Jak získat Nexplanon

Nexplanon, antikoncepční implantát, může být pro vás ideální antikoncepční volbou! Nexplanon se zavádí pod kůži na vnitřní straně horní části paže. Je více než 99% účinný, relativně bez rizika a funguje až 3 roky. Implantát můžete snadno získat prostřednictvím svého gynekologa nebo místního centra pro plánování rodiny. Ačkoli je Nexplanon účinnou bariérou proti otěhotnění, měli byste vždy podniknout další kroky k ochraně před pohlavně přenosnými chorobami (STD).jak udržet skóre v raketballu

Část 1 ze 3: Zjistěte, zda je Nexplanon pro vás to pravé

 1. Obrázek s názvem Získat Nexplanon Krok 1

  1 Poraďte se se svým gynekologem nebo lékařem v místním centru pro plánování rodiny. Chcete -li zjistit, zda je implantát kontroly porodnosti Nexplanon pro vás to pravé, promluvte si s lékařem, který vyhodnotí vaše zdraví a aktuální situaci. Kontaktujte svého gynekologa nebo si domluvte schůzku v místním centru pro plánování rodiny, kde proberete implantát. Lékař může doporučit přípravek Nexplanon, pokud:
  • Máte alergickou reakci na kteroukoli složku přípravku Nexplanon
  • Máte v anamnéze rakovinu prsu
  • Trpíte nediagnostikovaným krvácením z genitálií
  • Máte onemocnění jater nebo nádory jater
  • Existuje možnost, že jste těhotná
  • Užíváte léky na HIV nebo epilepsii


 2. Obrázek s názvem Získat Nexplanon Krok 2

  2 Vezměte na vědomí možné nevýhody přípravku Nexplanon. Než se rozhodnete pro implantát kontroly porodnosti, je důležité pečlivě zvážit vedlejší účinky a problémy, se kterými se můžete setkat. Nexplanon vás neochrání před pohlavně přenosnými chorobami (STD). Můžete se setkat s negativními reakcemi, jako jsou:
  • Komplikace při zavádění nebo vyjímání
  • Nepravidelné krvácení (zejména v prvních 6–12 měsících)
  • Přibývání na váze
  • Nevolnost
  • Bolest prsou
  • Ovariální cysty
  • Mimoděložní těhotenství
  • Bolest nebo infekce v místě zavedení
  • Zvýšený krevní tlak
  • Zadržování tekutin
  • Depresivní nálada
 3. Obrázek s názvem Získat Nexplanon Krok 3

  3 Zjistěte, jak budete platit za Nexplanon. Nexplanon může stát až 1 300 $, pokud ho nemáte pojištěné, nebo 1 600 $, pokud zahrnete náklady na odstranění. Zjistěte, zda váš poskytovatel zdravotního pojištění nebo Medicaid pokryje implantát. Pokud si nemůžete dovolit Nexplanon, obraťte se na místní středisko plánovaného rodičovství a zjistěte, zda vám jej mohou nabídnout za nižší cenu podle vašeho příjmu.reklama

Část 2 ze 3: Vložení implantátu

 1. Obrázek s názvem Získat Nexplanon Krok 4

  1 Domluvte si schůzku na 1. až 5. den menstruace. Nejlepší čas na zavedení přípravku Nexplanon je první týden vašeho menstruačního cyklu. V tomto okně si někdy domluvte schůzku se svým lékařem nebo místním centrem pro plánování rodiny. Pokud během těchto 5 dnů nejsou k dispozici žádné schůzky, počkejte měsíc do začátku dalšího cyklu.
  • Pokud již používáte antikoncepční pilulky nebo náplast nebo prsten, naplánujte si schůzku během týdne s placebem.
 2. Obrázek s názvem Získat Nexplanon Krok 5

  2 Podepište formulář souhlasu. Před vložením budete požádáni o vyplnění souhlasu. Formulář nastíní postup a možné vedlejší účinky. Přečtěte si to pozorně a pokud jste připraveni pokračovat, podepište to.
 3. Obrázek s názvem Získejte Nexplanon, krok 6

  3 Ležte klidně na vyšetřovacím stole s nataženou nedominantní rukou. V ideálním případě by měl být implantát Nexplanon vložen do paže, kterou používáte nejméně. Pokud jste pravák, natáhněte levou paži a naopak. Pokuste se ležet co nejvíce v klidu, aby byl postup rychlý a jednoduchý.
 4. Obrázek s názvem Získat Nexplanon Krok 7

  4 Připravte se na znecitlivění před vložením. Místní anestetikum vám bude vpíchnuto do místa vpichu na paži. Připravte se na malý štípavý pocit z této jehly. Poté bude implantát pomocí speciálního zaváděcího nástroje zatlačen těsně pod povrch vaší kůže. reklama

Část 3 ze 3: Péče o vkládací web

 1. Obrázek s názvem Získejte Nexplanon, krok 8

  1 Po zákroku nechte obvaz působit 48 hodin. Jakmile je implantát vložen, bude na malé místo zavedení na vaší paži umístěn obvaz. K zavření otvoru nebudou potřeba žádné stehy. Ponechte obvaz po dobu 48 hodin, abyste chránili místo, a poté jej odstraňte.
  • Během těchto 48 hodin pečlivě omyjte kůži kolem obvazu nebo ji při sprchování zabalte do igelitu.
 2. Obrázek s názvem Získat Nexplanon, krok 9

  2 3-4 dny po zákroku se vyhněte poranění místa zavedení. Zatímco se vaše paže hojí, dávejte pozor, abyste ji o nic nezrazili nebo nezranili místo zavedení. Během této doby se vyhněte namáhavým pracím nebo úkolům. Je třeba se vyvarovat jakékoli činnosti, která vyvíjí tlak nebo tlak na paži, jako je nošení těžkých předmětů.
 3. Obrázek s názvem Získejte Nexplanon, krok 10

  3 Očekávejte otok, podlitiny nebo změnu barvy po dobu 2 týdnů po zákroku. Je zcela normální, že vaše kůže vykazuje po zavedení implantátu mírné známky poranění. Modřiny, otoky a změna barvy kolem místa zavedení nejsou během 2 týdnů po zákroku důvodem k obavám. Chcete -li zmírnit nepohodlí a snížit otoky, přiložte na místo několikrát denně studený obklad.
 4. Obrázek s názvem Získejte Nexplanon, krok 11

  4 Kontaktujte svého lékaře, pokud uvidíte známky infekce. Pokud je místo zavedení teplé, červené nebo vytéká několik dní po zákroku, je pravděpodobně infikované. Okamžitě kontaktujte svého lékaře, pokud uvidíte tyto příznaky. Mohou předepsat antibiotika k léčbě infekce. reklama

Komunitní otázky a odpovědi

Vyhledávání Přidat novou otázku
 • Otázka Jak dlouho po získání přípravku Nexplanon mohu mít sex? Záleží na tom, kdy je Nexplanon vložen. Pokud je vložen během menstruace, můžete mít sex po skončení menstruace. Pokud ne, musíte počkat 7 dní nebo použít bariérovou metodu antikoncepce.
 • Otázka Co je to mimoděložní těhotenství? Je to místo, kde plod začíná nebo se vyvíjí mimo dělohu. Nejčastěji se mimoděložní těhotenství odehrávají v jedné z vejcovodů a způsobují matce vážná zdravotní rizika. Pokud nelze plod bezpečně přesunout do dělohy, je těhotenství ze zdravotních důvodů ukončeno.
Nezodpovězené otázky
 • Je Nexplanon nainstalován ve stejný den jako konzultace? Mohu jít do Planned Parenthood a nainstalovat si Nexplanon?
 • Mohu po uplynutí platnosti implantátu otěhotnět, pokud ještě nebyl odstraněn?
Položit otázku Zbývá 200 znaků Zadejte svoji e -mailovou adresu, abyste dostali zprávu, když bude tato otázka zodpovězena. Předložit
reklama

Tipy

 • Navštěvujte svého lékaře k ročním kontrolám při používání Nexplanonu, aby bylo možné změřit váš krevní tlak a další životní funkce.
 • Po postupu byste měli obdržet uživatelskou kartu se seznamem data vložení Nexplanonu a data, před kterým by měla být vyjmuta. Uchovávejte tuto kartu na bezpečném a viditelném místě, například v ledničce nebo na nástěnce.
 • Pokud chcete implantát vyjmout před koncem 3letého období, obraťte se na svého lékaře nebo místní centrum pro plánování rodiny a objednejte si schůzku. Implantát lze kdykoli bez problémů vyjmout.

reklama

Populární Problémy

No. 20 Iowa zahajují sezónu 2019 doma proti Miami Ohio v sobotu večer. Zde je návod, jak sledovat hru živě online ve 4K bez kabelu.Sriram Balaji Chennai, 23. března (IANS) Druhý nasazený N. Sriram Balaji zvítězil pohodlně ve dvou setech nad Matiasem Castrem z Argentiny 6-3, 6-3 t.

Rafael Nadal nadchl tenisové fanoušky na lepší část posledních dvou desetiletí svým těžkým základním dělostřelectvem a nikdy neříkáním.Jak nosit náramky. Se správným náramkem může každý outfit vypadat trochu vybroušeněji, stylověji a zábavněji. Pokud jste někdy šli nakupovat šperky, budete vědět, že všechny dostupné možnosti mohou být zdrcující! Zúžit ...Jak vyléčit zlomeninu nohy u králíka. Pokud má váš králík bolest se zraněnou nohou, rychle mu zajistěte lékařskou péči, kterou potřebuje. Pokud se zdá, že váš králík bolí, noha visí nebo váš králík kulhá, může mít nohu ...