Jak namontovat berle

Poranění nohou často vede k tomu, že pacienti dostávají berle. Pokud jste nikdy nepoužívali berle, jejich montáž může vypadat neintuitivně. Aby vaše zranění mělo nejlepší šanci na zotavení a zvýšení pohyblivosti, je důležité, abyste to udělali správně.

Metoda 1 ze 3: Nasazení podpaží (Axilla) Berle

 1. Obrázek s názvem Přizpůsobit berle Krok 1

  1 Obujte si boty na každý den. Vaše boty by měly mít nízké podpatky a dobrou oporu. Při montáži zkuste použít stejné boty, jaké běžně používáte při chůzi, nebo takové, které očekáváte s berlemi.
 2. Obrázek s názvem Přizpůsobit berle Krok 2

  2 Uvolněte ruce a nechte je viset nad berlemi.
 3. Obrázek s názvem Přizpůsobit berle Krok 3

  3 Nastavte berle tak, aby alespoň 2–4 palce (5,1–10,2 cm) oddělovaly podpaží a berle. Zde si mnoho lidí myslí špatně, protože si myslí, že by měla berle správně sedět pod podpaží. Ve skutečnosti by měl být dostatek místa na to, aby se podložka berle nedotýkala podpaží, pokud se uživatel mírně nenakloní. Berle jsou navrženy tak, aby podporovaly paže a hrudní koš, nikoli ramena.
  • Pokud vaše berle nemají zářezy pro dokonalé přizpůsobení dvoupalcové mezery mezi podpaží a podložkou, zvolte nižší nastavení místo vyššího. Vyšší berle mohou mít vyšší pravděpodobnost vykloubení ramene. To vám také zabrání opřít se o berle, když nemusíte.


 4. Obrázek s názvem Přizpůsobit berle Krok 4

  4 Berle dále upravte tak, aby vyhovovaly úchopům rukou. S rukama uvolněně visícím po stranách a vzpřímeně stojícím na ruce by berle měly být v jedné rovině se záhybem zápěstí.
 5. Obrázek s názvem Přizpůsobit berle Krok 5

  5 Proveďte jakékoli konečné ubytování pro pohodlí. Berle mají dodat nemocným nohám další oporu a jako takové je lze používat víceméně správně. Může však dojít k přizpůsobení, aby se subjekt cítil pohodlně. reklama

Metoda 2 ze 3: Kování předloktí (Lofstrand) Berle

 1. Obrázek s názvem Přizpůsobit berle Krok 6

  1 Obujte si boty na každý den. Jděte s botami, které pravděpodobně budete mít při používání berlí.
 2. Obrázek s názvem Přizpůsobit berle Krok 7

  2 Postavte se co nejrovněji a nechte ruce klesnout dolů do stran, uvolněné.
 3. Obrázek s názvem Přizpůsobit berle Krok 8

  3 Vezměte berlu předloktí a nasaďte rukojeť tak, aby byla v souladu s vaším zápěstním kloubem. Správně nasazená rukojeť by měla zhruba odpovídat místu, kde obvykle nosíte hodinky.
 4. Obrázek s názvem Přizpůsobit berle Krok 9

  4 Nasaďte si manžetu uprostřed předloktí. Půlkruhová nebo manžeta ve tvaru písmene V by měla sedět v polovině mezi zápěstím a loktem. Při držení by vám neměly tlačit ramena nahoru ani vás nutit se hrbit.
  • Tato velikost je důležitá, protože při používání berlí budete chtít ohyb 15–30 stupňů v pažích. Správná velikost poskytne vašim pažím a ramenům plný rozsah pohybu, což vám umožní důsledně zasadit berle pod úhly 30 stupňů.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Bezpečnostní tipy o berlích a informace o chůzi

 1. Obrázek s názvem Přizpůsobit berle Krok 10

  1 V případě potřeby si vyberte mezi berlí v podpaží a na předloktí. Ve většině úrazových nebo asistenčních situací vám lékař nebo fyzioterapeut poskytne berle a vysvětlí, jak je používat. V nepravděpodobném případě, kdy si můžete vybrat, jaký druh berlí chcete používat, zde je rozpis toho, v čem je každá berle dobrá a v čem ne.
  • Berle v podpaží:
   • Obvykle pro dočasné použití se zraněním
   • Méně pohyblivosti horní části těla, ale celkově větší pohyblivost
   • Obtížnější použití a může zahrnovat riziko poškození nervů v podpaží (podpaží)
  • Berle na předloktí:
   • Obvykle pro dlouhodobé užívání zahrnující pokračující slabost nohou
   • Nabízí větší pohyblivost horní části těla než berle v podpaží
   • Umožňuje pacientům používat předloktí, aniž by nastavoval berle
 2. Obrázek s názvem Přizpůsobit berle Krok 11

  2 Naučte se chodit s berlemi. Usaďte si berle 6,2 až 15 palců (15,2 až 30,5 cm) před sebe a přitiskněte si žebra a nadloktí. Zatlačte dolů na rukojeti a ne na podpaží udělejte krok se slabší nohou. Následujte svou silnější nohou. Opakovat.
 3. Obrázek s názvem Přizpůsobit berle Krok 12

  3 Naučte se, jak se postavit o berlích. Jednou rukou držte obě berle za rukojeti a druhou rukou tlačte nahoru na židli. Dejte jednu berlu pod každou paži a postupujte jako obvykle.
 4. Obrázek s názvem Přizpůsobit berle Krok 13

  4 Naučte se sedět s berlemi. Umístěte obě berle do jedné ruky, držte rukojeti u sebe a druhou rukou sahejte po židli, abyste se pomalu spustili dolů. To v podstatě obrací proces vstávání.
 5. Obrázek s názvem Přizpůsobit berle Krok 14

  5 Udělejte si pohodlí při chůzi po schodech. Kdykoli je to možné, používejte při chůzi po schodech zábradlí. Umístěte jednu berlu pod jednu paži a druhou rukou použijte madlo k podpoře.
  • Jít po schodech: stoupněte na silnější nohu, pak na bolavou nohu a nakonec zvedněte berlu.
  • Jděte po schodech dolů: spusťte berlu dolů na schod, posuňte bolavou nohu dolů a poté sundejte silnější nohu. Ujistěte se, že je konec berle zcela na schodišti
 6. Obrázek s názvem Přizpůsobit berle Krok 15

  6 Polstrujte podložku berle, aby byla pohodlnější a snížila se možnost poškození nervů. Vezměte si starou mikinu nebo dokonce podložku z paměťové pěny a vložte ji nad podložku na berle, abyste získali malý polštář navíc. I s extra polstrováním lékaři neodpovídají opírání podpaží o podpěry. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Populární Problémy

Jak zlepšit své líbání. Existuje snad pár věcí magičtějších než perfektně provedený polibek. Naopak je možná jen málo věcí, které jsou méně přitažlivé než uslintaný, lepkavý a trhaný polibek. Zatímco zvládnutí líčení vyžaduje hodně ...

Bývalý svět č. Jedničky a současný vítězný hráč jsou na seznamu nejmladších olympijských vítězů.

Jak se zbavit švábů v bytě. Bez ohledu na to, který z mnoha druhů švábů můžete mít ve svém bytě, pravděpodobně jste si všimli, že jsou rychlí, záludní a těžko se jich zbavují. Tito škůdci jsou přizpůsobiví a ...

Podíváme se na špičkové tenisty, kteří pocházejí ze sportujících rodin.

Nejen tráva a povinné bílé pro hráče dělají Wimbledon jedinečným; její zásady sponzorství jsou ještě výraznější.