Jak na zahradu, když máte psa

Ačkoli kopající, rozcuchaní psi mohou být nejhorším nepřítelem zahrady, nemusíte si nutně vybírat jednoho nebo druhého. Výběrem netoxických zahradnických chemikálií a rostlin vhodných pro domácí zvířata můžete zajistit, aby byla vaše zahrada bezpečným místem pro vašeho psa. Navíc naplánováním zón specifických pro psy a rozdělením bariér a instalací vybavení, jako jsou označovací sloupky a pískoviště, můžete ze své zahrady udělat opravdové psí středisko, kde váš pes bude rád relaxovat a hrát si.

Část 1 ze 3: Výběr netoxických rostlin

 1. Obrázek s názvem Zahrada, když máte psa Krok 1

  1 Zasaďte jedlé květiny, jako je motýl iris a růže. V dokonalém světě by se váš pes nedotkl, natož aby spotřeboval, jakékoli vaší zahradní rostliny. V případě, že experimentují s nějakou vaší zahradní flórou, chcete se ujistit, že tato náhodná spotřeba není toxická. Pro klid mysli se rozhodněte pro květiny, které jsou zcela a bezpečně jedlé.

 2. Obrázek s názvem Zahrada, když máte psa Krok 2

  2 Pěstujte bezpečné ovoce a zeleninu, jako jsou okurky, mrkev a jahody. Pěstování lahodného ovoce a zeleniny ve vaší zahradě je skvělý způsob, jak obohatit vaši dietu o čerstvé produkty. Zajistěte, aby změna vašeho zdravého životního stylu byla pro vašeho psa bezpečná, používejte pouze ty rostliny, které jsou bezpečné pro konzumaci psů. Bezpečnou možností je mimo jiné brokolice, celer, borůvky, hrušky, broskve a jablka.
  • Vyhněte se allium zelenině, jako je česneková cibule a šalotka, stejně jako hrozny, houby, chřest a třešně, protože ty jsou pro psy toxické.
 3. Obrázek s názvem Zahrada, když máte psa Krok 3

  3 Naplňte svou zahradu bylinkami. Kulinářské bylinky, jako je oregano, tymián, rozmarýn a petržel, jsou pro vašeho psa bezpečné. Vydávají také silné chutě a vůně, takže je pravděpodobné, že je váš pes v žádném případě nebude přitahovat.
  • Totéž platí pro aromatické látky, jako je levandule a včelí balzám, takže si můžete svou zahradu naplnit tolik vonící flóry, kolik chcete.
 4. Obrázek s názvem Zahrada, když máte psa Krok 4

  4 Zeleninu z nočníku používejte opatrně. Brambory, rajčata a lilky jsou pro konzumaci psů bezpečné, ale jako členové rodiny nočních stínů jejich listy obsahují potenciálně škodlivé chemikálie, jako je solanin a tomatin. I když je nepravděpodobné, že by váš pes tyto listové části ochutnal, měli byste věnovat zvláštní pozornost tomu, abyste do své zahrady zahrnuli toto ovoce a zeleninu.
  • U těchto rostlin můžete provést zvláštní bezpečnostní opatření postavením plotu odolného proti zvířatům nebo výsadbou do vyvýšených nádob.
 5. Obrázek s názvem Zahrada, když máte psa Krok 5

  5 Nastříkejte repelenty proti škůdcům z přírodní řepky, neemu nebo ricinového oleje. Přestože jsou chemické pesticidy, jako je metaldehyd, zvláště účinné při hubení nežádoucích zahradních škůdců, jsou pro psy nebezpečné. Místo používání těchto škodlivých řešení se rozhodněte pro přírodní řešení na bázi oleje, která pomohou odpuzovat a kontrolovat populace pesticidů, aniž by představovaly nebezpečí pro zdraví vašeho psa.
  • Netoxický, domácí odpuzovač škůdců můžete také vyrobit smícháním ½ šálku tekutého mýdla na nádobí, dvou lžic čpavku a pěti až sedmi šálků vody.
 6. Obrázek s názvem Zahrada, když máte psa Krok 6

  6 Oplodněte organickými směsmi a mulčováním pro domácí mazlíčky. Hnojiva a mulče sice mohou zásadním způsobem podpořit růst vaší zahrady, ale často obsahují toxické chemikálie a přísady. Přečtěte si štítky všech zakoupených produktů, abyste se ujistili, že jsou bezpečné pro domácí zvířata a zcela přírodní. Bez ohledu na to však držte svého psa daleko od hnojiva, dokud je čerstvé, protože organické směsi obsahují atraktivní přísady, jako jsou vedlejší produkty z ryb a krevní moučka. Požití malého množství nepoškodí vašeho psa, ale jeho přehánění může způsobit žaludeční nevolnost.
  • Kakaový mulč je pro psy při požití smrtelný, proto se mu za každou cenu vyhněte. Místo toho se rozhodněte pro kořenový mulč nebo mulč z borové kůry.
  reklama

Část 2 ze 3: Udržujte svého psa mimo zahradu

 1. Obrázek s názvem Zahrada, když máte psa Krok 7

  1 Postříkejte své rostliny octem. Díky štiplavému zápachu a silné chuti působí ocet jako přirozené a bezpečné odstrašující činidlo pro psy a jiná domácí zvířata. Nalijte destilovaný bílý nebo jablečný ocet z vaší kuchyně do rozprašovače a každých pár týdnů dopřejte svým rostlinám pořádnou zálivku. Jako další bonus ocet také odradí mšice, squashe a další hmyz.
  • Pokud žijete v oblasti se spoustou jiné divoké zvěře, určitě nepoužívejte repelenty na srny nebo králíky, které obsahují kojotskou moč. To bude vašeho psa spíše přitahovat, než odpuzovat.
 2. Obrázek s názvem Zahrada, když máte psa Krok 8

  2 Na rostliny a kolem nich posypte hořčičný prášek nebo vločky červeného pepře. Stejně jako lidé, váš pes považuje ostré, hořké nebo pikantní chutě za nechutné. Pokud spojí tyto nepříjemné chutě s vaší zahradní vegetací, bude se vyhýbat vašim rostlinám bez pomoci vnější bariéry nebo chemického řešení.
  • Někteří zahradníci také doporučují používat pomerančové slupky jako přírodní odstrašující prostředek pro psy.
 3. Obrázek s názvem Zahrada, když máte psa Krok 9

  3 Postavte bariéru kolem choulostivých rostlin. Pokud váš pes stále projevuje zájem o zakořenění kolem vaší zahrady, musíte kolem své zranitelné vegetace a záhonů nainstalovat odolnou fyzickou bariéru, aby držte psa venku . Můžete použít dřevěný nebo kovový zahradní plot z obchodu s domácími potřebami nebo můžete zasadit řadu pichlavých rostlin, jako jsou keře růží nebo větve cesmíny, abyste udrželi zvědavé psí čumáky a tlapky daleko.
  • Dokonce i relativně nízký plot může být dostatečný k odradit psy, protože vytváří vizuální bariéru mezi nimi a flórou mimo hranice.
  • Pokud se zdá, že váš pes projde plotem nebo trnitým keřem, zasaďte své citlivé předměty do vyvýšených záhonů nebo vyvýšených nádob.
 4. Obrázek s názvem Zahrada, když máte psa Krok 10

  4 Nenechávejte svého psa na zahradě bez dozoru. Snad nejjistějším způsobem, jak zabránit tomu, aby se váš pes zakořenil v nežádoucích oblastech, je vyhnout se jeho ponechání jeho vlastním zařízením. Dávejte pozor na svého psa, kdykoli jste spolu na dvoře, a nikdy ho nenechávejte ven, aby se motal bez někoho, koho by mohl sledovat. reklama

Část 3 ze 3: Udělejte ze zahrady útočiště pro svého psa

 1. Obrázek s názvem Zahrada, když máte psa Krok 11

  1 Po celé zahradě položte cesty vhodné pro psy. Pokud postavíte speciální cesty, aby se lidé i domácí mazlíčci mohli prohánět po zahradě, povzbudíte svého psa, aby omezil provoz na konkrétní oblasti. Dlážděte cesty štěrkem nebo cihlami nebo použijte bezpečný mulč.
 2. Obrázek s názvem Zahrada, když máte psa Krok 12

  2 Poskytněte dostatek hraček a času na hraní. Pokud chcete svého psa zabavit a dobře cvičit, měli byste mít na zahradě nebo na palubě zásoby žvýkacích hraček. Tímto způsobem svému psovi ukážete, jaké pozitivní chování a činnosti může na zahradě dělat, než abyste mu jen ukázali, co nemůže a kam nemůže. Tenisové míčky, šišky Kong plněné arašídovým máslem a kosti z tvrdé gumy jsou dobrou volbou.
  • Nenechávejte svého psa samotného s tenisovými míčky, protože se mohou zlomit a uvíznout v krku vašeho psa.
 3. Obrázek s názvem Zahrada, když máte psa Krok 13

  3 Nainstalujte svému psovi značkovací sloupek, aby se mu ulevilo. Kvůli vysoké koncentraci dusíku a solí může psí moč způsobit nevzhledné hnědé skvrny na vašem trávníku a poškodit vaše zahradní rostliny. Toto poškození můžete minimalizovat vytvořením předepsaného prostoru na zahradě, kde si váš pes může ulevit.
  • Použijte pařez z naplaveného dřeva nebo umělý sloupek, který jste zakoupili u prodejce chovatelských potřeb. Obklopte tuto oblast snadno čistitelným materiálem, jako jsou cihly, dlažební kostky nebo cedrové chipsy.
 4. Obrázek s názvem Zahrada, když máte psa Krok 14

  4 Postavte si pískoviště, kde bude váš pes kopat. Psi milují kopání z mnoha důvodů: mohou být přehřátí a hledat chladnější půdu, hledat přízemní zvířata nebo jiné jedlé atrakce, pokoušet se zmírnit úzkost nebo tunelovat jako způsob úniku. Pokud váš pes miluje kopání, dejte mu dobré místo, kde by se této činnosti mohl věnovat, než aby ho jednoduše odrazovalo od kopání všude na zahradě.
  • Aby byl váš pes chráněn před tepelným stresem, ujistěte se, že je pískoviště mimo přímé sluneční světlo, a pravidelně kropte písek vodou, aby se ochladil.
 5. Obrázek s názvem Zahrada, když máte psa Krok 15

  5 Zahrňte do své zahrady přirozeně uklidňující, terapeutické rostliny. Studie ukázaly, že některé bylinky a rostliny mohou výrazně zlepšit zdraví a stres psa a také, že psi mohou tyto užitečné rostliny najít a vybrat ke konzumaci. Chmel může například uklidnit hyperaktivního psa, zatímco třezalka působí jako sedativum a lék proti bolesti. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak udržím svého psa mimo svou vyvýšenou zahradu? Beverly Ulbrichová
  Dog Behaviorist & Trainer Beverly Ulbrich je Dog Behaviorist a trenér a zakladatel The Pooch Coach, soukromého výcviku psů se sídlem v San Francisco Bay Area. Je certifikovanou hodnotitelkou CGC (Canine Good Citizen) od American Kennel Club a působila v představenstvu Americké humánní asociace a Rocket Dog Rescue. Společnost SF Chronicle a Bay Woof byla čtyřikrát zvolena nejlepším soukromým trenérem psů v oblasti San Francisco Bay Area a získala ocenění „Top Dog Blog“. V televizi byla také vystupována jako odbornice na chování psů. Beverly má více než 17 let zkušeností s výcvikem chování psů a specializuje se na výcvik agresivity a úzkosti psů. Má Master of Business Administration z Santa Clara University a BS z Rutgers University. Beverly Ulbrichová Dog Behaviorist & Trainer Expertní odpověď Pokud pes opravdu rád ryje, nejlépe mu dáte místo, kde kopat. Pro psy, kteří chtějí kopat venku, vyberte určené místo pro kopání. Můžete odložit pískoviště nebo špínu a zakopat tam nějaké kosti a zajímavé předměty, abyste je mohli začít používat. Pak si uvědomí, že tady mohou kopat a zůstanou mimo vaši vyvýšenou zahradu.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Varování

 • Pokud máte pochybnosti, ověřte si, že rostlina, kterou zvažujete pro svou zahradu, je bezpečná, a to pomocí komplexního průvodce, jako je ten, který dodává ASPCA.


reklama

Populární Problémy

Jak vyrobit koktejly s nízkým obsahem karbohydrátů. Pokud se snažíte omezit příjem sacharidů, možná už dáváte pozor na jídla, která jíte, a velikost porcí. Měli byste ale také zvážit uhlohydráty v nápojích, které si vyberete. Mnoho...

Jak zapojit batole do sportu. Je důležité podporovat fyzickou aktivitu u malých dětí, ale batolata ještě nemusí být připravena zapojit se do organizovaných sportů, jako je fotbal, baseball nebo basketbal. Místo toho hledejte nekonkurenční ...

Serena Williamsová přišla na tenisovou scénu na konci devadesátých let, kdy spolu s Venus Williams zahájily svou tenisovou cestu. V té době byl ženský tenis oslavován slovy jako jemnost, dovednost, dotek a talent. To se změnilo s sestrami Williamsovými. Velmi tvrdě trefili tenisový míček a většinu soupeřů jednoduše přemohli. Ženský tenis se stal mnohem fyzičtější a silovou hrou, fr.

Bývalí indičtí tenisoví profesionálové Somdev Devvarman a Mahesh Bhupathi nedávno dlouze hovořili o stylu hry Rogera Federera a vysvětlili, proč je Švýcar více jedinečný než Novak Djokovic a Rafael Nad

„Love & Hip Hop: New York“ je zpět na svou desátou sezónu. Zjistěte, jak se dá sledovat online, pokud nemáte kabel.