Jak se zútulnit v posteli

Pohazujete se a otáčíte se v posteli kvůli nepohodlí? Jen se to nezdá mít pohodlí ? Součástí dobrého spánku je útulné prostředí. Zde je několik způsobů, jak takové prostředí vytvořit.

Metoda 1 ze 3: Příprava postele

 1. Obrázek s názvem Získejte útulnost v posteli Krok 1

  1 Najděte si pohodlnou matraci. Dobrá matrace je základem pro pohodlí v posteli. Novou matraci můžete potřebovat, pokud je vaší matraci 5 až 7 let, probouzíte se s bolestí nebo ztuhlostí, vaše matrace se prohýbá nebo má hrudky, nebo zjistíte, že se vám lépe spí, když nejste ve své posteli. Vaše matrace by měla být pohodlná, podporovat vaše tělo a udržovat páteř ve stejném tvaru, jako když stojíte.
  • Pokud si nemůžete dovolit novou matraci, vyzkoušejte matraci nebo silnou podložku. Existuje mnoho možností, včetně zavírače peří, zavíraček na vajíčka a mopů z paměťové pěny.
  • Je důležité investovat do dobré matrace, která vydrží, protože spaním strávíte přibližně třetinu svého života, a to by mělo být na kvalitní matraci, která splňuje vaše potřeby pohodlí.
  • Matraci si před koupí vždy vyzkoušejte. Sundejte si boty, lehněte si na matraci a vyzkoušejte různé polohy spánku. Nejlepší je vyzkoušet matraci po dobu 20 minut, abyste získali dobrou představu o tom, jaký by to byl pocit spát na matraci.


 2. Obrázek s názvem Get Cozy in Bed Krok 2

  2 Vytvořte příjemně vonící místnost. Vůně je velmi silná a přispívá k atmosféře vašeho pokoje. Zapalte nějaké svíčky nebo použijte pokojový sprej, který vás baví. Levandule je vůně, která uklidňuje, podporuje spánek a může vám pomoci cítit se klidněji. Jakákoli vůně, která se vám líbí, pomůže vytvořit útulné prostředí.
  • Některé obchody mají spreje na polštáře, které mají vůni jako heřmánek nebo levandule. Nastříkejte požadované množství lehce na polštář a přikrývky; pokud máte rádi vůni, ve skutečnosti vám to může pomoci být pohodlnější.
 3. Obrázek s názvem Získejte útulnost v posteli Krok 3

  3 Upravte osvětlení ve své ložnici. Množství světla ve vaší ložnici ovlivňuje to, jak se cítíte. Přirozené světlo je nejlepší ve dne, ale tlumené osvětlení je nejlepší v noci. Noční lampy vytvářejí měkčí osvětlení než stropní světla. Vaše žaluzie a záclony by také měly zabránit tomu, aby do vaší ložnice v noci pronikalo světlo.
  • Pro lepší ovládání osvětlení můžete také vyměnit vypínač světla za stmívač.
  • Nízká wattová žárovka (40 wattů nebo nižší) je také dobrou možností osvětlení.
 4. Obrázek s názvem Získejte útulnost v posteli Krok 4

  4 Pořiďte si pohodlné prostěradlo. Vaše povlečení by mělo mít správnou velikost pro vaši matraci, aby se vám v posteli neroztrhlo a neodlepilo. Bavlněné povlečení je nejoblíbenější a dobře se mu daří v teplejších měsících. Hedvábné listy jsou velmi měkké a udržují teplo. Jsou užitečné pro chladnější noci. Flanelové prostěradla jsou velmi teplá a jsou nejlepší v chladnějších klimatech. Syntetické tkaniny (např. Polyester) jsou levnější, ale přesto mohou být pohodlné.
  • Měňte listy jednou týdně.
  • Podívejte se na bavlněné povlečení, která jsou 100% čistá nebo egyptská bavlna a která mají vysoký počet vláken.
  • Flanelové listy se měří v uncích a těžší plechy jsou listy vyšší kvality.
 5. Obrázek s názvem Cozy in Bed Krok 5

  5 Najděte měkké polštáře. Každý potřebuje kvalitní polštáře. Někteří lidé dávají přednost polštářům, které jsou tvarovány tak, aby podporovaly váš krk nebo hlavu, jiní je dávají přednost dobře vycpaným, zatímco jiným se líbí měkké. Na konci dne si vyberte polštáře, které vám po malém pokusu a omylu fungují.
  • Naložte do postele polštáře různých velikostí a tvarů. Možná budete chtít polštář na celé tělo, pokud spíte sami, nebo klínový polštář, který si dáte za krk.
  • Pevné polštáře jsou nejlepší, pokud spíte na boku. Střední polštáře jsou nejlepší, pokud spíte na zádech. Měkké polštáře jsou nejlepší, pokud spíte na břiše.
  • Pravidelně čistěte nebo vzduchujte polštáře a vyměňte je jednou za dva až dva roky, abyste získali úplnou svěžest.
 6. Obrázek s názvem Get Cozy in Bed Krok 6

  6 Zastrčte si prostěradla a přikrývky. Mít hezky ustlaná postel způsobí, že se do toho chcete dostat. Začněte s přikrývkou na posteli. Poté zastrčte horní prostěradlo a/nebo přikrývku po stranách a nohou postele. Tím se vytvoří kokon a vaše nohy nebudou chladné. Není nic horšího, než být v posteli teplý a opečený, ale vaše nohy visí.
 7. Obrázek s názvem Get Cozy in Bed Krok 7

  7 Pořiďte si měkké, nadýchané povlečení. Na postel si dejte přikrývku, přikrývku, deku nebo peřinu, která vám bude příjemná. Možná budete muset vyměnit povlečení podle klimatu a ročního období. Například lehký bavlněný přehoz na postel může být nejlepší v létě, ale tlustý péřový přehoz může být nejlepší v zimních měsících.
  • Přidejte povlečení nebo přikrývku na povlečení. Zvláště útulné jsou kašmírové, umělé kožešiny a pletené přikrývky.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Připravte se

 1. Obrázek s názvem Get Cozy in Bed Krok 8

  1 Upravte teplotu. Chladnější teploty jsou pro spánek lepší. Teploty mezi 60 a 67 stupni Fahrenheita jsou ideální pro spánek. Teploty pod 54 stupňů nebo nad 75 stupňů mohou narušit váš spánek. Chladnější teplota vám může pomoci usnout a vyvolá touhu zachumlat se do postele.
  • Můžete také zkusit zapnout ventilátor, aby byl váš pokoj v pohodě.
 2. Obrázek s názvem Cozy in Bed Krok 9

  2 Osprchujte se nebo se před spaním vykoupat. Sprcha vás očistí, zahřeje, pomůže zjemnit pokožku, odstraní alergeny, které se na vás během dne přichytily, a pomůže vám cítit se ospalý. Když se dostanete ven, můžete také použít nějaké mléko s vůní levandule, které vám pomůže usnout. Samozřejmě je to volitelné, ale může vám to pomoci usnout rychleji.
 3. Obrázek s názvem Get Cozy in Bed Krok 10

  3 Noste pohodlné noční oblečení. Noste pohodlné oblečení, jako je tričko a šortky, možná i ponožky, protože mohou být velmi teplé. Zkuste se v létě vyhnout nošení velmi těžkého nočního oblečení, protože vám bude příliš horko. Na druhou stranu, nošení velmi lehkého oblečení v zimě vás může ochladit. Zkuste se podle toho obléknout; studené nohy nebo silné pocení vás mohou probudit celou noc.
 4. Obrázek s názvem Získejte útulnost v posteli, krok 11

  4 Vyhněte se kofeinu a alkoholu před spaním. Alkohol vám může pomoci rychleji usnout, ale může vám zabránit v hlubokém spánku. Kofein (např. Káva, čaj, limonády a čokoláda) je stimulant, který může způsobit nespavost, narušit váš spánek nebo způsobit větší močení. Nechcete, abyste museli celou noc vstávat z postele, abyste mohli používat koupelnu.
  • Přerušte kofein a alkohol několik hodin před tím, než se chystáte jít spát.
 5. Obrázek s názvem Get Cozy in Bed Krok 12

  5 Vytvořte si noční rutinu. Když jdete spát, chcete být co nejvíce uvolněni. Pokud má vaše mysl tendenci závodit, když jste v posteli, vytvořte si seznam úkolů na další den, abyste svou mysl uklidnili. Na nočním stolku si také můžete vést deník a zapisovat si vše, kvůli čemu se cítíte ve stresu. Vaše rutina může také zahrnovat jógu, rozjímání , Pilates nebo vlastní masáž, která vám pomůže cítit se uvolněněji a spát zdravěji.
  • K masáži vlastního těla lze použít pěnový váleček nebo tenisový míček.
  • Vyhněte se prudkým cvičením, která mohou vaše tělo vzbudit a ztěžovat vám usínání.
 6. 6 Zkuste spát v jiné poloze. Vložit polštář mezi kolena a ležet na boku je pro mnoho lidí překvapivě pohodlné. reklama

Metoda 3 ze 3: Zůstat v posteli, když jste nemocní

 1. Obrázek s názvem Get Cozy in Bed Krok 13

  1 Spěte s vrstvami přikrývek. Když jste nemocní, vaše tělo může kolísat mezi pocitem chladu a pocitem tepla. Použijte vrstvy přikrývek namísto jednoho přikrývky, abyste mohli lépe kontrolovat teplotu. Díky tomu také nebudete muset opustit postel, abyste nastavili termostat nebo získali další kryty.
 2. Obrázek s názvem Get Cozy in Bed Krok 14

  2 Připravte si noční stolek. Mějte vše, co můžete potřebovat, na nočním stolku vedle postele. Nechcete vstávat z postele, abyste dostali věci, které můžete potřebovat během dne nebo noci. Možná si budete chtít na noční stolek nechat sklenici vody, kapesníky, léky a trochu medu (na zklidnění hrdla). Na noční stolek dejte také další položky, které byste mohli chtít, například knihy nebo časopisy.
  • Pokud na nočním stolku nemáte místo, dejte všechny léky do plastové krabičky, kterou budete mít u postele.
 3. Obrázek s názvem Get Cozy in Bed Krok 15

  3 Zvažte klínový polštář. Klínový polštář podpoří vaše záda, krk a ramena, když jste v posteli. To vám umožní číst nebo používat počítač v pohodlné poloze bez namáhání. Pokud nemáte klínový polštář, uspořádejte si polštáře na podporu zad, když sedíte vzpřímeně.
 4. Obrázek s názvem Get Cozy in Bed Krok 16

  4 Použijte podložku do postele. Podnos na postel je dobrým místem, kam si můžete ukládat mísy, nápoje a jídlo, když jste v posteli. Zabráníte tak rozlití jídla nebo pití ve své posteli. Na podnos můžete také posadit notebook. Notebooky se obvykle přehřívají, když sedíte na klíně nebo přímo na posteli.
  • Pokud nemáte podložku do postele, můžete také použít polštář na notebook.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Bydlím na velmi rušné hlavní silnici a každou noc se snažím počítat auta, ale bez efektu. Jak mohu spát? Možná to příliš soustředí vaši mysl. Zkuste přepnout na ventilátor nebo stroj s bílým šumem, který zablokuje auta a bude jen relaxovat.
 • Otázka Může mi ledová voda zabránit v tom, abych se v posteli zahřál? Ano, pití ledové vody vám může pomoci v tom, že vám bude v posteli příliš horko.
 • Otázka Jak mám předcházet bolestem v krku? Zkuste spát s jedním polštářem. Zabráníte tak přílišnému ohýbání krku, protože pokud použijete příliš mnoho polštářů, vaše svaly se v noci stísní. Ujistěte se, že používáte pohodlný polštář, a před spaním ho nafoukněte.
 • Otázka Jak se mohu zahřát, když nejsem v posteli? Můžete použít spoustu přikrývek nebo zdvojnásobit vrstvu oblečení. Zkuste si vzít teplejší svetry a teplé ponožky, aby vám bylo tepleji.
 • Otázka Co když mě bratr nenechá samotného, ​​když se připravuji? Pokud vás váš bratr ruší, ignorujte ho, řekněte rodiči nebo opatrovníkovi, že vás obtěžuje, nebo pokud vaše dveře mají zámek, zamkněte ho ze svého pokoje.
 • Otázka Jak se cítím pohodlně na sedacím pytli, když jsem nemocný? Zkuste to vyrovnat a položit na něj polštář a deku. Pokud to nefunguje, zkuste to udělat ve tvaru mísy a sedět uprostřed, zabalené do přikrývek.
 • Otázka Nelíbí se mi vzhled mého pokoje, je malý - jak jej mohu změnit? Zajistěte, aby byl váš pokoj velmi jasný, a dejte do něj zrcadla, aby místnost vypadala větší. Držte se dál od tmavších barev ve vašem dekoru.
 • Otázka Jsem v posteli velmi nepříjemný a toto mi opravdu nepomohlo. Co ještě mohu udělat? Zkuste spát na boku nebo na bříšku. Matraci můžete také převrátit.
 • Otázka Co mám dělat, když spím na cizí posteli? Pokud předem víte, že budete spát v podivné posteli, přinesete si polštář nebo něco z domova, bude to vypadat trochu méně odlišně. Zeptejte se svého hostitele na další přikrývky nebo polštáře, pokud je potřebujete, pak jen nahromaďte vše kolem sebe a dostaňte se do jakékoli polohy, ve které obvykle doma spíte. Na podivnou postel si zvyknete docela rychle.
 • Otázka Jednu sekundu je mi zima a další mi je horko. Jak mohu regulovat teplotu v posteli? Mějte několik vrstev přikrývek. Když je vám horko, sundejte si je a když vám je zima, přidejte je zpět.

Populární Problémy

Ať už jste víkendový válečník, který používá váš spacák kempování každý týden, nebo jej používáte jen jednou za rok na batoh, je důležité vědět, jak svůj spacák správně skladovat, aby byla zachována jeho kvalita. První z...

Jste připraveni zdokonalit své běžecké schopnosti, abyste mohli zvýšit svoji vzdálenost a sílu ?! Pokud se chcete stát dobrým běžcem, ujistěte se, že vaše forma je pevná a máte na sobě správné vybavení, než začnete přidávat kilometry do svého ...

Zde je návod, jak sledovat dnešní zápas Coppa Italia mezi Interem a Cagliari, pokud jste ve Spojených státech.

Pohled na 5 nejstarších wimbledonských mužů ve dvouhře. Seznam obsahuje jednoho hráče v otevřené éře, který je stále aktivní.

Svitolina se nyní připraví na velký zápas proti Garbine Muguruza, aby se zjistilo, kdo tento víkend postoupí do osmifinále.

Oregon a OSU se setkávají na 122. hře občanské války. Zde je návod, jak to sledovat online bez kabelu.