Jak nakrmit dvojčata

Krmení dvojčat může být problém, ať už je kojíte nebo krmíte umělou výživou. Chcete -li pomoci celé rodině odpočívat a přizpůsobit se tomuto novému životnímu stylu, vytvořte rutinní plán krmení, který sahá od mléka až po pevná jídla. Požádejte svého partnera, aby vám pomohl, abyste zůstali motivovaní a nepřemohli vás. Je dobré mít dvě děti najednou a můžete být úspěšní bez ohledu na to, jak se rozhodnete je krmit.

Metoda 1 ze 4: Kojící dvojčata

 1. Obrázek s názvem Feed Twins Krok 1

  1 Shromážděte základní potřeby pro kojení. Než dorazí vaše dvojčata, je nutné posbírat věci, které potřebujete, abyste předešli stresu a chaosu. Když jsou novorozenci hladoví, obvykle pláčou, a pokud nemáte správné zásoby, můžete být rozrušeni a ve stresu. Přestože kojení vyžaduje pouze samotný prs, mnoho zásob tento proces usnadňuje, zejména u dvojčat.
  • Shromážděte pytloviny, které pomáhají zachytit a vyčistit vyplivnutí.
  • Připravte si občerstvení a láhev s vodou, které vám pomohou zůstat hydratované a dobře nasycené. Po každém krmení můžete pociťovat velkou žízeň a hlad.
  • Získejte pohodlnou židli nebo místo na gauči vyhrazené pro kojení. Pěkné klouzavé rockery jsou pěkné, stejně jako lehátka a plyšové křesla.


 2. Obrázek s názvem Feed Twins Krok 2

  2 Pokud chcete, shromážděte volitelné doplňky. Můžete těžit z odsávačky mateřského mléka, což je součást vybavení, které zákon o cenově dostupné péči vyžaduje, aby většina pojišťoven poskytovala bezplatně. Můžete také potřebovat lahve, bradavky, kojící polštář a kojící oblečení, abyste se cítili pohodlněji.
  • Odsávání pomáhá předcházet překrvení při prvním příjmu mléka a v případě potřeby vám umožňuje být mimo dítě.
  • Kupte si bradavky s různými průtoky, které rostou s vaším dítětem pro krmení baleného mateřského mléka.
  • Kojící polštář určený pro dvojčata najdete také jako jednu z nejlepších opor pro kojení. Tyto polštáře jsou extrémně husté, takže můžete pohodlně sedět s dvojčaty na každé straně.
  • Můžete najít oblečení, které pomáhá s kojením, jako jsou kojenecké tílka a kojící vložky, které vám pomohou dostat se k prsu, aniž byste si museli svlékat oblečení, a zabráníte tomu, abyste se dostali do mateřského mléka.
 3. Obrázek s názvem Feed Twins Krok 3

  3 Začněte krmením po jednom. Začátek kojení individuálním krmením každého dítěte vám umožní soustředit se na potřeby každého dítěte. Například jedno dvojče může mít problém se západkou, zatímco druhé ne. Individuální krmení v této klíčové fázi vám pomůže vyřešit jakékoli problémy, abyste mohli dlouhodobě úspěšně kojit.
  • Pokud chcete, můžete přejít na simultánní krmení, jakmile se zdá, že se každé dítě správně přichytilo. Některé matky mají rády současná krmení, protože šetří čas, ale některá miminka mohou dávat přednost krmení jednotlivě.
  • Pokud je to možné, měli byste nejprve střídat, které dítě budete krmit. Zvláště na začátku je mléko na začátku opravdu výživné, takže se chcete ujistit, že každé dítě dostane dostatek živin.
  • Je také dobré nejprve střídat, kterým prsem krmíte.
 4. Obrázek s názvem Feed Twins Krok 4

  4 Správně zajistěte děti. Začněte tím, že se dostanete do pozice. Posaďte se do pohodlného křesla a pod prsa, kterým se chcete krmit, položte nejprve polštář. Držte dítě pohodlně přes paži, s hlavičkou v ruce pod prsy, na kterých krmíte, a chodidly směrem k ohnutí vaší paže. Ujistěte se, že míříte bradavku směrem k hornímu rtu dítěte, aby se dokořán otevřela. Poté, když je bradavka v ústech, se ujistěte, že horní a spodní rty jsou rozšířené jako ryba.
  • Sledujte pohyb čelisti. To naznačuje sání. Také poslouchejte zvuky polykání.
 5. Obrázek s názvem Feed Twins Krok 5

  5 Vyzkoušejte různé ošetřovatelské polohy. Můžete zkusit tandemové ošetřování (krmení současně) v polohách jako dvojitá spojka, dvojitý fotbal, spojka kolébky a držení dvojité kolébky. Pokud nechcete kojit současně, můžete použít stejné polohy pro jediné dítě.
  • Například dvojitá spojka nebo dvojitý fotbal znamená, že umístíte každé dítě pod paži, jako to dělá fotbalista s míčem, když běží. Umístěte je tak, aby jejich tváře byly u vašich prsou a jejich nohy směřovaly k opěradlu židle. Zajistěte jim spodní část lokty.
  • K tomu vám pomůže kojící polštář pro dvojčata.
 6. Obrázek s názvem Feed Twins Krok 6

  6 Zjistěte, kdy jsou děti plné. Nechte kojence kojit, dokud nejsou plné. Mezi příznaky plnosti patří uvolněné ruce, usínání, škytavka, klid, uvolněné tělo a odblokování samy.
 7. Obrázek s názvem Feed Twins Krok 7

  7 Po každém krmení je odgrgněte. Po každém krmení nebo mezi stranami, pokud se rozhodnete krmit jedno dítě na obou prsou v jednom sezení, byste každé dítě mělo odříznout, abyste minimalizovali plynatost. Jedno dítě bezpečně položte, pak jedno rameno přikryjte plátěným hadříkem a druhé dítě přidržte na tomto rameni, aby mu obličej vykukoval. Jemně odrazte tělo a poklepejte jim na záda, dokud neuslyšíte říhnutí nebo plivnou. Opakujte s druhým dítětem.
  • Pokud nebudete krmit mezi stranami nebo přímo po krmení, některá miminka vyplivnou více než obvykle.
 8. Obrázek s názvem Feed Twins Krok 8

  8 Sledujte krmení. Možná budete chtít získat aplikaci nebo vytvořit tabulku krmení, která bude zveřejněna u vás doma, abyste si pamatovali, kdy každé dítě jedlo naposledy a na kterém prsu musí být. Četnost krmení se časem snižuje, ale zpočátku byste měla kojit každé dvě až tři hodiny.
 9. Obrázek s názvem Feed Twins Krok 9

  9 Získejte děti se stejným ošetřovatelským plánem. I když nekrmíte dvojčata současně, můžete je přinutit alespoň sníst do stejné hodiny. Tímto způsobem je nebudete krmit 24 hodin denně a můžete si odpočinout.
  • Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je sledovat podněty hladu u jednoho dítěte a nabídnout prsa druhému, i když nejeví známky hladu.
  reklama

Metoda 2 ze 4: Usnadnění kojení

 1. Obrázek s názvem Feed Twins Krok 10

  1 Najděte podporu. Kojení dvojčat je velký úkol, ale ne nemožný. Je to životní přechod, pro který, i když je dočasný, stojí za to získat podporu. Najděte místní shromáždění kojících matek, abyste získali povzbuzení pro dny, kdy je těžké vydržet kojením. Najít další maminky, které mají kojená dvojčata, je také dobrý nápad.
  • Nezapomeňte si promluvit s laktační poradkyní, pokud vás to odradí nebo máte otázku. Možná jste se setkali s laktační poradkyní, když jste byla v porodnici v nemocnici. Můžete také mluvit s jinými matkami, abyste našli dobrou ve svém okolí.
  • Váš pediatr vám také může poskytnout podporu a zdroje.
 2. Obrázek s názvem Feed Twins Krok 11

  2 Stanovte si cíle kojení. Stanovení cílů pro kojení dvojčat vám pomůže držet se ho ve dnech, kdy se cítíte přetíženi. Můžete se například rozhodnout šest měsíců kojit a poté přejít na umělou výživu.
  • Můžete také nastavit krmení jednou týdně nebo více, kdy váš partner během přestávky krmí děti odsátým mateřským mlékem.
 3. Obrázek s názvem Feed Twins Krok 12

  3 Získejte pomoc s domácími pracemi. Přechod na kojení dvojčat může trvat několik týdnů, zvláště pokud máte další děti. Je moudré získat pomoc s domácími pracemi, dokud nebudete mít zavedenou rutinu kojení, abyste nebyli zahlceni.
 4. Obrázek s názvem Feed Twins Krok 13

  4 Pečujte o své tělo. Abyste si i nadále vytvářeli dobré zásoby mléka a zůstali motivovaní kojit, musíte o své tělo pečovat. Prvních pár týdnů života vašich dvojčat se také zotavujete z porodu (pokud jste se samozřejmě nepřijali), takže se musíte ujistit, že se vaše tělo řádně uzdravuje.
  • Pijte hodně vody, jezte vyváženou stravu bohatou na chudé bílkoviny a odpočívejte, když vaše děti spí.
  • Konzumace potravin s vysokým obsahem vápníku, vitaminu D, železa a kyseliny listové může pomoci jak vašemu mléku, tak vašemu tělu.
  • Odpočívejte co nejvíce. Pokud je to nutné, požádejte své blízké, aby se postarali o miminka, abyste si mohli dopřát zbytek, který potřebujete.
 5. Obrázek s názvem Feed Twins Krok 14

  5 Zvažte kombinované krmení. V určitém okamžiku, jakmile bude kojení pevně stanoveno, možná budete chtít zvážit něco, co se nazývá „kombinované krmení“ - kombinaci mateřského mléka a umělé výživy. To může být užitečné při poskytnutí více volného času nebo při návratu do práce během dne. Děti mají také tendenci začít konzumovat velké množství mléka, protože jejich sací reflexy se posilují, takže přidání umělé výživy může dát vašemu tělu pauzu.
  • Mateřské mléko je nejlepší výživou pro novorozence a rozhodnutí kojit dvojčata je chvályhodné kvůli tomu, kolik času to zabere, zvláště na začátku.
  • Některá dvojčata, zvláště pokud se narodila předčasně, mohou kromě kojení potřebovat také speciální výživu nebo doplňky. Většina dětí však stále může mít alespoň nějaké mateřské mléko, i když potřebují ke své stravě doplňky.
  reklama

Metoda 3 ze 4: Krmení dvojčat

 1. Obrázek s názvem Feed Twins Krok 15

  1 Shromážděte lahve a zásoby. Zatímco jste stále těhotná nebo čekáte na příchod dvojčat, je dobré si shromáždit zásoby krmení. To zabraňuje pocitu stresu, když děti pláčou hlady. Pokud krmíte z formule, sbírejte věci jako lahve, bradavky s různou úrovní toku, skákací sedačky, polštáře na podporu a formule.
  • Novorozenci vypijí 1 až 3 unce na krmení každé dvě až tři hodiny, což za 24 hodin přidá až 16 až 24 lahví.
  • V době, kdy dosáhnou 6 měsíců, budou obvykle pít 6 až 8 uncí pouze čtyřikrát nebo pětkrát za 24 hodin, což činí 8 až 10 lahví denně.
  • Můžete najít tekutý i práškový vzorec, ačkoli kapalina je dražší.
 2. Obrázek s názvem Feed Twins Krok 16

  2 Promíchejte lahve se vzorcem. Chcete -li vyrobit láhev se vzorkem, nalijte do lahve správné množství vody (vyznačené na obalu s přípravkem) ohřátou mírně nad pokojovou teplotu a poté do ní přidejte naběračku poháněné směsi. Tím se zabrání nutnosti zahřát studenou láhev a eliminuje se shlukování na dně. Ujistěte se, že přesně dodržujete pokyny na balíčku vzorců.
  • Zamíchanou láhev lze ponechat při pokojové teplotě pouze jednu hodinu. Chladicí lahve s recepturou vydrží pouze 24 hodin.
  • Lahve si připravte noc předem, protože na začátku můžete projít až 16 lahví denně. Přečtěte si pokyny na obalu, abyste zjistili, zda lze lahve ponechat při pokojové teplotě nebo je třeba je umístit do lednice.
 3. Obrázek s názvem Feed Twins Krok 17

  3 Umístěte děti blízko sebe. Existují různé způsoby umístění dvojčat, aby bylo snazší je současně krmit. Koneckonců je budete hodně krmit a být shrbený není dobré pro záda. Zkuste je umístit do tandemových skákacích sedadel nebo na kojící polštář určený pro dvojčata, aby vám poskytl správnou oporu.
  • Umístěte skákací sedačky v oblasti vašeho domova, kde je snadné dvojčata rychle umístit a připoutat.
  • I když nekojíte, kojící polštář pro dvojčata vás velmi podporuje. Dvojčata můžete položit na polštář vedle sebe s lahví v každé tlamě, což vám umožní držet lahve na místě, aniž byste museli nosit ruce.
  • Jako alternativu můžete použít dva pevné polštáře nebo dva kojící polštáře.
 4. Obrázek s názvem Feed Twins Krok 18

  4 Nakrmte vzorec dvojčatům. Chcete -li přimět dítě sát z láhve, otřete bradavku o jejich rty. To by je mělo stimulovat k širokému otevření úst. Umístěte plnou bradavku do jejich úst a nechte je sát.
  • Ujistěte se, že mohou dobře dýchat. Pokud jsou podepřeni na skákacích sedadlech, ujistěte se, že se jejich krk nekloní na jednu stranu.
  • Pokud držíte dítě, podepřete mu krk loktem a držte ho tak vzpřímeně, jak pohodlně můžete.
 5. Obrázek s názvem Feed Twins, krok 19

  5 Krmte jedno dítě najednou. Pokud je současné krmení příliš hektické, můžete je zkusit krmit jednotlivě. To může znamenat, že váš partner nakrmí jedno dítě, zatímco vy nakrmíte druhé. Nebo to může znamenat nejprve nakrmit jedno dítě a druhé hned poté.
  • Získejte je podle stejného plánu, abyste neutráceli 24 hodin denně krmením dvojčat. I když chcete, aby nejprve jedlo jedno dvojče, stále mohou sdílet čas jídla.
  • Zkuste je dostat do stejného plánu sledováním příznaků, že je člověk připraven k jídlu. Nakrmte toho druhého, i když nejeví známky hladu. Mezi narážky patří zakořenění, sání rukou a plácnutí do rtů.
 6. Obrázek s názvem Feed Twins Krok 20

  6 Během krmení a po něm dejte své děti na grg. Odgrgávání je součástí trávicího procesu, ať už kojení nebo kojení. Je to zvláště nutné pro prevenci plynatosti a plynové koliky u kojenců krmených z lahve, protože mají tendenci polykat více vzduchu.
  • Pokuste se odgrgnout každé dítě zhruba v polovině krmení.
  • Odgrgněte si jedno dítě po druhém. Vytrvejte v pláči, což se může stát, pokud jste nakrmili dvojčata současně a obě jsou nepříjemné kvůli potřebnému říhnutí.
 7. Obrázek s názvem Feed Twins, krok 21

  7 Naučte své děti držet vlastní lahve. I když se samozřejmě novorozenci nedokáží uživit, zavedení myšlenky na samostatné krmení kojencům vám poskytne přestávku dříve než později. Začněte ve fázi novorozence položením rukou na lahve a během několika měsíců by měli začít chápat, jak ji držet.
  • Při krmení se ujistěte, že jsou podepřeny v malém sklonu. Neopírejte však láhev o dítě, nenechávejte dítě s lahví samotné, ani nenechávejte dítě s lahví spát.
 8. Obrázek s názvem Feed Twins, krok 22

  8 Držte krok s plánem krmení. Ve svém smartphonu najdete aplikaci pro sledování krmení. Při krmení každého dítěte otevřete a klepněte na aplikaci, abyste nezapomněli, kdy snědla a které dítě by mělo jít příště jako první.
  • Můžete si také vytvořit tabulku, kterou zavěsíte doma, a místo toho na ni napíšete.
  reklama

Metoda 4 ze 4: Krmení dvojčat pevnou stravou

 1. Obrázek s názvem Feed Twins Krok 23

  1 Rozhodněte se, od jakého věku začít. Mezi čtyřmi a šesti měsíci většina dětí vykazuje známky toho, že chtějí jíst pevné jídlo. Chcete -li, aby dvojčata začala s pevnou stravou, měli byste věnovat pozornost jejich postojům a chování. Mezi příznaky připravenosti na tuhá jídla patří schopnost sednout si a soustředit se na vás, když jíte.
  • Přibližně ve věku 6 měsíců mohou vaše dvojčata napodobovat vaše žvýkací pohyby, když jíte, mají obecnou rozmarnost, která naznačuje, že zůstávají hladoví poté, co jsou zjevně spokojeni s mlékem, a vývoj uchopení kleští (schopnost sbírat věci prstem a palcem) ).
 2. Obrázek s názvem Feed Twins Krok 24

  2 Získejte dva od všeho. Když jste připraveni začít svá dvojčata s jídlem, začněte tím, že si nasbíráte zásoby a pořídíte si dvě. Současné krmení šetří čas a také zabraňuje vypořádání se s rozmarem na počkání. Z tohoto důvodu jsou dvě vysoké židle výhodné.
  • Potřebujete také dvojnásobek misek, dětských lžiček a nakonec doušků.
  • Sbírejte také jídlo jako dětské cereálie z jednoho zrna, ovoce a zeleninu, které lze snadno rozmačkat (banány nebo avokádo) a další jednosložkovou dětskou výživu.
 3. Obrázek s názvem Feed Twins, krok 25

  3 Nechte je sdílet jídlo. Je nejen dobré je současně krmit, ale je v pořádku, když sdílejí jídlo ze stejné nádoby. Jedna mísa cereálií a jedna sklenice dětské výživy může být vše, co dvojčata potřebují k dobrému jídlu, když poprvé začnou jíst.
 4. Obrázek s názvem Feed Twins Krok 26

  4 Posaďte je vedle sebe, abyste je nakrmili. Postavte dvojčata na vysoké židle, abyste se mohli krmit, abyste mohli snadno dosáhnout na obě ústa při stejném sezení. To šetří čas a koncentruje nepořádek do jedné oblasti.
 5. Obrázek s názvem Feed Twins, krok 27

  5 Stávky za jídlo řešte individuálně. Pokud jedno dítě nemá rádo jídlo, ale druhé se nemůže nabažit, nerozčilujte se a snažte se vybírat vybíravé dítě k jídlu. Najděte alternativu a hledejte dál, dokud nenajdete, co druhé dítě rádo jedí. Je pravděpodobné, že se to bude líbit i vybíravému jedlíkovi a ty vybíravému můžete vyhovět.
  • Pokuste se obměnit jejich jídelníček a každý týden představte nová jídla. Pokud váš vybíravý jedlík jednoduše nebude otevřený novým možnostem, zásobujte druhé dítě různými příchutěmi. Můžete je nakonec krmit dvěma různými jídly, ale alespoň rozšiřujete patro dítěte, které je mu otevřené.
 6. Obrázek s názvem Feed Twins Krok 28

  6 Nastavte si stravovací režim. Vaše dvojčata začnou chápat, že čekání je součástí jejich života dvojčat, dokonce i v dětství. Čas jídla je jedním z míst, kde uvidíte, jak se tato trpělivost formuje. Nastavte si čas na jídlo, aby se vaše děti mohly snáze přizpůsobit čekání.
  • Začněte je například stejným způsobem čistit a pokaždé objednávejte. Začněte pomocí vlhkého hadříku na obličej a ruce jednoho dítěte a poté přejděte k druhému dítěti. Druhé dítě může kňučet, ale je pravděpodobné, že si zvykne čekat, pokud budete rutinu opakovat.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Díky tomu, že dvojčata jedí pevná jídla společně ve stejnou dobu a na stejném místě, vám umožní rychle se zachránit v případě udušení, ke kterému může dojít, jakmile začnete představovat kousavé sušenky.
 • Pochopte však, že zatímco dávení je při krmení běžné, udušení je poměrně vzácné. Měli byste se však stále držet stranou od potravin, které představují vyšší riziko udušení, jako jsou ořechy, párky v rohlíku, tvrdá jídla a kulatá jídla.
 • Jasně komunikujte se svým partnerem, abyste měli jejich plnou podporu buď při umělé výživě, nebo při kojení. Mohou dělat věci, jako je držení vybíravých dětí, zatímco vy krmíte jedno, krmíte jedno, zatímco vy krmíte druhé, pomáhají vám udržovat domov a nespočet dalších užitečných úkolů.
 • Můžete najít produkt zvaný „závěs na láhev“, který vám láhev udrží, což vám umožní volně krmit ruce.

reklama

Varování

 • Věnujte pozornost potřebám svých dětí. Pokud máte pocit, že jedno dítě neroste tak rychle jako druhé, možná budete chtít promluvit s lékařem a zjistit, zda je potřebujete krmit více.


reklama

Populární Problémy

Po rozloučení z minulého týdne se v Notre Dame hraje sobota v Novém Mexiku. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Ve čtvrtek světová dvojka Rafael Nadal uvolnila kolem amerického Michaela Mmoha za pouhou hodinu a 47 minut, aby se dostala do třetího kola Australian Open 2021.

Jak se zbavit škeble rukou. Zatímco v Den volna Ferrisa Buellera mohou „vlhké dlaně“ vyvolat velký smích, pokud jsou vaše ruce v reálném životě často lepkavé, mohou být zdrojem mnoha trapností. Neuspokojte se s nepříjemnými potřeseními rukou ...

Jak nosit čelenku s krátkými vlasy. Mít krátké vlasy může být skvělé, ale někdy možná budete muset být trochu kreativní, abyste změnili svůj vzhled. Pokud chcete své krátké vlasy doplnit roztomilou čelenkou, ...

Jak léčit costochondritidu. Costochondritida, také nazývaná bolest hrudní stěny, costosternální syndrom nebo costosternální chondrodynia, nastává, když se chrupavka mezi žebrem a hrudní kostí (hrudní kost) zapálí a otekne. ...

V horské dráze Tycoon 1, 2 a 3 můžete spravovat svůj vlastní zábavní park se všemi druhy jízd a atrakcí. V různých scénářích jsou cíle různé, ale mají jednu společnou věc: musíte získat určité množství ...