Jak se držet dál od cigaret

Přestat kouřit je jednou z nejtěžších věcí, které kdy uděláte. Protože tabák každoročně zabíjí miliony lidí, je také jedním z nejdůležitějších. Mnozí zjistili, že stanovení konkrétního data ukončení a jeho dodržování přináší úspěch, zejména díky dostupnosti produktů, jako jsou nikotinové náplasti a guma, které vám pomohou na cestě. Můžete si dát nejlepší možnou šanci definitivně skončit vytvořením plánu, který je přizpůsoben vašemu životnímu stylu a vašim osobním cílům.

Část 1 ze 3: Ukončení cigaret

 1. Obrázek s názvem Drž se dál od cigaret Krok 1

  1 Prozkoumejte své důvody pro ukončení. Většina lidí zjistí, že pouhá znalost, že by měli přestat, k tomu nestačí. Chcete -li se zbavit jakéhokoli druhu závislosti, musíte mít pádný důvod, který pro vás znamená více, než kdy kouření cigaret mohlo. Přemýšlejte hluboce o tom, proč chcete osobně skončit. Jinými slovy, jaká je vaše motivace žít plnohodnotný a zdravý život?
  • Mnoho lidí může najít sílu přestat, jen když si uvědomí, že to dělají pro někoho, koho milují. Je vaší inspirací pro ukončení toho, že se chcete dožít toho, jak vyrostou vaše děti nebo vnoučata, nebo chcete s partnerem zestárnout?
  • Možná je důvodem to, že si nechcete zničit vlastní zdraví. Možná máte seznam věcí, kterých byste chtěli dosáhnout, než zemřete, například psaní románu nebo procházka po stezce Pacific Crest.
  • Pokud jste na tom finančně tvrdě, úspora peněz může také sloužit jako motivace, zvláště když vezmete v úvahu všechny ostatní věci, za které byste je mohli utratit.
  • Nezapomeňte si napsat důvody, proč s kouřením přestanete, a také důvody, proč kouříte. Když to budete mít sepsané, usnadní vám to připomenout si důvody, proč s tím přestat, což je zásadní, protože psychologické aspekty kouření jsou mnohem silnější než fyziologické aspekty.


 2. Obrázek s názvem Drž se dál od cigaret Krok 2

  2 Nastavte datum ukončení. Když si pomyslíte, že skončíte, až budete připraveni, nezrušíte to. Budete schopni přijít s důvody, proč nikdy není úplně správný čas. Místo toho si nastavte datum zhruba za měsíc a poznamenejte si ho do kalendáře. Když si dáte trochu času mezi dneškem a datem ukončení, umožní vám to nechat to propadnout, že se to opravdu děje. Budete schopni předvídat datum a plánovat způsoby, jak úspěšně skončit.
  • Zvažte výběr smysluplného dne, jako jsou narozeniny nebo Den matek. Pokud je tento den obzvláště smysluplný, může vám pomoci motivovat se k ukončení.
 3. 3 Řekněte lidem o svém datu zahájení a plánujete s tím skončit. Je užitečné informovat lidi o vašem plánu a sdělit jim, kdy bude datum zahájení. Pokud řeknete každému, koho znáte, že s narozeninami končíte, pravděpodobně se toho budete držet. Řekněte lidem, o kterých víte, že váš plán podpoří.
  • Můžete také požádat přátele a členy rodiny, aby vám pomohli nést odpovědnost. Můžete jim například slíbit, že jim zaplatíte určitou částku peněz, pokud vás uvidí kouřit. To vás může motivovat k tomu, abyste se svého plánu drželi.
 4. Obrázek s názvem Drž se dál od cigaret Krok 3

  4 Zbavte se svých cigaret a náčiní. Ve dnech před datem ukončení se začněte zbavovat věcí, které pomáhají podporovat váš návyk. Vyhoďte všechny své speciální papíry, popelníky a další položky, které vám připomínají kouření. Udržet je u sebe je znakem toho, že se opravdu nezavazujete s odvykáním skoncovat, protože musíte předpokládat, že položky budete v budoucnu znovu potřebovat.
  • Protože i vůně starého cigaretového kouře může vyvolat touhu, možná budete chtít osvěžit svůj šatník i svůj domov. Všechno vyvětrejte, vyperte všechno oblečení a zbavte se věcí, které zadržují vůni.
 5. Obrázek s názvem Drž se dál od cigaret Krok 4

  5 Zúžte nebo ukončete studenou krůtu. Buď můžete pomalu omezovat den, kdy plánujete úplně skončit, nebo počkat, až přijde datum, a přestat se studeným krocanem. Neexistuje žádná metoda, která by byla úspěšná, proto si vyberte tu, která nejlépe odpovídá vaší osobnosti. Důležité je skutečně skončit v den, který jste si vybrali - žádné výmluvy.
  • Pokud se rozhodnete zúžit, omezte svůj zvyk v týdnech před tím, než přijde datum. Pokud jste například kuřák balení denně, zužujte se na polovinu balení denně, pak jen tři cigarety denně a během týdne před datem ukončení stačí jedna denně. Až přijde den, přestaňte.
  • Můžete také použít produkty jako nikotinová guma nebo nikotinové náplasti, které vám pomohou snadněji přejít k nekuření. K dispozici jsou také léky na předpis, které usnadňují ukončení léčby; pro více informací promluvte s lékařem.
  • Pokud se rozhodnete skončit se studeným krocanem, ujistěte se, že máte k dispozici dobrý plán, jak to opravdu udělat, až přijde den. Mohlo by pomoci, kdyby se z ukončení akce stala trochu událost. Nechte přátele svědčit, jak jste vyhodili poslední krabičku cigaret, a pak oslavte zdravou večeří.
  • Mějte na paměti, že odvykání studeného krůtího masa může být lepší, protože nikotin se z vašeho systému dostane rychleji než zúžení kouření.
  reklama

Část 2 ze 3: Držte se svého plánu

 1. Obrázek s názvem Drž se dál od cigaret Krok 5

  1 Obraťte se na svůj systém podpory. Přestat s cigaretami je velmi náročná práce. Budete čelit každodenním touhám a budete potřebovat lidi, na které se můžete obrátit, až vám to začne připadat příliš mnoho na zvládnutí. Promluvte si s lidmi, kteří jsou na palubě, s vaším rozhodnutím skončit. Když cítíte nutkání kouřit, neváhejte někomu zavolat a probrat touhu.
  • Zvažte návštěvu terapeuta, který se specializuje na pomoc kuřákům přestat. Bude mít nápady, které vám pomohou efektivně se vypořádat s vaší touhou každý den.
  • Pomoci by mohla i podpůrná skupina.
 2. Obrázek s názvem Drž se dál od cigaret, krok 6

  2 Drž se dál od spouštěčů. Znáte návyky, kvůli kterým se vám chce kouřit. Možná si po pivu budete muset zapálit, protože zážitek je prostě správný. Možná se nemůžete potloukat se svými kamarády ze střední školy, aniž byste se chtěli podělit o krabičku cigaret jako za starých časů. Možná právě díky tomu, že jste v blízkosti svého oblíbeného místa konání koncertů, se budete chtít vzdát všech svých zlozvyků. Řešení? Vyhýbejte se lidem, místům a situacím, které stimulují vaše touhy. Proč si dělat věci těžší tím, že se neustále pokoušíte?
 3. Obrázek s názvem Drž se dál od cigaret, krok 7

  3 Začněte cvičit. Je stěží kontroverzní říci, že kouření má negativní vliv na vaše zdraví. Kromě toho, že způsobuje řadu různých druhů rakoviny, zčerná vaše plíce a ztěžuje dýchání na plný výkon. Když kouříte, je těžké být fit. Začněte cvičit po datu ukončení. Zpočátku bude obtížné běhat, plavat nebo chodit, ale jak týdny ubíhají, začnete být opět fit. Když si užíváte své zdravé tělo, snadno pobíháte, když jste se po jednom schodišti schoulili a bafali, bude čím dál těžší si představit návrat do starých kolejí.
  • Cvičení může také znamenat velké rozptýlení. Když vaše touha zesílí, někdy jediná věc, která vám může pomoci, je rozptýlit vaše tělo tím, že ho namáháte. Zkuste zvedat činky, dělat sprinty, hrát basketbal - cokoli, co vám rozbuší srdce a pomůže vám to odtrhnout se od cigaret.
 4. Obrázek s názvem Drž se dál od cigaret, krok 8

  4 Žvýkejte žvýkačku nebo semínka. Zvednutí cigarety ke rtům a sání se stává zdrojem pohodlí pro kuřáky. Mnoho kuřáků postrádá klid, který s tímto známým fyzickým aktem přichází. Pocit mít cigaretu v ústech můžete nahradit žvýkačkami nebo semínky anýzu. Silné chutě pomohou uklidnit vaše touhy a žvýkací pohyb poskytne pocit pohodlí.
 5. Obrázek s názvem Drž se dál od cigaret, krok 9

  5 Vypořádat se s výběrem. V prvních týdnech po ukončení léčby můžete mít závažné abstinenční příznaky. Bolesti hlavy, bolest, podrážděnost a další příznaky stažení nejsou neobvyklé. Mnozí zjišťují, že vypít sklenici vody pokaždé, když se objeví chuť, je dobrý způsob, jak zvládnout stažení. Jednoduchá hydratace vede dlouhou cestou k vyloučení těchto toxinů z vašeho těla a udržuje vás silný a zdravý.
  • Jíst zdravé jídlo je také dobrý způsob, jak zvládnout stažení. Vyberte si potraviny bohaté na živiny, ve kterých se budete cítit dobře. Jezte hodně ovoce a zeleniny, celozrnné produkty, ryby a maso. Vaše tělo se bude cítit zdravěji než kdy dříve.
  • Použití aplikace pro telefon vám také může pomoci vypořádat se s výběrem. Zkuste si stáhnout aplikaci QuitNow, která vám pomůže překonat vaše chutě.
  • Čtení je další dobrou volbou pro řešení odstoupení od smlouvy. Zkuste si přečíst knihy o odvykání kouření, například The Easy Way to Stop Kouření od Alana Carra.
 6. Obrázek s názvem Drž se dál od cigaret, krok 10

  6 Mějte plán úlevy od stresu. Když jste ve stresu, budete chtít cigaretu. Každá malá situace může skončit spouštěčem: telefonát, který jste opravdu nechtěli uskutečnit, přestávka mezi vyučováním během školního dne, dopravní zácpa. Je důležité mít připravený plán, jak se zbavit stresu bez použití cigaret.
  • Hluboké dýchání je rychlá a účinná technika, kterou můžete použít kdekoli a kdykoli.
  • Zajistěte dostatek spánku. Dobře odpočatý pomáhá zbavit se stresu.
  • Sexujte nebo masturbujte, abyste uvolnili endorfiny a uvolnili stres.
  reklama

Část 3 ze 3: Zůstat navždy pryč

 1. Obrázek s názvem Drž se dál od cigaret, krok 11

  1 Nepoddávejte se „jen jedné cigaretě“. 'Kouření jedné cigarety znovu zavede nikotin do vašeho systému a může vést k kouření další a pak další a další.' Bude vám lépe, když nebudete vůbec kouřit. Když zjistíte, že se chystáte podlehnout běžné racionalizaci, že jen jedna cigareta neublíží, vraťte se ke svému důvodu, proč jste přestali. Končíte pro své dítě? Kouření jediné cigarety jí ublíží. Vlastní zdraví? Jedna cigareta vás vrátí. Pouhá jedna cigareta by vás mohla donutit vrátit se ke každodennímu zvyku a pak budete muset začít úplně od začátku. Nevyhazujte vše, čeho jste dosud dosáhli.
  • Pokud se poddáte? Nezbijte se, ale nepoužívejte to jako záminku k dalšímu dopřávání. Pravděpodobně budete mít horší touhy než dříve, ale máte sílu je překonat. Jednou skončíte a můžete to udělat znovu.
 2. Obrázek s názvem Drž se dál od cigaret, krok 12

  2 Soustřeďte se na to, co získáte, místo toho, co ztrácíte. Při odvykání cigaret je velmi důležité mít pozitivní přístup. Vaše mysl vás může neustále strhávat dolů negativními myšlenkami na vše, čeho se vzdáváte, jako třeba mít se dobře s přáteli nebo cítit sladký příval kouře po dlouhém dni. Nezaměřujte se na to, co ztrácíte, ale na to, co získáte a již jste získali. Například:
  • Tvé zdraví
  • Respekt vaší rodiny
  • Peníze
  • Bělejší zuby a svěžejší dech
  • Čistší prostor
  • Oblečení, které nezapáchá
  • Čas strávený čímkoli, co chcete kromě kouření dělat
  • Osvobození od neustálé potřeby upustit od všeho, co děláte, a kouřit
 3. Obrázek s názvem Drž se dál od cigaret, krok 13

  3 Věřte, že to dokážete. V době, kdy se přestat cítit nemožné, a vy si jen myslíte, že už bez cigaret nevydržíte, se vraťte do kalendáře. Podívejte se na datum, kdy jste skončili. Každý den, kdy jste se od té doby úspěšně vyhýbali kouření, je úspěch. Evidentně máš úžasnou vůli. Máte fyzickou sílu. Zkoušeli jste svou mysl a tělo způsobem, který nikdo, kdo to neudělal, nikdy nepochopí. Buďte hrdí na to, co jste udělali, a zůstaňte motivovaní pokračovat. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Můžete po kouření uzdravit plíce? Trudi Griffin, LPC, MS
  Profesionální poradce Trudi Griffin je licencovaný profesionální poradce ve Wisconsinu specializující se na závislosti a duševní zdraví. Poskytuje terapii lidem, kteří bojují se závislostmi, duševním zdravím a traumaty v komunitním zdravotním prostředí a soukromé praxi. Získala MS v klinickém poradenství v oblasti duševního zdraví na Marquette University v roce 2011. Trudi Griffin, LPC, MS Profesionální poradce Odborná odpověď Krátká odpověď je ano. Dlouhá odpověď je, že také záleží na tom, jak dlouho a kolik někdo kouřil, a také na tom, jak moc byly poškozeny plíce. Protože se však tělo snaží o uzdravení, začne pracovat okamžitě, jakmile kouř opustí plíce. Odvykání je proto nejlepší věcí, kterou může někdo udělat, aby se uzdravil.
 • Otázka Jak se mohu odvést od kouření? Trudi Griffin, LPC, MS
  Profesionální poradce Trudi Griffin je licencovaný profesionální poradce ve Wisconsinu specializující se na závislosti a duševní zdraví. Poskytuje terapii lidem, kteří bojují se závislostmi, duševním zdravím a traumaty v komunitním zdravotním prostředí a soukromé praxi. Získala MS v klinickém poradenství v oblasti duševního zdraví na Marquette University v roce 2011. Trudi Griffin, LPC, MS Profesionální poradce Odborná odpověď Změny životního stylu jsou zásadní. Většina závislosti na kouření je psychologické a na chování založené návyky, které si člověk vytváří pro kouření. Proto je nutná zásadní změna životního stylu a chování. Návykový trénink návyku je úžasná metoda pro identifikaci návyků a vytváření konkurenčních reakcí.
 • Otázka Jak mohu sám přestat kouřit? Trudi Griffin, LPC, MS
  Profesionální poradce Trudi Griffin je licencovaný profesionální poradce ve Wisconsinu specializující se na závislosti a duševní zdraví. Poskytuje terapii lidem, kteří bojují se závislostmi, duševním zdravím a traumaty v komunitním zdravotním prostředí a soukromé praxi. Získala MS v klinickém poradenství v oblasti duševního zdraví na Marquette University v roce 2011. Trudi Griffin, LPC, MS Profesionální poradce Odpověď odborníka Nejprve si vytvořte motivaci ke změně. Za druhé, identifikujte vzorce chování, které podporují kouření. Za třetí, změňte tyto návyky. Toto je zkrácená verze Návykového tréninku návyku, který může být velmi nápomocný při překonávání psychologických a behaviorálních aspektů odvykání.
 • Otázka Jak dlouho trvá stažení nikotinu? Trudi Griffin, LPC, MS
  Profesionální poradce Trudi Griffin je licencovaný profesionální poradce ve Wisconsinu specializující se na závislosti a duševní zdraví. Poskytuje terapii lidem, kteří bojují se závislostmi, duševním zdravím a traumaty v komunitním zdravotním prostředí a soukromé praxi. Získala MS v klinickém poradenství v oblasti duševního zdraví na Marquette University v roce 2011. Trudi Griffin, LPC, MS Profesionální poradce Odborná odpověď Fyzické odnětí nikotinu trvá přibližně 3–7 dní v závislosti na dřívějších kouřících návycích.
 • Otázka Opravdu chci přestat, ale je to těžké, protože miluji kouření. Co můžu dělat? Paul Chernyak, LPC
  Licencovaný profesionální poradce Paul Chernyak je licencovaný profesionální poradce v Chicagu. V roce 2011 absolvoval Americkou školu profesionální psychologie. Paul Chernyak, LPC Licencovaný profesionální poradce Expertní odpověď Přestat můžete, pouze pokud je vaše vůle a důvod přestat silnější než vaše důvody přestat kouřit. Budete muset aktivně a svědomitě pracovat, abyste se zpočátku vyhnuli kouření. Doporučuji následující knihu, která vám pomůže připravit se a přestat s kouřením: Allen Carr's Easy Way to Stop Smoking.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Najděte si osobní rozptýlení, které vám bude vyhovovat, například hraní ping pongu.
 • Přemýšlet.

reklama

Populární Problémy

Jak dostat chlupy z prádla. Milujete svého domácího mazlíčka, ale nemilujete vlasy, které mu nechávají na všem, včetně oblečení a přikrývek. Než hodíte kožešinou potažené prádlo do pračky a sušičky, očistěte volné ...

Upnutí: (4) Alexander Zverev (GER) vs (12) Karen Khachanov (ROC)

Jak Juke ve fotbale. Americký fotbal často dostává špatnou pověst jako hru, která si cení především brutální, nesoustředěné tělesnosti. Ve skutečnosti i ti nejobjemnější linemen musí hrát s rychlostí, přesností a mentální hbitostí, aby byli ...

Před začátkem Roland Garros 2020 mnozí tipovali Novaka Djokoviče, aby ukončil vládu Rafaela Nadala v Paříži.

12. epizoda 2. série „The Conners“, první živá epizoda seriálu, se bude vysílat 11. února. Pokud nemáte kabel, můžete sledovat show zdarma online.