Jak se dostat do vodopádu Iguazu

Vodopády Iguazu jsou řetězem inspirujícím stovky vodopádů překračujících hranici mezi Brazílií a Argentinou. Jsou jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v každé zemi a výlet za nimi na obou stranách nabízí jedinečný zážitek, který si určitě zapamatujete. Jeďte do argentinského Puerto Iguazu nebo do brazilského Foz do Iguacu a poté autobusem, taxíkem nebo kyvadlovou dopravou ke vstupu do parku na obou stranách hranice, abyste byli svědky ohromující krásy vodopádů Iguazu.

Metoda 1 ze 3: Příjezd na argentinskou stranu

 1. Obrázek s názvem Get to Iguazu Falls Krok 1

  1 Vydejte se na cestu do Puerto Iguazú, Argentina. Leťte na mezinárodní letiště Cataratas del Iguazu (IGR), pokud ještě nejste v zemi. Pokud je to nutné, ujistěte se, že máte příslušná víza. Poté jeďte autobusem nebo taxíkem nebo se vydejte 26 km do města Puerto Iguazu. Pokud jste již v Argentině, můžete letět (na letiště IGR), jet autobusem nebo jet do Puerto Iguazu. Cesta je dlouhá a autobus je nejoblíbenější možností.
  • Pokud přijíždíte z Buenos Aires, odjeďte z autobusového terminálu ve čtvrti Retiro. Kupte si lístek na autobus na terminálu nebo online přes Omnilineas ( https://www.omnilineas.com/ ) nebo Platform10 ( https://www.plataforma10.com.ar/ ).
  • Cesta autobusem z Buenos Aires trvá přibližně 18 hodin a obvykle se jedná o jednodenní výlet. Autobusy v Argentině mají 2 třídy sedadel: polo-cama, polo-sklopné sedadlo a cama, plně sklopné sedadlo. Cena autobusové jízdenky pro polo-cama sezení je levnější než pro cama sezení.


 2. Obrázek s názvem Get to Iguazu Falls Krok 2

  2 Vydejte se autobusem k vodopádům za levnou volbu. Chyťte autobus na hlavním terminálu v centru města Puerto Iguazú. Autobusy na argentinskou stranu vodopádů jezdí každých 20 minut. Cesta autobusem k vodopádům trvá 20–25 minut.
  • Jízdenku na autobus si můžete zakoupit na autobusovém terminálu. Jednosměrná cesta k vodopádům bude stát asi 6 USD (od ledna 2019).
  • Vstup do parku stojí na argentinské straně asi 18 USD a přijímají pouze hotovost (od ledna 2019).
 3. Obrázek s názvem Get to Iguazu Falls Krok 3

  3 Pokud chcete soukromou dopravu, vezměte si taxi k vodopádům z centra města nebo z letiště. Domluvte si taxi, které vás vysadí a vyzvedne u vchodu do parku. Sjednejte si cenu předem a zkuste zaplatit kolem 15-20 USD z letiště nebo 35-50 USD z města.
  • Cesta k vodopádům z letiště trvá asi 20 minut. Cesta z města k vodopádům trvá asi 40 minut.
  reklama

Metoda 2 ze 3: Přejít na brazilskou stranu

 1. Obrázek s názvem Get to Iguazu Falls Krok 4

  1 Cestování do Foz do Iguacu, Brazílie. Pokud cestujete z jiné země, podívejte se na mezinárodní letiště Foz do Iguaçu (IGU). Zkontrolujte online před cestou, abyste zjistili ukázat a požadavky na očkování. Pokud jste již v Brazílii, můžete jet autem nebo jet autobusem z jakéhokoli většího brazilského města do Foz do Iguacu.
  • Na Foz do Iguacu můžete jet autobusem ze Sao Paola, Rio de Janeira, Florianopolis nebo Curitiba. Kupte si lístek na autobus online nebo na autobusovém terminálu v kterémkoli z těchto měst osobně.
  • Cesta autobusem z Rio de Janeira trvá 21-23 hodin. Ze Sao Paola nebo Florianopolis trvá cesta autobusem 15-17 hodin. Curitiba je nejblíže městu k vodopádům Iguazu a denně do něj odjíždí 15 autobusů, kterými se dostanete do Foz do Iguaçu. Cesta autobusem trvá 9 hodin.
  • Rezervujte si lístek na autobus přes Pluma ( http://www.pluma.com.br/ ) nebo Santa Catarina.
  • Alternativně můžete letět přímo z jakéhokoli většího města v Brazílii, jako je Rio de Janeiro nebo Sao Paolo, pokud jste již v Brazílii.
 2. Obrázek s názvem Get to Iguazu Falls Krok 5

  2 Chyťte autobus k vodopádům, jakmile přijedete, pro možnost příznivou pro rozpočet. Autobusy jezdí z terminálu každých 22 minut. Kupte si lístek na autobus na turniketu za přibližně 1 USD.
  • Cesta na brazilskou stranu vodopádů z autobusového terminálu Foz do Iguacu trvá asi 40 minut.
  • Můžete také jet autobusem přímo z letiště k vodopádům, aniž byste museli cestovat do města.
  • Vstup do parku stojí na brazilské straně kolem 12 USD. Poplatek můžete zaplatit v hotovosti nebo kreditní kartou.
 3. Obrázek s názvem Get to Iguazu Falls Krok 6

  3 Pokud chcete osobní dopravu, vezměte si taxi nebo dodávku k vodopádům z letiště nebo města. Domluvte si taxi nebo soukromou kyvadlovou dopravu, která vás vysadí a počká na vás u vchodu do parku. Taxíky jsou k dispozici na letišti nebo v centru a soukromé dodávky jsou k dispozici pro rezervaci prostřednictvím turistických skupin.
  • Taxíky vás mohou odvézt na obě strany pádů. Dohodněte si cenu předem a počítejte s tím, že zaplatíte asi 10 $, abyste se dostali na brazilskou stranu, a až 40 USD, pokud chcete, aby vás zavedli i na argentinskou stranu.
  reklama

Metoda 3 ze 3: Maximálně využijte svou cestu

 1. Obrázek s názvem Get to Iguazu Falls Krok 7

  1 Navštivte během září nebo října za nejlepší ceny a menší davy. Během ledna a února jsou vodopády nejrušnější, protože mnoho Brazilců a Argentinců jezdí na dovolenou a navštěvují tuto atrakci. Pokud chcete navštívit, když vodopády nejsou tak přeplněné, jděte v září nebo říjnu. Tyto měsíce mají také nejmírnější teploty.
  • Červen až srpen jsou deštivé měsíce na vodopádech. Během těchto měsíců navštivte, pokud chcete vidět nejvyšší hladiny vody a nejsilnější proudění vodopádů.
 2. Obrázek s názvem Get to Iguazu Falls Step 8

  2 Zůstaňte alespoň 2 noci a navštivte obě strany vodopádů, abyste získali plný zážitek. Každá strana vodopádu má něco jedinečného, ​​co může nabídnout. Brazilská strana poskytuje výhled na celé vodopády, ale je menší a lze ji prozkoumat za méně než 2 hodiny, zatímco argentinská strana má mnoho pěších stezek deštným pralesem a můžete ji snadno strávit 6 hodin.
  • Cruzero del Norte a Rio Uruguay jsou 2 autobusové společnosti, které nabízejí přímou trasu oběma směry přes hranice. Chyťte autobus na hlavním terminálu v kterémkoli městě, abyste se dostali k vodopádům na druhé straně.
  • Hraniční přechody jsou kolem vodopádů Iguazú obvykle uvolněné. Do parku na druhé straně pravděpodobně nebudete potřebovat vízum.
  • Vstup do parku stojí na argentinské straně asi 18 USD a přijímají pouze platby v hotovosti.
  • Vstupné stojí na brazilské straně přibližně 12 USD. Brazilská strana také přijímá hotovost a kreditní karty k platbě.
 3. Obrázek s názvem Get to Iguazu Falls Krok 9

  3 Rezervujte si hostel v Puerto Iguazu, pokud pobýváte v Argentině a máte rozpočet. V centru města Puerto Iguazú a po trase 12 je na výběr několik hostelů, které nabízejí snadný přístup k vodopádům a uvolněné atmosféře. Pokud jste v hlavní sezóně, proveďte rezervaci pomocí online rezervační služby.
  • Pokud nemáte rozpočet, pak Melia Iguazu uvnitř parku na argentinské straně má nádherný panoramatický výhled do parku a stojí asi 250 USD za noc.
  • Ve městě Puerto Iguazu není moc co dělat, protože většina lidí jen prochází a navštěvuje vodopády. Existují možnosti restaurace, ale ne velká scéna nočního života, takže počítejte s tím, že budete trávit čas ve svém hostelu nebo hotelu, než abyste vyrazili do města.
 4. Obrázek s názvem Get to Iguazu Falls Step 10

  4 Pokud pobýváte v Brazílii, zajistěte si ubytování v centru města Foz do Iguacu. Pomocí služby online rezervace najděte hotel, který vyhovuje vašemu vkusu a který je v rámci vašeho rozpočtu. Foz do Iguacu je poměrně velké město a existuje mnoho možností ubytování, od levných hostelů až po 5hvězdičkové hotely.
  • Hotel das Cataratas je špičkový hotel v parku Iguazu Falls na brazilské straně. Cena za noc je asi 300 USD a výše.
 5. Obrázek s názvem Get to Iguazu Falls Step 11

  5 Vydejte se na výlet lodí na argentinské straně, abyste se dostali blízko k vodopádům. Během hlavní sezóny si rezervujte výlet lodí den předem. Počítejte s tím, že zvlhnete, a vložte své věci do nepromokavého sáčku, který vám poskytnou, abyste je měli v bezpečí.
  • Výlet lodí Nautical Adventure se společností Iguazu Jungle stojí asi 23 USD a zavede vás tak blízko, jak se k vodopádům dostanete.
 6. Obrázek s názvem Get to Iguazu Falls Step 12

  6 Navštivte Ďáblovo hrdlo na obou stranách parku. Ďáblovo hrdlo je dlouhá úzká propast, kterou protéká asi polovina vody z řeky. Vydejte se bezplatným vlakem na stanici Devil's Throat na argentinské straně nebo jděte ven přes ďáblovo hrdlo na brazilské straně. Odpoledne navštivte atrakci, abyste získali nejlepší výhled.
  • Cennosti určitě dejte do igelitového sáčku, aby nebyly mokré od veškeré mlhy. Pokud chcete mít spodní prádlo suché, noste plastové pončo nebo nepromokavou bundu.
 7. Obrázek s názvem Get to Iguazu Falls Step 13

  7 Projeďte se helikoptérou z brazilské strany, pokud si to můžete dovolit. Zarezervujte si jízdu prostřednictvím cestovní kanceláře, která nabízí zpáteční dopravu z vašeho hotelu v Foz do Iguacu. Jízdy trvají 10–15 minut a nabízejí ohromující ptačí perspektivy a panoramatické výhledy na vodopády.
  • Prohlídka helikoptéry vám vrátí zhruba 240 USD za zpáteční dopravu z města a jízdu helikoptérou v ceně.
  reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

Odeslání tipu Všechny příspěvky tipů jsou před zveřejněním pečlivě zkontrolovány Děkujeme za zaslání tipu ke kontrole!

Populární Problémy

Plíšková končí naději na showdowny sester Williamsových

Dayton, neporažený ve hře A-10, končí v sobotu základní část proti George Washingtonu. Zde je návod, jak sledovat hru online bez kabelu.

Jak vyrobit papírový sáček. Chcete vyrobit papírový sáček, který se liší od běžného hnědého papírového sáčku? Vždy si můžete vyrobit svůj vlastní papírový sáček, kde se povalují staré časopisy, noviny nebo řemeslný papír. Můžete si vyrobit takový, který je trochu ...

Jak vyhrát v badmintonu. Badminton je zábavný sport a skvělá forma cvičení. Být vyřazeným badmintonistou vyžaduje seriózní trénink a silnou mysl. Musíte zlepšit své fyzické schopnosti a také schopnost myslet ...

Posilování s vlastní vahou je skvělý způsob, jak změnit svou běžnou kondiční rutinu, ale může to být trochu skličující, pokud jste nikdy předtím nenarazili na stojany se závažími. Nebojte se - Laila Ajani, certifikovaná trenérka a specialistka na nápravná cvičení, je tady, aby ...

Jak malovat textilní boty. Pokud jste nadějnou módou, mohou být vaším ideálním plátnem obyčejné textilní boty. Pár nudných bílých bot můžete proměnit v něco skutečně poutavého. Malování textilní obuvi však vyžaduje úsilí: ...