Jak zlepšit držení těla pomocí veslování

S lehkou činkou a protahovacím cvičením nebo dvěma lze velmi snadno opravit zaoblená ramena. Vše, co potřebujete, je pár minut každé relace dvakrát měsíčně. Oprava zaobleného ramene zlepšuje držení páteře, což je žádoucí, protože při nerovnoměrném zarovnání se kotouče mezi páteří rychleji opotřebovávají. Tento článek vám ukáže, jak tento velmi jednoduchý problém opravit.

Metoda 1 ze 2: Pochopení toho, jak držení těla ovlivňuje vaše tělo

 1. Obrázek s názvem Zlepšete držení těla pomocí cvičení na veslování Krok 1

  1 Cvičte správné držení těla po celou dobu. U několika lidí nejsou protahovací a opravná cvičení nutná; tito lidé jsou schopni udržovat dobré držení těla jen proto, že to dává smysl, a jsou si neustále vědomi svého držení těla. Pro nás ostatní může strečink a důsledné provádění nápravných cvičení udržet svaly držení těla po celý život silné. Chcete -li cvičit správné držení těla, mějte dobré držení těla ve všech situacích: ve stoje, vsedě, při chůzi, při hře, při práci a při zvedání.
  • Správné držení těla spočívá v udržování páteře rovně a nesení ramen ani zaoblených, ani stažených dozadu.
  • Udržujte tento postoj i při ohnutí v pase při práci, hraní nebo zvedání.
  • Občas kontrolujte svůj postoj v zrcadle. Pokuste se zjistit, jak se vaše tělo cítí, když máte dobrý postoj vs.


 2. Obrázek s názvem Zlepšete držení těla pomocí cvičení na veslování Krok 2

  2 Pochopte důležitost správného držení těla.
  • Mechanicky je to jednodušší na spodní části zad, pokud vaše váha není posunuta dopředu, jako když obejdete ramena.
  • Pokud jsou správně usazeny, budou vás klouby bolet nejméně nebo vůbec.
  • Anatomicky mají vaše trny otvory (foramens), ve kterých jsou uloženy nervy, takže nechcete tyto nervy poškodit nadměrným ohýbáním nebo kroucením páteře. Páteř z velké části opravdu nebyla navržena tak, aby se hodně ohýbala nebo kroutila. Ohýbání se nejlépe provádí koleny a v pase (boky). Podívejte se na kostru a sval meziprstních svalů a uvidíte, že jsou malé a krátké.
  • Dlouhé a větší svaly, jako latissimus dorsi nebo „lat nebo křídla“, umožňují široký rozsah pohybů. Laty přitahují paži směrem dolů k tělu a jsou silným svalem. Jakmile ale horní část paže projde tělem, lat již přestává hrát, protože svaly se mohou pouze stahovat. Menší svaly jako kosočtverec a zadní deltoidy táhnou paži více dozadu.
 3. Obrázek s názvem Vylepšete si držení těla pomocí cvičení na veslování Krok 3

  3 Pochopte dynamiku ramenního kloubu. Přemýšlejte o kloubu jako o elektrickém, telefonním a kabelovém sloupku, který stojí na obou stranách. Pokud je napětí na jedné straně příliš velké, dojde k napětí na tyči. Ramenní kloub má svaly hrudníku, které se normálně zkracují a táhnou ramena dopředu. Chcete -li napravit lokty vpřed, protáhněte svaly hrudníku a/nebo posílejte svaly horní části zad, které táhnou paží za středovou linii. Tyto svaly jsou kosočtverce a zadní deltoidy. reklama

Metoda 2 ze 2: Cvičení pro zlepšení držení těla

 1. Obrázek s názvem Zlepšete držení těla pomocí veslovacích cvičení Krok 4

  1 Protáhnout se . Může vám stačit protahovací cvičení a uvědomění si těla. Před protažením se zahřejte nebo zahřejte. Rozcvička může být běžná činnost jako domácí práce nebo chůze . Být v teple může být z práce nebo z dynamických úseků. Vzhledem k tomu, že svaly, které se mají protáhnout, jsou tak malé, specifické zahřátí lze snadno provést kývnutím paží do stran a vodorovně po dobu několika minut. Nebo by vaše rozcvička mohla být atletická ( odpalování míče ), aerobní (dosahující ze strany na stranu nebo dopředu) nebo freestyle ( taneční , stínový box).
  • Může vám také pomoci důkladné teplá koupel nebo se po cvičení osprchujte.
 2. Obrázek s názvem Zlepšete držení těla pomocí veslovacích cvičení Krok 5

  2 Proveďte protažení hrudníku u dveří. Proveďte tento úsek, když je vaše tělo zahřáté. Můžete to dělat, kolik chcete, nebo tak zřídka, jako jednou týdně. Ujistěte se, že protahujete svaly hrudníku a ne páteř nebo boky; úsek, který cítíte, by měl být jen ve vaší hrudi.
  • Postavte se předloktím proti zárubni nebo proti rohu zdi. Loket by měl být ohnutý pod úhlem 90 stupňů.
  • Otočte hrudník směrem od paže, dokud nezačnete cítit natažení hrudníku a ramene. Otočte hlavu od paže, což zvýší roztažení.
  • Držte pozici alespoň 20 sekund, poté přepněte na druhou paži.
 3. Obrázek s názvem Vylepšete si držení těla pomocí cvičení na veslování Krok 8

  3 Udělejte ohnutou řadu s lehkou činkou. Pomocí činky o hmotnosti nejvýše deseti liber proveďte ohnutou řadu. Toto cvičení procvičí malý sval v zádech zvaný kosočtverce a natáhne hrudník. Můžete jej provádět týdně nebo jen dvakrát za měsíc.
  • Začněte předkloněni s volnou rukou na kolenou a druhou rukou uchopte činku rovným loktem. Držte záda rovně.
  • Pokrčte rameny a držte ramena pevně, dokud toto cvičení nedokončíte. Toto je nejdůležitější forma pro toto cvičení. Těsné není mít ramena kulatá. Těsné napíná svaly ramene.
  • Zvedněte činku zakřiveným pohybem a ne v přímé linii nahoru a dolů. Vydechněte a zvedněte činku na bok, zhruba na bok. Držte tu váhu a na několik sekund stiskněte zadní svaly.
  • S nádechem snižte činku do výchozího bodu.
 4. Obrázek s názvem Zlepšete držení těla pomocí veslovacích cvičení Krok 9

  4 Zkuste sedící trubkovou řadu. K tomuto protažení použijte odporový pásek s držadly. Každá barva představuje jiný odpor.
  • Sedněte si na zem s nataženýma nohama, záda rovně. Uchopte konce odporové pásky a omotejte trubku kolem chodidel. Vaše paže by měly být prodlouženy.
  • Udržujte rovná záda, ohněte se v loktech a natáhněte ruce zpět k žebrům. Stiskněte lopatky k sobě a vydržte několik sekund.
  • Pomalu uvolněte, pak opakujte cvičení na doporučený počet opakování.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Poznamenejte si do kalendáře nebo si zapište cvičební cvičení.
 • Pokud nemáte činky, zkuste místo toho použít láhev vody o objemu 24 uncí.
 • Vaše pohyby by při těchto cvičeních měly být mechanické. Mechanické není rychlé ani pomalé, ale bez extrémního zrychlení nebo zpomalení.
 • Pokud nemáte odporový pás, můžete trubku jízdního kola rozříznout na polovinu a místo toho ji použít.

reklama

Varování

 • Zvedněte lehké předměty, jako by byly těžké, protože při špatné kondici může při nošení lehkých předmětů dojít ke zranění.
 • Před jakýmkoli novým cvičebním režimem vyhledejte lékařskou pomoc.
reklama

Věci, které budete potřebovat

 • Činka
 • Odporové pásmo
 • Prostorný prostor na cvičení

Populární Problémy

Je rozdíl mezi porážkou a pocitem porážky. Místo toho, abyste se zabývali tím, co se pokazilo, zkuste zaměřit svou pozornost na to, co můžete příště udělat správně. Připomeňte si, že to také přejde. Zkuste se zbavit toho, co ...

Radwanska, Cibulkova, Li, Kerber do semifinále Sydney

Jak zhubnout a více cvičit a přitom být dítě. Existuje tolik různých způsobů, jak být aktivní a přitom se dobře bavit sami nebo se svými přáteli. Při hledání zábavných způsobů cvičení se budete cítit méně jako práce a lidé, kteří ...

Poprvé od slavného Wimbledonu v roce 2003 se žádní grandslamoví šampioni nedostali do čtvrtfinále majoru.

Váš průvodce streamováním filmu Hrbáč z Notre Dame online - včetně jednoduchých streamovacích informací, herců a postav a toho, jak byl přijat.

Získání náhrady kyčle může změnit váš život k lepšímu, ale zotavení po operaci bude nějakou dobu trvat. Vaše cvičení hip terapie posílí vaše kyčle, pomůže vám získat zpět rozsah pohybu a zabrání vzniku krevních sraženin. Na...