Jak získat akrylovou barvu z oblečení

Akrylová barva je oblíbenou formou pro použití v řemeslných, domácích dekoracích a obecných malířských pracích. Je navržen tak, aby se rozpustil ve vodě, ale pokud skončí na vašem oblečení, může se skvrnit. Naštěstí je v mnoha případech možné jej odstranit rychlou akcí. Každá možnost bude fungovat bez ohledu na to, zda je barva suchá nebo mokrá, ale vždy se pokuste barvu nejprve oškrábat, pokud je stále mokrá.

Metoda 1 z 5: Příprava na ošetření vašeho oblečení

 1. Obrázek s názvem Získejte akrylovou barvu z oblečení Krok 1

  1 Jednejte rychle. Bez ohledu na způsob, jakým se rozhodnete odstranit akrylovou barvu z vašeho oděvu, čím rychleji reagujete na ošetření skvrny, tím je pravděpodobnější, že ji úspěšně z oděvu odstraníte.
 2. 2 Lžící nebo nožem seškrábejte z oblečení jakoukoli ztuhlou nebo skvrnitou barvu. Pokud je barva stále mokrá, jemně ji otřete papírovým ručníkem nebo hadříkem, aby vsákla přebytečnou barvu. Klíčem je dostat co nejvíce barvy co nejdříve.
  • Štětinový kartáč může pomoci s tvrdšími tkaninami, zvláště pokud barva ztuhla ve velkých kuličkách. Kartáč je dobrou náhražkou lžíce, pokud vám není příjemné používat nádobí.


 3. Obrázek s názvem Získejte akrylovou barvu z oblečení Krok 3

  3 Nepropadejte panice. Nevzdávejte to a odhodte košili nebo buďte frustrovaní. I když je to pěkný kus oblečení, možná ho zachráníte před ušpiněním. Pohybujte se rychle a řiďte se pokyny.
 4. 4 Odeberte co nejvíce barvy ze suché papírové utěrky. To bude fungovat pouze tehdy, když je barva stále mokrá. Nezapomeňte otírat, ne drhnout. Dabbing odstraní přebytečnou mokrou barvu, která se vám ještě nevsákla do oblečení. Tření bude tlačit přebytečnou barvu dále do vašeho oblečení a bude ještě obtížnější ji odstranit. Jakmile otřete extra mokrou barvu, můžete přistoupit k některému z následujících kroků. reklama

Metoda 2 z 5: Odstranění barvy isopropylalkoholem

 1. 1 Namočte obarvenou oblast isopropylalkoholem. Znečištěná oblast by měla být zcela nasycená, proto buďte k množství velkorysí. Isopropylalkohol můžete koupit online nebo v místní lékárně za relativně nízkou cenu. CVS vám prodá láhev za 2,50 $.
 2. 2 Škrábání na laku. Pomocí nehtu, dřevěné tyčky, mince nebo jiného předmětu seškrábejte barvu a zkuste ji zvednout z látky. Při škrábání jděte s, potom proti vláknu látky, tam a zpět. Než přistoupíte k dalšímu kroku, zvedněte se co nejvíce.
 3. Obrázek s názvem Získejte akrylovou barvu z oblečení Krok 7

  3 Vložte oblečení do pračky. Nastavte cyklus, který obvykle používáte pro tento typ oblečení, a vyperte běžným pracím prostředkem. Naštěstí se pračka zbaví přebytečné barvy, kterou jste nemohli odstranit drhnutím a alkoholem.
 4. Obrázek s názvem Získejte akrylovou barvu z oblečení Krok 8

  4 Sušte jako obvykle. Doufejme, že skvrna bude odstraněna alkoholem i praním. Pokud nejste spokojeni, můžete postup opakovat znovu, ale může být příliš pozdě. reklama

Metoda 3 z 5: Odstranění barvy amoniakem a octem

 1. 1 Namočenou část oděvu namočte do studené vody. Pusťte ho do umyvadla nebo kbelíku naplněného vodou. Než tam budete pokračovat, nechte ho minutu vsáknout. Chcete, aby to bylo důkladně promáčené.
 2. 2 Smíchejte 1 šálek/240 ml čpavku, 1 šálek/240 ml bílého octa a hrst soli. Udělejte to v samostatné misce. Směs můžete vyrábět, zatímco se vaše oblečení máčí ve vodě, abyste ušetřili čas.
 3. 3 Vylijte vodu z mokrého oblečení. Otočte oděv dohromady a vyždímejte vodu. Pokuste se dostat ven dostatečné množství vody, aby silně nekapalo, ale nedělejte si starosti, pokud je stále mokré nebo vlhké. Chcete, aby byl vlhký - o to nakonec přece šlo.
 4. 4 Namočte hadřík nebo houbu, která nepouští vlákna, do roztoku čpavku a octa. Nyní otřete skvrnu od barvy tímto hadříkem nebo houbičkou. Nebojte se drhnout pěkně tvrdě. Ponořte roztok tak často, jak je potřeba, dokud se zdá, že skvrna nezvedá.
 5. 5 Opláchněte oděv vodou. Nyní zkontrolujte, zda byla skvrna odstraněna. Opakujte, pokud tam ještě je. Doufejme, že po opakování tohoto postupu jednou nebo dvakrát by měla skvrna zmizet. Uvidíte okamžité výsledky.
 6. Obrázek s názvem Získejte akrylovou barvu z oblečení Krok 14

  6 Odhoďte vyprané oblečení do pračky. Prát jako obvykle a poté sušit prádlo. Znovu zkontrolujte a zjistěte, zda skvrna nyní zmizela. Pokud stále nejste spokojeni, můžete postup zopakovat, ale pravděpodobně uvidíte výsledky pouze s klesajícím výnosem. reklama

Metoda 4 z 5: Odstranění barvy saponátem na nádobí

 1. 1 Otočte oděv naruby - nebo alespoň část, kde je skvrna. Držte ho pod tekoucí teplou vodou, abyste se pokusili vypláchnout co nejvíce barvy.
 2. 2 Smíchejte jeden díl tekutého mycího prostředku na nádobí s jedním dílem teplé vody. Toto je řešení, které se pokusíte zbavit skvrn. Tato metoda je užitečná, protože pravděpodobně budete mít po ruce mycí prostředek na nádobí.
 3. 3 Namočte do roztoku čisticí hadřík nebo houbu, která nepouští vlákna. Namočte a houbou skvrnu s vervou; vyhněte se však přílišnému tření, protože to může skvrnu rozšířit. Nebojte se na skvrnu použít nehty. Snažte se dostat ven co nejvíce.
 4. 4 Opláchněte vodou. Zkontrolujte skvrnu. V případě potřeby můžete namáčení pracího prostředku opakovat, nebo pokud nejste spokojeni s množstvím, které se uvolnilo.
 5. Obrázek s názvem Získejte akrylovou barvu z oblečení, krok 19

  5 Perte jako obvykle. Prostě toto oblečení vyperte tak, jak byste normálně prali. Ujistěte se, že oděv lze prát v pračce. Nyní své oblečení usušte obvyklým způsobem a znovu zkontrolujte skvrnu. Naštěstí to teď zmizelo. reklama

Metoda 5 z 5: Odstranění barvy pomocí čističe oken nebo laku na vlasy

 1. 1 Jemně otřete skvrnu čisticím hadrem nebo papírovou utěrkou. Barvu nevtírejte. Tento krok je nutný pouze v případě, že je barva stále mokrá.
 2. 2 Na čisticí hadřík nebo houbičku nastříkejte čistič oken nebo lak na vlasy. Přidržte navlhčené místo na vrchu lahvičky odlakovače a navlhčete trochou acetonu. Pokud máte v domě buď sprej na okna nebo lak na vlasy, oba tyto produkty mohou skvrnu odstranit.
  • Doporučujeme nejprve vyzkoušet na oděvu nenápadnou oblast, abyste se ujistili, že látka zvládne chemikálie v těchto výrobcích. Pokud ne, použijte jinou metodu.
 3. 3 Skvrnu od barvy otřete navlhčeným hadříkem. Umístěte hadr na skvrnu a začněte drhnout nahoru a dolů. Snažte se nebýt příliš energický - chcete zabránit šíření skvrny. Než začnete drhnout skvrnu od barvy čističem, nezapomeňte sundat co nejvíce barvy nožem nebo nehtem na prstu. Chcete se vyhnout šíření skvrny co nejvíce.
 4. Obrázek s názvem Získejte akrylovou barvu z oblečení, krok 23

  4 Ihned omyjte. Tuto silnou čisticí směs je třeba rychle odstranit, než poškodí vlákna látky. Omyjte jako obvykle, poté osušte. To by mělo odstranit skvrnu. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak získám zaschlou akrylovou barvu z oblečení? Susan Stockerová
  Expert na zelené čištění Susan Stocker provozuje a vlastní Susan’s Green Cleaning, #1 Green Cleaning Company v Seattlu. V regionu je dobře známá vynikajícími protokoly zákaznických služeb - získala ocenění Better Business Torch Award za etiku a integritu za rok 2017 a energickou podporu spravedlivých mezd, zaměstnaneckých výhod a ekologických úklidových postupů. Susan Stockerová Zelený odborník Expert Odpověď odborníka Odpověď Pomocí lžíce nebo nože seškrábněte co nejvíce barvy. Poté to můžete zkusit otřít alkoholem.
 • Otázka Pokud akrylová barva zaschla, mohu k jejímu odstranění ještě použít jednu z metod v článku? Ano, můžete použít třecí alkohol nebo kuchyňský sprej 409. Pomocí zubního kartáčku jej vetřete. Funguje to na skvrny, které zaschly a jsou na oděvu měsíce.
 • Otázka Jak mohu dostat suchou barvu? Použijte třecí alkohol a 409 kuchyňský čisticí sprej. Poté ho vetřete zubním kartáčkem. Funguje to na skvrny, které zaschly a jsou na oděvu měsíce
 • Otázka Zničí praní mého oblečení, na kterém je akrylová barva, zbytek náplně mého prádla? Pokud je to jen trochu možné, sledujte oděvy potřísněné barvami samostatně. Ale upřímně, dokud je barva suchá, je to asi úplně jedno.
 • Otázka Mohu k odstranění skvrny použít zubní kartáček? Ano, zubní kartáček lze použít k čištění skvrn z oblečení, i když to nemusí být 100% účinné (zvláště pokud jsou štětiny měkké).
 • Otázka Mohu odstranit skvrnu od barvy poté, co jsem již vypral oděv? Můžete, ale nemusíte být úspěšní, ale za pokus to stojí. Použijte odlakovač a suchý hadřík. Pokračujte v tření a mělo by to vyjít.
 • Otázka Jak odstraním skvrnu, pokud byla moje barva při použití opravdu naředěná? I kdyby to bylo zředěno, bylo by stále nejlepší vyzkoušet jednu z těchto metod jen pro případ.
 • Otázka Jak odstraním barvu, která byla na mém tričku 2 týdny? Použijte třecí alkohol a kuchyňský čisticí sprej 409 a pomocí zubního kartáčku jej vetřete. Funguje to na skvrny, které zaschly a jsou na oděvu měsíce.
 • Otázka Mohu vlnu namočit rozmělněnou akrylovou barvou? Vlna může nasáknout zředěnou akrylovou barvou a snadno se vypláchnout.
 • Otázka Jak získám skvrnu od coly z bílého trička? Použijte OxiClean. Namočte ho na jeden nebo dva dny a poté tričko vyperte jako obvykle.
Zobrazit více odpovědí Nezodpovězené otázky
 • Jak odstraním černou akrylovou barvu z bílé košile?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Vždy nejprve proveďte test nenápadné oblasti, abyste zjistili, jak látka reaguje.
 • Můžete také zkusit otřít oblast odlakovačem nebo ředidlem, ale může to poškodit vaše oblečení. Zkuste to pouze na přírodních vláknech a nejprve zkontrolujte řešení na nenápadné části vašeho oblečení.
 • Nenechávejte barvu co nejvíce zaschnout. Je snazší odstranit skvrny za mokra, než když jsou již suché.
 • Jakýkoli čisticí roztok riskuje zhoršení situace v závislosti na použitém produktu nebo chemikálii, typu ovlivněné textilie a způsobu aplikace. Vzhledem k tomu, že je oděv již barvený, stojí za to se alespoň pokusit skvrnu odstranit.
 • Pouze chemické čištění zůstane potřísněné barvou. Čistírna může zjistit, zda je možné něco udělat. Pokud skvrna zůstane, vymyslete kreativní způsoby, jak skvrnu zakrýt nebo začlenit do outfitu.
 • Další možné řešení: Použijte třecí alkohol a 409 kuchyňský čisticí sprej. Poté ho zapracujte zubním kartáčkem. Použijte měkký zubní kartáček a buďte jemní, abyste v látce nevytahovali nitě. Funguje to na skvrny, které zaschly a jsou na oblečení měsíce.

reklama

Populární Problémy

Brunch je jídlo, které kombinuje potraviny ze snídaně i oběda, proto je termín brunch. Obvykle se podává v pozdních ranních nebo odpoledních hodinách a je spojena s nedělí, kdy lidé mají tendenci vstávat později než ...

Nezáleží na tom, kdo vyhraje finále Australian Open mezi Rafaelem Nadalem a Novakem Djokovičem, historie se vytvoří.

Jak uspořádat večírek a skrýt ho před rodiči. Uspořádání večírku u vás doma může být stresující, zvláště pokud plánujete tajné setkání, když jsou vaši rodiče pryč. I když byste měli zvážit požádat rodiče o ...

Jak zabránit džbánu v paži. Házení baseballem je zábavná aktivita pro miliony dětí (a dospělých) po celém světě, ale opakování házení může vést k bolesti paže nebo k výraznějším zraněním. I když neexistuje jediný ...

Existuje spousta jednoduchých kroků, které můžete udělat, abyste vybrali zdravé porce pro své děti. Velikost porcí se bude lišit v závislosti na věku vašeho dítěte. Například dítě ve věku od 2 do 3 let bude potřebovat pouze polovinu doporučené velikosti porce ...

Jak hrát Mario Striker Charged. Mario Strikers Charged je fotbalová/fotbalová videohra vydaná v roce 2007 pro Wii a Nintendo Switch. Je to pokračování hry Super Mario Strikers pro GameCube a je také známé jako Mario Strikers Charged ...