob, jak si dát snídani z dobrého na skvělé. Doplněním bílkovin z arašídového másla se tyto plody stanou kompletní snídaní, nikoli jen rychlou svačinou. Je plné vlákniny, vitamínů a bílkovin a je těžké vymyslet rychlejší, chutnější nebo jednodušší způsob snídaně.
 3. Obrázek s názvem Jezte arašídové máslo Krok 9

  3 Přidejte arašídové máslo do smoothies a ovesné vločky pro přidání bílkovin. Ostatní snídaňové položky jsou dokonale přístupné přidání arašídového másla pro zahuštění a přidání slané a sladké chuti pod ním. Přidejte lžíci do vařených ovesných vloček, abyste oživili chuť bez přidání cukru, nebo ji použijte k zahuštění snídaňového smoothie.
  • Na jednoduché výživné smoothie přidejte půl šálku čistého řeckého jogurtu do mixéru, jeden banán, šálek čerstvých nebo mražených bobulí a lžíci arašídového másla. Pulzujte mixér, aby se důkladně promíchal. Pokud máte rádi trochu sladší, můžete přidat trochu medu podle chuti, stejně jako doplňky jako syrovátkový prášek nebo spirulina. Pokud je příliš hutný, trochu pomerančové šťávy nebo mléka jej pěkně rozmělní.
 4. Obrázek s názvem Jezte arašídové máslo Krok 10

  4 Udělejte „mravence na kládě. „Klasická dětská svačinka je stejně skvělá pro dospělé. Lžíci nebo dvě arašídové máslo vyložte rýhou na řapíkatém celeru a poté posypte rozinkami. Tato zábavná pochoutka vytváří překvapivou kombinaci textur, kterou miluje téměř každý. Je to skvělý a zdravý způsob, jak přimět děti jíst čerstvou zeleninu, pokud nechtějí.
 5. Obrázek s názvem Jezte arašídové máslo Krok 11

  5 Jděte přímo ze sklenice. Proč ztrácet čas dáváním arašídového másla na něco? Nebo nádobí? Vysokoškoláci všude vědí jednu věc jistě: lžíce arašídového másla jsou perfektní náhražkou skutečných jídel. Existuje mnohem horší věci, které byste mohli sníst ve špetce, než pár lžic arašídového másla, střídaných se želé. reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 3 ze 4: Výroba sendvičů z arašídového másla

 1. Obrázek s názvem Jezte arašídové máslo Krok 12

  1 Připravte si klasický sendvič s arašídovým máslem . Existuje lepší prostředek pro arašídové máslo než sendvič s arašídovým máslem a želé? Od profesionálních cyklistů po líné mládence, arašídové máslo a želé sendviče mohou být jedním z velkých ekvalizérů západní civilizace. Je to téměř dokonalé. V rámci této dokonalosti je však velké množství rozmanitosti a možností, díky nimž je jak jednoduchá, tak neomezená.
  • Classic začíná dvěma plátky bílého chleba. Na každý plátek rozetřete tenkou vrstvu arašídového másla, poté na jednu stranu arašídového másla tenkou vrstvu hroznového želé. Druhý plátek chleba položte stranou s arašídovým máslem dolů na želé, aby se želé nevsáklo do chleba. Nakrájejte na polovinu a užívejte si s mlékem.
 2. Obrázek s názvem Jezte arašídové máslo, krok 13

  2 Přidejte ovoce výrobou Včelaře . Začněte dvěma plátky opečeného celozrnného chleba. Na oba plátky rozetřete tenkou vrstvu robustního, přírodního arašídového másla. Jednu stranu vyložte tenkými plátky banánu a pokapejte medem nebo Nutellou, pokud opravdu chcete pozlatit lilii. Podáváme teplé s šálkem kávy, nikdy jste neměli lepší jídlo.
 3. Obrázek s názvem Jezte arašídové máslo Krok 14

  3 Jděte sladce s Fluffernutter . Začněte svým oblíbeným obyčejným sendvičovým chlebem, čím bělejší, tím lepší. Z jedné strany rozetřete hladké arašídové máslo a z druhé chuchvalce marshmallow. Populární v celé Nové Anglii, toto je neoficiální sendvič státu Massachusetts. Podávejte s šálkem pikantní horké čokolády. Ustupte, humr roll.
 4. Obrázek s názvem Jezte arašídové máslo Krok 15

  4 Zbavte se gaučových brambor. Jste připraveni být divní? Na svůj oblíbený chlebíček namažte kousky arašídového másla a poté podle chuti na jedné straně potřete omáčkou z červené chilli jako Sriracha. Bramborové chipsy BBQ nebo jiný čip, který vám chutná víc, navíc. Podávejte s PBR. Neříkej to své matce.
 5. Obrázek s názvem Jezte arašídové máslo, krok 16

  5 Rock 'n roll s Friedem Elvisem . Oblíbený sendvič krále rokenrolu byl stejně epický jako on. Začněte s celou italskou rolí a nabírejte ji naruby. Vnitřek potřete silnou vrstvou arašídového másla a vydatnou pomocí hroznového želé a nakrájeného banánu. Poté posypeme křupavou smaženou slaninou. Zavřete roládu a chleba opečte na slaninovém tuku a podávejte s hroznovou sodou. Je to šílené. reklama

Udělali jste tento recept?

Metoda 4 ze 4: Vaření s arašídovým máslem

 1. Obrázek s názvem Jezte arašídové máslo Krok 17

  1 Připravte si thajskou arašídovou omáčku. Arašídová omáčka je skvělá jako poleva nebo jako omáčka k řadě pokrmů, včetně praženice, rýžových nudlí, vepřových špízů a dalších grilovaných mas. Složky jsou základní spížové položky, které můžete mít po ruce, abyste si levně připravili rychlou thajskou večeři.
  • V misce smíchejte 2–3 lžíce oblíbeného arašídového másla s přibližně lžící hnědého cukru, po lžičce sójové omáčky, sezamového oleje, rýžového octa a strouhaného zázvoru a sladké chilli omáčky podle chuti. Vmíchejte malé množství vroucí vody, aby se omáčka zředila na požadovanou konzistenci, v případě potřeby přidejte další. Ochutnejte a upravte koření podle svého vkusu. Podávejte na nudlích nebo za stálého míchání, přelité sekanými arašídy, zelenou cibulkou a koriandrem.
 2. Obrázek s názvem Jezte arašídové máslo, krok 18

  2 Připravte zelný salát z arašídového másla. Pokud vám zbyla arašídová omáčka, může to být skvělé, když smícháte chladně pikantní zelný salát se strouhaným zelím, mrkví, paprikou, zelenou cibulkou, koriandrem a nasekanými arašídy.
 3. Obrázek s názvem Jezte arašídové máslo, krok 19

  3 Připravte si pikantní arašídovou polévku. Zatímco Američané rádi prohlašují arašídové máslo, použití arašídů v africké kuchyni předchází používání arašídů v Americe o stovky let. Jednou z nejznámějších iterací a použití podzemnice olejné, jako je arašíd, je pikantní a aromatický vývar ochucený arašídy a masem. Je to chutné a jednoduché na přípravu.
  • Chcete -li si vytvořit vlastní verzi, dejte vařit celé nasekané 3 lb. pečené kuře v hrnci s kuřecím vývarem, cibulí, česnekem, dvěma nakrájenými rajčaty a černým pepřem. Když se vaří, stáhněte na mírném ohni. Na pánvi jemně zahřejte pár polévkových lžic tlustého arašídového másla s horkou vodou, aby se zředilo a vytvořilo omáčku. Dochutíme pastou z červeného chilli, mletým zázvorem, hnědým cukrem a sojovou omáčkou podle chuti. Jakmile se z arašídové omáčky začne uvolňovat olej, přidejte jej do vývaru s kuřecím masem a zeleninou. Nechte vařit 30 minut.
 4. Obrázek s názvem Jezte arašídové máslo Krok 20

  4 Arašídové máslo a ovocné „sushi“. Zábavnou pochoutkou pro školní obědy nebo svačiny po škole může být příprava jednoduchých sushi rohlíků se sendvičovým chlebem, ovocem a arašídovým máslem. Začněte jedním kusem sendvičového chleba, potřete tenkou vrstvou hladkého arašídového másla. Na jeden okraj položte tenké plátky jablek, hrušek, mrkve nebo jiného ovoce rovnoběžně s okrajem chleba. Pevně ​​srolujte a poté nakrájejte každý rohlík stejně jako sushi. Rozložte je na talíř a místo sóji podávejte s karamelovou omáčkou. Děti to budou milovat.
 5. Obrázek s názvem Jezte arašídové máslo, krok 21

  5 Pečeme s arašídovým máslem. Samozřejmě neexistuje lepší využití pro arašídové máslo než pro sladké pouště. Arašídové máslo je dokonalým komplimentem pro bohaté čokoládové dorty a koláče, je tak univerzální pro pohoštění a je k snídani. Zde jsou některé klasické pouště na bázi arašídového másla:
  • Cookies z arašídového másla
  • Kuličky arašídového másla
  • Buckeyes
  • Brownies z arašídového másla
  • Koláč z arašídového másla
  reklama

Udělali jste tento recept?

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mohu jíst arašídové máslo přímo ze sklenice? Použijte lžíci.
 • Otázka Je arašídové máslo dobrým zdrojem bílkovin, nebo ho má méně než arašídy? Arašídové máslo je dobrým zdrojem bílkovin, ale také obsahuje mnoho přísad bohatých na kalorie, jako je cukr, takže arašídy jsou mnohem zdravější volbou.
 • Otázka Kdy je nejlepší jíst arašídy lépe, když se snažím přibrat? Pokud budete jíst před spaním, vaše tělo si většinu kalorií spíše uchová, než aby je spálilo, což vám pomůže přibrat.
 • Otázka Pokud jsem alergický na arašídy, mohu si ještě dát arašídové máslo? Ne. Arašídové máslo se vyrábí z arašídů.
 • Otázka Mohu nakrmit svého mazlíčka arašídovým máslem? Budou si užívat vysokou hladinu cukru, ale dejte si pozor, aby neuvízli ve větších hromadách arašídového másla.
 • Otázka Mám pít mléko s arašídovým máslem? Ano, pokud je to to, co si přejete a chtěli byste dělat.
 • Otázka Přiměje mě arašídové máslo přibrat na bocích? Je to možné. Arašídové máslo může přispět k nárůstu hmotnosti, protože je tak kalorické.
 • Otázka Musím uchovávat arašídové máslo v chladničce? Ne. Můžete to také uložit venku. Obvykle je naskládán na police v obchodě. Chlazené arašídové máslo se stává velmi tuhým a těžko se roztírá.
 • Otázka Kolik kalorií je ve lžíci arašídového másla? Záleží na značce a velikosti lžičky. Lžíce arašídového másla je zhruba 95 kalorií.
 • Otázka Mám rád k snídani arašídové máslo, ale co bych k němu měl mít? Ovoce, mléko nebo džus? Nakrájené banány jsou pěkné s arašídovým máslem spolu s jablky. Mléko je také dobré, ale voda je váš nejlepší nápoj.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Některá kreativní použití arašídového másla zahrnují jeho použití k léčení škytavky, k odstraňování žvýkaček z vlasů a jako alternativa k holení.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Uvědomte si všechny alergie na ořechy. Vězte, že arašídové máslo je jednou z nejčastějších alergií vyskytujících se ve Spojených státech.
reklama

Populární Problémy

Pokud nemáte kabel, podívejte se na online stream ID dokumentu „OJ & Nicole: An American Tragedy“.

Hvězdy NFL jsou v Orlandu na Pro Bowl 2019. Zde je návod, jak sledovat každoroční hru online bez kabelu.

'Run' je nová série HBO od společností Phoebe Waller-Bridge a Vicky Jones. Zde je návod, jak sledovat show online bez kabelu.

Jak léčit tenisový loket. Tenisový loket je běžně používaný termín pro bolest šlach v zadní části lokte a je často způsoben opakovaným namáháním. Přestože tento stav může být bolestivý, obvykle není příliš vážný a je snadno ...

Real Salt Lake a Tigres UANL se ve středu setkají ve čtvrtfinále Ligového poháru. Zde je návod, jak sledovat zápas, pokud jste v USA.

Seznam rekordů Rafaela Nadala ukazuje, jak dominoval a stále dominuje v turnajích ATP Masters 1000.