Jak najít berle

Berle jsou běžným lékařským vybavením, které je obvykle zapotřebí po úrazech nebo při zotavování se z chirurgického zákroku. Umožňují lidem chodit bez vážení na zraněnou nohu nebo nohu. Přestože lékaři a nemocnice mohou poskytovat berle těm, které léčí a kteří je potřebují, nemusíte se držet toho, co nabízejí. Abyste našli berle, které jsou pro vás to pravé, musíte zvážit, jak je budete používat a kolik jste ochotni zaplatit, a poté podle toho nakupovat.Metoda 1 ze 3: Získávání berlí

 1. Obrázek s názvem Najít berle Krok 6

  1 Získejte berle od své nemocnice nebo lékaře. Pokud jste měli operaci nebo jste navštívili ortopeda se zraněním nebo stížností, vaše nemocnice nebo lékař vám obvykle vydají berle - obvykle berle v podpaží v USA a berle na předloktí jinde. Před jejich přijetím nebo dokonce před operací se zeptejte, kolik stojí a kolik nákladů bude kryto pojištěním. Zejména některé nemocnice předražují berle. Můžete ušetřit zakoupením vlastního.
  • Výhodou získávání berlí od vaší nemocnice nebo lékaře je, že vám o jejich zajištění pomůže lékař správně zapadnout . Pokud si je koupíte sami, možná nekoupíte ty, které správně sedí.


 2. Obrázek s názvem Najít berle Krok 7

  2 Půjčit si berle. Pokud znáte někoho, kdo má po operaci kolena nebo kotníku nebo utrpěl zlomeninu kosti a zotavil se, může mít stále berle. Zvláště pokud měli hezčí pár než standardní podpaží v podpaží, je to skvělý způsob, jak získat dobrý pár berlí zdarma. Jen se ujistěte, že vám berle sedí a že jsou v dobrém stavu.
  • Věnujte zvláštní pozornost gumovým špičkám na spodní straně berlí. Rychle se opotřebovávají, ale lze je levně vyměnit.
 3. Obrázek s názvem Najít berle Krok 8

  3 Najděte berle online. Zvláště pokud chcete koupit pružinové nebo kloubové berle, budete obvykle muset jít online. Velcí prodejci, jako amazon.com, obchody s drogami a zdravotnické dodavatelské společnosti, jako jsou Allegro Medical a Medical Supply Group, nabízejí berle k prodeji online, díky čemuž je internet skvělým místem pro srovnávací obchod a získání nejlepší ceny. Existují však dvě nevýhody:
  • Medicare zřídka vrací online nákupy. Pokud máte soukromé pojištění, budete muset požádat o fakturu, abyste mohli uplatnit nárok, a vaše pojišťovna vám nemusí proplatit.
  • Je důležité vyzkoušet berle, abyste zajistili pohodlí a fit. Pokud nakupujete online, zvažte objednání několika párů berlí a vrácení všech kromě těch, které upřednostňujete. Nejprve si zkontrolujte zásady vrácení zboží v obchodě, abyste se ujistili, že můžete dostat své peníze zpět bez placení vysokých poplatků za vrácení.
 4. Obrázek s názvem Najít berle Krok 9

  4 Kupte si berle v drogerii nebo lékárně. Většina drogerií prodává berle, ale mějte na paměti, že váš výběr bude omezený. Mnoho obchodů nabízí pouze jeden typ podpaží a jeden druh berle na předloktí. Ujistěte se, že se obchod účastní Medicaid, nebo se obraťte na svou pojišťovnu, abyste se ujistili, že berle jsou kryty vaším pojištěním.
 5. Obrázek s názvem Najít berle Krok 10

  5 Získejte berle od lékařské společnosti. Stejně jako obchody s drogami nabízejí místní zdravotnické dodavatelské společnosti obvykle pouze jeden typ podpaží a jeden typ berle na předloktí. Zejména pokud si však půjčujete berle, které je třeba opravit, mohou být obchody se zdravotnickými potřebami dobrým místem k získání náhradních hrotů nebo držadel. reklama

Metoda 2 ze 3: Výběr správných berlí

 1. Obrázek s názvem Najít berle Krok 1

  1 Zeptejte se svého lékaře, zda jsou berle vhodné. Berle vyžadují výraznou sílu paže a horní části těla. V některých případech nemusí být berle pro vás vhodné. Pokud nemáte dobrou sílu paže a horní části těla nebo máte poranění ruky nebo zápěstí a také nohu, nemusí vám berle fungovat. Zeptejte se svého lékaře, co doporučuje.
  • Lidem, kteří podstoupili totální operaci náhrady kolene nebo kyčle nebo mají značné problémy s rovnováhou, nabízejí chodci větší stabilitu než berle.
  • Pro starší osoby mohou být vhodnější chodítka nebo invalidní vozíky.
  • Pokud máte poškození nervů nebo poškození zraku, berle pro vás nemusí být tou nejlepší volbou.
  • Používání berlí vyžaduje osvojení si nových vzorců chůze nebo toho, jak chodit. Pokud máte kognitivní poruchu, může vám lékař místo toho doporučit chodítko nebo invalidní vozík.
 2. Obrázek s názvem Najít berle Krok 2

  2 Vyberte si styl berlí, který je pro vás to pravé. Berle v podpaží mají podložku, která je držena pod paží. Ty jsou běžně předepisovány, ale obvykle jsou určeny spíše k dočasnému použití než k dlouhodobému. Dlouhodobé používání berlí v podpaží může způsobit poškození nervů nebo tendinitidu ramene. Kromě toho existuje několik dalších méně často předepsaných berlí, které by mohly vyhovovat vašim konkrétním potřebám:
  • Berle na předloktí/lokte - Berle s otevřenou manžetou, která svírá předloktí uživatele. Je obtížnější je zvládnout a vyžadují více síly, ale také nabízejí větší kontrolu nad vaším pohybem a jsou upřednostňovány pro aktivní pacienty nebo dlouhodobé uživatele, kteří budou mít čas vybudovat potřebnou sílu. Jsou také pohodlnější, protože manžeta tlačí na zápěstí. Lidé s dětskou mozkovou obrnou běžně používají tento typ berle.
  • Strutter berle - Jedná se o patentovaný typ berle podobný berličkám v podpaží, ale s větší základnou zajišťující větší stabilitu. Díky nim může být chůze pohodlnější a snadnější.
  • Platformové berle - Pro uživatele se slabým úchopem. Tyto berle umožňují použití k připoutání paže k berlům v poloze, která drží jejich ruku položenou na rukojeti.
  • Hands free berle - Tato berle je pro lidi se zraněním pod kolenem. Když je noha ohnutá, připíná se na koleno a funguje jako kolíková noha, což vám umožňuje chodit s rukama volnýma. Tyto berle obvykle nejsou kryty pojištěním, pokud vám lékař neukáže, že nemůžete používat tradiční berle.
 3. Obrázek s názvem Najít berle Krok 3

  3 Podívejte se na špičku berlí. Většina berlí má gumovou špičku, která unese vaši váhu a zabrání uklouznutí. Vždy se ujistěte, že je špička neporušená. Pokud budete berle používat delší dobu nebo plánujete být s nimi velmi aktivní, zvažte berle s pružnou špičkou nebo odpruženou špičkou, která usnadňuje chůzi.
 4. Obrázek s názvem Najít berle Krok 4

  4 Zvláštní pozornost věnujte držadlům. Rukojeť je místo, kam přiložíte veškerou váhu Procházka , takže to musí být pohodlné. Obecně se dává přednost polstrovaným. Pokud budete berle používat dlouhodobě, zvažte pořízení těch s ergonomicky tvarovanými držadly, které padnou do levé i pravé ruky.
 5. Obrázek s názvem Najít berle Krok 5

  5 Ujistěte se, že vám berle sedí. Kupujte pouze berle, které jsou nastavitelné. Vaše berle by měly mít správnou výšku, abyste zajistili, že budete chodit vzpřímeně a nebudete na zápěstí příliš tlačit.
  • Berle v podpaží - Při nošení obuvi by podložka v horní části berle měla být palec nebo dva pod podpaží, když špička berle spočívá na podlaze asi 2 palce před prsty u nohou. Při normálním stání by rukojeť měla umožňovat mírný ohyb (asi 15 °) vašeho lokte.
  • Berle na předloktí - Při nošení obuvi položte paži do berle. Při správném nastavení by měl konec berle spočívat na podlaze, když ohnete loket (asi 30 stupňů) tak, aby záhyb zápěstí byl v úrovni boků.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Placení za berle

 1. Obrázek s názvem Najít berle Krok 11

  1 Nakupujte berle bez zdravotního pojištění. Základní berle v podpaží obvykle stojí 15 až 40 USD. Berle na předloktí se pohybují od zhruba 40 do 100 dolarů. Pružinové a kloubové berle začínají na 119 USD za Millennial a u deluxe modelů dosahují až 1000 USD.
 2. Obrázek s názvem Najít berle Krok 12

  2 Využijte zdravotní pojištění. Většina zdravotních pojišťoven kryje berle v podpaží i na předloktí. Upgrady, které jsou považovány za praktické a které „významně nezvyšují funkčnost“ berlí, však obvykle nejsou zahrnuty. To znamená, že pružinové nebo kloubové berle obvykle nejsou zakryté.
  • Než si koupíte berle, zavolejte své pojišťovně a zjistěte, co kryje.
 3. Obrázek s názvem Najít berle Krok 13

  3 Získejte berle prostřednictvím Medicare. Všichni lidé s Medicare část B nebo část C (zdravotní pojištění) jsou pojištěni na nákup berlí. Zaplatíte 20% ze schválené částky Medicare (78,57 $ za pár za berle na předloktí a 42,12 $ za berle v podpaží) a platí odpočitatelná část B nebo C. Získání berlí prostřednictvím Medicare:
  • Berle musí být předepsány lékařem, který se účastní Medicare.
  • Berle musíte získat od dodavatele, který se účastní Medicare.
  • Pokud půjdete k lékaři dodavatele, který nepochází z Medicare, Medicare neuhradí nárok, který předloží, a ponesete náklady.
  • Kloubové a odpružené berle Medicare nepokrývá.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Nemám peníze na zaplacení berlí a můj manžel měl operaci nohy. Nemá žádné pojištění. Jak mu mohu dát berle? Chris M. Matsko, MD
  Lékař rodinné medicíny Dr. Chris M. Matsko je lékař v důchodu se sídlem v Pittsburghu v Pensylvánii. Díky více než 25 letům lékařského výzkumu získal Dr. Matsko ocenění Pittsburgh Cornell University Leadership Award for Excellence. Je držitelem titulu BS v oboru nutriční vědy na Cornell University a doktorátu z Temple University School of Medicine v roce 2007. Dr. Matsko získal v roce 2016 certifikaci pro psaní výzkumu od Americké asociace lékařských spisovatelů (AMWA) a certifikaci pro lékařské psaní a úpravy od University of Chicago v roce 2017. Chris M. Matsko, MD Rodinná medicína Lékař Expert Odpověď Můžete navštívit charitativní organizaci, jako je Armáda spásy nebo Červený kříž, abyste zjistili, zda mají pomoc. Přejděte do obchodu se zdravotnickými potřebami a zjistěte, jaké máte možnosti.
 • Otázka Potřebuji podporu při chůzi kvůli ischiasu v levé noze od oblasti třísel až po koleno, způsobené degenerativním ploténkou. Poskytne mi to můj praktický lékař? Chris M. Matsko, MD
  Lékař rodinné medicíny Dr. Chris M. Matsko je lékař v důchodu se sídlem v Pittsburghu v Pensylvánii. Díky více než 25 letům lékařského výzkumu získal Dr. Matsko ocenění Pittsburgh Cornell University Leadership Award for Excellence. Je držitelem titulu BS v oboru nutriční vědy na Cornell University a doktorátu z Temple University School of Medicine v roce 2007. Dr. Matsko získal v roce 2016 certifikaci pro psaní výzkumu od Americké asociace lékařských spisovatelů (AMWA) a certifikaci pro lékařské psaní a úpravy od University of Chicago v roce 2017. Chris M. Matsko, MD Rodinná medicína Lékař Expert Odpověď Ano, pokud svému primárnímu lékaři/praktickému lékaři říkáte, že máte potíže s ambulací a že se ischias zhoršuje, pak vám napíšou skript pro chodítko nebo hůl.
 • Otázka Mohu vyrobit berlu na předloktí? Pravděpodobně ne, protože tyto obvykle vyžadují plast. Bude to potřebovat jinou podporu ve struktuře.
 • Otázka Potřebuji berle, pokud jsem si vyvrtl kotník? Možná. To může určit pouze váš lékař, poraďte se s nimi.
 • Otázka Co když mám ránu a mám potíže s chůzí? Potřebuji berle? V závislosti na závažnosti poranění můžete nebo nemusíte potřebovat berle. Poraďte se s lékařem a dodržujte jeho/její návrhy na léčbu.
 • Otázka V tělocvičně jsem si vyvrtl kotník a stále nemám berle. Co mám dělat? V závislosti na závažnosti poranění možná nebudete potřebovat berle. Většina lidí, kteří si podvrtnou kotník, nebude potřebovat berle. Pokud je to však oslabující, navštivte svého lékaře a zeptejte se, zda by byly vhodné berle.
Nezodpovězené otázky
 • Potřebuji lékařskou objednávku na berle?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Podpořte vzdělávací misi wikiHow

Každý den na wikiHow tvrdě pracujeme na tom, abychom vám poskytli přístup k informacím a informacím, které vám pomohou žít lepší život, ať už vás to bude udržovat v bezpečí, zdravější nebo zlepšit vaši pohodu. Uprostřed současné krize veřejného zdraví a hospodářské krize, kdy se svět dramaticky mění a všichni se učíme a přizpůsobujeme změnám v každodenním životě, lidé potřebují wikiHow více než kdy jindy. Vaše podpora pomáhá wikiHow vytvářet podrobnější ilustrované články a videa a sdílet naši důvěryhodnou značku instruktážního obsahu s miliony lidí po celém světě. Zkuste dnes přispět na wikiHow.Populární Problémy

Basketbal Vanderbilt se vydává na cestu, aby se v úterý ujal Davidsona v klíčovém nekonferenčním zápase. Takto můžete hru sledovat, protože není v televizi.Maryland a Northwestern otevírají fotbalové sezóny 2020 sobotním zápasem. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online.

Jak podávat zdravé a atraktivní svačiny pro batolata. Pokud máte batole, krmit je zdravou a výživnou svačinkou nemusí být nejjednodušší úkol. Batolata jsou proslulá tím, že jsou vybíraví jedlíci. Navíc jednoho dne mohou něco milovat ...Kopy do zadku jsou skvělým doplňkem vašeho tréninku, zvláště pokud jste běžec. Posilují hamstringy a mohou zlepšit vaši běžeckou formu. Nejprve zapracujte na základní kopačce, poté zvyšte obtížnost a pracujte na ...Naučte se streamovat Mandalorianský zákulisní speciál na Disney Plus online.