Jak najít motivaci ke cvičení

Existuje řada důvodů, proč cvičit - snížené riziko chronických zdravotních stavů (jako je vysoký krevní tlak nebo cukrovka), hubnutí nebo zlepšení kondice. Navzdory tomu studie ukázaly, že přibližně 80% Američanů nedostává doporučené množství aktivity každý týden. Současné doporučení je věnovat 150 minut týdně kardio a asi 20 minut dvakrát týdně silovým tréninkům. Mnoho lidí zjišťuje, že nedostatek času, zaneprázdněná práce nebo školní rozvrh, rodinné povinnosti nebo zdravotní stav ztěžují pravidelné cvičení. To může znesnadnit hledání motivace k pravidelné fyzické aktivitě; s několika jednoduchými tipy však může být nalezení motivace k pravidelnému cvičení snadné.

Metoda 1 ze 3: Hledání motivace k získání kondice

 1. Obrázek s názvem Najít motivaci ke cvičení Krok 1

  1 Zaznamenejte si výhody cvičení. Zápis přínosů cvičení vám může pomoci najít potřebnou motivaci, abyste se několikrát týdně dostali ven na pot. Zapište si výhody a jak ovlivní váš život. Například:
  • Kontrola váhy.
  • Snížilo se riziko kardiovaskulárních chorob.
  • Snížilo se riziko diabetu 2. typu a metabolického syndromu.
  • Snížilo se riziko rakoviny, zejména rakoviny tlustého střeva a prsu.
  • Snížilo se riziko osteoporózy.
  • Zlepšete své duševní zdraví a náladu.
  • Vylepšené kardiovaskulární funkce.
  • Zvýšené sebevědomí.


 2. Obrázek s názvem Najít motivaci ke cvičení Krok 2

  2 Zaznamenejte si své zdravotní cíle. Může být jeden nebo několik cílů, kterých chcete dosáhnout začleněním pravidelné fyzické aktivity do své rutiny. Zapisování těchto cílů nebo jejich zaznamenávání pomocí aplikace a sledování pokroku je jednou z nejlepších metod, jak si udržet motivaci.
  • Cíle by vždy měly být CHYTRÉ cíle ; to je: S pecific, M snadno ovladatelný, NA dosažitelný, R. ealistické a T jsem omezen. Místo toho, abyste řekli: „Chci zhubnout,“ bude vaším cílem: „Chci zhubnout pět liber do 1. června.“
  • Zvažte nákup deníku nebo sešitu, abyste si zapsali všechny své cíle a pokroky v průběhu času. Upravte nebo změňte své cíle podle potřeby. Je to také dobré místo pro zaznamenání jakýchkoli motivačních prohlášení nebo výhod cvičení, které najdete.
 3. Obrázek s názvem Najít motivaci ke cvičení Krok 3

  3 Vizualizujte si svá cvičení. Věnujte každý den několik minut vizualizaci cvičení, užívání si této aktivity a toho, jak dobře se budete cítit po dokončení cvičení. Studie ukazují, že vizualizace může pomoci zlepšit motivaci, sebevědomí a účinnost.
  • Pokud cvičíte ráno, jděte spát a myslete na pozitivní myšlenky o své ranní rutině. S větší pravděpodobností se probudíte k rannímu alarmu.
  • Pokud potřebujete pro odpolední trénink nějakou motivaci, věnujte si pár minut cvičení.
 4. Obrázek s názvem Najít motivaci ke cvičení Krok 4

  4 Věnujte se 10 minutám aktivity. Někdy myšlenka strávit hodinu nebo více v posilovně není vůbec motivující. Místo toho, abyste se nechali zahltit nebo odradit delším nebo intenzivnějším cvičením, prostě se zavažte, že se budete 10 minut hýbat nebo být aktivní.
  • Pamatujte, že některá aktivita je lepší než žádná! I když si zacvičíte rychle, studie ukázaly, že budete stále dostávat mírné výhody - například zlepšení nálady a snížení krevního tlaku.
  • Abyste splnili minimální pokyny pro fyzickou aktivitu (150 minut týdně), můžete pro splnění tohoto cíle chodit 10 minut, třikrát denně od pondělí do pátku!
 5. Obrázek s názvem Najít motivaci ke cvičení Krok 5

  5 Cvičení s přáteli. Studie ukázaly, že lidé se častěji dostaví k tréninku při setkání s přítelem nebo členem rodiny. Naplánujte si pár tréninků s blízkým přítelem na příjemné a společenské cvičení.
  • Přátelé jsou také skvělá podpůrná skupina a mohou vám pomoci udržet si motivaci a sledovat cíle vašich fyzických aktivit.
  • Hledáte kamaráda na cvičení? Zkuste chodit do skupinových kurzů v místní tělocvičně. Časem se na svých hodinách setkáte a poznáte „štamgasty“.
 6. Obrázek s názvem Najít motivaci ke cvičení Krok 6

  6 Sledujte svůj pokrok. Sledování vašeho pokroku může být velmi motivující, zejména dlouhodobé. Pokud vidíte, kde jste začali a jak daleko jste se dostali nebo čeho jste dosáhli, můžete se cítit více nakloněni zůstat aktivní. Zvažte aplikaci pro chytré telefony, jako je MyFitnessPal, která vám pomůže určit, kolik kalorií sníte každý den, zaznamenat svůj příjem kalorií a spálené kalorie během cvičení.
  • Sledujte svoji váhu. Hubnutí a sledování hubnutí je zábavné a vzrušující opatření, které vás může udržet na správné cestě.
  • Sledujte své procento tělesného tuku. Jak budete pokračovat v cvičení (zejména u silového tréninku), můžete si všimnout, že hubnete, snižujete procento tělesného tuku a zvyšujete svalovou hmotu.
  • Můžete také sledovat, jak moc dokážete zvednout, jak rychle můžete běžet nebo kolik sedů-lehů nebo vzpažení zvládnete.
  • Podívejte se do jedné z mnoha fitness aplikací, které jsou k dispozici ke stažení do vašeho smartphonu. Existuje mnoho typů aplikací a zařízení (fitbit, hodinky s různými nástroji, jako jsou monitory HR, krokoměry, GPS), které vám mohou pomoci sledovat a zaznamenávat váš pokrok.
 7. Obrázek s názvem Najít motivaci ke cvičení Krok 7

  7 Dopřát. Není nic lepšího, než dosáhnout obtížného cíle a dopřát si něco zvláštního. Připravte se na zábavnou a lákavou odměnu za svůj závazek být pravidelně aktivní.
  • Dopřejte si nový outfit nebo novou sadu bot.
  • Odměňte se několika novými písničkami pro vaše cvičení.
  • Naplánujte si uklidňující a omlazující masáž pro veškerou vaši tvrdou práci.
  • Pokud je hubnutí nebo udržení hmotnosti jedním z vašich cílů, možná budete chtít zvolit odměnu, která nezahrnuje jídlo. Ačkoli to pro vás může být vzrušující a lákavé, může vás to vykolejit z vašeho plánu zdravého stravování nebo diety.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Cvičení je zábava

 1. Obrázek s názvem Najít motivaci ke cvičení Krok 8

  1 Hrát sport. Ne každému připadají všechny cviky vzrušující nebo zábavné. Pokud nejste příznivcem rutiny cvičení, pravděpodobně se programu aktivit vzdáte. Je důležité zahrnout fyzickou aktivitu, ale také je velmi důležité najít si cvičení, které vás baví.
  • Basketbal, fotbal, fotbal nebo tenis s přáteli vám umožní pohybovat se, zvýšit srdeční frekvenci a spálit kalorie. Tyto činnosti jsou fyzicky náročné, ale také vám dávají šanci dohnat a navázat kontakt s rodinou a přáteli.
  • Zvažte připojení ke komunitě nebo intramurálnímu sportovnímu týmu. S trochou průzkumu budete schopni najít sportovní tým, který odpovídá vaší kondici a úrovni dovedností.
 2. Obrázek s názvem Najít motivaci ke cvičení Krok 9

  2 Přihlaste se na závod. Máte konkurenční stránku? Získejte hit s neonovými barevnými barvami v běhu barev nebo se dostanete dolů a zašpiníte se závodem v překážkové dráze. Budete závodit proti své konkurenci.
  • Existuje celá řada různých typů závodů - běh, jízda na kole, překážkové dráhy nebo kombinace sportů. Přihlaste se k závodu, který odpovídá vaší kondici.
  • Mnoho závodů má náklady spojené s registrací. Existují však závody, které jsou zdarma nebo mají nízké náklady. Najděte něco, co odpovídá vašemu rozpočtu.
 3. Obrázek s názvem Najít motivaci ke cvičení Krok 10

  3 Naplánujte si venkovní dobrodružství. Pěší turistika, cykloturistika nebo jízda na kajaku vás může dostat z domu a zpět do přírody. Užijte si krásnou scenérii a dobré počasí a přitom se zapotíte.
  • Některé outdoorové aktivity vyžadují speciální vybavení, znalosti a dovednosti. Pokud vás ale něco takového zajímá, udělejte si čas na lekce od kvalifikovaného instruktora.
 4. Obrázek s názvem Najít motivaci ke cvičení Krok 11

  4 Hrát hru. Pokud nemáte přístup do posilovny nebo bezpečného venkovního prostředí, existují další zábavné možnosti, jak se věnovat fyzické aktivitě. Studie ukázaly, že můžete zaznamenat mírné zlepšení kardiovaskulárních hladin a svalového tonusu pomocí cvičení založených na videohrách.
  • Mnoho herních konzolí nyní nabízí různé cvičební hry a programy. Najděte hry, které zahrnují kardio, silový a ohebný trénink pro nejúplnější cvičení.
  • Ujistěte se, že máte doma vhodnou velikost a bezpečný prostor pro cvičení.
  • Přečtěte si všechny bezpečnostní informace a varování, která jsou součástí jakékoli videohry založené na cvičení.
 5. 5 Použijte to, co máte. K dobré, náročné a zábavné práci nepotřebujete efektní vybavení ani posilovnu. Skákací zvedáky, výpady na místě, kliky a sedy-lehy zabírají velmi málo místa k výkonu a nevyžadují žádné vybavení. Pokud máte čas, peníze a úsilí potřebné k „pořádnému“ cvičení v posilovně, zamyslete se znovu. Vše, co potřebujete, je trochu času (10–20 minut) a trochu podlahové plochy. reklama

Metoda 3 ze 3: Plánování nezdarů

 1. Obrázek s názvem Najít motivaci ke cvičení Krok 12

  1 deník . Věnování času deníku vám také může pomoci zůstat motivovaní. Deníky jsou spojovány s řadou zdravotních výhod (jako je zlepšené hubnutí) a bylo také prokázáno, že pomáhají lidem zůstat na správné cestě ke svým fitness cílům.
  • Můžete pravidelně zahrnovat své cíle a výhody, na které se těšíte.
  • Alternativně můžete jako deník použít aplikaci pro fitness.
 2. Obrázek s názvem Najít motivaci ke cvičení Krok 13

  2 Přečtěte si své dlouhodobé cíle. Každý může ztratit přehled o motivaci a o tom, proč by měl pravidelně cvičit. Může být užitečné pravidelně si číst své cíle, které vám pomohou zůstat soustředění a motivovaní.
  • Opakujte své cíle pro sebe během tvrdého tréninku nebo když se cítíte příliš unavení, než abyste mohli jít do posilovny.
  • Pokud vám dosažení vašeho konečného cíle trvá šest měsíců nebo rok, stanovte si nějaké menší cíle, které vám pomohou cítit se, že děláte pokroky. Mohou být velmi jednoduché, například: „Mým cílem v tomto týdnu je jít po schodech dvakrát denně, tento týden čtyři dny. Pak příští týden udržte tento cíl nebo ho dokonce zvyšte po dobu pěti dnů po schodech dvakrát denně. “
 3. Obrázek s názvem Najít motivaci ke cvičení Krok 14

  3 Naplánujte si cvičení každý týden. Někdy se život zdá být příliš zaneprázdněný, aby se vešel i do malého tréninku. Pokud si však naplánujete týdenní cvičební rutiny, může vám to pomoci vrátit se do starých kolejí a najít si i malé množství času na cvičení.
  • Po nezdaru může být těžké restartovat rutinu cvičení. Začněte tím, že si naplánujete pouhé 1–2 dny cvičení do týdne.
  • Zkontrolujte celý svůj denní rozvrh - od chvíle, kdy se probudíte, až do doby, kdy jdete spát. Určitě si najdete 10–20 minut, které se vám vejdou do krátkého a efektivního tréninku.
 4. Obrázek s názvem Najít motivaci ke cvičení Krok 15

  4 Najděte skupinu podpory. Skupina podpory může být skvělým nástrojem, když se snažíte najít a udržet si motivaci cvičit. Každý zažil nedostatek motivace ke cvičení nebo překážky ve své rutině činnosti. Pomoci vám může nalezení dalších, kteří s vámi mohou soucítit a podporovat vás.
  • Promluvte si se svým kámošem na cvičení nebo se spolužáky ze třídy skupinových cvičení. Mohou vám dát tipy, když jste byli skleslí nebo nemotivovaní ke cvičení.
  • Prohledejte fóra online, kde najdete další tipy nebo skupiny podpory.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak se motivuji k pravidelnému cvičení? Pete Cerqua
  Certifikovaný osobní trenér a odborník na výživu Pete Cerqua je certifikovaný osobní trenér a odborník na výživu. Pete je také pětinásobně nejprodávanějším autorem knih, včetně knih „The 90-Second Fitness Solution“ a „High Intensity Fitness Revolution for Women/Men“ od Simon and Schuster a Skyhorse Publishing. Pete má více než 20 let zkušeností s osobním tréninkem a výživou a provozuje vlajkové studio 90 Second Fitness v New Yorku. Pete Cerqua Certifikovaná osobní trenérka a odbornice na výživu Expertní odpověď Myslím, že většinu času jde jen o to začít. Začít se zvykem je často opravdu těžké, ale pokud se dokážete přesvědčit, abyste prošli prvním dnem, bude to snazší.
 • Otázka Co když se cítím opravdu líný a unavený? Pete Cerqua
  Certifikovaný osobní trenér a odborník na výživu Pete Cerqua je certifikovaný osobní trenér a odborník na výživu. Pete je také pětinásobně nejprodávanějším autorem knih, včetně knih „The 90-Second Fitness Solution“ a „High Intensity Fitness Revolution for Women/Men“ od Simon and Schuster a Skyhorse Publishing. Pete má více než 20 let zkušeností s osobním tréninkem a výživou a provozuje vlajkové studio 90 Second Fitness v New Yorku. Pete Cerqua Certifikovaná osobní trenérka a odbornice na výživu Expertní odpověď Pokuste se do sebe dostat 10 minut svého tréninku. Je těžké projít cvičením, pokud si jen představujete hodinové cvičení. Pokud se ale dokážete dostat přes prvních 10 minut, měli byste zvládnout i zbytek.
 • Otázka Jak se motivujete k práci? Michele Dolan
  Certifikovaná fitness trenérka Michele Dolan je osobní trenérka s certifikací BCRPA v Britské Kolumbii. Od roku 2002 je osobní trenérkou a fitness instruktorkou. Michele Dolan Certifikovaný fitness trenér Expertní odpověď Hudba, setkání s přáteli, zhodnocení peněz a dodržení slova jsou způsoby, jak se motivovat.
 • Otázka Jak se zavazujete cvičit? Michele Dolan
  Certifikovaná fitness trenérka Michele Dolan je osobní trenérka s certifikací BCRPA v Britské Kolumbii. Od roku 2002 je osobní trenérkou a fitness instruktorkou. Michele Dolan Certifikovaná fitness trenérka Odpověď odborníka Zapište si to do kalendáře, zavažte se příteli nebo kamarádovi na cvičení, zaplaťte členské příspěvky předem nebo se přihlaste na hodinu.
 • Otázka Jak se dostanete do nálady cvičit? Michele Dolan
  Certifikovaná fitness trenérka Michele Dolan je osobní trenérka s certifikací BCRPA v Britské Kolumbii. Od roku 2002 je osobní trenérkou a fitness instruktorkou. Michele Dolan Certifikovaná trenérka fitness expertů Odpověď Nemůžeme být vždy „v náladě“. Někdy prostě musíte jít do toho, bez ohledu na vaši náladu. Určitě se poté budete cítit lépe!
 • Otázka Co uděláme, když nemůžeme zůstat nebo nemotivovat? Zkoušel jsem to několikrát a nikdy to nefungovalo. Nepotřebujete motivaci. Zkuste poslouchat pozitivní hudbu jako 'Thunder' od Imagine Dragons nebo se procházejte deset minut. To by vás mělo motivovat ke cvičení!
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Každých pár dní si udělejte den na zotavení, aby se vaše svaly mohly samy opravit. V těch dnech se jen protáhněte.
 • Před cvičením se zahřejte.
 • Pokud jste nějakou dobu seděli, začněte pár minut každý den. I to může stačit na to, abyste byli motivovaní a mohli si přidat více času, jak si na cvičení zvyknete.
 • Před zahájením jakékoli nové rutiny cvičení (zvláště pokud je to pro vás novinka) se vždy poraďte se svým lékařem, abyste se ujistili, že je cvičení pro vás bezpečné a vhodné.

reklama

Populární Problémy

Zjistěte vše, co potřebujete vědět, než si koupíte ortézu, popruh nebo rukáv na tenisový loket, včetně našich tipů na nejlepší.

Catwoman je skvělá volba kostýmů - je silná, je sexy a její oblečení je okamžitě rozpoznatelné, a to navzdory mnoha interpretacím, které kočičí oblek za ta léta prošel. Pravděpodobně nejoblíbenějším oblekem je zatím kočičí ...

Jak nastavit vyskakovací karavan. Nastavení nového vyskakovacího karavanu v kempu poprvé může být trochu zastrašující. Udržováním všech kroků v pořádku pomocí této užitečné příručky brzy získáte důvěru v nastavení svého karavanu ...

Oblečení Rogera Federera a Rafaela Nadala na Wimbledon 2021 bylo odhaleno na Twitteru.

Nick Kyrgios má šanci čelit 28dennímu zákazu činnosti, pokud do února uloží další pokuty.

Roger Federer oficiálně vystoupil z National Bank Open (Kanada) a také z Cincinnati Masters.