Jak zjistit, kdo jste

Zjistit, kdo jste, může být obtížný úkol. Protože neustále rosteme, měníme se a učíme se novým věcem, možná zjistíte, že se neustále mění i vaše identita. Existuje však několik věcí, které můžete udělat, abyste se lépe poznali a zjistili, kdo jste.Část 1 ze 3: Podniknout akci

 1. 1 Udělejte si osobní inventuru. Když si uděláte inventuru svých silných stránek a oblastí, které je třeba zlepšit, začnete vidět, co děláte dobře a na čem musíte zapracovat. To může být dobrým výchozím bodem pro zjištění, kdo jste. Když vytváříte svůj inventář, formulujte svůj seznam tak, aby silné stránky používaly prohlášení „Já jsem“ a oblasti zlepšení používaly prohlášení „Chci“.
  • Pokud jde o silné stránky, můžete například zahrnout věci jako „Jsem dobrý přítel“ a „Jsem velkorysý ke svému času“. Pokud jde o oblasti zlepšování, můžete zahrnout věci jako „Chci být lepším posluchačem“ a „Chci se méně starat o to, co si o mě ostatní myslí.“
 2. 2 Požádejte o pomoc lidi, kterým důvěřujete. Aby byl váš seznam ještě delší, můžete se zeptat přátel, jaké jsou podle vás vaše přednosti a kde byste mohli využít vylepšení. Ujistěte se, že se ptáte lidí, kteří vás dobře znají a kteří vám poskytnou konstruktivní a pozitivní zpětnou vazbu.
  • Pokud si myslíte, že by to mohlo poškodit vaše pocity, nežádejte o pomoc své přátele.
 3. 3 Udělejte si čas pro sebe. Naplánujte si čas o samotě, abyste se mohli podívat na svůj seznam. Naplánování času o samotě vám také poskytne příležitost k sebezkoumání. Možná dokonce budete chtít, aby se naplánovaný čas na chvíli stal pravidelnou součástí vašeho dne, abyste měli čas a soukromí, abyste se lépe poznali.
  • Mějte na paměti, že nemusíte trávit čas osamoceně meditací nebo reflexí. Můžete o sobě objevit něco nového, i když jen sledujete svůj oblíbený film nebo se trochu procvičujete. Důležité je udělat si čas, který je jen pro vás, a užít si ho.
 4. 4 Začněte v malém. Když se rozhodnete, co na sobě chcete změnit, může vám to také říci o vašich prioritách a pomůže vám to lépe pochopit, kdo jste. Pokud jste identifikovali některé oblasti, které chcete zlepšit, zkuste si pro sebe stanovit malý cíl. Zamyslete se nad tím, co o vás tento cíl říká. Co to vypovídá o tom, kdo jsi?
  • Ujistěte se, že je váš cíl malý a měřitelný. Pokud jste se například rozhodli, že chcete být asertivnější, stanovte si cíl, že za sebe budete mluvit jednou denně. Může to být tak jednoduché, jako vyjádřit svůj výběr k večeři nebo někomu říct „Ne“.
 5. 5 Vytvářejte umění. Můžete si myslet, že jste nejméně kreativní člověk na planetě, ale možná jste si nikdy nedali šanci. Zkuste napsat báseň, příběh nebo píseň. Namalujte něco nebo nakreslete cokoli, co vidíte za oknem. Navštivte kurz herectví nebo natočte videa se svými přáteli. Setkávejte se s kreativními lidmi a zjistěte, zda vás mohou něco naučit. Donutit se být kreativní vás vyvede z vaší komfortní zóny a může vám pomoci objevit o sobě něco nového.
  • Nebuďte ke svému umění příliš kritičtí, když právě začínáte. Pamatujte, že jde o to, prozkoumat, kdo jste, a užít si to.
 6. 6 Vyzvěte se. Udělejte něco, co byste nikdy neudělali, protože vás to děsí nebo zastrašuje. Nenechte se zastavit překážkami. Místo toho začněte s malými výzvami a propracujte se k těm větším. Můžete zjistit, že jste odhodlanější, než jste si mysleli, a dokonce můžete objevit talent, o kterém jste nevěděli, že ho máte.
  • Můžete například přejít k nové skupině lidí a zkusit si najít přátele, zaregistrovat se na 10K, přestože jste nikdy neběhali více než dvě míle, nebo zjistit, jak dlouho můžete jít bez přihlášení ke svému účtu na Facebooku.
 7. 7 Trávte čas s lidmi, kteří vám dělají radost. Dozvíte se o sobě více, pokud vás lidé kolem vás povzbudí a budete mít ze sebe dobrý pocit. Vyhýbejte se lidem, kteří jsou vůči vám negativní, a vyhledejte lidi, kteří vás budují. Pokuste se najít lidi, kteří vás vzrušují, žijí svůj život způsobem, který obdivujete, a který je baví být kolem. reklama

Část 2 ze 3: Buďte si vědomi svých myšlenek

 1. 1 Vést si deník. Díky psaní deníku se budete více zodpovídat sami sobě, snížíte stres a dosáhnete pozitivních změn. Zkuste si každý den psát alespoň 20 minut do deníku.
  • Můžete například psát své myšlenky na konci každého dne, psát, když se cítíte znepokojeni, nebo napsat, když máte dobrý nápad. Nezapomeňte uvést, co si o svém životě myslíte, jaké jsou vaše cíle a jaké otázky máte ohledně dalšího postupu.
  • Když se cítíte ztraceni, můžete si přečíst deník a pokusit se identifikovat věci, které vám pomohou znovu najít cestu. Pokud máte například špatný den, čtení o něčem, co vám udělalo radost, vám může pomoci začít se znovu cítit jako vy.
 2. 2 Pusťte dokonalost. Dokonalost je ideál, který na sebe vnucujeme a kterého není možné dosáhnout. Odpusťte si minulé chyby a přijměte, kdo jste. Nezáleží na tom, že jste dokonalí, ale na tom, že děláte maximum.
 3. 3 Mějte na paměti, že vaše identita se neustále mění. Najít svou identitu může být obtížné, protože se může časem změnit v závislosti na tom, co děláte se svým životem. Pamatujte, že tyto změny jsou běžnou součástí života, zkuste je tedy přivítat a přijmout svoji měnící se identitu.
  • Právě teď se můžete definovat jako syn, účetní a někdo, kdo si váží poctivosti. Vaše identita se ale může v průběhu času měnit, protože se vaše situace mění. Pokud máte například děti, můžete se začít identifikovat jako otec. Pokud začnete podnikat, můžete se začít identifikovat jako podnikatel.
 4. 4 Vytvořte si seznam svých priorit. To by měly být věci, na kterých vám nejvíce záleží. Seřaďte seznam podle důležitosti. Vědět, co je pro vás důležité, vám může pomoci zjistit, co skutečně může váš život cítit důležitým a smysluplným, takže si udělejte čas se seznamem. Seznam vás může překvapit.
  • Některé věci, kterých si ceníte, mohou zahrnovat: vaše přátele, rodinu, studium, určité třídy nebo vaši práci nebo dovednosti. Zvažte, jakou hodnotu tyto věci nebo lidé přidávají vašemu životu. Udělejte si více času na jejich začlenění do svého života.
 5. 5 Přijměte odpovědnost za své činy. Je snadné obviňovat všechny své neúspěchy nebo nezdary na jiných lidech. Ale jakmile přijmete, že máte kontrolu nad svým životem, včetně neúspěchů, budete schopni změnit svůj život k lepšímu.
  • Ujistěte se, že také přijímáte odpovědnost za své úspěchy. Vaše úspěchy jsou výsledkem vašeho osobního úsilí a ambicí. Ať už jste ve svém státě špičkovým tenistou nebo se učíte nový jazyk, nezapomeňte si za své úspěchy dát úvěr.
 6. 6 Cti sebe. Pamatujte, že jste jedineční a že si zasloužíte lásku a pozornost. Proto je důležité dát si chválu, kterou si zasloužíte. Vytvořte si seznam věcí, které na sobě milujete. Může vám také pomoci podívat se do zrcadla a identifikovat některé z vašich oblíbených fyzických funkcí. Pochlubte se, jako byste pochválili přítele. reklama

Část 3 ze 3: Pokračování v hledání

 1. 1 Vytvořte si seznam 100 věcí, kterých chcete dosáhnout. Vaše cíle mohou mít vliv na to, jak se vidíte, vytvořte si proto seznam 100 věcí (velkých i malých), kterých byste chtěli ve svém životě dosáhnout. Podívejte se, co položky ve vašem seznamu spojuje, a vytvořte si plán, jak dosáhnout co největšího počtu těchto věcí. Některé z vašich cílů se mohou zdát nerealistické, ale přesto si je zapište. Jejich zapsání vám může pomoci zjistit, co vás vzrušuje.
  • Když si své cíle zapíšete, je také pravděpodobnější, že je splníte. Nebojte se změnit nebo přidat svůj seznam, když přemýšlíte o nových věcech, které chcete dělat.
 2. 2 Pracujte na posílení sebevědomí. Budování důvěry je neustálá výzva, ale pokud budete věnovat pozornost malým krůčkům a dosahování svých cílů, pomůže vám to posílit sebevědomí a možná i sebevědomí. Sebevědomí vám také umožní vyzvat se. To vám může pomoci růst jako člověk.
  • Pokud máte potíže s nízkou důvěrou, přestaňte se srovnávat s ostatními, oceňujte své úspěchy a stanovte si realistické cíle.
 3. 3 Zkuste být trpěliví. Hledání svého pravého já je celoživotní cesta, takže si nedělejte starosti, pokud na to nemůžete přijít hned. Pokud vás vyhledávání ohromuje, udělejte si přestávku a zpomalte. Možná na sobě objevíte něco důležitého jen tím, že se na chvíli necháte být.
 4. 4 Nechte svou mysl bloudit. Zírejte z okna nebo zavřete oči a uvidíte, jaké myšlenky vás napadnou. Je dobré čas od času snít a nechat svou mysl jít tam, kam chce, místo toho, abyste se přinutili přemýšlet o něčem konkrétním. V tomto procesu se o sobě můžete dokonce něco dozvědět.
  • Snění vám může pomoci relaxovat a také vám může pomoci být kreativnější a produktivnější.
 5. 5 Zeptejte se sami sebe. Můžete si myslet, že všechna vaše přesvědčení jsou vytesána do kamene, ale udělejte si chvilku, abyste ustoupili a zamysleli se nad tím, proč myslíte tak, jak myslíte. Pokud se budete neustále ptát, může vám to pomoci zvídavého myslitele. Když na sebe budete zvědaví, pomůže vám to zjistit, kdo jste.
 6. 6 Napište, co milujete a oceňujete. Pokud si vytvoříte seznam lidí a věcí, na kterých vám nejvíce záleží, můžete pochopit, co je pro vás opravdu důležité. Tento seznam vám pomůže definovat, kdo jste. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak se psychicky dostat do formy? Tom de backer Nejlepší odpověď Mentální následuje fyzické. Pokud si stanovíte denní režim pro spánek, jídlo, práci a cvičení, budete se do týdne nebo dvou cítit zdravější. Zlepší váš fyzický tvar, což zase zlepší váš mentální tvar.
 • Otázka Jak zjistím, kým jsem byl? Přijměte, že se lidé mění, včetně vás. Možná máte trochu jiné zájmy, cíle nebo dokonce osobnostní rysy než dříve, a to je normální. Pořád jsi stejný člověk. Pokud vás něco nového trápí (například pokud jste v poslední době bojovali s depresí), promluvte si s terapeutem nebo poradcem.
 • Otázka Jak se mám přestat měnit, abych zapadl mezi ostatní, když jsem to vždy musel dělat? Mé matce se nelíbilo, jak jsem se choval, a ani mé naně, pak jsem musel být jiný se svými přáteli. Olivia Goldenleaf Jen se zhluboka nadechněte a buďte sami sebou! Podle toho, jak dlouho se sami měníte, možná budete chtít začít pomalu, takže to vypadá spíše jako přirozená změna než vynucená. Jen být sám sebou třeba hodinu nebo dvě denně, věnovat se svým koníčkům nebo jen přemýšlet. Pak se postupně staňte sami sebou, dokud nebudete vždy sami sebou. Dobrým způsobem, jak začít, je získat sebevědomí, což může nějakou dobu trvat.
 • Otázka Dnes jsem se zeptal jedné dívky, proč se mnou nechtěla být přáteli, řekla: „Protože nejsi sám sebou.“ Jak můžu být sám sebou, aby mě měla ráda? To, že se ptáte, jak se změnit, aby se vám jiný člověk líbil, může být to, o čem mluvila. Nebuďte falešní, nenapodobujte ostatní ani se neměňte, aby jim to vyhovovalo; sledujte své zájmy a cíle bez obav, co si ostatní lidé budou myslet. Přátelé, které přitahujete, budou ti praví.
 • Otázka Co když vím, kdo jsem, ale důsledky mé rodiny mi nedovolují být tím, kým jsem? Musí pochopit, že můžete být kýmkoli chcete. Pokud vám řeknou, že se jim nelíbí, co děláte, vysvětlete, jak se díky tomu cítíte šťastní, je to tak, jaký jste, a že změna vás učiní nešťastnými. Pokud o vás tato osoba opravdu stojí, naučí se ji přijímat, i když tomu úplně nerozumí.
 • Otázka Nevím, kdo jsem. Nemám žádné přátele, nevěřím své rodině a nevím, s kým bych měl mluvit. Co mám dělat? Olivia Goldenleaf Začněte zamyšlením: jaký jsem typ člověka? Je to chyba společnosti, že nemám žádné přátele nebo moje? Je moje rodina nedůvěryhodná nebo se jen bojím? Někdy pomůže dělat věci, které vás baví, jako je čtení nebo procházka, nebo dokonce sledování filmu. Udělejte si čas, abyste poznali sami sebe a své důvody toho, jaký je váš život. Pokud potřebujete, promluvte si se školním poradcem.
 • Otázka Jak poznám své priority? Tom de backer Nejlepší odpovědný pracovník Před několika měsíci jsem vytvořil seznam priorit a poté jej záměrně odložil. Nedávno jsem vytvořil nový seznam a porovnal je, abych zjistil, které nápady jsou na obou seznamech. To mě naučilo některé věci. Můžete si vytvořit seznam věcí, které chcete, a každé položce dát skóre. Dalším způsobem je odstranit některé věci ze seznamu a zjistit, jak těžké je vzdát se něčeho, co chcete.
 • Otázka Jak se stanu opět kreativním? Procvičte si něco kreativního! Zkuste si zapsat deník nebo vymyslet povídku, nakreslit obrázek, namalovat něco výrazného atd. Nemusí to být dobré, je to jen praxe. Zkuste každý den udělat něco kreativního, i když je to jen asi 15 minut. Začnete být kreativnější za několik týdnů.
 • Otázka Nevím, kdo jsem, a čím déle se to snažím zjistit, tím víc zjišťuji, že se mi nelíbí, kdo jsem. Ještě před 3 měsíci jsem byl šťastný a miloval jsem se. Co bych měl dělat? Pokuste se změnit aspekty o sobě, které se vám nelíbí, a dále zlepšujte své osobní přednosti, talent, sympatické vlastnosti atd., Které můžete mít. Pokud má vaše nízké sebevědomí něco společného s názory ostatních, vyhoďte je z okna, protože nenávidějící nestojí za váš čas. Pokud máte talent nebo koníček, nasměrujte veškerou energii, kterou jste plýtvali na nenávist k sobě samému, abyste se stali nejlepšími v čemkoli, co sakra děláte rádi. Stát se profesionálem v čemkoli rozhodně pomáhá se sebevědomím.
Nezodpovězené otázky
 • Jak se může člověk vyrovnat s traumatickým poraněním mozku?
 • Snažil jsem se znovu najít sám sebe, protože můj manžel zemřel před 18 měsíci. Opravdu nevím, kde začít. Co jsem mohl udělat jako první?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Buďte k sobě věrní. Neměňte se, abyste zapadli mezi ostatní a nesrovnávejte se s ostatními.
 • Dodržujte svou morálku a přesvědčení. Nenechte někoho jiného, ​​aby vám říkal, jak smýšlet nebo cítit.
 • Nenechte nikoho, aby vám řekl, kdo jste nebo jak být, to je na vás.

reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow usilovně pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravějším nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.

Populární Problémy

Protože se česnek používá v tolika receptech, je důležité, abyste věděli, jak ho nasekat! Naštěstí vše, co musíte udělat, je rozdrtit hřebíček, abyste ho oloupali. Dávejte pozor, abyste nůž drželi, abyste se omylem neporezali a poté neřezali ...Jak učit T -Ball. T-ball je příležitost vystavit děti radovánkám baseballu a naučit je základům. Jako učitel se soustředíte na to, aby byly děti lepšími hráči než na výhry. Chcete -li to provést, rozdělte postupy ...

Jak zmírnit bolest zápěstí. Bolest zápěstí je běžnou stížností mnoha lidí, i když má několik různých příčin. Často je to způsobeno podvrtnutím vazů z lehkého traumatu, ačkoli mezi další důvody patří opakující se stres, ...Jak natáhnout čtyřkolky (Quadriceps). Quadriceps je skupina čtyř svalů, které vám stékají po stehnech. Prakticky každá atletická aktivita nebo cvičení zapojuje vaše čtyřkolky, takže je důležité, aby byly flexibilní a silné. Na...

Tým basketbalu USA se ve čtvrtek utká s Japonskem ve skupinové fázi mistrovství světa ve fotbale FIBA. Zde je návod, jak sledovat hru v USA.