Jak dostat máslo z oblečení

Ať už vaříte nebo jíte, pokud si nedáte pozor, můžete si na oblečení udělat skvrnu od másla. Máslo má bílkoviny z oleje a mléka, které za sebou zanechávají kombinované skvrny, které lze obzvláště obtížně odstranit. Nejlepší věc, kterou můžete pro svůj oděv udělat, je ošetřit skvrnu co nejdříve, než bude mít šanci se do látky opravdu vpravit. Tento článek vysvětluje tři způsoby, jak zachránit oblečení potřísněné máslem z koše. První dvě metody lze použít samostatně nebo kombinovat; třetí by se měl pokusit pouze jako poslední možnost, pokud ostatní metody selžou.

Metoda 1 ze 3: Použití Dishsoap a Spot Treatment

 1. Obrázek s názvem Získejte máslo z oblečení Krok 1

  1 Do skvrny vetřete mýdlo na nádobí. Protože jsou mýdla na mytí nádobí navržena tak, aby si poradila s tučnými a mastnými potravinářskými produkty, které se hromadí na hrncích, pánvích a talířích, jsou také dobrým způsobem, jak se vypořádat s máslem, když se dostane na oblečení.
  • Navlhčené místo navlhčete vlažnou vodou.
  • Na skvrnu naneste malé množství mýdla na nádobí.
  • Jemně vetřete prstem skvrnu a ujistěte se, že rozetřete mýdlo po potřísněné tkanině.


 2. 2 Důkladně opláchněte. Pomocí umyvadlového nebo vanového faucetu přejíždějte po zabarvené oblasti teplou až horkou vodou, dokud mýdlo z látky nevypláchnete. Ujistěte se, že mýdlo nechytíte jen někde jinde v tkanině oděvu; držte látku napnutou, abyste viděli, že pěna stekla a stékala do odtoku.
 3. 3 Před ošetřením skvrnu odstraňte předpírkou. Pokud máte co do činění s něčím tak tvrdohlavým, jako je skvrna od másla, ošetřete to koncentrovaným bojovníkem proti skvrnám, než to spustíte pračkou. Odstraňovače skvrn na předpírku můžete zakoupit v uličce na prádlo v obchodě s potravinami, nebo si můžete vyrobit vlastní doma.
  • Chcete -li si vyrobit vlastní odstraňovač skvrn předpírkou, smíchejte dohromady následující přísady:
   • 1 1/2 šálků vody
   • 1/4 šálku tekutého kastilského mýdla (pokud ho nemůžete najít v obchodě, lze jej snadno zakoupit online)
   • 1/4 šálku rostlinného glycerinu (opět k zakoupení online)
   • 5-10 kapek citronového esenciálního oleje
  • Jakmile jsou ingredience smíchány, naneste přípravek na skvrnu a jemně jej vetřete prsty do látky.
  • Před vložením oděvu do pračky nechte látku alespoň hodinu namočit (viz konkrétní pokyny ke značce, pokud jste si výrobek zakoupili v obchodě).
 4. 4 Potřísněný oděv vyperte v pračce. Čím je voda teplejší, tím vyšší je pravděpodobnost, že skvrna na másle vyjde, proto používejte nejvyšší teplotu, která je pro látku obarveného kusu oblečení přípustná. Štítek na oděvu však pečlivě zkontrolujte, abyste se ujistili, že tkanina nebude poškozena vysokými teplotami. Pokud ano, použijte nižší nastavení teploty.
 5. Obrázek s názvem Získejte máslo z oblečení Krok 5

  5 Před zaschnutím skvrnu zkontrolujte. Pokud skvrna ještě nebyla odstraněna, nechcete ji nechat projít sušičkou; teplo způsobí, že se skvrna v tkanině nastaví trvaleji. Pokud skvrna ještě nebyla odstraněna, zopakujte postup nanášení mycího prostředku na nádobí, máchání, předúpravu skvrny a praní ještě jednou před vložením oděvu přes sušičku. Po druhém kole ošetření by měla být skvrna odstraněna. reklama

Metoda 2 ze 3: Použití kukuřičného škrobu nebo mastku

 1. 1 Ošetřete skvrnu, dokud je ještě čerstvá. Tato metoda bude fungovat nejlépe, pokud se dostanete ke skvrně, dokud je ještě mokrá, než bude mít šanci se do látky skutečně vložit.
 2. 2 Položte oděv na rovný povrch. Vyberte si místo, které nebude překážet, kde nebude strženo nebo sraženo k zemi. Nechcete dělat větší nepořádek, než jaký už máte, tím, že všude dostanete prášek!
 3. 3 Posypte produkt na skvrnu. Mastek a kukuřičný škrob jsou neuvěřitelně savé. Když zakryjete skvrnu na čerstvém másle velkorysou vrstvou obou produktů, prášek vytáhne máslo z oděvu.
  • Pudr jemně vklepejte do skvrny, ale nevtírejte jej do látky.
 4. Obrázek s názvem Získejte máslo z oblečení Krok 9

  4 Nechte prášek uležet alespoň 30 minut. Čím déle ho necháte na skvrně sedět, tím větší je vaše šance na úplné odstranění másla. Nechte minimálně půl hodiny odležet, než přejdete k dalšímu kroku.
 5. 5 Skvrnu vydrhněte starým zubním kartáčkem. Pomocí zubního kartáčku uvolněte z povrchu skvrny mastek nebo kukuřičný škrob. Kartáčem ho očistěte a posuďte, kolik skvrn po sobě zanechalo.
  • Pokud skvrna nebyla zcela odstraněna, opakujte postup, dokud nezmizí.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Použití WD-40, laku na vlasy nebo zapalovače jako poslední možnost

 1. Obrázek s názvem Získejte máslo z oblečení Krok 11

  1 Vězte, že riskujete. Přestože někteří lidé dosáhli úspěchu při použití WD-40, laku na vlasy a zapalovače na obzvláště tuhé mastné skvrny, vystavujete se vysokému riziku poškození oděvu-například světlejší tekutina může poškodit barvu obarveného oblečení. Tyto výrobky mohou také zanechat strašlivý zápach, který je obtížnější maskovat než původní skvrna.
  • Před nanesením na skvrnu vyzkoušejte výrobek na malé, snadno skryté látce na oděvu.
  • Nechte působit půl hodiny a poté zkontrolujte, zda tkanina nebyla nějakým způsobem poškozena.
  • Pokud ne, pokračujte dalším krokem.
 2. 2 Naneste přípravek na skvrnu. WD-40 a lak na vlasy se dodávají v rozprašovačích, proto nanášejte přípravek z bezprostřední blízkosti, přičemž oblast postřiku udržujte omezenou na skvrnu. Lehčí tekutina má tendenci stříkat ve velkých proudech, proto ji nejprve naneste na papírový ručník nebo utěrku a poté ručníkem potřete skvrnu. Tím zajistíte, že nebudete oděv ponořit do lehčí tekutiny a budete moci ovládat oblast, kterou chcete ošetřit.
 3. 3 Skvrnu vydrhněte starým zubním kartáčkem. Neotírejte dostatečně silně, abyste hadřík poškodili, ale opravdu se pokuste zapracovat výrobek do látky a skvrny.
 4. Obrázek s názvem Získejte máslo z oblečení Krok 14

  4 Počkejte alespoň jednu hodinu. Dejte produktu dostatek času na uvolnění skvrny od másla. Odložte oděv někam stranou a na hodinu na něj zapomeňte.
 5. 5 Oděv perte jako obvykle v prádle. Opět použijte nejteplejší možné nastavení vody přípustné pro látku, se kterou se potýkáte. Čím je voda teplejší, tím je větší šance na odstranění skvrn.
  • Před praním v sušičce zkontrolujte oděv a ujistěte se, že byla skvrna odstraněna, protože teplo skvrnu ještě více usadí.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Mohu použít koksu k odstranění másla z košile? Ne. Koks způsobí, že tričko bude lepkavé a pravděpodobně způsobí skvrnu. Řiďte se pokyny v článku, nebo ho jen vhoďte do pračky a doufejte v to nejlepší.
 • Otázka Bude to bělit tričko? Ne. Naneste nebarvené mýdlo na ruce, poté opláchněte horkou vodou a trochu vetřete. Důkladně opláchněte ve studené vodě a osušte ručníkem. Můžete oděv jemně vyfénovat, abyste zjistili, zda fungoval, a poté postup opakovat.
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Video . Při používání této služby mohou být některé informace sdíleny s YouTube.

Tipy

 • Ošetřete skvrny co nejdříve! Čím déle sedí, tím těžší bude jeho odstranění.
 • Pokud nemůžete skvrnu odstranit sami, vezměte oděv do profesionálního čistírny.

Reklama Odeslat tip Všechna podání tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolována Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Varování

 • Pokud skvrna sedí příliš dlouho bez léčby, nemusí nikdy vyjít. Buďte připraveni rozloučit se s oblečením.
reklama

Populární Problémy

Jak hrát sálový fotbal. Sálový fotbal může být zábavný, fyzicky náročný sport. Ačkoli sdílí základní koncept venkovního fotbalu, existuje mnoho rozdílů, včetně velikosti hřiště, určitých pravidel a herních technik ....

Pokud žijete v USA, zde je několik způsobů, jak můžete online sledovat pouliční skateboarding na olympiádě žen online.

Michigan State a Ohio State se setkávají ve čtvrtích turnaje Big Ten. Zde je návod, jak sledovat živý přenos hry online.

Pokud nemáte kabel, zde je několik různých způsobů, jak můžete sledovat živý přenos dnešní předsezónní hry Saints vs Ravens.

Dnes v noci je premiéra seriálu The Voice v 17. sezóně. Získejte přehled o tom, jak sledovat nové epizody roku 2019 online prostřednictvím živého přenosu.